Rozpocząć marsz w górę tabeli, Arsenal vs Sunderland!

Rozpocząć marsz w górę tabeli, Arsenal vs Sunderland! 16.10.2011, 10:37, Wojciech Stankiewicz 842 komentarzy

Już dzisiaj na The Emirates Stadium, o godzinie 14:30 czasu polskiego, Arsenal zmierzy się z Sunderlandem w spotkaniu 8. kolejki Premier League.

Kanonierzy wracają do ligowych zmagań na angielskich boiskach po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej. Czego dowiedzieliśmy się podczas owej przerwy? Alex Oxlade-Chamberlain coraz mocniej puka do drzwi wyjściowego składu, Park Chu-Young potrafi strzelać bramki, Nicklas Bendtner jest o wiele bardziej produktywny, gdy gra na swojej ulubionej pozycji - wysuniętego napastnika, a Aaron Ramsey i Marouane Chamakh lepiej czują się grając w narodowych barwach niż w trykotach Arsenalu.

Zarówno Arsenal, jak i Sunderland mają za sobą fatalny początek sezonu ligowego. Podopieczni Wengera okupują obecnie 15. lokatę w tabeli angielskiej ekstraklasy, tuż za nimi plasuje się dzisiejszy rywal - Sunderland. Presja wygranej ciąży więc na obu zespołach, a ewentualna porażka może oznaczać spadek do strefy spadkowej, co nie przydarzyło się Kanonierom nigdy za kadencji Wengera.

Poprzednia wizyta Czarnych Kotów na The Emirates zakończyła się nudnym i rozczarowującym bezbramkowym remisem. Podziałem punktów zakończył się również ostatni mecz na Stadium of Light. Było to emocjonujące spotkanie, w którym Kanonierzy objęli prowadzenie za sprawą kuriozalnego trafienia Ceska Fabregasa, który po przypadkowym odbiciu futbolówki przelobował bramkarza z 40 metrów. Gola dla Sunderlandu zdobył wówczas, w doliczonym czasie gry, Darren Bent.

Arsene Wenger nie będzie mógł w dzisiejszym spotkaniu skorzystać z usług kontuzjowanych Bacary'ego Sagny, Thomasa Vermaelena, Jacka Wilshere'a i Abou Diaby'ego. Ten ostatni ma jednak być gotowy na spotkanie Carling Cup z Boltonem. Do składu wracają Laurent Koscielny i Johan Djourou.

Sunderland będzie musiał radzić sobie bez prezentującego ostatnio wysoką formę Nicklasa Bendtnera, który zgodnie z przepisami nie może zagrać przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Phil Bardsley, Titus Bramble, Craig Gordon oraz Fraizer Campbell również nie wystąpią w dzisiejszym spotkaniu.

Skład Kanonierzy.com:

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Premier LeagueSunderlandZapowiedź autor: Wojciech Stankiewicz źrodło: własne/The Gunning Hawk
Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.10.2011, 15:33

maq--- ale ich napór nas do tego zmuszał (przynajmniej po stracie bramki)

executer1 komentarzy: 264516.10.2011, 15:32

Teraz Wenger ich zmotywuje w szatni i bedzie 1-2 :}

malyglod komentarzy: 648916.10.2011, 15:32

Słabo środek pola, z wyjątkiem rosy w ofensywie. Nie widać Songa w ogóle i Walcotta też. jak to się nie zmieni po przerwie to ciężko będzie o punkt.

beliar komentarzy: 163916.10.2011, 15:32

Walcott stara się udowodnić że bez szybkiego biegania tez umie grać, a popatrzcie na takiego Bela który puszcza sobie piłkę i biegnie i tyle, Walcott tak grał ale już nie gra

Lukininho komentarzy: 14116.10.2011, 15:32

Ale patałachy. Jeszcze spadną i tego im życzę.

vP7 komentarzy: 232016.10.2011, 15:32

2 zmiany, Arshavin za Walcotta, i Santos za Jenkinsona i będzie OK,

Arteta nie gra tragicznie, nie widoczny może troche ale pare fajnych piłek posłał

beliar komentarzy: 163916.10.2011, 15:31

Arteta i Rosa kręcą się w kółko i nie mają komu grać bo zero ruchu jest

wronka23 komentarzy: 408916.10.2011, 15:31

dajcie kanal do spocasta?

maq komentarzy: 996 newsów: 15516.10.2011, 15:31

Alexandro96 ---> To nie tyle oni byli dluzej pod naszym polem karnym ,co my rozgrywalismy tam pilke ;P

Reamoner komentarzy: 467416.10.2011, 15:31

Jenkinson jak już dośrodkowuje piłkę to mógłby pomyśleć i dośrodkować ją na 6-7 met5r przed bramkę rywali a nie dośrodkowuje na linie pola karnego i myśli że ktoś stamtąd uderzy w okienko

mitmichael komentarzy: 4924316.10.2011, 15:31

Parodia jak nie wygramy tego meczu - jak nie z Sunderlandem to z kim

hei007 komentarzy: 352816.10.2011, 15:30

Cieńskinson jak zwykle zapomina, gdzie jest jego miejsce na boisku. Nie ma techniki jak Alves, że może sobie lecieć i kiwać. Rosicky coś próbuje robić, ale Arteta jak i reszta znika mu z podania, no i też brakuje w nich precyzji. Gervinho po stracie gola dosłownie zniknął z boiska.

beliar komentarzy: 163916.10.2011, 15:30

Diaby i Verma by się przydali

cobi90 komentarzy: 125716.10.2011, 15:30

Arteta u nas gra czy został w Evertonie?

reavenn1 komentarzy: 20916.10.2011, 15:30

@ Ewenement....ogladamy chyba inny mecz...

PEHA komentarzy: 242116.10.2011, 15:30

Walcott niewidoczny. RvP klasa.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17216.10.2011, 15:30

mit
Ale MA.

TheoS komentarzy: 96716.10.2011, 15:29

A legia kurczak legia warszawa starym kurczakiem jest!!!

madjer komentarzy: 553416.10.2011, 15:29

JA na boisku widzę tylko Van Persiego ,Gervinho i Rosickiego reszta tylko statystuje

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4816.10.2011, 15:29

Rosa gra świetnie, Gibbs poprawnie w gruncie rzeczy, RvP świetnie, natomiast Jenkinson niby grał solidnie, ale raz dał się ograć jak dziecko, to powinna być bramka dla Sunderlandu.. Walcotta to ja w tym meczu nie widzę - to jest jeden z tych meczów, w których nie ma go na boisku, także jest do zmiany. Liczę w drugiej połowie na Arshę i Parka.

kalul komentarzy: 53216.10.2011, 15:29

zgadzam sie poczatek fajny ale oni juz maja tak ze graja dobrze graja dobrze... odpuszczaja i wtedy zaczyna sie dramat. tak bylo z Blackburn, tak bylo tez z Tottenhamem chociarzby po bramce na 1-1 i tak jest dzis jednak licze na poprawe

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12616.10.2011, 15:29

Rosicky zapoczątkował chyba wszystkie dobre akcje ofensywne kluczowymi podaniami. Nie boi się grać do przodu, z pierwszej piłki. Miał kilka strat, ale on jedyny ratuje dzisiaj środek pola.

mitmichael komentarzy: 4924316.10.2011, 15:29

Jakby byly transfery na odpowiednie pozycje to by było OK - a tak Sagna ma slabego zmiennika, nie ma kupionego pilkarza by godnie zastapił Jacka chociaz dzisiaj dobrze gra Rosicky i skoro zostawiamy AOC czy Miyaichiego to powinien ktorys z nich dostawac szanse ale Wenger slepy i woli dac slabego Arshavina

Ewenement komentarzy: 209116.10.2011, 15:29

Arteta narazie slabo gra bo probuje grac za dwoch...probuje zastapic niegrajaceggo dzis totalnie nic Rosickiego...jedyna zmiana ktora musi nastapic to zmiana czecha ;x

kwiatinho komentarzy: 1313116.10.2011, 15:29

Wojtek Tomas Gervinho Robin klasa Jenkinson Per Kieran Theo masakra Song i Mikel zdecydowanie ponizej swoich mozliwosci

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1416.10.2011, 15:29

Jak dla mnie:
Plus: Kościelny, RvP, Rosicky, Gervinho, Szczęsny

Minus: Jenkinson, Arteta

Walcotta nie oceniam bo go chyba na boisku nie ma albo niewidzialny jest

Ars3n komentarzy: 1235416.10.2011, 15:29

MiEvo rowniez bede bronil Gervinho kto jak kto ale bylo widac kto chcial bramke strzelic..co innego mozna bylo powiedziec o Walcott'cie ktorego w ogole nie bylo widac.

reavenn1 komentarzy: 20916.10.2011, 15:28

Rosicky jak ostatnia pała , biega najwiecej, najbardziej sie stara..szkoda, ze nie ma do kogo podac...no moze do Jankinsona, ale on i tak wszystko pieprzy...

Kaziu09 komentarzy: 325316.10.2011, 15:28

Początek spotkania świetny, reszta to jakaś masakra znowu ...

Rules komentarzy: 100316.10.2011, 15:28

Szkoda, że RVP nie strzelił tej drugiej bramki. Mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Mam nadzieję, że po przerwie wyjdą zmotywowani i wyjdą na prowadzenie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 216.10.2011, 15:28

Jenkinson dobrze w ataku słabo w obronie.

zawadek87 komentarzy: 1416.10.2011, 15:28

Widać że Rosicky w formie. Szkoda że nie ma z kim pograć za bardzo.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.10.2011, 15:28

Bez opanowania środka pola będzie jeszcze gorzej. Pytanie, kto ma je opanować?

madjer komentarzy: 553416.10.2011, 15:28

Z taką grą to możemy wojować ... ale w Championship

mitmichael komentarzy: 4924316.10.2011, 15:27

@FabsAFC'
I co przez jedna asyste mamy go chwalic? A w innych sytuacjach robi cos by strzelic bramke? Nie wiec gra słabo - nie po raz pierwszy. Anglia to nie Francja

krychu7777 komentarzy: 8416.10.2011, 15:27

"Fajnie Rosicky" ?? Jak dla mnie Rosicky i Arteta graja dzisiaj jak ostatnie pały.

santi komentarzy: 19316.10.2011, 15:27

Lavekall - racja. Myślą że jak szczelą pierwsi bramkę to koniec meczu a tak niestety nie jest !

kubeusz95 komentarzy: 132116.10.2011, 15:27

A Robin ładna bramka? Włączyłem dopiero w 15. minucie.

kamil_malin komentarzy: 933216.10.2011, 15:26

Znowu gramy dramat w defensywie. Wystarczy zobaczyć jak łatwo rywale stwarzają zagrożenie pod naszą bramką.
Początek był naprawdę fajny, zresztą pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie... do momentu tego pechowego rzutu wolnego (świetnie wykonany). Po bramce, rozpoczęła się nerwówka i goście byli coraz groźniejsi.

Z tego meczu wniosek jest jeden, jesteśmy słabiutcy w defensywie oraz mentalnie. Bardzo łatwo oddajemy inicjatywę rywalom. Wystarczy, że jedna sytuacja, jeden błąd i wszystko się rozpada jak domek z kart.

kubajakubowicz1 komentarzy: 2316.10.2011, 15:26

/*********.pl/transmisja.php

Bardzo dobra transmisja i super jakość. W ogóle nie zacina.

beliar komentarzy: 163916.10.2011, 15:26

za dużo prawą stroną gramy w tym meczu

reavenn1 komentarzy: 20916.10.2011, 15:26

Na plus: Van Persie, Rosicky, Mertesacker, Song i Szczesny(poza ta wpadka, gdy wybiegl poza pole karne i Sengasson go minal)

Na minus: Arteta, Walcott i Jankinson.

Sam nie wiem jak bedzie wygladala druga polowa, mam nadzieje, ze Wenger im cos powie i zaczna grac tak jak przez pierwsze 20 minut...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1416.10.2011, 15:26

Ja będę bronił Gervinho bo się stara, biega, ma asystę.

wronka23 komentarzy: 408916.10.2011, 15:26

Alexandro96; jaki to byl kanal do sopcastu?

krychu7777 komentarzy: 8416.10.2011, 15:26

No może gervinho coś tam grał ale Wallcot fatalnie...

nie strzelamy z wolnych, rożny, nie strzelamy z dystansu, mamy wąski wachlarz w ofensywie

Ovenoo komentarzy: 72816.10.2011, 15:25

początek super, potem tylko gorzej ; /

Reamoner komentarzy: 467416.10.2011, 15:25

Rosicki gra w środku a to wymaga odpowiedzialności ile razy stracił głupią piłkę z chodzenia wokoło nic nie ma dużo biega ale mało z niego porzytku