Remis na początku przedsezonowych spotkań

Remis na początku przedsezonowych spotkań 22.07.2016, 22:45, bojowy schabowy 3181 komentarzy

O pierwszym przedsezonowym meczu Arsenalu większość fanów wolałaby zapomnieć. Zapewne tak się stanie. Za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, że Kanonierzy w lipcu odwiedzili Francję i zremisowali z drugoligowym RC Lens. Trudno wyciągać wnioski po sparingu. Zwłaszcza, gdy większość piłkarzy w głowach ma jeszcze wakacje. Jednak mogliśmy dostrzec kilka pozytywów, które cieszą zarówno Arsene’a Wengera jak i fanów.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Francuski menadżer Arsenalu na mecz z RC Lens postawił na taką jedenastkę:

Martinez – Debuchy, Mertesacker, Chambers, Monreal – Coquelin, Elneny – Reine-Adelaide, Iwobi, Walcott – Akpom.

Na ławce zasiedli: Macey, Bielik, Gibbs, Zelalem, Oxlade-Chamberlain, Willock, Campbell, Gnabry.

Mecz rozpoczął się równo o godzinie 20:00 czasu polskiego. Pomimo spotkania niskiej rangi na mecz przyszło wielu kibiców, zarówno w koszulkach lokalnego klubu jak i w biało-czerwonych trykotach z armatką na piersi.

Gra obu zespołów w pierwszych minutach spotkania wyglądała bardzo chaotycznie. Nikt nie chciał przejąć inicjatywy.

W 3. minucie Iwobi schodząc ze skrzydła podał do niekrytego Akpoma. Młody Anglik uderzył, jednak bramkarz pewnie interweniował.

Dosłownie po chwili zawodnicy RC Lens przeprowadzili sprawną kontrę. Krycie zgubił Monreal, a Mertesacker nie zdołał dobiec do przeciwnika. Przebojowy skrzydłowy francuskiego klubu – Zoubir - dał o sobie znać po raz pierwszy. Arsenal miał dużo szczęścia, ponieważ jego strzał był daleki od ideału.

Większość zawodników Kanonierów wyglądała na bardzo rozkojarzonych. Coquelin dwa razy z rzędu popsuł bardzo proste podanie. Być może francuski pomocnik czuje zbyt dużą presję z powodu pojawienia się konkurenta na jego pozycję – Granita Xhaki.

Kolejne minuty niosły za sobą jeszcze więcej chaosu w grze.

11. minuta i kolejna świetna sytuacja gospodarzy. Mertesacker ponownie nie zdołał wyprzedzić Zoubira i ten wyszedł na dogodną pozycję, jednak jego strzał ominął bramkę. Obrona Arsenalu wyglądała na bardzo rozkojarzoną.

Do plusów, które zostały wspomniane w pierwszym akapicie można zaliczyć wyprowadzanie piłki przez Chambersa. Widać, że Anglik ćwiczył ten aspekt gry i znacznie go poprawił. Również dużym zaskoczeniem dla wszystkich oglądających była postawa Debuchy’ego. Francuz zdaje sobie sprawę, że ma w obecnym klubie coś do udowodnienia. Kilka razy świetnie uruchamiał Walcotta, ale ten nie potrafił się przebić przez obronę rywala.

W 23. minucie Jeff Reine-Adelaide był blisko strzelenia bramki, Iwobi posłał mu świetne otwierające podanie z pierwszej piłki. Francuz zszedł do środka pola karnego, ale strzelił obok słupka.

1-0 dla RC Lens! Piękna asysta Chambersa. Anglik zgrał piłkę głową do przeciwnika. Zoubir nie zastanawiał się długo i strzelił. Martinez zdołał interweniować, jednak piłka odbiła się wprost pod nogi Autreta, który wbił ją do pustej bramki. Koszmarna interwencja Chambersa. W grze Anglika widać było brak pewności siebie.

45. minuta i żółta kartka dla Debuchy’ego. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Arsene Wenger postanowił w czasie przerwy wprowadzić wypoczętych zawodników.

Macey <-> Martinez, Bielik <-> Monreal, Gibbs <-> Debuchy, Gnabry <-> Reine-Adellaide, Oxlade-Chamberlain <-> Akpom, Campbell <-> Elneny.

52. minuta, pierwsza sytuacja Arsenalu w drugiej połowie. Campbell wyszedł sam na sam, ominął bramkarza. Jednak sędzia odgwizdał spalonego, po czym Kostarykanin kopnął piłkę i trafił… w słupek.

Po kilku minutach mogliśmy dostrzec w jakim ustawieniu grają Kanonierzy. Iwobi oraz Coquelin operowali w środku pola. Walcott z Campbellem wymieniali się na szpicy, a Gnabry oraz Chamberlain biegali na skrzydłach. Chambers przesunął się na prawą obronę, a na środku defensywy pojawił się Bielik. Gibbs naturalnie zajął pozycję Monreala.

62. minuta. Świetna sytuacja Lens. Piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Bostocka, ten nie zastanawiając się uderzył. Macey był dobrze ustawiony i nie miał problemów z odbiciem piłki. Za tę interwencję należą się brawa dla młodego bramkarza Arsenalu.

To nie był najlepszy występ Walcotta. Anglik starał się rozprowadzać piłkę i nękać rywali na skrzydłach, jednak w większości przypadków podejmował błędne decyzje. Miał kilka sytuacji, jednak bramkarz świetnie radził sobie z jego strzałami.

Od 77. minuty swoją szansę dostali Zelalem oraz Willock. Iwobi oraz Walcott zeszli z boiska.

Tuż po zmianach byliśmy świadkami ciekawej akcji Kanonierów, kombinacja podań między Gibbsem a Campbellem zakończyła się strzałem skrzydłowego. Bramkarz Lens był na posterunku i złapał piłkę.

Co za bramka Oxlade-Chamberlaine’a! Świetne wykończenie. Popularny Chambo dostał piłkę od Gnabry’ego i znakomitym lobem umieścił futbolówkę w bramce. Coś wspaniałego.

Do końcowego gwizdka nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Arsenal w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu zremisował 1-1 z RC Lens. Następnym przystankiem podopiecznych Wengera będzie Ameryka Północna i mecz z gwiazdami ligi MLS.

Alex Oxlade-ChamberlainRaport pomeczowyRC Lens autor: bojowy schabowy źrodło: własne
lays komentarzy: 3987127.07.2016, 14:33

Śmieszne jest to, ze mamy tylko 1 napastnika aktualnie, a nie wchodzimy z nim nawet w sezon bo euro xd wszystko ok, gramy bez napadziora

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 14:33

mistique
Założymy się, że zobaczymy Francuza na ataku?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1527.07.2016, 14:32

A ja bym nie ściągał obrońcy. Myślę, że to odpowiednia pora by wreszcie Chambers czy Gabriel się ogarneli, ewentualnie Holding.

Sympatyczny komentarzy: 170727.07.2016, 14:31

Żadnych mahrezów czy innych jesse-jów.

Cel to napastnik, bo już oczy bolą od tego patrzenia na tego pana z brodą

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.07.2016, 14:31

Lacazette i tak nie przyjdzie, bo Wenger ściągnie ŚO kosztem napastnika i skrzydłowego

Francuza zobaczymy jak świnia niebo :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1527.07.2016, 14:31

@Lays
Ja też jestem zdania, że gdybyśmy nie bawili się w badanie klauzuli tylko rzucili konkretną ofertę to byśmy mogli go sprowadzić. Problem był w tym, że rzuciliśmy ofertę, która będzie jeszcze przez długi czas pamiętana. Niby każda oferta powyżej 40 milionów funtów włączała klauzulę, ale to już dla lepszego wyglądu mogli dać 41 milionów funtów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.07.2016, 14:30

A Mahrez jest graczem z absolutnego topu? Jak dla mnie nie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.07.2016, 14:29

Impre

Mou czy nawet łysy z City jakby chcieli to mieliby obu - i Mahreza i Lacazette. A u nas nie wiadomo czy będzie choć jeden z nich.
Taka to jest różnica. :((

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 14:28

Tomo

Rodgers powiedzial w tym czasie w wywiadzie po tej ofercie 40 i funt, ze jak mamy gadać to musimy dać 50. Poszedby za tyle bo sytuacja wtedy byla lipna

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 14:27

Taka teraz jest walka o napastników, ze trzeba działać szybko, bo potem taki Lyon odrzuci nawet 40 mln euro bo powie, ze nie maja zastepcy

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1527.07.2016, 14:26

@lays
Jakie 9 milionów do Suareza? Przecież ten transfer został położony nie ze względu na kasę, a dlatego, że LFC nie chciał go sprzedać nam. Po za tym Gerrard zabajerował go, że jak wygra z LFC mistrzostwo to zgłoszą się lepsze kluby (Barca i Real).

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.07.2016, 14:26

Simpllemann
Rzadko wina leży tylko po jednej stronie.

Odpowiadając na Twoje pytanie myślę, że obie strony mają "coś za uszami".

ozzy95 komentarzy: 1953 newsów: 127.07.2016, 14:25

Zresztą my kwot nie ujawniamy, reszta to domysły dziennikarzy 25 mln funtów teraz, może 10 później...Albo 30 teraz a 5 później...Jakie to ma znaczenie? Wg mnie dokonamy jeszcze jednego takiego zakupu i okienko będzie zamknięte. Ściągniemy Mahreza, będzie spoko. Przyjdzie Mustafi to nie będzie źle. Jeśli jakiś napastnik w stylu La gazeli to fajnie. Tylko czemu mamy taki rozstrzał z targetami? Asano to ma być alibi w przypadku braku transferu napastnika?

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 14:24

No, ale Wenger nie da 40 mln funtów na bank. Nie dolozyl 9 do Suareza.

Rok temu w letnie okienko wydaliśmy 11 mln funtów, wiec jak teraz nagle po jednym zakupie 30 mln funtów ma byc bida w banku?

Dominik11 komentarzy: 2017027.07.2016, 14:22

jeżeli to ultimatum jest to dobrze bo Wenger albo da tyle ile trzeba albo nie a nie będzie się bawił w podchody

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.07.2016, 14:22

bobslej22 ???

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.07.2016, 14:22

Czyli kto jest problemem? Boss czy właściciele?

bobslej22 komentarzy: 832127.07.2016, 14:21

pauleta19>>> Z czego to zaskoczenie ? Kibicujesz od wczoraj ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1527.07.2016, 14:21

@AVP
40 milionów funtów? Pewnie do tego jakieś bonusy. Do przyjęcia, myślę, że jeśli poszłoby coś koło 35 milionów i bonusy to zaakceptowaliby tą ofertę. Wracając do twoich poprzednich komentarzy, zgadzam się. (W sprawie relacji zawodnik-klub)

ozzy95 komentarzy: 1953 newsów: 127.07.2016, 14:20

Imprecis

nie wiem nie słyszałem, nie mogę znaleźć wypowiedzi. Jeśli tak powiedział tzn. że pojechał po całości ujawniając kwotę. Nie chce mi się w to wierzyć. Po drugie kto wie czy nie wymyśliliśmy zmiennych, które dobiłyby do tych 50 mln ojro w przyszłości to by było w naszym stylu...

tomek_13 komentarzy: 243227.07.2016, 14:20

Di Marzio: Leicester are set to sign 19 year old Polish winger Bartosz Kapustka for €6m (£5m).

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 14:18

Xhaka w Euro kosztował około 36 milionów.

AlexVanPersie komentarzy: 806427.07.2016, 14:18

Dewry
Nie inaczej, w pundach szterlingach

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.07.2016, 14:18

Kibice Milanu to muszą jeszcze większej ku***cy dostawać jak słyszą, że nowi właściciele aprobują pozyskanie Caceresa i Cuadrado, ale stare władze wolą Arbeloę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.07.2016, 14:18

Gazidis on Arsenal transfers: "In terms of this week, I don’t think there will be any radical surprises."

Rozejść się. Czekamy na wpierdziel od Liverpoolu i dopiero będą transfery.

Mihex komentarzy: 2360427.07.2016, 14:14

Niech to okienko się już skończy, bo mam go dość. Gazety wymyślają, ludzie panikują, klub się sypie, kibice innych drużyn się z nas nabijają, a Wenger i Kroenke kupony odcinają.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.07.2016, 14:11

AVP
W funtach?

AlexVanPersie komentarzy: 806427.07.2016, 14:11

No misie kolorowe, podobno dostaliśmy ultimatum o Lyonu, donosi Telegraph

"According to the Telegraph, Lyon have told Arsenal they must pay £40m if they want to sign Alexandre Lacazette."

Rafson95 komentarzy: 1054827.07.2016, 14:09

imprecis
A de Laurentis i Marotta na 3 dni przed transferem Igły do Juve mówili, że nie ma w ogóle tematu transferu. Kiedy Ty sę nauczysz, żeby nie wierzyć w to co mówią ludzie?

truskawa komentarzy: 82727.07.2016, 14:09

imprecis
Ja też bym wolał Mahreza zamiast nowego SN do pierwszego składu, bo Giroud to gwarancja ~15goli. Jak go zastąpimy kims kto nastrzela 20 to w ogolnym rozrachunku mamy 5 bramek wiecej. Jak jednak przyjdzie na skrzydlo jakiś kozak co strzeli też 15bramek to juz wyglada to lepiej. Ja bym wział tego Ben Yeddera nawet bo ostatni rok kontraktu ma, mowi sie o 8mln chyba. Do tego Mustafi ~25-30mln i Mahrez pewnie z 45. Chociaz ten ostatni raczej malo prawdopodobny. No chyba ze bedzie Lacazette, to wtedy na Mahreza nie ma co liczyc razcej.

ozzy95 komentarzy: 1953 newsów: 127.07.2016, 14:05

Xhaka kosztował około 30 mln funtów a to nie jest 50 mln euro to po pierwsze, po drugie pisało kilka źródeł o tym, że część to prawdopodobnie zmienne. Jeszcze niektórzy pisali o 35 mln funtów ale to wciąż nie jest 50 mln ojro. Imprecis proszę Cię jakie 50 mln funtów, my wydamy teraz góra 30 na jednego zawodnika i tyle...

ArsenalChampion komentarzy: 803927.07.2016, 14:01

jakbyśmy kupili jeszcze mustafiego i lacazette to okienku w wykonaniu Arsenalu bym ocenił 9/10
bo na razie oceniam je na 3/10

pierre_afc komentarzy: 1207127.07.2016, 14:00

@truskawka - Akurat Fellaini w Evertonie już zaczął grać jako '10' dzięki czemu w sezonie 12/13 strzelił 11 goli.

truskawa komentarzy: 82727.07.2016, 13:59

Guardiola chyba podchwycił troche od Wenger uniwersalnosc piłkarzzy. Prawie jak LVG i Fellaini na szpicy.

- Fernandinho może grać na dziesięciu pozycjach. Ma do tego odpowiednie umiejętności. Może grać w obronie, bo jest szybki, agresywny, inteligentny i dobry w powietrzu. Poza tym potrafi świetnie wyprowadzić piłkę atakującym podaniem - mówi Guardiola.

pierre_afc komentarzy: 1207127.07.2016, 13:56

@zly_kanonier - Ja postawiłem na Trappa :D

ozzy95 komentarzy: 1953 newsów: 127.07.2016, 13:55

Końcówka lipca- niektórzy zaczynają się budzić... Ściągniemy jeszcze jednego zawodnika. Bardziej mnie zastanawia jedno- składamy oferty za zawodników grających na 3 różnych pozycjach? To jest przedziwna strategia... Stać nas na każdego poza Messim i Ronaldo? Jeśli nie wydamy ani jednego funta na innego grajka w ciągu okienka to może i tak. Nasze papiery finansowe i strategia oparta na "byle tanio" to zasługa właścicieli i zarządu ukierunkowanego na zarabianie jak najmniejszym kosztem sportowym. To się nie zmieni póki mamy wąsatego Amerykanina u steru.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041327.07.2016, 13:52

Ktoś poważny pisze o tym Mustafim?

truskawa komentarzy: 82727.07.2016, 13:51

Mustafi? Jestem za, ale wtedy chambers koniecznie wypozyczenie.

zly_kanonier komentarzy: 511127.07.2016, 13:50

Brał ktoś udział w głosowaniu na interwencję sezonu?
uefa.com/save-of-the-season/index.html#home
Ja nie mogę się zdecydować między Buffonem i Trappem.

A tak btw można wrzucić posta skoro Ospina jest nominowany.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.07.2016, 13:45

Nadzieja umiera ostatnia

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041327.07.2016, 13:45

Pierre_afc

Dotrzymam słowa :) będzie wódka!

Rafson95 komentarzy: 1054827.07.2016, 13:38

" Ja już sie pogodziłem z tym, ze to okienko bedzie kompromitacja. Nie wierze w żadnego Mahreza. Pewno kupimy tylko pół środek jak Lacazette i jakiegoś taniego średniaka na ŚO.
"

Nawet najbardziej oporni użytkownicy strony zaczynają się już godzić z rzeczywistością :D to dobrze wróży

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 527.07.2016, 13:31

Ale z drugiej strony to pokazuje, że Wenger działa jak pali mu się grunt pod stopami. Chłop potrafi ogarnąc transfer w 3 dni jak chce.

ArsenalWin2016 komentarzy: 81727.07.2016, 13:31

Mustafi spoko zawodnik. Młody, może grać na dwóch pozycjach, nie będzie za drogi.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 527.07.2016, 13:30

Dawać mi tu tego Albańczyka. Prawdziwy Albańczyk a nie podrabiany!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.07.2016, 13:28

Mustafi byłby w stylu Wengera. Załatałby dwie pozycje jednym piłkarzem.

Barney komentarzy: 2093927.07.2016, 13:27