Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 14.02.2016, 21:11, Michał Kruczkowski 22 komentarzy

Drużyna Arsenalu wygrała dzisiaj rzutem na taśmę niezwykle ważne spotkanie przeciwko Leicestrowi City, pokonując podopiecznych Claudio Ranieriego 2-1. Arsene Wenger spotkał się z dziennikarzami, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tego meczu. Oto, co miał do powiedzenia:

O emocjach po tym spotkaniu...

Głównie odczuwam szczęście, ponieważ dzisiejszy pojedynek był bardzo żywiołowy. Od początku do końca mecz ten nasycony był intensywnością. Był to również sprawdzian dla naszej mentalności, ponieważ w sytuacji, w której przegrywasz po pierwszej połowie 0-1 z drużyną, która tak dobrze broni, musisz mieć odpowiednie nastawienie w swojej głowie. W drugiej części spotkania pokazaliśmy naszą nieustępliwość. Położyliśmy wszystko na jedną szalę, aby tylko wygrać ten mecz. Wiedzieliśmy, że remis nas nie zadowoli. Jak widać, nastawienie drużyny, aby dać z siebie absolutnie wszystko opłaciło się.

O tym, kiedy postanowił włączyć Welbecka do składu...

Wczoraj. Jeszcze w piątek planowałem dać mu szansę gry dopiero w przyszłym tygodniu, jednak podczas dwóch ostatnich sesji treningowych był bardzo silny i przekonujący, dlatego też ostatecznie zdecydowałem się umieścić go w składzie.

O tym, że była to świetna decyzja...

Zgadzam się, jednak głównie dlatego, że Danny Welbeck jest znakomitym graczem. W naszej pracy nigdy nie wiesz, czy gdyby na boisko wszedł ktoś inny, to zdobyłby gola. Jednak wszyscy są niezwykle szczęśliwi z powodu Danny'ego, ponieważ nie grał on przez 10 miesięcy, a dla zawodnika to jest wieczność. Zarówno sztab medyczny, jak i sztab fitnessu pracują bardzo ciężko, aby był on w jak najlepszej dyspozycji. Nie zapominajmy, że rozegrał on tylko 45 minut w drużynie młodzieżowej.

O nastroju Welbecka, gdy był kontuzjowany...

Danny Welbeck to świetny facet, który ma znakomitą mentalność. Pracował bardzo ciężko i właśnie dlatego jest teraz gotowy do gry.

O arbitrze...

Jeśli mam być szczery, to powiedziałbym, że nie mieliśmy szczęścia w pierwszej połowie, ponieważ według mnie Özil był faulowany na skraju pola karnego. Myślałem, że to by była dla nas dobra sytuacja, aby zdobyć gola zaraz przed zejściem do szatni. Minutę później przegrywaliśmy już jedną bramką, po karnym, który nie był dla mnie taki oczywisty do podyktowania. To była duża przeszkoda mentalna dla całej drużyny. Nie spodziewaliśmy się tego i w przerwie traciliśmy do Leicesteru osiem punktów. Można było dziś zobaczyć, że Lisy nie przez przypadek są liderem Premier League. Ich gracze posiadają świetną jakość, naprawdę dobrze bronią i niezwykle szybko wychodzą do kontrataków. Jednak w drugiej połowie nasza energia była na właściwym poziomie i rywale nie zbliżyli się do naszej bramki.

O tym, jak ten wynik wpłynie na walkę o mistrzostwo...

Zwiększy on naszą pewność, że nadal się w tej walce liczymy. Nasza ostatnia seria spotkań nie była zbyt udana. Dzisiaj wygraliśmy drugi mecz z rzędu i matematycznie nadal uczestniczymy w wyścigu o tytuł, co z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą wiarę w siebie.

O tym, co by mogła dzisiaj spowodować ewentualna porażka...

Przegrana w dzisiejszym spotkaniu byłaby dla nas ogromnym ciosem. Atmosfera byłaby negatywna, a nasza pewność siebie by spadła, co znacznie utrudniłoby nam zadanie. Nadal byśmy się nie poddali, jednak ze stratą ośmiu punktów, musielibyśmy liczyć na to, że wygramy trzy spotkania, a oni jednocześnie by trzy przegrali.

O tym, jak zmiany mogą wpłynąć na przebieg spotkania...

To tylko pokazuje, że na tym poziomie ławka rezerwowych odgrywa ważną rolę. Gdy dominujesz spotkanie, możesz wpuścić takich napastników, jak Walcott czy Welbeck i to całkowicie zmieni twoje szanse na wygraną. Jeśli tylko odpowiednio będziemy rotować składem, a każdy wchodzący na boisko zawodnik będzie miał w sobie odpowiednie nastawienie, to będzie robiło to różnicę.

O odbiorze Welbecka przez kibiców...

Kibice świetnie go przywitali.

O tym, co czuł przed rzutem wolnym, wykonywanym przez Özila...

Przez chwilę myślałem, że osiem punktów to będzie za duża strata do odrobienia. Gdy zmniejszyliśmy dystans do pięciu, to pomyślałem, że to nie będzie jeszcze koniec. W ostatnich pięciu czy sześciu minutach pachniało bramką z naszej strony. Za każdym razem, gdy mieliśmy piłkę, myślałem że zaraz coś się może wydarzyć, jednak oni za każdym razem skutecznie wybijali futbolówkę. Kiedy zobaczyłem, że Özil będzie wykonywał rzut wolny z tamtego miejsca, przeczuwałem, że to może być ta szansa, ponieważ jego dogrania są najwyższej klasy, a my mieliśmy w ich polu karnym takich zawodników, jak Welbeck, Chambers, Mertesacker i Giroud. Miałem nadzieję, że ten stały fragment zamieni się na bramkę.

@james68
Też mnie to rozwaliło, ale jakby nie patrzeć, to bez tego wybicia nie byłoby chwilę później bramki ;)

james68 komentarzy: 87715.02.2016, 08:51

@IAlwaysTrust
Chambers dobre spotkanie ? Masz na mysli jak wybijał na aut piłke gdzie spokojnie mógł zagrać lepiej.w 90' minucie dał im 30 sekund ty swoim głupim wybiciem. Nie jestem wściekły na niego tylko dlatego że wygraliśmy mecz.

coq komentarzy: 11015.02.2016, 07:08

Tak kończą tylko prawdziwi mężczyźni :D
Już spotykam się z głupimi komentarzami typu : na farcie, przez czerwoną kartkę itp :D ale piękne to jest posłuchać tych cebulaków za przeproszeniem. Mentalność prawdziwego polaka

Verminator97 komentarzy: 1490015.02.2016, 00:24

Bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o tytuł. Welbeck po tych 10 miesiącach kontuzji wraca i wchodzi na końcówkę tak ważnego spotkania i zdobywa gola na wagę trzech punktów w ostatniej minucie meczu. No kto by wymyślił podobny scenariusz? :D

Przed wolnym Mesuta już oczywiście oglądając mecz na stojąco cały czas powtarzałem Mesut teraz albo nigdy, dobra piłka i będzie gol, chwilę później piłka w siatce i szaleństwo. :D I takie kto to strzelił? Welbz!!! :)

konrii komentarzy: 40615.02.2016, 00:18

ty się Wenger wez za mistrzostwo bo zarty się sonczyły city nie chce byc mistrzem , Leicester nie wytrzyma temnpa do konca sezonu i dobre passe się skoncza ze skonczą na 4 miejscu , jedynie Tottenham się rwie do walki marzy się im od lat mistrzostwo ale niech to dalej pozostanie w sferze marzen

fabregas1987 komentarzy: 2570615.02.2016, 00:17

Trochę też nam Wasyl pomógł, bo jego faul był kompletnie bezmyślny, a mało osób o tym pamięta.

IAlwaysTrust komentarzy: 139515.02.2016, 00:02

Theo, Giroud i Ozil i Welbz i Chambers i wszyscy dziś zasłużyli, może z wyjątkiem Sancheza, jego czas nadejdzie juz w srode!

IAlwaysTrust komentarzy: 139514.02.2016, 23:59

A ja uważam, że do MOTM warto by dodać pozycje trenera i dziś bez wachania bym ją klikną :) Dobre zmiany, dobrze usposobiony zespół - wszystko na plus dla Pana ARSENE'al Wengera ;)

Dominikczerwonarmata komentarzy: 2314.02.2016, 22:22

Welbeck jest swietny wrescie uznanie dla Walcotta brawo

pumeks komentarzy: 2080814.02.2016, 22:11

i Giroud też asysta, a mało kto o tym mówi ;)

losnumeros komentarzy: 1315814.02.2016, 21:49

Sedzia był fatalny ale karny był, jak Giroud był by w tej sytuacji to też by szukał karnego, Monreal zostawił nogę i powinien się z tym pogodzić. Nie warto dyskutować, wymachiwać rękami itp na sędziego bo to działa aby na niekorzyść drużyny. Cały czas ten sam błąd że nasi stoją w miejscu jak idzie do nich podanie a tu nagle przeciwnik przechwytuje piłkę

Yave komentarzy: 170314.02.2016, 21:43

Welbz to w ogóle niezły łeb. Nie strzela jakiejś całej masy goli, nie zachwyca dryblingami czy kozackimi asystami, ale jak już strzela, to kurde, takie bramy, że go wszyscy zapamiętają i poszanują :D

drewniane_krzeslo komentarzy: 280214.02.2016, 21:42

Ważne zwycięstwo, bardzo ważne. Danny i cały klub mają teraz mentalne Himalaje. Dzisiejszy wynik to świetna wiadomość w kontekście kolejnych kolejek.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185114.02.2016, 21:29

Niesamowity mecz, dla mnie emocji wystarczająco, już nawet drugiego hitu prawie nie oglądałem. Cieszy też asysta Ozila, bo zbliża go ona do pobicia rekordu

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185114.02.2016, 21:28

Mógł coś powiedzieć o Gabrielu i Kościelnym

Arce komentarzy: 110414.02.2016, 21:25

@Master10

Liczyłem na to, że pojawi się na murawie Gibbo :)
Ale Welbza wolałem zobaczyć i w dodatku jeszcze strzelił nam chyba najważniejszego gola w tym sezonie :D

arsenalbarca komentarzy: 115614.02.2016, 21:24

Chłopaki nie mogą tak grać. Trzeba dać czadu w Menczesterze, Menczesterze i White Hart Lane.

Bj1886 komentarzy: 19814.02.2016, 21:20

A co z Kosą?

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2016, 21:18

Teraz bedzie sie mogł szczycic tym, ze nie kupił napastnika. Welbeck wrocił, wykonał zadanie a druzyna wygrała.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 314.02.2016, 21:16