Remis 2-2 po emocjonującym starciu z Tottenhamem

Remis 2-2 po emocjonującym starciu z Tottenhamem 02.09.2019, 14:52, Patryk Bielski 194 komentarzy

Kibice Arsenalu mają prawo czuć niedosyt po wczorajszych derbach północnego Londynu z Tottenhamem. Choć w 40. minucie zespół prowadzony przez Unaia Emery'ego przegrywał na własnym stadionie już 0-2, to zdołał podnieść się z kolan i ostatecznie zremisował 2-2. Kanonierzy w przekroju całego spotkania byli drużyną lepszą, jednak indywidualne błędy przesądziły o tym, że Arsenal nie zgarnął pełnej puli punktów.

Strzelaninę na The Emirates rozpoczął w 10. minucie meczu Christian Eriksen. Najpierw na bramkę Bernda Leno uderzał Erik Lamela. Jego strzał zdołał obronić niemiecki bramkarz, ale przy dobitce Duńczyka był już bez szans.

W 40. minucie rzut karny dla Tottenhamu po bezmyślnym wślizgu Xhaki w nogi Sona podyktował sędzia Martin Atkinson. Do piłki podszedł Harry Kane i pewnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył stan meczu.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu bramkę kontaktową zdobył Alexandre Lacazette. Francuz przyjął piłkę w polu karnym rywali i potężnym uderzeniem z lewej nogi nie dał żadnych szans Llorisowi. Asystę przy bramce zaliczył Pepe.

Wynik meczu w 71. minucie ustalił Aubameyang. Gabończyk wykorzystał świetne prostopadłe podanie Guendouziego i końcówką buta skierował futbolówkę do bramki.

Mimo nieustających ataków Kanonierom nie udało się przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zobacz obszerny skrót spotkania | Oceń piłkarzy po meczu

Składy obu zespołów (w nawiasie oceny Sky Sports):

Arsenal: Leno (6), Maitland-Niles (6), Sokratis (6), Luiz (7), Kolasinac (6), Torreira (6), Xhaka (5), Guendouzi (8), Pepe (7), Lacazette (7), Aubameyang (7).

Zmiany: Mchitarian (6), Ceballos (6).

Tottenham: Lloris (7), Sanchez (7), Vertonghen (6), Alderweireld (6), Rose (6), Winks (7), Eriksen (7), Sissoko (6), Lamela (6), Son (6), Kane (6).

Zmiany: Lo Celso (5), Alli (5).

Gracz meczu: Matteo Guendouzi

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Patryk Bielski źrodło: własne / Sky Sports
poprzednia1234 następna
ZielonyLisc komentarzy: 2028302.09.2019, 15:58

#TEAM_XHAKA_OUT

MarkOvermars komentarzy: 913902.09.2019, 15:54

@lays: decyzje taktyczne Emerego czasami mogą się równać z geniuszem Wengera xd

MarkOvermars komentarzy: 913902.09.2019, 15:52

@Redzik: no właśnie o ile Willock od początku sezonu mi imponuje o tyle Nelson tak sobie, też dałbym szanse młodemu brazylijczykowi. Biorąc pod uwagę wypożyczenie Mikiego to chyba teraz częściej będziemy widywać na boisku młodzież

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.09.2019, 15:52

Zverev czy Schwartzman? US Open Twarda nawierzchnia

Jacyś eksperci są tutaj?

Dobi komentarzy: 21702.09.2019, 15:51

@macc: Dobrze, że przed United jest 6 dni przerwy, potem co prawda tylko 3 przed Liege ale gramy u siebie + pewnie paru zmienników, ale na United trzeba wyjść tak jak wczoraj tylko Dani za Kszake.

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 15:49

@Gunner915: To działa w dwie strony. Gdzie Solskjer ma przerwać słabą serię jak nie z nami xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.09.2019, 15:48

Ja bym dał szansę temu Martinelliemu. Jak grał to wydawał się ciekawszy od Nelsona.

macc komentarzy: 472802.09.2019, 15:46

@Ulti:

Ja sie bardziej obawiam o urazy w związku z intensywnością gier na przestrzeni 21 dni.

Gunner915 komentarzy: 282102.09.2019, 15:43

nie no z ManU wygramy. Kiedy przerwac ta passe z top6 jak nie z nimi?

Mihex komentarzy: 2360402.09.2019, 15:43

Roma stwierdziła, że Gervinho był tragiczny w Arsenalu, Salah w Chelsea, a potem u nich szli po gracza sezonu to stwierdzili, że z Mikim będzie podobnie xD

Ulti komentarzy: 33102.09.2019, 15:42

@macc: Czysto teoretycznie nie najcięższy ten terminarz, może poza wizytą na Old trafford i to nie dlatego, że są tacy mocni tylko dlatego, że nie potrafimy tam grać.

Gunner915 komentarzy: 282102.09.2019, 15:41

Moze spodobala im sie lekkosc w dochodzeniu do sytuacji, to ze nie potrafil uderzyc na bramke tylko wiazal sie w niepotrzebny drybling to spoko, naucza go tego.

macc komentarzy: 472802.09.2019, 15:39

@Gunner915:

Zachwycił ich

Gunner915 komentarzy: 282102.09.2019, 15:34

Roma wczoraj dopiero zobaczyla Mikiego, gdyby nie wszedl to by go nie wzieli xD

Naburator komentarzy: 278402.09.2019, 15:31

@lays: To moze z Francja upadlo xd Przeciez jezeli widzialby w nim nawet rezerwowego to by sie go nie pozbyl. To sie totalnie kupy w sumie nie trzyma xd

macc komentarzy: 472802.09.2019, 15:30

Najważniejsze, żeby Laca był zdrowy. Teraz 2 tygodnie luzu i powinien być na 100% przygotowany, bo po przerwie ruszamy z maratonem - 7 meczyków w 3 tygodnie.

@Naburator:

Tak, ale pojawiło się też dziś info, że Miki 2 tygodnie temu był zaoferowany 2 klubom z Francji. Wypychasz gracza, a pozniej nim grasz majac Ozila i Nelsona?

losnumeros komentarzy: 1318902.09.2019, 15:27

@kwiatinho: A czytałeś do końca? Jak go nie chcę całkowicie na ławkę, tylko zobaczyć jak w 1-2 meczach zagrał by duet:
Lucas-Cebula
Ozil

Naburator komentarzy: 278402.09.2019, 15:26

@lays: Nie wiem czy to możliwe, ale może info pojawiło się w trakcie/po meczu. Miki sie nie zegnał w żaden sposób, do tego jakiekolwiek plotki pojawiły się chyba około 22 xd

kwiatinho komentarzy: 1312802.09.2019, 15:25

@losnumeros:
Guendo na ławkę? Przecież wczoraj ciągnął grę całej drużyny... Ty na pewno oglądałeś ten sam mecz co my?

losnumeros komentarzy: 1318902.09.2019, 15:25

@kwiatinho: Pomyliło mi się, zdarza się czasami :D

kwiatinho komentarzy: 1312802.09.2019, 15:24

Dwie bramki w drugiej połowie? To ile się skończyło?

losnumeros komentarzy: 1318902.09.2019, 15:23

@lays: Emery czasem jak Wenger jego decyzje trudno niekiedy zrozumieć.

lays komentarzy: 3987102.09.2019, 15:22

Jeżeli Miki był wypychany i dziś już w Romie to na cholerę on wczoraj zagrał? Mesut grzał, Nelson grzał, a ten dzban wszedł. Nie rozumiem kompletnie decyzji Emery'ego.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.09.2019, 15:22

Kto nie ogląda kosza to włączać TVP Sport, prowadzimy. Chinami!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.09.2019, 15:20

15:17

MKHITARYAN LOAN FEE

Roma will pay Arsenal a loan fee of €3m (£2.7m) for Henrikh Mkhitaryan, according to Sky in Italy, with the midfielder in Rome to finalise a season-long move to the Stadio Olimpico.

losnumeros komentarzy: 1318902.09.2019, 15:19

Co do meczu, 1 połowa do straty bramki to wszystko było dobrze. Później poszło domino błędów amatorów Xhaka,Sokratis,Luiz oraz Leno. Po tej bramce ciężko nam się grało, i KFC starało się to wykorzystać. Xhaka i jego karny to bez komentarza, skoro Emery tyle analizuje, to chyba jest ślepy jak nie widzi jak gra, oraz jakie babole robi.
2 połowa to zupełnie inna drużyna, było widać walkę oraz zaangażowanie. Zaczęliśmy grać bardzo dobrze czego efektem były 2 bramki, oraz inne okazje. Nie wiem tylko dlaczego nie została wykorzystana 3 zmiana? Niby wszystko było dobrze, ale ja bym zmienił Pepe i wpuścił kogoś innego. Dlaczego nie możemy grać takich meczów jak 2 połowa z KFC?

Emery niech się w końcu ogarnie i zacznie stawiać na tych samych zawodników w podstawie, chyba, że faktycznie któryś zawodnik zawodzi po raz kolejny to trzeba dać innego. Tak samo zawodnicy z ławki jak wchodzą to powinni wiedzieć jak gra zespół i robią różnicę jak nie idzie podstawie, ale to chyba tak szybko nie nastąpi.