Pomeczowa konferencja prasowa

Pomeczowa konferencja prasowa 22.04.2018, 23:30, Kamil Garczorz 29 komentarzy

Arsenal pokonał West Ham na własnym boisku 4-1. Był to pierwszy mecz od ogłoszenia przez Arsene'a Wengera decyzji o odejściu, przez co była to jedna z najbardziej emocjonalnych spośród jego konferencji prasowych.

Oto, co powiedział Arsene Wenger.

O meczu...

West Ham skutecznie nas powstrzymywał w pierwszej połowie, z tego powodu mieliśmy problemy ze znalezieniem płynności w grze. Musieliśmy być cierpliwi, powiedziałem chłopakom w przerwie, że musimy zachować dyscyplinę, by odnaleźć przestrzeń. I tak się stało. Stwarzaliśmy sobie okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Gdy nasi doprowadzili do wyrównania, to był dla nas test, ponieważ mieli jeszcze jedną lub dwie okazje. Zdobyliśmy drugiego gola i myślę, że nasi przeciwnicy trochę się podłamali, więc mogliśmy strzelić więcej bramek.

O panujących nastrojach...

Jesteśmy profesjonalistami i skupiamy się naszej pracy, to znaczy, że potrafimy wykonywać swoje obowiązki nawet, gdy emocje są szczególne. Robiłem to całe życie, nie zawsze miałem sprzyjające okoliczności. Wierzę, że bycie profesjonalistą oznacza, że pracę stawia się na pierwszym miejscu i będę to robił tak długo, jak tutaj jestem.

O przyśpiewce "One Arsene Wenger"...

Jestem szczęśliwy, gdy nasi kibice są, dla nich mogę nawet cierpieć. Czasem oni sprawiają, że jestem szczęśliwy. Każdą decyzję jaką podjąłem podczas tych 22 lat, miała na uwadze dobro klubu, nawet, kiedy była to zła decyzja, myślałem wyłącznie o dobru Arsenalu. Chciałem mieć wpływ na struktury klubu, rozwój piłkarzy oraz, co jest oczywiste, styl i wyniki zespołu. To nie jest proste i wierzę, że zostawiam klub w dobrej kondycji na wszystkich tych frontach. To zawsze było miom celem oraz to, by dać szansę mojemu następcy, aby szło mu nawet lepiej przez następne 20 lat. To moje życzenie.

O tym, czy chce mieć coś do powiedzenie w sprawie następcy...

Nie. Ta decyzja nie należy do mnie. Najważniejszą rzeczą w klubie jest to, by każdy robił swoje. Do moich obowiązków należy dbanie o drużynę, wynik oraz finanse przy transferach. To robiłem, a wybór przyszłego menedżera nie leży w moich kompetencjach.

O tym, dlaczego to dobry czas na odejście...

Wydałem oświadczenie, tam jest wszystko zawarte. Poza tym, nie wydaje mi się, by to był właściwy moment na rozmowę o tym, chcę skupić się na odpowiednich priorytetach do końca sezonu. Powiem o tym w późniejszym etapie mojego życia.

O tym, czy potrafi podsumować wszystkie emocje, przez które przeszedł...

Nie. To prawdziwa mieszanka. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że dotknęła mnie cała chwała, którą otrzymałem od angielskiego futbolu i jestem wdzięczny za doświadczenie w tym kraju, to dla mnie wyjątkowe. Piłka nożna, pasja jest szczególna, nigdzie indziej nie można tego odczuć. Wiem, że nie doświadczę tego nigdy więcej. Fascynujące jest to, że mogłem obserwować jak prze 20 lat zmienia się Premier League, mam nadzieję, że będzie to trwało bardzo długo. Poza tym, czułem się jakbym był na własnym pogrzebie, ponieważ ludzie o mnie mówili oraz o tym jaki byłem, to niezwykle interesujące. Nie muszę już umierać, bo wiem, jak to jest! Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli dla mnie mili. Z pewnością dostałem więcej pochwał niż na to zasłużyłem, ale może czasem byłem za bardzo krytykowany. To było trudne, ale również fantastyczne.

O tym, kiedy dowiedział się, że odchodzi...

To nie moment, by o tym rozmawiać.

O tym, co się zmieniło w sprawie respektowania kontraktu...

Przed chwilą powiedziałem, że opowiem o tym we właściwym momencie.

O tym, czy będzie jeszcze trenował w Anglii...

Jeśli mówisz o emocjach, byłoby to dla mnie trudne. Nie wiem, jak będę żył bez tego, więc trudno jest mi powiedzieć "nigdy". Jestem zbyt przywiązany do tego klubu, by powiedzieć, że pójdę gdzie indziej. To dla mnie trudne.

O tym ,czy uderza go to, że odchodzi...

Nigdy całkowicie nie opuszczę tego klubu, zawsze będę spoglądał na to, jak sobie radzi. Zawsze będę do niego przywiązany, ale to trudne. Dałem mu najlepsze lata swojego życia. Dołączyłem tutaj, gdy miałem 46 lat i pracowałem siedem dni w tygodniu, nie sześć lub sześć i pół. Siedem przez 22 lata! Nie mogę po prostu odejść i powiedzieć: "dziękuję, żegnam", to normalne. Nie możesz być całkowicie oddany, a później odejść, jakby nic się nie stało- to niemożliwe. Muszę sprostać temu zadaniu, ale wiem, że to będzie niezwykle trudne. Ale radziłem sobie w życiu z przeciwnościami i mam nadzieję, że i z tym sobie poradzę.

O tym, czy ma nadzieje, że jego komunikat podbuduje klub...

Nie wiem. Klub musi się przygotować na przyszłość, im szybciej się to stanie, tym lepiej. Nie możesz przyjść 1. lipca, powiedzieć, że się rozstajemy i robić co chcesz.

O tym, czy odejdzie na emeryturę, czy podejmie pracę gdzie indziej...

Nie wiem, to dla mnie nowość. Z Fergusonem było inaczej, wciąż jest w Manchesterze United.

O tym ,czy wciąż chce trenować...

Szczerze, nie mogę powiedzieć za dużo, ponieważ nie chcę, żebyś podszedł do mnie za pół roku i powiedział, że kłamałem. Wiem, że robiłem to kilka razy, ale dzisiaj nie chcę tego robić. Nie wiem, jak odpowiem na tę sytuację.

O tym, czego klub potrzebuje od nowego menadżera...

Spójrz, weź mnie i faceta, który jest ode mnie lepszy w każdym aspekcie, w który ja jestem mocny!

Arsene WengerPremier LeagueWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 605002.05.2018, 10:28

Dalej jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że sam zrezygnował.

zly_kanonier komentarzy: 510825.04.2018, 12:40

Czuć wyraźnie, że zarząd go do tego zmusił, a on sam jest tym faktem zawiedziony :/

Theo44 komentarzy: 394523.04.2018, 20:20

Wenger pozostawia spalona ziemie.... wczesniej budowal zospol na dzieciakach Cesc, Song Diaby, NAsri...potem jak juz nacisk na trasfery byl ze nie bylo zmiluj...przyszli uksztaltowani gracze Ozil, Sanchez...teraz jak juz byl noz na gardle przyszedl czas na fale schodzaca ok 30...Michi Auba czy wczesniej Cech. Doprowadzil do tego, ze nie ma pilkarza wokol kt. mozna budowac zespol... Welb?, Iwobi? Niles? litosci... spadek formy Koscielnego oznacza absolutna dizentegracja obrony... i jezeli nie bedzie nas w top 10 przez najblizsze 3-5 lat to wlasnie z winy Wengera...to, ze sie zegna z klasa w zadnym wypadku nie wypacza mojej pilkarskiej depresji, w kt. Wenger wpedzil mysle nie tylko mnie , ale i cale rzesze kibicow.

DikeAFC komentarzy: 52623.04.2018, 19:34

I bardzo dobrze papapapap dzieki :) Ja jestem zajebiście szczęśliwy tym, że Wenger odchodzi czekałem na to już ładnych parę lat. Owszem zostanie legendą ale wystarczy już tego śmiesznego grania. 99% tutaj ludzi błagało żeby Wenger się poddał a jak to zrobił to płacz... jak kiedyś zdobędziemy mistrza to też będziecie pisać "o jak chujowo wygraliśmy mistrza... a tak fajnie było dostawać wpierdol co rok, Wenger IN " ??? hahahah

AlexVanPersie komentarzy: 806223.04.2018, 16:45

@thegunner4life:

To po co ją zacząłeś?

thegunner4life komentarzy: 800323.04.2018, 16:35

@AlexVanPersie:
Biedny przez 2 lata nie dał rady go zastąpić. Faktem jest, że zajmujemy 6 pozycję i mamy 30 pkt straty do lidera. I faktem jest, że francuz od przyszłego sezonu pracować tu nie będzie. Dyskusja jest jałowa.

AlexVanPersie komentarzy: 806223.04.2018, 16:32

@thegunner4life:

A moze dywagacje to sa twoje wypowiedzi, ze stacza ten klub i ze będzie gorzej w przyszłym sezonie?

Bo fakty są takie, że od kontuzji Santiego obniżylismy loty i Wenger nie do końca to rozwiązał.

Kto wie, moze 4 FACupy i LE(miejmy nadzieję), to mogą być jedyne trofea przez następne lata.

"Z pewnością dostałem więcej pochwał niż na to zasłużyłem, ale może czasem byłem za bardzo krytykowany."

thegunner4life komentarzy: 800323.04.2018, 16:15

@AlexVanPersie:
Ale to są Twoje dywagacje i nic po za tym. W obliczu faktów argumenty powinny ustąpić. A fakty są takie, że Wenger od dwóch lat nie łapie się po przez ligę do LM. Zajmuje coraz gorsze pozycje, i starcza nas coraz niżej. Dlatego powinien odejść. Jak nowy trener będzie zły to wtedy będziemy o tym rozmawiać na razie rozliczamy obecnego, a obecny niestety ale jest słaby.

AlexVanPersie komentarzy: 806223.04.2018, 16:05

@thegunner4life:

Jak nic nie zmienia to po co coś zmieniać?

Satysfakcjonuje cię Top 10 i brak choćby FACup przez następne 5 lat?

thegunner4life komentarzy: 800323.04.2018, 15:49

@AlexVanPersie:
Dobrze, ale co to zmienia? Satysfakcjonuje Cię 6 miejsce w lidze? Uważasz to za sukces zaplecza treningowego Wengera?

AlexVanPersie komentarzy: 806223.04.2018, 15:40

@thegunner4life:

Zobaczymy ile zostanie z tego "cienia nadziei" jaki daje Enrique.

Top10 za rok i tęsknota za Wengerem.

thegunner4life komentarzy: 800323.04.2018, 15:33

@AlexVanPersie:
A Wenger coś ugrał w tym roku albo poprzednim? 6 miejsce w lidze? Enrique może być najwyżej taki sam, ale daje cień nadziej, bo to nowa osoba. Z francuzem nie ma żadnej nadziej, bo każdy sezon jest taki sam albo gorszy.

AlexVanPersie komentarzy: 806223.04.2018, 15:23

Arsene, jesteś wzorem nawet kiedy opuszczasz ten klub.

Spokój, klasa i szacunek z jakim się wypowiadasz w tak trudnej dla Ciebie sytuacji, jest absolutnie niesamowite i godne najwyższego podziwu.

A ci, ktorzy piszą o "tym, jak stoczyłeś ten klub", niedługo zderzą się z rzeczywistością i nowym trenerem typu Enrique, który choćby się zessrau to nic nie ugra bez Messiego, Neymara i Suareza.

Archiwald komentarzy: 109223.04.2018, 13:34

@Forever_gunner Z drugiej strony zostawia klub z nowoczesnym spłaconym stadionem i funduszem na transfery

PhiLife komentarzy: 91623.04.2018, 12:45

Uśmiałem się czytając komentarz poniżej :)

thegunner4life komentarzy: 800323.04.2018, 11:55

@Dominik11:
To akurat wiadomo bez tego wywiadu. On jest niesamowicie uparty i chyba przyjmuje krytykę tylko do samego siebie. Wszyscy dookoła klubu widzieli, że jedyne co on może zrobić w Arsenalu to stoczyć ten klub jeszcze niżej, a on chciał kończyć kontrakt.

Jeżeli ktoś w zarządzie miał tyle odwagi, żeby mu przypomnieć, że nie ma osoby większej niż klub to bardzo dobrze.

I on nigdy nie był nie jest i nie będzie Fergusonem. Jedyne co ich łączy to staż pracy, po za tym to nie ma co porównywać. 15 tytułów do 3? Sie Alex Ferguson odchodził jako mistrz Anglii i dwukrotny zdobywca LM w tym raz udało mu się wygrać pierwszą 3x koronę w Europie.

On nas zostawia jako 6 w tabeli team bez LM, z rozbitą drużyną. No chyba, że 30 pkt straty do lidera to dobry wynik.

Trzeba mu podziękować, za to co dla nas zrobił, za to że był wierny, postawić pomnik dać jakiś tytuł honorowy, ale na pewno nie żałować tej decyzji. Była ona dobra i jak najbardziej właściwa. I tak potraktowali go z szacunkiem, w takich klubach jak: Real, Bayern, Chelsea, United, Juventus czy innych z Topu wywalili by go bez ceregieli po 10-2 z Bayernem.

On już od dawna nie potrafił nic wnieść do zespołu, kiedyś jeszcze bronił go styl, teraz nawet tego już nie było. Jakie są argumenty za? Tylko historia? Trenera powinno się rozliczać za bieżącą sytuację.

A w nowoczesnej piłce(która mam nadzieję do nas zawita razem z odejściem Wengera)łatwiej wymienia się trenera niż pół składu, dyrektorów sportowych i cały personel. My mieliśmy jednego trenera, Chelsea przez ten czas z 10, lepiej wyszła na tym Chelsea. Ferguson to był ewenement drugiego takiego już nie będzie. Wenger to 3 tytułu przez 22 lata już nie brzmi to imponująco.

Życzę mu wszystkiego najlepszego, niech odejdzie do PSG czy jakiegoś innego bogatego klubu gdzie nie będzie musiał się rozliczać z każdego wydanego $ i wygra tam wszystko co się da. Natomiast w Arsenalu ten związek już nie miał sensu.

Dziękujemy za wszystko.

Dominik11 komentarzy: 1893423.04.2018, 10:41

Tu widać ze słów że nie chciał odchodzić czuje się czytając ten wywiad.

Gryzek komentarzy: 342023.04.2018, 10:39

Oglądałem tą konferencję i smutno było oglądać Wengera w takiej sytuacji. Mam nadzieję, że jeszcze gdzieś potrenuje.

kosbat komentarzy: 45423.04.2018, 10:20

@Forever_gunner: Czy powiedziałbym, że takie zgliszcza? Kondycja finansowa jest co najmniej przyzwoita, duży stadio, który długo będzie wystarczający (nie trzeba będzie znowu pasa zaciskać i lać z niczego) i skład, który co prawda nie jest złożony z samych mistrzów świata ale ma potencjał do tego by osiągnąć coś konkretnego.

Forever_gunner komentarzy: 254223.04.2018, 10:05

Z tej wypowiedzi jednak wynika, że raczej sam nie podjął tej decyzji. Przebija się tu wyraźnie jakieś rozgoryczenie, więc prawdopodobnie zarząd dał mu jakieś ultimatum.

"Fascynujące jest to, że mogłem obserwować jak prze 20 lat zmienia się Premier League..." - Szkoda, że tylko obserwował, a się nie dostosował. Widać, że cała Anglia zaczęła mu od pewnego momentu odjeżdżać i nie mówię tu tylko o zespołach z czołówki, ale dobiliśmy niestety do poziomu średniaków ligowych, o czym świadczy choćby bliskość Burnley w tabeli. Oczywiście z całym szacunkiem dla Burnley. Arsene nie ogarnia już tej kuwety i dlatego musi odejść. Chyba tego aspektu jeszcze nie ogarnął, bo mówi, że tyle zrobił dla tego klubu i zostawia wszystko w dobrej dyspozycji. Prawda niestety jest taka, że zostawia spaloną ziemię i mnóstwo zgliszczy, które będzie musiał ogarnąć nowy menedżer. Trzeba podziękować kilku zawodnikom i sprowadzić godnych następców. Obrona woła o pomstę do nieba. Może Arsene tak się zasiedział na stołku, że nie widzi tej patologii. Najciemniej jest przecież pod latarnią.

praptak (zawieszony) komentarzy: 668423.04.2018, 09:45

@Ech0z:
Ejmati nie kończy kariery. Jak Papcio odejdzie np do Monaco, ejmati się tam zarejestruje

Ech0z komentarzy: 502923.04.2018, 09:37

a co bedzie dalej z ejmati ??

Krzyma6 komentarzy: 27023.04.2018, 07:20

Wszyscy mają dość AW, a nikt nie ma obawy, że nowy trener zbuduje i poprawi grę zespołu od ręki. Trener to tylko część trybiku drużyny...
Widziałem konferencję i nie mam złych wrażeń.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068723.04.2018, 07:06

Papcio w sam raz by się teraz nadał na trenera reprezentacji Francji, a jak nie to jakieś stanowisko dyrektora/prezydenta. Nie chcę mi się wierzyć, że tak po prostu zniknie ze sceny sportowej.

Elastico07 komentarzy: 900023.04.2018, 06:22

"estem szczęśliwy, gdy nasi kibice są, dla nich mogę nawet cierpieć"
Drażni mnie takie gadani i robienie z siebie męczennika,widać ze taka rola mu odpowiada

Tormentor komentarzy: 14223.04.2018, 02:20

Oby objął jakąś drużynę z którą uda mu się zdobyć ligę mistrzów. Czyli jedyna realna szansa to PSG.

patryksz komentarzy: 332423.04.2018, 01:06

Jakie by to miejsce nie było to i tak bardziej smuci mnie fakt jego odejścia.

IAlwaysTrust komentarzy: 139123.04.2018, 00:19

Z tego wywiadu bardziej to pachniało zwolnieniem, a nie odejściem Wengera na emeryturę. Czy Arsene ma zamiar być jeszcze trenerem jakiejś drużyny?

Sobieski14 komentarzy: 518722.04.2018, 23:42

Nic nie będzie już takie samo...zmiany są potrzebne ale zacząłbym od własciciela i zarządu
WengerIn for life

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
7.96
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl