Remis 2-2 po emocjonującym starciu z Tottenhamem

Remis 2-2 po emocjonującym starciu z Tottenhamem 02.09.2019, 14:52, Patryk Bielski 194 komentarzy

Kibice Arsenalu mają prawo czuć niedosyt po wczorajszych derbach północnego Londynu z Tottenhamem. Choć w 40. minucie zespół prowadzony przez Unaia Emery'ego przegrywał na własnym stadionie już 0-2, to zdołał podnieść się z kolan i ostatecznie zremisował 2-2. Kanonierzy w przekroju całego spotkania byli drużyną lepszą, jednak indywidualne błędy przesądziły o tym, że Arsenal nie zgarnął pełnej puli punktów.

Strzelaninę na The Emirates rozpoczął w 10. minucie meczu Christian Eriksen. Najpierw na bramkę Bernda Leno uderzał Erik Lamela. Jego strzał zdołał obronić niemiecki bramkarz, ale przy dobitce Duńczyka był już bez szans.

W 40. minucie rzut karny dla Tottenhamu po bezmyślnym wślizgu Xhaki w nogi Sona podyktował sędzia Martin Atkinson. Do piłki podszedł Harry Kane i pewnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył stan meczu.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu bramkę kontaktową zdobył Alexandre Lacazette. Francuz przyjął piłkę w polu karnym rywali i potężnym uderzeniem z lewej nogi nie dał żadnych szans Llorisowi. Asystę przy bramce zaliczył Pepe.

Wynik meczu w 71. minucie ustalił Aubameyang. Gabończyk wykorzystał świetne prostopadłe podanie Guendouziego i końcówką buta skierował futbolówkę do bramki.

Mimo nieustających ataków Kanonierom nie udało się przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zobacz obszerny skrót spotkania | Oceń piłkarzy po meczu

Składy obu zespołów (w nawiasie oceny Sky Sports):

Arsenal: Leno (6), Maitland-Niles (6), Sokratis (6), Luiz (7), Kolasinac (6), Torreira (6), Xhaka (5), Guendouzi (8), Pepe (7), Lacazette (7), Aubameyang (7).

Zmiany: Mchitarian (6), Ceballos (6).

Tottenham: Lloris (7), Sanchez (7), Vertonghen (6), Alderweireld (6), Rose (6), Winks (7), Eriksen (7), Sissoko (6), Lamela (6), Son (6), Kane (6).

Zmiany: Lo Celso (5), Alli (5).

Gracz meczu: Matteo Guendouzi

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Patryk Bielski źrodło: własne / Sky Sports
gbn komentarzy: 379802.09.2019, 16:39

I pięknie !

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 16:39

Arbiter mówi let's go work, tak po tym spotkaniu polecam zmianę zawodu.

M4zzz1 komentarzy: 36602.09.2019, 16:39

Chińska drukarka nie dała rady naszym koszykarzom :D

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:38

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

zejaz komentarzy: 175602.09.2019, 16:37

Taka mała ciekawostka. Według transfermarkt mamy obecnie 2 najmłodszą kadrę w Premier League, wciąż w niej figuruje Mchitarjan. Jeśli odejdzie wskakujemy na fotel lidera ;)

Pablo11 komentarzy: 82602.09.2019, 16:35

Matteo Guendouzi zastąpi Paula Pogbę w seniorskiej reprezentacji Francji!

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:34

@schnor25: Nie chcesz pooglądać męczenia buły przez kadrę xD?

schnor25 komentarzy: 1854602.09.2019, 16:34

I znowu przerwa reprezentacyjna...jak ja ją uwielbiam, tak bardzo, że mogłoby jej nie być wcale.

Gofer999 komentarzy: 1468902.09.2019, 16:34

@Piotrek95: Aut trzeba wykonac w czasie 5 sek.

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:33

@Piotrek95: Za długo wybijali piłkę z boku.

Już nie wiem co piszę xD

Piotrek95 komentarzy: 964502.09.2019, 16:33

fanklub kosza n k.com xd
Wytłumaczy mi ktoś dlaczego teraz 10 sekund przed koncem chinczycy przy wznowieniu stracili piłę?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.09.2019, 16:29

Arsenal’s recruitment team persuaded manager Unai Emery to sign midfielder Lucas Torreira over his preferred target Steven N’Zonzi last summer after they pitched a presentation to explain the benefits of signing the Uruguayan. [The Athletic] #afc

Emery lubi ciągnąć za sobą przeciętnych piłkarzy. Denis Suarez przyszedł na prośbę Emeryego. Davida Luiza podobnie. N'Zonziego dobrze, że wybito mu z głowy.

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:28

Najgorsze jest to, że takim nic zrobić nie można. Zażalenie złożysz? To powiedzą, że no pecha mieliście i tyle

gbn komentarzy: 379802.09.2019, 16:27

Parodia

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:26

50 minut jeszcze gramy xDD

f4bregas komentarzy: 103702.09.2019, 16:22

Poleci ktoś z Was jakąś dobrą stronkę do gierek hazardowych? Mam trochę wolnych środków i bym pograł, ale nie lubię chodzić osobiście na maszyny bo za długo mi schodzi :D

Patriko komentarzy: 528702.09.2019, 16:20

@lays napisał: "Jeżeli Miki był wypychany i dziś już w Romie to na cholerę on wczoraj zagrał? Mesut grzał, Nelson grzał, a ten dzban wszedł. Nie rozumiem kompletnie decyzji Emery'ego."
Może liczył na jakiś jego zryw w derbach jakaś bramka, asysta i może, że Roma zgodzi się wtedy na opcje obowiązkowego wykupu po sezonie xD

Kowal96 komentarzy: 1758902.09.2019, 16:20

Miki w Romie... Trochę się nam kurczy ławka ;c

lays komentarzy: 3987102.09.2019, 16:19

Powolaneiu do kadry = od razu większa wartość piłkarza!

lays komentarzy: 3987102.09.2019, 16:18

Uuuuu szacun Matteo!!!!!!!!!!!!!!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.09.2019, 16:17

Brawo Matteo, chociaż nie powinien on być jedynym powołanym Francuzem z naszych.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 16:16

Jakby się ten mecz nie skończył to wielki szacunek.

lukasz845 komentarzy: 455402.09.2019, 16:16

Ale szkoda, gdyby nie oszustwa tych łajz nie byłoby dogrywki

mallen komentarzy: 2123902.09.2019, 16:15

Matteo Guendouzi zastąpił kontuzjowanego Paula Pogbę w seniorskiej reprezentacji Francji.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 16:13

Ciekawe co z siatką, nie wiem nad czym oni dumają.

lukasz845 komentarzy: 455402.09.2019, 16:12

Dalej kombinują, o masakra

lukasz845 komentarzy: 455402.09.2019, 16:09

Chinole jak oszukują, cholerne żółtki

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 16:08

Dobrze komentatorzy mówią, sędziowie wiedzą kto ma wygrać ten mecz. W ogóle Chińczykom chyba dalej nie odjęli punktu po tej korekcie wyniku z rzutem za 3

Freo98 komentarzy: 642402.09.2019, 16:07

Ale cyrk na meczu kosza

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 16:07

Tylko dwa rzuty dla aj hahahahahaha skandal

mitmichael komentarzy: 4924302.09.2019, 16:06

Brawa dla Guendouziego, przyszedł rok temu 2 ligi francuskiej, teraz zagrał super zawody z Tottenhamem i jeszcze powołanie, niby zastepstwo za Drogbe ale zawsze to plus dla niego

Baronesko komentarzy: 133202.09.2019, 16:06

Niektórzy narzekają, że mamy małą kadrę i Mchitaryan by się przydał. Po jego ostatnich występach twierdze, że czy wejdzie Martinelli, Smith-Rowe zamiast Henryka jakość będzie podobna, a lepiej ogrywać chłopaków niż wypalonego dziada.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.09.2019, 16:05

Ale drukarstwo na MŚ w kosza

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 16:05

@Gofer999: sędziowanie to skandal, za co faul ponitki?

Gofer999 komentarzy: 1468902.09.2019, 16:04

@polandblood: Hahahaha w dupala dostajemy .Tyle co oni zmarnowali...

ZielonyLisc komentarzy: 2028302.09.2019, 16:04

@f4bregas: Mnie osobiście bardziej było żal po odejściu Iwobiego niż Mikiego. Ten pierwszy przynajmniej robił szum na skrzydłe, a Miki dosłownie NIC nie wnosił do gry, czy to z ławki czy od pierwszych minut. Nie ma sensu go trzymać, choć tak jak już wiele razy powtarzałem zawsze z tyłu głowy mam myśl o tym, że szeroka kadra to podstawa.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.09.2019, 16:03

@f4bregas: Tą zniżkę formy to On już ma od przyjścia do United xd

f4bregas komentarzy: 103702.09.2019, 16:02

Młodzież będzie gryźć trawę w walce o swoje marzenia, ale czy to wystarczy ? Sądzę, że wypożyczenia Mikiego to swego rodzaju strzał w stopę, aktualnie na zniżkę formy, ale to wciąż wartościowy zawodnik.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.09.2019, 16:01