Raport z wypożyczeń: Saliba, Torreira, Bellerin, Nelson

Raport z wypożyczeń: Saliba, Torreira, Bellerin, Nelson 26.01.2022, 11:50, Aleksander Bzowski 12 komentarzy

Dziesięciu naszych zawodników zaliczyło występy w swoich tymczasowych klubach w poprzednim tygodniu.

William Saliba i Matteo Guendouzi rozegrali pełne 90 minut w barwach Marsylii, w wygranym 2:0 meczu przeciwko Lens. Francuski pomocnik miał udział przy obu bramkach - to on wywalczył rzut karny, którego Dimitri Payet zamienił na pierwszego gola, a przy drugim trafieniu asystował prostopadłym podaniem do Cedrica Bakambu. Dzięki temu zwycięstwu, Marsylia dalej zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligue 1 po 21 kolejkach.

Lucas Torreira uczestniczył w dwóch meczach Fiorentiny. Urugwajczyk rozegrał 80 minut i zdobył bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo aż 6:0 nad Genoą. Następnie, Torreira zaliczył kolejny pojedynek w pełnym wymiarze czasowym, w zremisowanym 1:1 spotkaniu przeciwko Cagliari. Po 22 kolejkach, Fiorentina jest siódma w tabeli Serie A.

Hector Bellerin zagrał pełny mecz w barwach Realu Betis. Zespół Hiszpana wygrał 4:0 w pojedynku z Alaves. Béticos zajmują obecnie trzecie miejsce w La Lidze.

Ainsley Maitland-Niles zaliczył kolejny występ w barwach AS Romy. Anglik rozegrał 59 minut w meczu, w którym Giallorossi zwyciężyli 4:2 nad Empoli. Drużyna ze stolicy Włoch jest szósta w tabeli Serie A.

Dinos Mavropanos zagrał całe spotkanie dla Stuttgartu. Niemiecki zespół przegrał 2:0 z Freiburgiem. Drużyna Greka zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli Bundesligi.

Reiss Nelson zaliczył 67 minut w pojedynku Feyenoord - NEC Nijmegen, który Feyenoord wygrał 4:1. Drużyna Anglika jest trzecia w tabeli Eredivisie.

Matt Smith rozegrał 2 pełne spotkania w barwach Doncaster Rovers. Drużyna Anglika przegrała 1:3 z Cambridge United i wygrała 1:0 przeciwko MK Dons. Dodatkowo, nasz pomocnik zaliczył asystę w pierwszym z tych pojedynków.

Alex Runarsson zagrał swój mecz w pełnym wymiarze czasowym. Jego OH Leuven przegrało 3-1 z Beerschot.

Brooke Norton-Cuffy zaliczył swój debiut w barwach Lincoln City, wchodząc na boisko w 83 minucie w wygranym 2:1 spotkaniu nad Plymouth Argyle.

Raport z wypożyczeń autor: Aleksander Bzowski źrodło: arsenal.com
kamilo951456 komentarzy: 66127.01.2022, 12:13

Idealny scenariusz to Guendo,Saliba i Bellerin wracają do klubu. A reszta do sprzedania.

BolekCorpse komentarzy: 22626.01.2022, 18:45

Brakuje nam środkowych pomocników, a tu kilka panów na wypożyczeniu. Teraz sami musimy coś wypożyczyć. A jeśli chodzi o wszystkich wymienionych zawodników to właśnie Guendouziego brakuje mi najbardziej.

szyszak komentarzy: 94426.01.2022, 16:50

@kuzguwu: pewne w życiu to są jedynie śmierć i podatki

kuzguwu komentarzy: 538626.01.2022, 16:07

Guendouzi zapewno nie ma już powrotu do Arsenalu, ale ostatnio z tego co się widzi to rozwija się i jeśli głowa dojedzie to może być kawał grajka.

ArekKanonier komentarzy: 191226.01.2022, 12:59

@ArekKanonier: wyobrazić* .

W naszej sytuacji zarówno Guendouzi jak i Toreira bardzo by się przydali. Myślę , że sprawdziliby się lepiej niż sam Sambi , który boi się jeszcze grać na takim poziomie i chowa się za rywalami. Niestety problem jest taki że Meateo i Lucas raczej nie widzą w Arsenalu swojego miejsca na świecie. Lucas pewnie zostanie we Włoszech a Mateo we Francji ale ja akurat chciałbym zobaczyć tego drugiego u nas. Tak czy inaczej mamy sporo pieniędzy na wypożyczeniach. Jeżeli nie zamierzają do nas wracać to wypadałoby dobrze ich sprzedać. Niestety jakoś nie mogę sobie tego wyobr

Dainc komentarzy: 84726.01.2022, 12:31

Anglia nie jest miejscem dla Torreiry,
mam nadal cichą nadzieję, ze coś jeszcze będzie z Guendouziego.
U niego problem był z dyscypliną, ale to nadal młody człowiek. Nie jest pierwszym piłkarzem, któremu odbiło po transferze do większego klubu.

Furgunn komentarzy: 923526.01.2022, 12:18

Pierwsza trójka niech jak najszybciej wraca do klubu.

minio7 komentarzy: 266626.01.2022, 12:01

Z jednej strony fajnie, że mamy solidnych zawodników na wypożyczeniach, ogrywających się w silnych, europejskich klubach i ligach, ale potem przychodzi refleksja, że żaden z nich tak na prawdę nie chce do nas wracać. Oby chociaż ich transfery zasiliły solidnie klubowy budżet