Pozostać na właściwych torach. Newcastle - Arsenal

Pozostać na właściwych torach. Newcastle - Arsenal 14.09.2018, 17:28, Michał Kruczkowski 1488 komentarzy

Przerwa związana z reprezentacyjnymi meczami dobiegła końca, czas więc wrócić do ligowych emocji. Początek sezonu w wykonaniu Arsenalu nie napawał kibiców zbytnim optymizmem, chociaż nie powodował też panicznych reakcji, gdyż wiadome było, że w starciach z Manchesterem City i Chelsea o punkty łatwo nie będzie. Piłkarze Emery’ego na dwie porażki odpowiedzieli dwoma zwycięstwami, tym samym wchodząc, może jeszcze w niezbyt przekonującym stylu, na właściwą ścieżkę. Utrzymanie na owej ścieżce będzie zatem celem na najbliższy weekend. Tym razem zadanie Kanonierom będą się starali utrudnić gracze z St. James’ Park.

W zeszłym sezonie ekipa Rafy Beniteza osiągnęła wynik, który przewyższył oczekiwania ich sympatyków. Zajęcie dziesiątego miejsca jako beniaminek z pewnością mogło wlać nadzieję na utrzymanie, a może i nawet polepszenie, takiego rezultatu w tegorocznych rozgrywkach. Na pierwszy rzut oka start obecnej kampanii w wykonaniu Newcastle może się wydawać kompletną klapą. Zaledwie jeden punkt w czterech meczach i miejsce w strefie spadkowej nie dają powodów do zadowolenia, jednak wystarczy spojrzeć na rywali, z którymi musiały mierzyć się Sroki i wszystko zaczyna nabierać większego sensu. Trzy przegrane nastąpiły w meczach przeciwko Tottenhamowi, Chelsea i Manchesterowi City. Każdy z tych meczów kończył się rezultatem 2:1 dla rywali Newcastle, co też pokazuje, że nasi sobotni przeciwnicy wcale tak łatwo nie dawali sobie tych punktów wydzierać. Dodając jednak do wymienionych wyżej wyników bezbramkowy remis z Cardiff, a także porażkę w Carabao Cup z Nottingham Forest, zauważamy, że The Magpies nadal nie zasmakowali zwycięstwa. Niewątpliwie będą chcieli zmienić ten stan rzeczy już w sobotę. Czynnikiem sprzyjającym dla podopiecznych Beniteza może być ich stadion. W zeszłym sezonie ponad połowę zdobytych punktów wywalczyli oni właśnie na St. James’ Park. Wystarczy zresztą przypomnieć kwietniowe starcie obu klubów, w którym Arsenal przegrał na wyjeździe 1:2. Jeśli chodzi o personalia, to nie ma co się doszukiwać w szeregach Newcastle wielkich indywidualności. Obecnie ich najlepszą strzelbą jest Joselu. O ich sile w ataku mogą jeszcze stanowić Salomon Rondon i Ayoze Perez. Czujnością w obronie będzie się także musiała wykazać lewa strona Arsenalu, gdyż właśnie w tamtych rejonach do akcji ofensywnych lubi się podłączać szybki DeAndre Yedlin.

Piłkarze prowadzeni przez Unaia Emery’ego wskoczyli co prawda na właściwe tory, jednak w ich grze dalej można dostrzec wiele braków. Największym mankamentem jest formacja obronna, która praktycznie w każdym z dotychczasowych meczów dawała kibicom The Gunners powody do niezadowolenia. Wyliczanie negatywów można zacząć już od samego bramkarza. Petr Cech zaliczył już kilka solidnych interwencji, jednak czeski golkiper nie czuje się najpewniej w nowym sposobie gry, polegającym na budowaniu akcji od krótkiego wyprowadzania piłki od własnej bramki. W spotkaniu z Cardiff jego błędy jeszcze uszły płazem, jednak takimi wpadkami będzie on dawał coraz więcej argumentów do tego, żeby dać szansę Berndowi Leno. Duet naszych stoperów, delikatnie mówiąc, nie kwalifikuje się do czołówki Premier League na tej pozycji, natomiast nasi boczni obrońcy, o ile chętnie włączają się do akcji ofensywnych, o tyle za często pozostawiają zbyt dużo miejsca atakującym rywalom. Do podstawowego składu coraz mocniej puka Lucas Torreira, który dał bardzo dobrą zmianę na walijskiej ziemi, a dyspozycja Granita Xhaki, podobnie jak w poprzednim sezonie, nie rzuca na kolana. Urugwajczyk zmagał się ostatnio jednak z urazem łydki, dlatego można przypuszczać, że to Szwajcar zachowa miejsce w podstawowej jedenastce. Niewątpliwie naszą najsilniejszą bronią jest atak. Dzięki naszej sile ofensywnej zawsze możemy mieć nadzieję, że uda odrobić się ewentualne straty. Alexandre Lacazette wykorzystał swoją szansę i wydaje się, że będzie on mógł dalej budować owocną współpracę z Aubameyangiem na St. James’ Park. Jak to już często bywało w przeszłości, więcej wymagamy od Mesuta Özila. Niemiec pierwszy raz od dawna nie udał się na zgrupowanie reprezentacji, dlatego teraz w pełni może się skupić na zmaganiach klubowych.

Na 180 meczów między oboma zespołami nieznacznie lepszy bilans ma Arsenal, który 75 razy wychodził z tych starć zwycięsko. The Magpies pokonywali rywali z Londynu 67 razy, padło też 38 remisów. Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe, w składzie Kanonierów z pewnością nie zobaczymy Carla Jenkinsona, Ainsleya Maitlanda-Nilesa, Seada Kolasinaca i Laurenta Koscielny’ego. Do dyspozycji Unaia Emery’ego powinni być już dostępni Alex Iwobi i Lucas Torreira. Barw gospodarzy w sobotę nie będzie mógł reprezentować Florian Lejeune. Pod niewielkim znakiem zapytania stoją występy Matta Ritchiego, Jonjo Shelvey’ego, a także Javiera Manquillo.

W sobotnie popołudnie staną naprzeciw siebie zespoły, których jedyną motywacją powinna być pełna pula punktów. Newcastle musi się w końcu przełamać i zaliczyć pierwsze zwycięstwo, a niestabilna defensywa The Gunners daje nadzieje Srokom na ostateczny sukces. Arsenal z kolei musi podtrzymać zwycięską passę, aby nie dać jeszcze bardziej odjechać czołówce. Warto przypomnieć, że kolejnym przeciwnikiem The Gunners z wielkiej szóstki będzie Liverpool, jednak do tego meczu dojdzie dopiero na początku listopada. Jest zatem dobra okazja, aby do tego czasu nazbierać trochę punktów z potencjalnie słabszymi rywalami. Do tego potrzeba jednak jeszcze większego impulsu, którego, miejmy nadzieję, będziemy świadkami już w najbliższy weekend.

Rozgrywki: 5. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Newcastle, St. James’ Park

Data: Sobota, 15 września, godzina 16:00 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi, Xhaka - Mchitarian, Özil, Aubameyang - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 1:3

Newcastle UnitedPremier League autor: Michał Kruczkowski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 21:31

Od razu zastrzegam, że jeszcze nie przegrałem żadnego na 12, także ostrożnie. :D

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 21:30

@rreddevilss: a może zakładzik mięczaku?

Papaciok komentarzy: 438715.09.2018, 21:26

Ocena zawodnikow po meczu ? Jakiś link coś ?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36215.09.2018, 21:21

no to czekamy na blachowicza, ciezka walka przed nim

rreddevilss komentarzy: 448315.09.2018, 21:19

@MaciekGoooner:

Przekonamy się po sezonie :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.09.2018, 21:19

I to jest mecz na szczycie!
4 bramki do przerwy. Bajka. To jest liga!
TO SĄ EMOCJE

Argudo komentarzy: 10867 newsów: 615.09.2018, 21:17

@bigMick:

Po rusku xd

http://www.realstream.pw/en/player/5b9cc882c6e36672363694/4/45/5b9d5a94990e0/USA-Russia/960/540

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 21:13

@rreddevilss: chciałbyś koleżko, Lukaku jest za cienki w pasie (w sumie to za gruby) :D

michal192837465 komentarzy: 765415.09.2018, 21:12

Tymczasem Holandia uczy Brazylię siatkówki

bigMick komentarzy: 83915.09.2018, 21:11

Witam, ma ktos link do meczu USA vs Rosja w siatkowke? pozdrawiam

rreddevilss komentarzy: 448315.09.2018, 21:02

@MaciekGoooner:

Lukaku strzeli więcej niż Laca jak na moje, Lace tłumaczysz że dzisiaj zmarnował 2 setki a myślisz że Lukaku nie marnowal? :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.09.2018, 20:59

@MaciekGoooner:
Poświęcę tę zwycięską pulę, jeśli 1. będzie się zgadzała. :roll:

Dominik11 komentarzy: 1893415.09.2018, 20:50

Tak z Bundesligą przywitał się największy talent Kanonierów!

Reiss Nelson po 14 minutach od wejścia na boisko strzelił debiutancką bramkę w barwach Hoffenheim.

Anglik dał nadzieję Wieśniakom na wywiezienie punktu z Dusseldorfu, ostatecznie jednak to gospodarze wygrali 2:1.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.09.2018, 20:49

Dobrze, że nie oglądałem dzisiejszego meczu?

Papaciok komentarzy: 438715.09.2018, 20:43

SON jednak musi iść do wojska :O szok, ze to dzieje się naprawdę :O

https://www.instagram.com/p/Bnv86jrhRGq/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1ghalkvih7ykq

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 20:41

@WilSHARE: zamienić ich i WHU miejscami i byłoby całkiem legit

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.09.2018, 20:35

@MaciekGoooner: w tabeli konkursu masz ich na 18. miejscu, ja na 17. Widać kogo poniosło, a kogo nie.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 20:30

Świetna druga połowa na Vicarage Road. Brawo dla Watfordu za walkę, chyba skończą ten sezon znaacznie wyżej niż przewidywałem.

Marcinafc93 komentarzy: 2612515.09.2018, 20:24

prawie Watford

NIKEy komentarzy: 80715.09.2018, 20:23

Dzięki chopy!

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9215.09.2018, 20:22

@NIKEy: https://twitter.com/AFC_Loanwatch/status/1040999993014923264

Mihex komentarzy: 2359315.09.2018, 20:22

@NIKEy: https://www.flashscore.pl/mecz/G0dOPEV3/#wideo
Trzymaj :p

NIKEy komentarzy: 80715.09.2018, 20:21

Ktoś może podlinkuje brameczkę Nelsona z dzisiaj?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.09.2018, 20:19

Wyjęty as z rękawa przez Stokowca. Dziwna rotacja przy dobrej dyspozycji dwójki Paixao-Reca.

duzy469 komentarzy: 59815.09.2018, 20:18

FabsFab
to moze co u nich

duzy469 komentarzy: 59815.09.2018, 20:17

naliniAFC
Na innej przeglarace zmienilem urzadzenie i dalej nie dziala juz wiecej zamianek w tym miesiacu nie moge

MARAT komentarzy: 4215.09.2018, 20:16

Witam kanonierzy. Wie ktoś gdzie mogę obejrzeć dzisiejsze spotkanie mojej ukochanej drużyny?? Pozdrawiam

FabsFAN komentarzy: 23552 newsów: 315.09.2018, 20:15

@duzy469:
Ja mam ten sam blad od godziny 17

NaliniAFC komentarzy: 54815.09.2018, 20:14

@duzy469: usuń urządzenie i dodaj z powrotem dodaj albo reinstall

duzy469 komentarzy: 59815.09.2018, 20:13

Panowie probowalem na nc+Go odpalic koncowke united i pisze mi blad odtwarzania 3120 mial ktos cos podobnego i podzielilby sie rada ? popoludniu bez problemu ogladalem kuraki i lfc

wojtasnik komentarzy: 22915.09.2018, 20:12

Dziękuję bardzo! Akurat jestem zagranicą, wiec ciężko mi cokolwiek znaleźć. Jeszcze raz dzięki!

Trequartista komentarzy: 505615.09.2018, 20:12

Oczywiście wszystkich zawodników Arsenalu miałem na myśli

Trequartista komentarzy: 505615.09.2018, 20:12

Lacazette wygląda o klasę lepiej od wszystkich zawodników z przodu. Jeśli podtrzyma formę, to kwestią czasu jest, kiedy zacznie strzelać seryjnie

sWinny komentarzy: 429715.09.2018, 20:11

Poproszę o długi skrót z naszego meczu bo nie miałem przyjemności oglądać

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.09.2018, 20:09

Czyli co Panowie, lekki optymizm wypełnił Wasze dusze?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51842 newsów: 46315.09.2018, 20:00

@wojtasnik
maniak.tv/kanal-10

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 19:59

Ładna brameczka Graya. Game on.

@Gunner012: zobaczymy. Doświadczenie w PL po stronie Lukaku ale wierzę w naszego. Póki co jest w bdb formie i szkoda tylko, że nie grał w podstawie od początku.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.09.2018, 19:57

@MaciekGoooner:
Nie zrozum mnie źle. Ja jego fanem nie jestem, bo to drewno totalne, ale jakoś te bramki nabija, a Laca IMO nie jest skuteczny + musi się dzielić z Aubą.

wojtasnik komentarzy: 22915.09.2018, 19:57

Panowie, ma ktoś może ppratowac streamem z meczu naszych siatkarzy m

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 19:55

@Dominik11: przeczytaj co napisał thide, przeczytaj co napisałem ja.

Dominik11 komentarzy: 1893415.09.2018, 19:54

@MaciekGoooner: Depay ma talent i jestem na 90% pewnien że jak by teraz przyszedł do Premier League by odpalił .

Dominik11 komentarzy: 1893415.09.2018, 19:53

@MVTI: Mustafi dziś popełniał błędy owszem nie gra katastrofy ale średnio , jest jeszcze dużo do poprawy w obronie.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 515.09.2018, 19:53

@thide: bo ja wiem. Co do Depaya oczywiście się zgadzam, ale wielu kibiców Newcastle było sceptycznie nastawionych do ściągania tych zawodników z Ligue 1. Tyle szrotu naściągali, że szok, pierwsi lepsi: Haidara, Gouffran, Riviere, Cabella itp. itd. Więc do transferów z Francji raczej wysokich wymagań nie mieli, nawet jak w rodzimej lidze kręcili dobre liczby.

thide (redaktor) komentarzy: 32083 newsów: 185215.09.2018, 19:52

sorki za spam, ale wiążę się z takim problemem - czy ktoś oglądał Triguerosa w akcji w bieżącym sezonie? też pamiętam go sprzed paru lat i zapowiadał się dobrze. nie chce mi się od jakiegoś czasu oglądać meczów i jestem strasznie do tyłu z piłką

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57315.09.2018, 19:50

@Dominik11 napisał: "Minus to obrona bo kolejny mecz i kolejna bramka stracona."

Nie powiedziałbym, pomimo straconej bramki graliśmy dziś przyzwoicie w tyłach. Mustafi nawet zagrał dziś na przyzwoitym poziomie.

FabsFAN komentarzy: 23552 newsów: 315.09.2018, 19:48

Potężny Inter przegral z Parmą lol

Dominik11 komentarzy: 1893415.09.2018, 19:48

Najważniejsze że są 3 pkt i wygrana, stracona bramka na - i nie graliśmy super . Ale są 3 pkt Ozil się przełamał Granit gol.

Minus to obrona bo kolejny mecz i kolejna bramka stracona.

thide (redaktor) komentarzy: 32083 newsów: 185215.09.2018, 19:45

@MaciekGoooner: ja uważam, że niektórzy wchodzili w za duże buty. Thauvin i Depay to takie dwa przykłady. Depaya oglądałem w Eredivisie, gdy był nastolatkiem. w wieku 21 lat przeszedł do United, gdzie oczekiwania były gigantyczne. może gdyby SAF nadal ich trenował to wygladałby lepiej, ale nie ma co gdybać.

Depay i Thauvin być może zawitają z powrotem w Premier League

thide (redaktor) komentarzy: 32083 newsów: 185215.09.2018, 19:43

@MVTI: najgorsze jest to, że nie ma za dużo takich zaodników.

thide (redaktor) komentarzy: 32083 newsów: 185215.09.2018, 19:43

mnie nadal boli pozbycie się Gnabry'ego. wtedy parodysta Walcott i Welbeck byli w składzie, a zabrakło miejsce dla Niemca. widziałem w nim od początku wielki talent, a Arsenal pogonił go za drobne

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
8.04
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl