Remis na początku przedsezonowych spotkań

Remis na początku przedsezonowych spotkań 22.07.2016, 22:45, bojowy schabowy 3181 komentarzy

O pierwszym przedsezonowym meczu Arsenalu większość fanów wolałaby zapomnieć. Zapewne tak się stanie. Za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, że Kanonierzy w lipcu odwiedzili Francję i zremisowali z drugoligowym RC Lens. Trudno wyciągać wnioski po sparingu. Zwłaszcza, gdy większość piłkarzy w głowach ma jeszcze wakacje. Jednak mogliśmy dostrzec kilka pozytywów, które cieszą zarówno Arsene’a Wengera jak i fanów.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Francuski menadżer Arsenalu na mecz z RC Lens postawił na taką jedenastkę:

Martinez – Debuchy, Mertesacker, Chambers, Monreal – Coquelin, Elneny – Reine-Adelaide, Iwobi, Walcott – Akpom.

Na ławce zasiedli: Macey, Bielik, Gibbs, Zelalem, Oxlade-Chamberlain, Willock, Campbell, Gnabry.

Mecz rozpoczął się równo o godzinie 20:00 czasu polskiego. Pomimo spotkania niskiej rangi na mecz przyszło wielu kibiców, zarówno w koszulkach lokalnego klubu jak i w biało-czerwonych trykotach z armatką na piersi.

Gra obu zespołów w pierwszych minutach spotkania wyglądała bardzo chaotycznie. Nikt nie chciał przejąć inicjatywy.

W 3. minucie Iwobi schodząc ze skrzydła podał do niekrytego Akpoma. Młody Anglik uderzył, jednak bramkarz pewnie interweniował.

Dosłownie po chwili zawodnicy RC Lens przeprowadzili sprawną kontrę. Krycie zgubił Monreal, a Mertesacker nie zdołał dobiec do przeciwnika. Przebojowy skrzydłowy francuskiego klubu – Zoubir - dał o sobie znać po raz pierwszy. Arsenal miał dużo szczęścia, ponieważ jego strzał był daleki od ideału.

Większość zawodników Kanonierów wyglądała na bardzo rozkojarzonych. Coquelin dwa razy z rzędu popsuł bardzo proste podanie. Być może francuski pomocnik czuje zbyt dużą presję z powodu pojawienia się konkurenta na jego pozycję – Granita Xhaki.

Kolejne minuty niosły za sobą jeszcze więcej chaosu w grze.

11. minuta i kolejna świetna sytuacja gospodarzy. Mertesacker ponownie nie zdołał wyprzedzić Zoubira i ten wyszedł na dogodną pozycję, jednak jego strzał ominął bramkę. Obrona Arsenalu wyglądała na bardzo rozkojarzoną.

Do plusów, które zostały wspomniane w pierwszym akapicie można zaliczyć wyprowadzanie piłki przez Chambersa. Widać, że Anglik ćwiczył ten aspekt gry i znacznie go poprawił. Również dużym zaskoczeniem dla wszystkich oglądających była postawa Debuchy’ego. Francuz zdaje sobie sprawę, że ma w obecnym klubie coś do udowodnienia. Kilka razy świetnie uruchamiał Walcotta, ale ten nie potrafił się przebić przez obronę rywala.

W 23. minucie Jeff Reine-Adelaide był blisko strzelenia bramki, Iwobi posłał mu świetne otwierające podanie z pierwszej piłki. Francuz zszedł do środka pola karnego, ale strzelił obok słupka.

1-0 dla RC Lens! Piękna asysta Chambersa. Anglik zgrał piłkę głową do przeciwnika. Zoubir nie zastanawiał się długo i strzelił. Martinez zdołał interweniować, jednak piłka odbiła się wprost pod nogi Autreta, który wbił ją do pustej bramki. Koszmarna interwencja Chambersa. W grze Anglika widać było brak pewności siebie.

45. minuta i żółta kartka dla Debuchy’ego. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Arsene Wenger postanowił w czasie przerwy wprowadzić wypoczętych zawodników.

Macey <-> Martinez, Bielik <-> Monreal, Gibbs <-> Debuchy, Gnabry <-> Reine-Adellaide, Oxlade-Chamberlain <-> Akpom, Campbell <-> Elneny.

52. minuta, pierwsza sytuacja Arsenalu w drugiej połowie. Campbell wyszedł sam na sam, ominął bramkarza. Jednak sędzia odgwizdał spalonego, po czym Kostarykanin kopnął piłkę i trafił… w słupek.

Po kilku minutach mogliśmy dostrzec w jakim ustawieniu grają Kanonierzy. Iwobi oraz Coquelin operowali w środku pola. Walcott z Campbellem wymieniali się na szpicy, a Gnabry oraz Chamberlain biegali na skrzydłach. Chambers przesunął się na prawą obronę, a na środku defensywy pojawił się Bielik. Gibbs naturalnie zajął pozycję Monreala.

62. minuta. Świetna sytuacja Lens. Piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Bostocka, ten nie zastanawiając się uderzył. Macey był dobrze ustawiony i nie miał problemów z odbiciem piłki. Za tę interwencję należą się brawa dla młodego bramkarza Arsenalu.

To nie był najlepszy występ Walcotta. Anglik starał się rozprowadzać piłkę i nękać rywali na skrzydłach, jednak w większości przypadków podejmował błędne decyzje. Miał kilka sytuacji, jednak bramkarz świetnie radził sobie z jego strzałami.

Od 77. minuty swoją szansę dostali Zelalem oraz Willock. Iwobi oraz Walcott zeszli z boiska.

Tuż po zmianach byliśmy świadkami ciekawej akcji Kanonierów, kombinacja podań między Gibbsem a Campbellem zakończyła się strzałem skrzydłowego. Bramkarz Lens był na posterunku i złapał piłkę.

Co za bramka Oxlade-Chamberlaine’a! Świetne wykończenie. Popularny Chambo dostał piłkę od Gnabry’ego i znakomitym lobem umieścił futbolówkę w bramce. Coś wspaniałego.

Do końcowego gwizdka nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Arsenal w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu zremisował 1-1 z RC Lens. Następnym przystankiem podopiecznych Wengera będzie Ameryka Północna i mecz z gwiazdami ligi MLS.

Alex Oxlade-ChamberlainRaport pomeczowyRC Lens autor: bojowy schabowy źrodło: własne
bobslej22 komentarzy: 832127.07.2016, 18:10

lays >>> to jest Twoje zdanie :) ale szanuje szanuje :)

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 18:08

bobslej

W formie Wojtek też jest mocnym bramkarzem XD

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 18:07

Arsenal star Wilshere picks Messi, Zidane, Beckham, Ronaldinho… and Szczesny in dream five-a-side team

hehe

bobslej22 komentarzy: 832127.07.2016, 18:06

lays>> Może dlatego że od 4 lat stoi w miejscu i nie potrafi przeskoczyć pewnego poziomu ? Warunki fizyczne super ale Ospina będący w formie zjada go.

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 18:05

Klauzula Wojtka tylko 13 mln funtow, malo..

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 527.07.2016, 18:02

Widzę, że kompletnie nie zrozumieliście tego zdania. Löw szuka prawego obrońcy odkąd Lahm zakończył reprezentacyjną karierę. Niemcy mają problem z prawą stroną defensywy od dłuższego czasu, dlatego logiczne jest, że ich selekcjoner próbował grać wieloma piłkarzami na tej pozycji od Cana po Höwedesa, a nawet Kimmicha i Rüdigera, którzy z grą na flance mają tyle wspólnego, co ja z Rafsonem. Totalna kompromitacja - cała szóstka.

Aguero10
Juz Joela to ty zostaw w spokoju, powiedzial ze zostaje i walczy o miejsce w skladzie to niech tak bedzie :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 527.07.2016, 17:45

Ja dobrze wiem, że Wam chodzi o alternatywę, ślepy nie jestem. Niemniej jednak co to za alternatywa, skoro chłopak na 96 meczów zagrał tylko raz na prawej obronie. Reprezentacja Niemiec? Chybiony strzał. Powiedz mi lepiej, kto w Die Mannschaft nie grał na prawej obronie.

aguero10 komentarzy: 856527.07.2016, 17:43

Valencia chce Joela wiec można włączyć do transakcji wyjdzie taniej.

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 17:42

pauleta rozorał

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.07.2016, 17:38

hot995; ja nie wiem kto cię uczył czytać ze zrozumieniem, ale się nie spisał.

shark31 komentarzy: 601327.07.2016, 17:38

truskawa widocznie nie, skoro to dementuje.

shark31 komentarzy: 601327.07.2016, 17:37

hot995 nikt nie napisał że to prawy obrońca tylko, że może tam grać i tam grywał. W Sampdorii grał więcej meczów na RB. W reprze Niemiec też grywał na tej pozycji i to samo w drużynach młodzieżowych.

koczan_4
lol? przeciez dokladnie to powiedział...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 527.07.2016, 17:31

Mustafi to żaden prawy obrońca. W sezonie 2013/2014 rozegrał 33 spotkania dla Smapdorii i tylko w jednym z nich wystąpił na prawej stronie. Po przejściu do VCF w dwa sezony zaliczył 63 mecze i tam z kolei w żadnym nie grał na flance. Nie wiem skąd Wy takie bzdury bierzecie.

koczan_4 komentarzy: 330227.07.2016, 17:28

Goal UK @GoalUK 4m4 minutes ago
Aubameyang: I didn't say I would only join Real Madrid

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 17:26

Mniej tefałenu, więcej samodzielnego myślenia.

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 17:25

Aż mi smutno jak takich ludzi spotykam na swojej drodze.

"piszesz tutaj od kilku dni takie glupoty ze sie czytac nie da"

No tak, bo jak ktoś ma inne zdanie to znaczy, że głupoty pisze. Tragedia. Szkoda, że mówię to samo od kilku lat i większość się sprawdza. Żałosny jesteś człowieku.

gunners007 komentarzy: 954327.07.2016, 17:25

W Valenci na boku nie grał nigdy, a we Włoszech to nie wiem, może tam grał, ale tym się nie interesowałem. W każdym razie jak widzę grę Mustafiego to nie wygląda mi na gościa który byłby dobrym bocznym obrońcą. Powiedzmy, że z konieczności można go tam wystawić, choć ja wolałbym już Gibbsa albo Monreala dać na RB.

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 17:24