Premier League przyspiesza: Everton vs Arsenal

Premier League przyspiesza: Everton vs Arsenal 12.12.2016, 12:02, Mateusz Kolebuk 934 komentarzy

Wtorki i środy z Ligą Mistrzów dobiegły na razie końca, ale Premier League próbuje nam zrekompensować niedobór futbolu i już w ten wtorek będziemy mieli okazję do naładowania akumulatorów futbolowymi emocjami, bowiem Arsenal udaje się do Liverpoolu, gdzie na Goodison Park mierzyć się będzie z drużyną Evertonu.

Drużyna Ronalda Koemana radzi sobie w Premier League przeciętnie, choć początek sezonu The Toffees miała znakomity. Remis i kolejno 4 zwycięstwa prognozowały niesamowitą przemianę pod wodzą Koemana, ale 5 kolejnych spotkań bez zwycięstwa szybko zweryfikowało tę prognozę. Październikowa wygrana z West Hamem tylko na chwilę przerwała złą passę drużyny z Liverpoolu, bo 5 kolejnych meczów to ponownie brak zwycięstwa.

Arsenal przystępuje do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Kanonierzy zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli ze stratą 3 punktów do Chelsea. Everton plasuje się na 9. pozycji, mając dorobek punktowy aż o 14 oczek mniejszy od Kanonierów. Dodatkowo bilans 5 wygranych, 5 remisów, 5 porażek, 19 strzelonych bramek i 19 straconych nie robi pozytywnego wrażenia.

Kanonierzy zostawili za sobą nieszczęsny listopad, który w kalendarzu rozgrywek dla klubu z północnego Londynu najlepiej mógłby nie istnieć. Grudzień to z kolei 3 wygrane z rzędu: z West Hamem, Basel i ze Stoke. Po Evertonie przyjdzie czas na poważniejszy sprawdzian, czyli wyjazdowy mecz z Manchesterem City, więc warto utrzymać dobrą passę i wysokie morale. Sposób na to może być tylko jeden - bezproblemowa wygrana z The Toffees.

Arsenal będzie musiał radzić sobie w Liverpoolu bez Mustafiego. Warto zaznaczyć, że Niemiec w składzie Kanonierów rozegrał 17 spotkań i żadnego nie przegrał. Czy więc letni nabytek jest dla londyńczyków talizmanem?

Na pewno na serię bez porażki wpływała dobra dyspozycja obrońcy i świetne wkomponowanie się w nową drużynę. Niemiec zostanie zastąpiony we wtorkowym spotkaniu przez Gabriela, który z konieczności rozegrał 3 ostatnie ligowe mecze jako prawy obrońca i radził sobie tam - co było niespodzianką - nadzwyczaj dobrze. Czyżby Brazylijczyk puścił w niepamięć nierówne występy i zamierza cieszyć oko fanów dobrą grą? Przekonamy się we wtorek. Na prawą obronę powraca na szczęście Bellerin, który już w meczu ze Stoke pojawił się na boisku, właśnie po kontuzji Mustafiego. Gabriel został wówczas przesunięty na środek obrony.

Niemiec ma pauzować mityczne 3 tygodnie, ale miejmy nadzieję, że pod koniec grudnia lub na początku stycznia ponownie zobaczymy go na boisku, bo jego współpraca z Koscielnym układa się bardzo dobrze.

Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Ramseya, który nie powrócił jeszcze do stuprocentowej dyspozycji. Czy brak pomocnika powinien smucić kibiców Arsenalu? Patrząc na jego ostatnie boiskowe wyczyny - absolutnie nie. Przy całej sympatii do nieślubnego syna Wengera Ramseya, jego obecność na boisku wydaje się negatywnie wpływać na grę całej drużyny. Nie chodzi nawet o to, że sam Ramsey zawsze gra źle, bo nawet jeżeli jego występy są poprawne, to mimo tego coś niedobrego dzieje się z całą "machiną" Wengera, która raz przyspiesza, raz zwalnia, niczym krztuszący się kiepskiej jakości paliwem silnik albo koła zębate, w które dostały się ziarenka piasku.

Długoterminowe kontuzje leczą: Welbeck, Mertesacker, Akpom, Cazorla i Debuchy i nic w ich sytuacji nie uległo zmianie.

Koeman nie może być zadowolony z utraty Yannicka Bolasiego, który doznał koszmarnej w skutkach kontuzji, uszkadzając przednie więzadła kolanowe. Kongijczyk na boisku pojawi się najwcześniej za rok. Wątpliwy jest także to, czy wystąpi Arouna Kone. Musi on przejść przed meczem testy sprawnościowe i to one zadecydują o ewentualnym występie. Oprócz tego w drużynie Evertonu niedostępni są także Muhamed Besic i Matthew Pennington.

We wtorkowy wieczór liczymy na udane widowisko i kontynuację świetnej ligowej serii 14 spotkań bez porażki. Regularność Kanonierów, nawet przeplatana remisami, to powód do zadowolenia i dobry prognostyk w walce o najwyższe miejsce w ligowej tabeli.

Rozgrywki: 16. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Liverpool, Goodison Park

Data: wtorek, 13 grudnia, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Xhaka, Coquelin - Walcott, Özil, Iwobi - Alexis

Typ Kanonierzy.com: 0-2

EvertonZapowiedź autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
praptak komentarzy: 882113.12.2016, 21:45

Mamy niezłe wejście w ten mecz, ale brakuje werwy niektórym zawodnikom. Jeśli sam Sanchez będzie parł do przodu to będzie słabo. Theo jak zwykle uzależniony od "tej jednej" okazji, Ozil średnio z podaniami a w obronie tak jak przyzwyczaił, Ox dużo wiatru, mało nasion.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.12.2016, 21:45

SowinhoO
Po prostu słabo, niedokładnie.

PietrasM komentarzy: 249413.12.2016, 21:44

Spokojnie. Arsene robi teraz bure w szatni. 45 minut przed nami. :)
Everton musiał się nieźle wypompować takim pressingiem.

SowinhoO komentarzy: 100813.12.2016, 21:44

Jak gra dzisiaj najlepsza 10 świata, bo nie wiem co rozumieć po waszych komentarzach?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.12.2016, 21:44

Posadzi Wam Ozila na ławce i Sanchezowi momentalnie opadaja morale i z kim ma niby kopać z przodu? Z Ramseyem "jeszcze jedno kółeczko nie zaszkodzi" Arronem?

Trzrba być ślepym, żeby nie widzieć, że oni grają dla siebie.

mikolaj_86 komentarzy: 12113.12.2016, 21:42

Piotrek95 każdy chyba wie że Ozil jest takim zawodnikiem który w 2połowie może zagraż dwie genialne asysty albo bramki i może zostać bohaterem, nikt nie nieguje jego umiejętności ale nie ma ci udawać że pierwsza połowa była w jego wykonaniu bardzo słaba

Piotrek95 komentarzy: 964513.12.2016, 21:42

I nie warto porównywać tego meczu do meczu z Bayernem, to już naprawdę jest śmieszne, bo Coleman strzelił jedną to Lewy strzeli 10? Całe szczęście, że swoje komentarze możcie wylewać tylko tutaj, niska szkodliwość

gunners007 komentarzy: 954313.12.2016, 21:41

Nasi oddali inicjatywę po zdobyciu gola i się zemściło. Gramy słabo i jeśli w przerwie Wenger nie wstrząśnie zespołem to o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Liczę na odmieniony Arsenal po przerwie.

Kawalekh komentarzy: 9613.12.2016, 21:41

Z takich ciekawostek w pierwszej połowie:
1- tyle było celnych podań z bocznego sektora boiska w pole karne.
2- tyle celnych podań w odległości 25m od bramki rywala zaliczył Ozil

Koroniarz komentarzy: 1016513.12.2016, 21:40

Patrick1610

wielkie umysły myślą podobnie xd

Theo44 komentarzy: 426413.12.2016, 21:40

NIe moge pojac dlaczego majac najszybsze skrzydla i 9ke chyba w calej lidze tak slabo biegamy do kontr...a Ozil to ma depresje na bank, ale jak sie wie ze mozna grac kupe tak dlugo jak sie chce a trener nie naklada zadnych zadan w defensywie to skad tu o jakakolwiek motywacje.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.12.2016, 21:40

That's only the second headed goal Arsenal have conceded in the Premier League this season.

Gujet komentarzy: 98113.12.2016, 21:40

Już od początku drugiej połowy zdjąłbym Theo i wstawił Pereza.

FanekAFC komentarzy: 511213.12.2016, 21:39

Jak narazie szczęsliwy remis, bo chyba nawet na niego nie zasługujemy. Bramka na farcie i po za tym kompletnie nic, oprócz fatalnych zagrań.

Piotrek95 komentarzy: 964513.12.2016, 21:38

Skończe z tym Ozilem, idiotyczne komentarze, nie wychodzi mu za bardzo ale i tak daje sporo opcji w rozegraniu, standardowo poziom komentarzy żałosny,
,,1/10", ,,gra padaczke", ,,gra z Evertonem" - kretyńskie komentarze roku, wstyd mi za takich ,,kibiców"

Patrick1610 komentarzy: 45413.12.2016, 21:38

Perez in OX out

Slaviola komentarzy: 1237713.12.2016, 21:38

Spokojnie, w drugiej połowie na pewno Arsenal podkręci tempo, choć nie potrzebnie spuścili z tonu po zdobyciu gola. Widać że usunęli gdy strzelili na 1:0, Everton z czasem zyskiwał na pewności no i w końcu udało im się z akcji z dupy strzelić gola, najpierw po błędzie Walcotta, który dał się ograć "na raz", a potem naszych stoperów, którzy dali się wykonać :/. Jednak coś czuję że Nasi w drugiej połowie się rozkręcą i rozjedziemy ich 3:1

XandeR komentarzy: 968413.12.2016, 21:38

Wenger znajdz wreszcie jaja i posadz ta smieszna gwiazdke z 11 na plecach.
Alexis cos dzis nie biega jak dzik.
Wezcie sie do roboty, bo po pierwszych 15 min powinnismy prowadzic juz kilkoma bramkami, Eve pozwalal nam na wszystko.

Tak193 komentarzy: 17613.12.2016, 21:38

Czyste konto liczy się wynik końcowy ja to bym wolał żeby oni trafili bramki w każdym meczu ale żeby wygrywali to się liczy

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1413.12.2016, 21:38

To jest kwintesencja k.com

Ramsey na boisku - "fatalny, najgorszy, pozbyć sie go i to już"

Ramsey kontuzjowany - "Przydałby się Aaron, gdyby grał, byłoby lepiej"

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2213.12.2016, 21:38

fizjo_afc
Bardzo dobrze powiedziane. Gdzie my do Bayernu?
Coleman cienias nam bramkę ładuję, to co taki Lewandowski zrobi?

Oczywiście ironia. Wydłubać oczy czytając takie coś.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.12.2016, 21:38

Ozil/Ox/Walcott najsłabsi według mnie.
Gabriel nerwowy.
Po strzeleniu bramki graliśmy fatalnie. (rozluźnili się czy co?)
Stracona bramka to wina obrońców bo kryli na radar (i to taki z II wojny światowej)
Everton po paru chamskich i ostrych wejściach zaczął lepiej grać i nas zdłamsili.

Wnioski: Musimy zacząć grać tak aby mieć piłkę przy nodze i dokładniej zagrywać ostatnie podanie. Zmiany personalne również będą potrzebne.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.12.2016, 21:38

Był moment gdzie Xhaka dostał piłkę w środku od Bellerina i nie miał komu zagrać nawet...zero ruchu bez piłki. Zero zawziętości, żeby chcieć strzelić drugą bramkę. Po prostu szkoda gadać jakie mamy gówniane momenty w tym sezonie.

Barney komentarzy: 2095113.12.2016, 21:37

Gramy kompletne dno po bramce oddaliśmy inicjatywe, a Everton dla mnie jest słaby

Tak193 komentarzy: 17613.12.2016, 21:37

Zmiany za Ozila Giroud/lucas sanchez na spo to samo bo sanchez tez potrafi zagrac super pilki

Sparku komentarzy: 340213.12.2016, 21:37

No ja jestem ciekaw czy w tym roku jeszcze czyste konto zachowamy

mitmichael komentarzy: 4924313.12.2016, 21:36

Bayern? jaki Bayern jak my nie potrafimy grac z druzynami, ktora naklada na nas taki pressing jak Everton dzisiaj.

PietrasM komentarzy: 249413.12.2016, 21:36

Mecz w dobrym w atrakcyjnym do oglądanie tempie, ale wyraźnie nie wychodziły nam wyjścia z kontrami, bo okazji było sporo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.12.2016, 21:36

Ciężko będzie to wygrać jak na poziomie gra trzech zawodników: Koscielny, Xhaka i Sanchez. Reszta słabo lub żenująco.

Koroniarz komentarzy: 1016513.12.2016, 21:36

Everton wygrywa mase przebitek, nie wyglada to za ciekawei

MarkOvermars komentarzy: 913913.12.2016, 21:36

liczyłem że jedna kdowiezeimy prowadzenie do przerwy ale kompletnie nic nie gralismy, dobrze ze tylko jedna nam strzelili. Licze po przerwie na poprawe, Wenga widac wkurzony

Arsenal96l komentarzy: 501813.12.2016, 21:36

Özil gra padaczke straszna ..

noth komentarzy: 264313.12.2016, 21:36

everton dziś nabuzowany niesamowicie, szkoda ze akurat na nas sa tak zmotywowani, graja o smierc i zycie akurat dzis

ZielonyLisc komentarzy: 2028513.12.2016, 21:35

Ramsey by się przydał ale oczywiście kontuzja...

mikolaj_86 komentarzy: 12113.12.2016, 21:35

Tragedia, no i gramy w 10 Ozil dzisiaj gra z Evertonem. Będzie w ch.. ciężko chociażby o punkt.

fabregas1987 komentarzy: 2581513.12.2016, 21:35

Dobrze, niech się chłopaki na nich w przerwie nakręcą i ogień!!!

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2213.12.2016, 21:35

A mówiłem sobie - dajcie przerwę, bo stracimy. No i straciliśmy.
W drugiej połowie po prostu zagrać to, co umiemy, a wygramy. Everton jest cienki.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 113.12.2016, 21:35

Perez zasługuje, na sporę minuty. Doczeka się dziś?

Arsenal96l komentarzy: 501813.12.2016, 21:34

Cienko jak narazie , w ofensywie kupa w obronie dupa . Zobaczymy co w drugiej połowie pokażą :)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1413.12.2016, 21:34

Trequartista, dokładnie to samo pomyślałem. Ozil i Walcott dzisiaj kompletnie niewidoczni. Tak być nie może.

lordpat komentarzy: 336613.12.2016, 21:34

Ozil I Ox graja beznadziejnie.
Przydalby sie Ramsey.

schnor25 komentarzy: 1854613.12.2016, 21:34

Walcott na raz, dodatkowo wrzucający Leighton, musiało się to źle skończyć. Para stoperów źle ustawiona, no cóż, w drugiej połowie trzeba zacząć coś kreować z przodu, bo prócz 2-3 akcji nie pokazaliśmy nic z przodu.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041313.12.2016, 21:34

Dawać Żwira!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.12.2016, 21:34

Ozil sfrustrowany. Chyba bardziej swoją żenującą grą niż sytuacją w końcówce. Dla mnie 1/10.