Pokażmy na co nas stać. Fulham - Arsenal

Pokażmy na co nas stać. Fulham - Arsenal 23.08.2013, 16:21, Łukasz Szabłowski 1796 komentarzy

Po pierwszej ligowej kolejce wielu fanów Kanonierów pomyślało, że gorzej być nie może… i chyba mieli rację. Środowe zwycięstwo w eliminacjach do Ligi Mistrzów wlało nieco optymizmu w serca kibiców, wypychając jednocześnie paraliżujący strach przed meczem z Fulham. Czy nasi chłopcy poradzą sobie w derbowym pojedynku, czy nasze rozbudzone nadzieje będą mogły wrócić na urlop? Jedno wiemy na pewno: do sobotniego meczu przystąpimy bez nowych, kupionych za grube miliony piłkarzy. Startujemy punktualnie o 13:45.

Tegoroczny Arsenal wydaje się drużyną pozbawioną wyraźnego stylu. Niby wiemy, że są mocni w kontratakach, niby potrafią utrzymywać się przy piłce, niby są kreatywni, a jednak jakoś nie potrafią nam tego pokazać na murawie. Gdy przychodzi co do czego, to Kanonierzy z uporem maniaka próbują akcji oskrzydlających, niecelnych dośrodkowań czy długich piłek. Wydaje się, że z wymienności pozycji, kreatywności i atrakcyjności zostały tylko suche schematy. Czy na Fulham Martina Jola to wystarczy?

Historia derbów z Fulham jest bardzo bogata i sięga aż początków wieku XX, jednak my skupimy się na pięciu ostatnich sezonach. Trzeba przyznać, że ostatnio wyraźnie nam z piłkarzami z Craven Cottage nie idzie. Wszak ostatnie przekonujące zwycięstwo (4-0) odnieśliśmy w czasie gdy w składzie szalał Andriej Arszawin czy Carlos Vela. Później były już tylko remisy i nieznaczne zwycięstwa jednej ze stron. Ku przestrodze warto wspomnieć mecz z sezonu 2011/2012 znany jako „The best of Djourou & Squillaci”, gdy w ostatnich minutach za sprawą obu panów Arsenal najpierw utracił prowadzenie, a na koniec pożegnał się również z remisem, ostatecznie przegrywając 1-2.

Gospodarze, w przeciwieństwie do Arsenalu przystąpią do spotkania silniejsi niż w pierwszej kolejce. Wszystko dzięki temu, że Martin Jol nie próżnuje na rynku transferowym. Przed sobotnim meczem wzmocnił skład Scottem Parkerem z Tottenhamu oraz Darrenem Bentem z Aston Villi. Nie wiadomo czy z miejsca znajdą miejsce w składzie na mecz, ale wydaje się, że dostaną szansę od trenera. Obaj piłkarze wydają się idealnie pasować do taktyki holenderskiego szkoleniowca, która opiera się na nieustannej walce w środku pola i wykorzystywaniu dośrodkowań z bocznych sektorów boiska. Spotkanie sprzed tygodnia pokazało jeszcze jedną siłę Fulham: stałe fragmenty gry. Jol zebrał drużynę niezwykle wysoką, imponującą warunkami fizycznymi, która w każdym momencie może skorzystać z tego co dostali od natury.

Jeśli chodzi o kontuzje, obie ekipy mają się o co martwić. W Fulham od dłuższego czasu leczą się Amorebieta, Kacaniklić i Richardson, jednak po ostatnim meczu dołączył do nich bramkarz Maarten Stekelenburg, który przyszedł do zespołu by zastąpić Marka Schwarzera. Z kolei Arsenal, który na początku sezonu nie narzekał na urazy, dziś przypomina szpital. Niedostępni są oczywiście Diaby oraz Vermaelen, ale także kluczowy w środku pola Arteta i przebojowy Oxlade-Chamberlain. Do tego Wenger nie będzie mógł skorzystać z będącego w dobrej formie Koscielnego.

Jak więc może wyglądać to spotkanie i co Arsene Wenger może wymyślić aby zdobyć trzy punkty? Po pierwsze jakoś sklecić defensywę, w której po wykluczeni Koscielnego powstała wielka wyrwa. Czy przeplatający mecze dobre i beznadziejne Sagna godnie zastąpi swojego rodaka? Wydaje się, że nie ma innej możliwości. Kolejną niewiadomą może być Carl Jenkinson na prawej stronie, który dobrze rokuje na przyszłość, ale skrzydłowi Fulham mogą nie dać mu czasu na naukę. Poza tym wyraźnie widać brak Artety, który może okazać się decydujący w walce o dominację w środku pola. Wydaje się więc, że francuski szkoleniowiec powinien skupić się przede wszystkim na skutecznym ataku swoich podopiecznych, aby strzelić więcej goli niż się straciło. Jak to wszystko wyjdzie w rzeczywistości? Przekonamy się w sobotę około 14.

Rozgrywki: 2. kolejka Barclays Premier League

Data: 24 sierpnia 2013, godzina 13:45 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Londyn, Craven Cottage

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny – Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs – Wilshere, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Giroud

Typ Kanonierzy.com: 1-2

Zapowiedź autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
thegunners101 komentarzy: 246524.08.2013, 15:42

ufff już myślałem że się na dobre rozluźnili. Ogólnie fajny meczyk i wynik też jak najbardziej dobry.

100kgarmata komentarzy: 34124.08.2013, 15:22

ale frajerska bramka na 3:1 jak zwykle szczęsny Plus obrona musiała jakiś babol zrobić

Oldgunner3 komentarzy: 961824.08.2013, 14:53

Niech boss szybko zmieni Ramseya bo skończymy niebawem w 10.

dobre spotkanie gra Cazorla
wogóle wszyscy grają spoko co pokazuje wynik :)

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12624.08.2013, 14:45

Nero, gra słabo, niepotrzebne straty. Nie jego pozycja.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1424.08.2013, 14:44

Średnia, ale nie najgorsza połowa w naszym wykonaniu. Cieszy postawa naszych graczy. Szkoda mi jedynie 2 sytuacji Walcotta, bo mógł je sam wykorzystać. Ale najważniejsze, ze po jednej z nich Lukasz strzelił i mamy wynik bardzo korzystny. Na początku II połowy Walcott strzeli na 3:0, a potem Fulham uratuje honor i skończy się 3:1. :D Oby.

Nero komentarzy: 75424.08.2013, 14:43

A jak gra Ramsey ogólnie? Trzyma formę po spotkaniu w LM?

helzing komentarzy: 327324.08.2013, 14:42

kurde sory :P za Ramseya mialoby a myslalem ciagle o jacku i tak sie napisalo :P

GambiT komentarzy: 27424.08.2013, 14:41

Przyszedłem na mecz ok 15 minuty, patrzę z ciekawości na kan.com co piszą experci i oczywiście ćwokowate jęczenia o tym, że zaraz będzie 1-1 bo to, bo tamto - jak przystalo na rasowe polactwo - pesymizm i znawstwo. Mija trochę minut, wynik: 0-2. Oczywiście teraz żaden z tych jeczacych chlopczykow nie ma JAJ żeby powiedzieć, że przeprasza że się mylił, że źle ocenił sytuację i ze mu przykro nie wierzy we własny zespół. Boże kocham ten kraj tak samo mocno jak nienawidzę tego społeczeństwa.

Jest takie ćwiczenie które wam polecam - za każdym razem jak wasze wielkie, negatywne i z dupy wziete PRZEWIDYWANIA się nie sprawdza, weźcie proszę rozbieg ok. 7 metrów i przypi**dolcie tymi pustymi i proznymi makowkami w najbliższą ścianę. Może to nauczy pokory.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068724.08.2013, 14:41

@helzing
Wilshera za Jacka? ;d

immers komentarzy: 91524.08.2013, 14:41

Jack za Aarona bo Aaron gra na pograniczu faulu, a żółtko już ma. Chociaż Jack do łagodnych piłkarzy też nie należy :D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078424.08.2013, 14:41

youngboy
praktycznie same nołnejmy

helzing komentarzy: 327324.08.2013, 14:40

moglby zrobic zmiane w przerwie albo najpozniej w 60 min Wilshera za Jacka bo moze nie dokonczyc tego...

youngboy komentarzy: 195124.08.2013, 14:39

poza Wilsherem i Monrealem ławka wygląda tragicznie

Leehu komentarzy: 1049624.08.2013, 14:39

@ArjenRobben: Ja wyczuwam zmianę Nacho za jakiegoś skrzydłowego pewnie Podolski, Frimpong może wejdzie za Ramseya, albo Cazorlę, w sumie Rosa też może zostać przez niego zmieniony. Co do Wilshere'a chyba nie będzie potrzeby go fatygować. W wtorek też jest mecz i trzeba tam kimś zagrać. ;P

bartekko14 komentarzy: 14524.08.2013, 14:38

My jak bracelona szybkoe podania i w polukarny jakieś podanie i gollll

Belzebub666 komentarzy: 280124.08.2013, 14:38

mnie wnerwia Jenkinson, dwa razy dostał piłke za plecy co skutkowało groźnym atakiem

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078424.08.2013, 14:38

Santi musi grać w środku

chladek4 komentarzy: 21424.08.2013, 14:38

kuponik chyba wejdzie, oby wyszli jeszcze dobrze zmotywowani na druga połowe i nie tracili koncentracji to może się meczyk fajnym wynikiem skonczyc

100kgarmata komentarzy: 34124.08.2013, 14:38

2:0 i gitara tylko niech ramsey zacznie grać bo po dobrch 10 minutach zaczął grać piach

Marcel90 komentarzy: 800024.08.2013, 14:37

Ramsey musi zejsc bo nie potrzebujemy przypadkowej czerwieni

Theo44 komentarzy: 424024.08.2013, 14:37

a ja naliczylem chyba ze 4 zagrania Pera z klepy na niewielkiej przestrzeni. Super mecz. Przesuniecie Cazorli na srodek dalo niesamowitego kopa.

veron komentarzy: 459224.08.2013, 14:37

Rzeczywiscie powinni dać Theo asyste

f4bregas komentarzy: 103724.08.2013, 14:37

Obyśmy utrzymali taką formę do meczu z kogutami , bo nie zaakceptuje porażki .

lebioda komentarzy: 12624.08.2013, 14:37

2:0 taktycznie bardzo mi się podoba jak gramy i ten spokój pod nasza bramką i gra w dziada , mistrzostwo Go Gunners

slepywenger komentarzy: 262924.08.2013, 14:37

Dobra połowa bo prowadzimy z samej gry juz taka dobra nie była. By to byl inny przeciwniki moglo juz byc podobnie jak z AV ale coz nie ma co narzekac wkoncu wygrywamy oby do konca

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078424.08.2013, 14:37