Powtórka z Anfield. West Ham 2-2 Arsenal

Powtórka z Anfield. West Ham 2-2 Arsenal 16.04.2023, 17:27, Dawid Wieczorek 983 komentarzy

Nie tak powinna wyglądać gra pretendenta do walki o Mistrzostwo Anglii. Arsenal po raz drugi z rzędu traci punkty i zaledwie remisuje na wyjeździe z ekipą West Hamu. Dzisiejszy mecz to niemal powtórka zeszłotygodniowego spotkania z Liverpoolem na Anfield, kiedy to Kanonierzy również prowadzili 2:0, by w ostatecznym rozrachunku podzielić się punktami ze swoimi przeciwnikami. Najbardziej po tym meczu może boleć niewykorzystany rzut karny przez Bukayo Sakę, który mógł zdecydowanie ustawić tę potyczkę. Przewaga Arsenalu nad drugim Manchesterem City topnieje do czterech punktów, mając rozegrane jedno spotkanie więcej.

Oto składy, które wysłali do boju obaj trenerzy:

West Ham: Fabiański - Coufal, Kehrer, Zouma, Cresswell - Rice, Soucek, Paqueta - Bowen, Antonio, Benrahma.

Ławka rezerwowych: Areola, Anang, Johnson, Downes, Cornet, Emerson, Fornals, Lanzini, Ings.

Arsenal: Ramsdale - White, Holding, Gabriel, Tierney - Partey, Xhaka, Odegaard - Saka, Jesus, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Turner, Walters, Kiwior, Jorginho, Vieira, Smith Rowe, Trossard, Nelson, Nketiah.

Podopieczni Mikela Artety fenomenalnie rozpoczęli to spotkanie. Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Gabriel Jesus, który wykorzystał świetne podanie wzdłuż bramki posłane przez Bena White'a.

Kibice Kanonierów z pewnością wygodnie rozsiedli się w fotelach już w 10. minucie tego niedzielnego meczu. W tej właśnie chwili Arsenal podwyższył swoje prowadzenie na 2:0. Znakomitą centrą popisał się Gabriel Martinelli, który swoim podaniem znalazł w polu karnym Martina Odegaarda, czego Norweg nie zamierzał zmarnować i pewnie pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Początek problemów miał miejsce w 33. minucie, kiedy to dla West Hamu został podyktowany rzut karny po faulu na Lucasie Paquecie przez Gabriela Magalhaesa. Cała akcja rozpoczęła się od przejęcia Declana Rice'a, po fatalnej pomyłce bardzo elektrycznego dzisiaj Thomasa Parteya. Jedenastka była bezdyskusyjna, a do piłki postawionej na wapnie podszedł Said Benrahma, który kompletnie zmylił Aarona Ramsdale'a i zdobył bramkę kontaktową dla swojej drużyny.

Po tym golu Kanonierzy wpadli w totalny chaos i wydawało się, że kwestią czasu jest, kiedy ekipa Młotów doprowadzi do wyrównania. Na szczęście dla Mikela Artety, do przerwy jego zawodnikom udało utrzymać się prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się jednak tak samo, jak skończyła ta pierwsza. Od pierwszego gwizdka arbitra West Ham zdecydowanie ruszył na ekipę Arsenalu i wprowadzał w ich poczynaniach niezwykłe zamieszanie. Kanonierzy mieli jednak ogrom szczęścia i po jednej z nielicznych akcji z tamtego okresu, udało im się wywalczyć rzut karny po ewidentnej ręce Michaila Antonio. Piłkę w rękach początkowo trzymał Gabriel Jesus, lecz ostatecznie postanowił oddać ją Bukayo Sace. I to był błąd. Wyglądający na będącego bardzo pod formą Anglik zmarnował tę świetną okazję i nie trafił w bramkę strzeżoną przez Łukasza Fabiańskiego.

Arsenal mógł zamknąć ten mecz, a zamiast tego stracił bramkę na 2:2. Podbudowani przestrzelonym rzutem karnym piłkarze West Hamu ponownie rzucili się na zdezorientowanych zawodników Kanonierów. W 55. minucie świetne dośrodkowanie Thilo Kehrera świetnie wykorzystał Jarod Bowen, który sprytnym strzałem zmylił Ramsdale'a.

Po tym golu podopieczni Mikela Artety nie potrafili wrócić już na swój poziom, a piłkarze Moyesa dostali znak, by za wszelką cenę bronić tego wyniku. Oprócz kilku zrywów Arsenal nie stworzył sobie żadnej klarownej okazji i musiał zadowolić się z tego remisu, który bardzo komplikuje sytuację w tabeli. Rezultat dzisiejszego starcia na pewno cieszy kibiców z niebieskiej części Manchesteru. Arsenal ma już tylko 4 "oczka" przewagi nad City, mając rozegrany jeden mecz więcej i arcytrudny wyjazd właśnie na Etihad.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2023, 23:16

Hajto co dymi teraz haha

lordpat komentarzy: 336618.04.2023, 23:10

@NaZawszeArsenal napisał: "FORZA MILAN"
FORZA LEAO, kupmy go, błagam.

lordpat komentarzy: 336618.04.2023, 23:09

@RIVALDO700 napisał: "ale chelsea jest frajerska pod bramka, niesamowite. Nic dziwnego ze tam Aubameyang z 3 golami jest w topce strzelcow"

Lukaku rozwiązaniem

lordpat komentarzy: 336618.04.2023, 23:08

@sWinny napisał: "William Saliba is ready to put his body on the line to play in Arsenal's title run-in despite concerns of injury complications if he is rushed bac"

Holdini da radę przecież

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2023, 23:07

Hajto dymi

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13018.04.2023, 23:06

@bigMick napisał: "Najgorsza edycja LM od lat, Milan vs Inter w półfinale xD straszna sprawa"

Co? Chyba właśnie dobrze, że jest taki powiew świeżości, tym bardziej, że Milan gra naprawdę ciekawą piłkę. Ile razy można oglądać wiecznie te same drużyny w półfinałach? Bardzo dobrze, że taki półfinał będzie (chociaż dzisiaj byłem bardziej za Napoli).

Za rok mam nadzieję, że my trochę namieszamy :)

NaZawszeArsenal komentarzy: 123818.04.2023, 23:05

@Gunner915 napisał: "Jak City wygra z Realem to autostrada do pucharu."

Real wygra LM, City nie ma szans z maszyną Ancelottiego.

sWinny komentarzy: 783418.04.2023, 23:01

William Saliba is ready to put his body on the line to play in Arsenal's title run-in despite concerns of injury complications if he is rushed back...The defender is entering a crucial period in his recovery from a lower back complaint, with the next few days key in determining his availability for Friday’s game versus Southampton and next Wednesday’s make-or-break title clash at Manchester City.

Arsenal

Fanatic komentarzy: 599118.04.2023, 23:01

kvicza ma prze*****e od ultrasow napoli

ZielonyLisc komentarzy: 2028518.04.2023, 23:00

@RIVALDO700: brakuje Abrahama

Slaviola komentarzy: 1237718.04.2023, 22:59

Te dwa mecze dzisiaj to bardzo mało emocji przyniosły, po prostu były kiepskie.

Slaviola komentarzy: 1237718.04.2023, 22:56

Ooo, w końcu trafili, chyba jednak trochę za późno... oby jednak jeszcze niebiescy coś wcisnęli.

Slaviola komentarzy: 1237718.04.2023, 22:55

Napoli co sytuacji nie wykorzystało w tym meczu, to głowa mała.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2023, 22:55

@Kiepomen napisał: "Dramatycznie słaba w tym sezonie ta LM"

Brakuje nazwisk w obecnej PN.

TlicTlac komentarzy: 600918.04.2023, 22:55

A teraz sobie pomyślcie, że zamiast Totków byłby Arsenal i taka drabinka w LM by była :D

bigMick komentarzy: 108518.04.2023, 22:55

Najgorsza edycja LM od lat, Milan vs Inter w półfinale xD straszna sprawa

executer1 komentarzy: 262318.04.2023, 22:55

Nikt z tego Napoli nie jest wart dużych pieniędzy, a znając życie znajdą się takie kluby jak jeden z Manchesteru, który wyłoży ponad 100 mln za tego Osimhen i skończy się jak Lukaku. Idealny do tercetu z Antonym i Sancho

Kiepomen komentarzy: 432918.04.2023, 22:53

Dramatycznie słaba w tym sezonie ta LM

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2023, 22:52

Rodrygo 12 goli w la lidze w 100 meczach.

Samej Chelsea 3 gole w LM. Symbol frajerstwa Chelsea.

Moczyknur komentarzy: 183718.04.2023, 22:50

Teraz żółtą wyłapał.

Moczyknur komentarzy: 183718.04.2023, 22:48

Teraz nie trafił w bramkę z 3 metrów =]

Gunner915 komentarzy: 282118.04.2023, 22:47

I pomyśleć, ze w półfinale LM zagra Milan z Interem. Jak City wygra z Realem to autostrada do pucharu.

Freo98 komentarzy: 642618.04.2023, 22:44

Chociaż podporowa XD to można byłoby cofnąć, ale już za tamten niech utrzyma decyzje

TAK TAK JAZDA NAPOLI

minio7 komentarzy: 266618.04.2023, 22:43

Jak jutro Lampardowi nie podziękują to będę w szoku

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2023, 22:24

TlicTlac komentarzy: 600918.04.2023, 22:23

Ten Kwara to aż za bardzo mi Martinellego przypomina - chaos, chaos i jeszcze raz dziki drybling.

Moczyknur komentarzy: 183718.04.2023, 22:18

Chwile przed golem piękne ujęcie Todd'a Bohely'ego. Gmera na telefonie jakby przelew robił.

sebastix11 komentarzy: 599218.04.2023, 22:18

Najlepsze ze w studio w przerwie żadnego słowa o tym karnym dla Napoli, ani jednej powtórki

1886gunner1886 komentarzy: 143618.04.2023, 22:17

Karny 100% przecież to nawet nie ma dyskusji, szkoda bo raczej zaważy to na awansie

sebastix11 komentarzy: 599218.04.2023, 22:15

@TlicTlac: No i w końcu zobaczyłeś :D

TlicTlac komentarzy: 600918.04.2023, 22:14

@sickstick:

Ta, dopiero teraz odpaliłem.
Na jedyną obronę VARu to znajdę tylko, że go nie wywalił tą interwencją :d dopiero jak przyłączył drugą nogę, imo karny.

sickstick komentarzy: 277218.04.2023, 22:12

@TlicTlac napisał: "Strasznie jesteście pewni tej pierwszej stopy Lozano a ja po paru powtórkach z tego wideo - dalej nie mogę tego stwierdzić, jak dla mnie w tym samym czasie."
Jeśli nie masz wprawnego oka to na video które wrzuciłem ja masz prawo to przeoczyć.
Ale na video od sebastixa masz stopklatkę w momencie trafienia w nogę, więc jeśli wciąż twierdzisz że nie możesz stwierdzić, to chyba nawet tego video nie odpaliłeś ;)

sebastix11 komentarzy: 599218.04.2023, 22:10

@TlicTlac: wszystko jest na powtórce, więc tak jestem pewny, pierwsza stopa Lozano którą od ra u ucieka w bok po kontakcie, a piłka odleciała po kontakcie z piłką Lozano

Barney komentarzy: 2095218.04.2023, 22:10