Reprezentacja Anglii U19 w finale Mistrzostw Europy

Reprezentacja Anglii U19 w finale Mistrzostw Europy 31.07.2009, 11:14, Artur Mielczarek 13 komentarzy

Reprezentacja Anglii kolejny raz pokonała Francję w Mistrzostwach Europy do lat 19, tym samym awansując do wielkiego finału. 'Les Blues' kończyli ten mecz w ósemkę, co na pewno przyczyniło się do końcowego rezultatu.

Anglia ostatni raz została pokonana przez Francuzów cztery lata temu. Mecz rozpoczął się od prowadzenia tych drugich. Bramkę po zagraniu Yacine Brahimiego zdobył Magaye Gueye.

Tuż przed przerwą gola dla Anglików strzelił piłkarz Arsenalu - Henri Lansbury. Zawodnik dobił strzał swojego kolegi z drużyny - Danny'ego Drinkwatera, który wcześniej nie zdołał pokonać bramkarza Francuzów.

Anglicy nadal dążyli do zwycięstwa. Przez zabójczą walkę o piłkę w środku pola boisko opuścił Sebastien Corchia, który sfaulował piłkarza Newcastle - Nile'a Rangera.

Regulaminowy czas gry nie zweryfikował wygranej którejś z drużyn, więc obie przystąpiły do dogrywki. Dwie minuty po jej rozpoczęciu bramkę zdobył Nathan Delfouneso, który wykorzystał błąd Remy'ego Pillota.

Ten sam piłkarz zdobył gola pod koniec pierwszej połowy dogrywki, ośmieszając obronę Francuzów i jej bramkarza.

Sfrustrowani Trójkolorowi nie wytrzymali presji, czego skutkiem były dwie czerwone kartki pod koniec spotkania. Czerwone kartoniki obejrzeli Ryad Boudebouz i Abdel El Kaoutari.

Anglicy wygrali z Francuzami 3-1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Ukrainy z Serbią, gdzie zwyciężyli ci pierwsi, gospodarze tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 19. To właśnie oni zagrają w finale z Anglikami.

Henri LansburyReprezentacja Anglii autor: Artur Mielczarek źrodło: Daily Mail
crisadus komentarzy: 850702.08.2009, 21:44

Brawo dla Anglików i naszych piłkarzy:)

Arsenalius komentarzy: 151701.08.2009, 15:50

Oby odnieśli tam zwycięstwo życzę im tego.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 201.08.2009, 07:06

Anglia ma sie czym szczycic wlasciwie kazda kategoria jest u nich bardzo dobra U-21 doszli do finalu , a wtedy jak dobrze pamietam przegrali z Niemcami , U-19 rowniez doszlo do finalu ME
A o reprezentacji seniorow nie trzeba nic mowic , same gwiazdy;)

waldek_89 komentarzy: 573531.07.2009, 22:06

no to ciekawe i gratulacje dla naszego młodego kanoniera;)

nett7 komentarzy: 4531.07.2009, 17:29

ogladalem ten mecz i lansbury ma kopyto z dystansu, moze bedzie z niego dobry gracz. stara sie byc aktywny i jak dostaje pilke, nie oddaje jej od razu, tylko zawsze probuje zrobic jakas akcje. niezly chlopaczek. a te czerwone kartki to moze jedna zasluzona, a reszta to sedzia, ktory nie wiedzial co sie dzieje.

14kobus komentarzy: 34131.07.2009, 16:53

wenger pewnie smutny że francuzi przegrali.

WojO komentarzy: 225231.07.2009, 15:43