Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 15.05.2013, 00:38, Michał Kowalczyk 15 komentarzy

O znaczeniu tego rezultatu...

Pierwsze 20 minut zaczęliśmy bardzo dobrze, dominowaliśmy na boisku. Jednak potem graliśmy zbyt zachowawczo i za mało atakowaliśmy, czym umożliwiliśmy rywalom nawiązanie z nami walki. Nie mieliśmy szczęścia przy wyrównującej bramce, ponieważ rzut wolny się co prawda należał, ale nam. To był dla nas spory cios i widać było, że w drugiej połowie nie graliśmy już tak płynnie i pewnie, jak byśmy tego chcieli. Wojciech popisał się świetną interwencją przy stanie 1-1. W tamtej części spotkania byliśmy bliscy utraty kolejnej bramki.

O bramce Walcotta...

Nasz drugi gol to był cios prosto w serce piłkarzy Wigan, którzy już się po nim nie podnieśli. Kolejne dwie bramki przyszły stosunkowo łatwo. Jednak mecz był bardzo wyrównany.

O spadku Wigan do niższej ligi...

To smutne, ponieważ to dobry zespół, grający dobrą piłkę i posiadający dobrych zawodników. Jeśli zostaną zjednoczeni, to z pewnością powrócą do Premier League.

O występie kluczowych Kanonierów...

Zagrali dobrze i co najważniejsze strzelali bramki. Walcott zagrał świetny mecz, od pierwszej minuty stwarzał zagrożenie. Wszyscy sprostali wyzwaniu i zagrali jakościowe spotkanie.

O odwadze...

Na początku drugiej połowy graliśmy zbytnio zdenerwowani. W tego typu pojedynkach trzeba opanować nerwy i grać dalej, jakby mecz nie toczył się o żadną stawkę. Trochę nam zajęło dojście do siebie po bramce Wigan.

Ostatni mecz w lidze będzie grany na wyjeździe...

Nie wiem, czy to zaleta, czy nie. Niezależnie gdzie gramy, chcemy uzyskać trzy punkty. Czasami, jeśli za bardzo chcesz, tracisz na kreatywności. Jak tylko strzeliliśmy dziś bramkę na 3-1, graliśmy z większą swobodą. To część tego zawodu, z którym mierzą się piłkarze na najwyższym poziomie.

Arsenal musi teraz wygrać z Newcastle...

Wszystko zależy od naszego rezultatu. W zasięgu jest nawet trzecie miejsce w lidze.

O trzymaniu nerwów na wodzy w ostatnim spotkaniu...

Jestem pewny swego, ponieważ mamy doświadczenie w grze pod presją i zawsze znajdujemy rozwiązania na problemy, którym musimy stawić czoła.

O zejściu Artety...

Mikel ma problem z łydką, dlatego jego występ w niedzielę jest wątpliwy. Musimy poczekać około 24 godzin na dokładne badania. To nasz kluczowy piłkarz, więc niczego nie wykluczam na razie. Może będziemy musieli postawić na Wilshere'a. Nie wiem jeszcze.

O konsekwencji w grze...

Od stycznia tego roku zdobyliśmy bodaj tyle samo punktów, co Manchester United. Na początku sezonu zbyt mało spotkań u siebie kończyło się naszymi zwycięstwami. Zajęło nam sporo czasu odbudowanie pewności siebie i odnalezienie równowagi w zespole pełnym nowych piłkarzy.

O stabilności...

W tej chwili przygotowujemy się także na przyszły sezon, ponieważ finisz rozgrywek ma wpływ na start kolejnych. Ale najpierw zajmijmy się wygraniem z Newcastle.

Arsene WengerPomeczowa wypowiedźWigan Athletic autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.05.2013, 21:00

Pierwsze 20 minut to była magia... Potem już było gorzej, dobrze, że wygraliśmy :)

Yakub97 komentarzy: 574618.05.2013, 07:54

Rosa dzis musi wyjsc bo presja bedzie

damstr2407 komentarzy: 63515.05.2013, 19:58

musimy to wygrać

Leehu komentarzy: 1049615.05.2013, 09:44

@Cesc1994: 2 sezony temu graliśmy dobrze od początku do gdzieś tak lutego/marca. Ciągle byliśmy tylko z MU i w końcówce zabrakło nam prądu. W tamtym sezonie zdecydowanie zabrakło rotacji w składzie wystarczy przypomnieć że to w tym sezonie Jack rozegrał 50 spotkań i to po nim ma teraz takie problemy ze zdrowiem. Wenger miał wtedy zbyt małą kadrę było mnóstwo kontuzji i padliśmy w końcówce.

Co do meczu to nie był zły ale można poprawić kilka rzeczy za Mikela pewnie zagra Giroud Podolski na skrzydło, Santi pod napastnikiem, Rosa i Aaron z tyłu. No i Thomas kapitanem oczywiście, raczej nie wydaje mi się aby Boss nadwyrężał Jacka przed operacją może znów zagra 10 minut tak jak we wczorajszym spotkaniu.

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36015.05.2013, 09:29

nowi The Invicibles tylko ze na kilka meczow ;p

niski93 komentarzy: 581615.05.2013, 09:24

Szkoda, że nie można było grać tak stabilnie przez cały sezon. Może w przyszłym sezonie nasz gra się polepszy, kiedy zawodnicy będą już zgrani...

thegun komentarzy: 106315.05.2013, 09:14

przebieg meczu bardzo podobny do tego z west Hamem, oby mikel był gotowy na newcastle

Cesc1994 komentarzy: 446415.05.2013, 09:05

Jak zwykle zaczynamy dobrze grać w drugiej połowie sezonu gdy już w sprawie mistrzostwa jest pozamiatane. Mam nadzieję że w przyszłym sezonie zaczniemy tak od 1 kolejki.

pepe126p komentarzy: 66115.05.2013, 08:44

Jak zwykle nie mogło zabraknąć "jakości" w słowach Wengera ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.05.2013, 08:16

mamy świetną serię. szkoda, że tak nie zaczęliśmy sezonu

14DamianAFC komentarzy: 91015.05.2013, 07:48

Teraz Wenger musi przycisnąc chłopaków, szalenie istotny mecz przed nami...

mitmichael komentarzy: 4924315.05.2013, 06:43

Najwazniejsze, ze sie udalo i zamknelismy przynajmniej na chwile usta kibicow Tottenhamu. Tak wysoki wynik oczekiwałem i sie spełniło. Ja mysle, ze mecz wyjazdowy w ostatniej kolejce jest zaleta bo jak dobrze wiemy na wyjazdach idzie Nam lepiej a dodatkowo Newcastle ma straszne problemy w obronie i trzeba to wykorzystac. Szkoda tylko Artety ale na szczescie jest jeszcze Rosicky wiec bedzie mial kto go zastapic.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 315.05.2013, 01:39

Oczywiście bardzo cieszy wygrana, choć muszę przyznać, że naprawdę szkoda mi Wigan i tego, że to akurat Arsenal ostatecznie ich "pogrzebał". Mam nadzieję, że zespół Martineza szybko powróci do PL.

Jeśli chodzi o sam mecz, nasza gra wyglądała różnie. Szybko strzeliliśmy gola, naciskaliśmy Wigan, później jednak niepotrzebnie oddaliśmy im inicjatywę. Co prawda obrona zazwyczaj jakoś ogarniała i The Latics nie stwarzali sobie klarownych sytuacji, jednak udało im się strzelić gola do szatni. I owszem, wolny Maloney'a był bardzo dobry, jednak Dean według mnie nie powinien im go przyznać, gdyż "faul" Artety był naciągany.W drugiej połowie na początku gra nie powalała, Wigan było blisko wyjścia na prowadzenie, ale Szczęsny tym razem popisał się dobrą interwencją. Później zaczęliśmy lepiej grać i w ciągu dziesięciu minut objęliśmy bezpiecznie prowadzenie.
Generalnie dużo rzeczy mogło i powinno wyglądać lepiej, ale najważniejsze są trzy punkty.

Opłaciło się mieć Santiego na kapitanie, 4 asysty, ładnie. Poza nim najlepiej Theo, Kosa (chociaż Merte też dobrze sobie radził) i Kieran. Aaron ogólnie również na "+", chociaż miewał okresy słabszej gry. Btw, fajnie, że się odblokował, gol bardzo ładny. Poldek koniec końców zrobił to, co do niego należało i strzelił dwie bramki. U Rosy widać było, że ma dobre pomysły i nie brakuje mu kreatywności, ale miał pewne problemy z dokładnością.