Pomeczowa konferencja Emery'ego

Pomeczowa konferencja Emery'ego 26.08.2018, 10:43, Tomasz Kowalski 11 komentarzy

Unai Emery w końcu mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo jako trener Arsenalu, pokonując West Ham 3-1. Na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat występu jego podopiecznych, o tym, co należy poprawić, o wpływie Alexandre'a Lacazette'a oraz występie Aarona Ramseya.

o pierwszym zwycięstwie w Premier League...

Jesteśmy szczęśliwi. Cieszymy się z pierwszych 3 oczek w 3. spotkaniu, po meczach z Manchesterem City oraz Chelsea. Musieliśmy dziś wygrać i pokazać naszym fanom zwycięski mecz - to był pierwszy cel tego dnia. Oczywistym jest, że musimy się poprawić, szczególnie popracować nad tym, aby przeciwnik nie miał tylu szans na strzelenie gola, jak w tym spotkaniu. Dodatkowo, dlaczego do tego doprowadzamy trafi do analizy i pomoże nam się poprawić. To jasne, że w pierwszej połowie chcieliśmy opierać nasze ataki na bocznych obrońcach i potrzebowaliśmy równowagi z pomocnikami. W pierwszej części gry było wiele opcji, jednak dzięki tej równowadze ten pierwszy gol to zasługa bocznych obrońców, kiedy to Hector zagrał do Nacho, a ten wykończył akcję. Druga opcja to taka, w której nie przeprowadzaliśmy takich ataków, dzięki płynności i równowadze przeprowadzania akcji.

z faktu, iż West Ham mógł z łatwością zdobyć więcej niż jednego gola...

Oni również są dobrą drużyną ze świetnym trenerem i solidnymi zawodnikami. Ponadto mogli sprawiać problemy naszej obronie. To oczywiste, że gdy musimy bronić się większą ilością zawodników to cierpi na tym nasza gra w ataku. Dlatego potrzebujemy równowagi, aby rozgrywać również akcje ofensywne, ale uważam, że musimy ulepszyć ten aspekt. Myślę, że obydwie połowy różniły się miedzy sobą diametralnie. Uważam, że w drugiej połowie udało nam się znaleźć balans, ponieważ rozmawialiśmy w szatni i po tym, gdy dokonałem roszad w składzie, zrobiło to różnicę, a bardzo ważnym jest, aby pomagać sobie w ten sposób, a potrzebujemy każdego naszego zawodnika.

o wpływie Lacazette'a...

Rozmawiałem z nim przed meczem. Potrzebujemy każdego gracza. Pierwsza jedenastka jest bardzo ważna, ale zawodnicy, którzy wchodzą z ławki rezerwowych, również są potrzebni. Mogą zagrać 5, 10, 30 czy 45 minut. Potrzebujemy tego. W sobotniej sytuacji zrobiło to różnicę. Lacazette, Lucas oraz Welbeck są ważnymi zawodnikami. Potrafią wyjść na boisko i pomóc drużynie. Dlatego też cieszę się z tego powodu, a my potrzebujemy wszystkich zawodników.

o występie Ramseya...

Pracował ciężko przez 90 minut. Robi to zawsze wtedy, kiedy drużyna go potrzebuje. Jego nastawienie jest dla nas bardzo ważne, tak jak jego doświadczenie, ale również wpływa to na innych graczy, bo jest on zawodnikiem, któremu mogą przekazać futbolówkę w trudnych momentach, dzięki jego osobowości.

Unai EmeryWest Ham United autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
LunaticLama komentarzy: 123127.08.2018, 11:41

Wygraliśmy w kiepskim stylu, ale 3pkt, to 3pkt. Teraz trzeba mieć nadzieję na kilka zwycięstw z rzędu, zlapanie formy i wejść na wyższy poziom

Forever_gunner komentarzy: 255526.08.2018, 16:43

Nasza gra nie zachwycała wczoraj. Znowu nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Każdy przeciwnik wchodzi w nas jak w masło i zostawiamy za dużo miejsca przed polem karnym. W tym meczu się udało, ale lepiej dysponowany przeciwnik na pewno wykorzysta nasze błędy. Aż boję się jak wjedzie w nas Liverpool, jeśli Emery nie ogarnie do tego czasu obrony. Ważne jednak, że jest przełamanie i mamy pierwsze 3 pkt. Pracy do wykonana jest cały czas mnóstwo. Mam wrażenie, że z meczu na mecz coraz więcej jest do poprawy.

Serduszko komentarzy: 117926.08.2018, 14:57

Arsenal nie prezentuje poziomu z topu jest na poziomie średniaka ligi tak samo jak WHU i takich meczy zapewne może być więcej. Nie długo to nawet zwycięstwo z beniaminkiem będzie celebrowane jakbyśmy pokonali nie wiadomo jaki zespół.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2018, 14:04

@cubelek: + ważny

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268326.08.2018, 13:31

Obrona i środek pola są w opłakanym stanie. Obie te linie nie mają ze sobą nici porozumienia. Tutaj leżymy i widać to gołym okiem.
Z przodu nieźle to wygląda (na papierze) ale tyły mamy poniżej poziomu godności tego klubu.
To jest właśnie spuścizna Wenger'a i jego współpracowników.. Dodatkowo Emery nie miał większego wpływu na transfery (i tutaj upatruję pozytywy choćby w tym iż nie spadnie na niego głaz z napisem - nieuzasadniona presja)

Marioht komentarzy: 611426.08.2018, 13:06

Tyle się mówi o odpowiednim zbalansowaniu tej drużyny.
Nie wydaje mi się by było to możliwe w takich duetach na środku pomocy.
Torreira musi być tym wentylem bezpieczeństwa.

Bronimy bardzo słabo. Mamy ogromne problemy ze skracaniem pola gry, z łapaniem na spalone rywali.
Potracimy mnóstwo goli, ale może z czasem będzie lepiej.
Będziemy bardziej zrównoważeni, skuteczniejsi od rywali, ktoś nas wzmocni w najbliższych okienkach.