Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 05.11.2014, 14:20, Marek Zieliński 59 komentarzy

O stracie 3-bramkowego prowadzenia

Musimy oddać Anderlechtowi honor, ponieważ walczyli do samego końca, a my byliśmy bardzo słabi w defensywie od samego początku meczu. Nie czuliśmy się nawet przez chwilę komfortowo w obronie i w końcu szczęście przestało nam dopisywać i zostaliśmy ukarani. Pierwszy gol został strzelony ze spalonego, ale to nie zmienia faktu, że nasza dyspozycja w defensywie była niewystarczająca, żeby zapobiec bramce. Z drugiej strony przy stanie 3-0 myśleliśmy, że robota skończona i zaczęliśmy zwalniać tempa i oszczędzać siły. Można zauważyć, że nie potrafiliśmy wygrywać pojedynków, a przeciwnicy w końcówce spotkania byli silniejsi i ostrzejsi – ukarali nas. To bardzo rozczarowujące, ale w sumie w dwumeczu zgarnęliśmy 4 punkty. Myślę, że zostaliśmy odpowiednio nagrodzeni za te dwa występy.

O tym, gdzie widać najbardziej problemy w obronie

Myślę, że kiedy straciliśmy Mikela Artetę, zatraciliśmy się, ponieważ był on jednym z nielicznych zawodników, którzy dobrze bronili. Jego zejście nie pomogło. Poza tym, prawdopodobnie nieświadomie zlekceważyliśmy przeciwnika i zostaliśmy za to ukarani. W Lidze Mistrzów musisz utrzymywać cały czas wysoki poziom, albo zostaniesz skarcony. Nas to spotkało.

O tym, czy przypomniał swoim podopiecznym o sile Anderlechtu

Co powiedziałem w szatni zostało w szatni.

O tym, czy dwukrotnie nie docenił Anderlechtu

Znam ludzi, którzy nie doceniali nawet i 100 razy. Uważam, że takie rzeczy mogą się powtarzać. Nie wiem, czy grywałeś w piłkę nożną, ale przy stanie 3-0 po 60 minutach podświadomie możesz myśleć, że mecz już jest wygrany.

O tym, czy powiedział drużynie, żeby nie lekceważyli przeciwnika

Uważam, że Anderlecht to dobra drużyna. Kto wie, czy za parę lat nie przekonamy się, że ta drużyna była pełna bardzo dobrych zawodników i że są oni o wiele lepsi niż wam się teraz wydaje. Nawet w pierwszej połowie mieli 3 czy 4 sytuacje podbramkowe. Mieliśmy wtedy szczęście, ale koniec końców odrobili straty.

O tym, który zawodnik Anderlechtu zaimponował mu najbardziej

Było ich mnóstwo.

O tym, czy to był Dennis Praet

Grał bardzo dobrze, ale nie on sam.

O Alexisie;

Jako jeden z nielicznych zagrał na swoim poziomie. Był zaangażowany we wszystkie trzy bramki. Był jednym z dwóch może trzech zawodników, którzy trzymali swój poziom.

O frustracji Alexisa

To pierwszy raz od kiedy z nami gra, kiedy oddaliśmy trzybramkowe prowadzenie. Potrzebujemy, żeby każdy wychodził przed szereg. Chcemy, aby każdy był w szczytowej formie. Uważam, że w defensywie na całym boisku byliśmy bardzo, ale to bardzo słabi.

O tym, czy wzmocni obronę w styczniu

Szczerze nie to jest teraz problemem. Mieliśmy dwa czyste konta z rzędu w poprzednich dwóch meczach i chyba myśleliśmy, że skoro jest 3-0, to robota skończona. Naszym najbliższym zadaniem jest wyjazd do Swansea z innym, o wiele lepszym przygotowaniem w szeregach defensywnych. Uważam też, że mamy szczęście, że ciągle jest szansa na wyjście z grupy. Jeśli byśmy dzisiaj przegrali, mielibyśmy duży kłopot, żeby się zakwalifikować. Wygranie grupy, dziś już możemy to przyznać, jest praktycznie niemożliwe.

O stratach więcej niż trzech bramek w meczach zeszłego sezonu

Ty mówisz o historii, ja mówię o tym co jest tu i teraz. To był inny sezon i inna drużyna. W poprzednim sezonie zgromadziliśmy 79 punktów, nie wiem, co to ma do dnia dzisiejszego.

O słabym występie w defensywie

Występ w defensywie był dzisiaj słaby.

O Artecie

Miał problem ze ścięgnem podkolanowym. Nie wiem co się stało i jak długo będzie pauzował.

O tym, czy nie byli zbyt otwarci w ostatnich 30 minutach

Za bardzo ustąpiliśmy i nie próbowaliśmy więcej podjąć wyzwania. Wtedy ciągle byliśmy otwarci. Przestaliśmy wygrywać pojedynki, graliśmy coraz gorzej i gorzej. Byliśmy całkowicie rozbici. Nie potrafiliśmy przecinać podań, nie potrafiliśmy przecinać długich piłek. W drugiej połowie nasza gra obronna była tak słaba, że nas wypunktowali.

AnderlechtArsene WengerLiga Mistrzów autor: Marek Zieliński źrodło: arsenal.com
poprzednia12 następna
executer1 komentarzy: 262305.11.2014, 14:42

Skoro dla Wengera mecz jest wygrany przy wyniku 3-0 w 60 minucie to słabo o nim świadczy.
Może United w meczu z nami powinien dać nam strzelić 3 bramki do 10 minuty,a potem przez 80 minut może nas spokojnie wgnieść w ziemię bo piłkarze i trener już sobie 3 pkt doliczą.

koczan_4 komentarzy: 330205.11.2014, 14:40

Jak Wenger nie wzmocni defensywy zimą to wyjdzie na totalnego ignoranta... oh, wait przecież już nim jest.

Reucik komentarzy: 93705.11.2014, 14:37

Jak dla mnie arteta wcale nie rozegrał dobrego spotkania, po prostu patrzy się na niego porównując do flaminiego, od którego ciężko znaleźć gorszego zawodnika na tej pozycji. Przy tak słabej obronie dobry dm to konieczność, bo tylko przez głupote anderlechtu nie wyszli kilka razy sam na sam ze szczesnym.

darthkyle komentarzy: 7405.11.2014, 14:33

mówcie co chcecie ale ja już nie mogę czytać wypowiedzi " Boss'a" non stop te same farmazony... zero taktyki.. klepać, klepać ja nie wiem co oni robią na treningach .... na zdj wszyscy uradowani ale w meczu nic nie grają ... serio w tym sezonie zagraliśmy choć by jeden mecz na miarę możliwści ? chyba nie ..a ten jeszcze pieprzy ze problem nie leży w defensywie.. której de facto nie mamy w tym momencie .. Żal serce ściska ale to już koniec Wengera w Arsenalu ... piszę to jako osoba która im kibicuje od 98 roku żal i smutek

Necro komentarzy: 243405.11.2014, 14:32

Afctid - on nie powiedział, że nie potrzebujemy obrońcy. Po prostu nie ma sensu o tym dyskutować, skoro skład, który był na boisku był w stanie wygrać ten mecz, a poza tym okienko jest zamknięte.

Necro komentarzy: 243405.11.2014, 14:31

Rafi_i - możesz jaśniej?

Mnie najbardziej raził Podolski. Jestem za jego odejściem. Sanchez potrafi grać pressingiem przy 3-0, a jemu nie chce się podbiec parę metrów przy wyniku 3-2? Leń, gwiazdor, patałach. Nic więcej nie pokazuje. Nie chcę go. Myślałem, że czegoś się nauczył po przygodzie w Bayernie.

afctid komentarzy: 52105.11.2014, 14:29

"Szczerze nie to jest teraz problemem." Wengerowi już chyba podziękujemy.

rafi_i komentarzy: 421805.11.2014, 14:27