Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mickeylo komentarzy: 278725.02.2023, 17:20

Vardy wchodzi, chłop co nie gra nic ostatnio a i tak mam obawy ze nam jak na złość strzeli

sonic komentarzy: 76625.02.2023, 17:20

Jeszcze jedną brameczkę poproszę żeby uspokoić

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:19

Wchodzi Vardy i Tielemans

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:19

Oho, można stawiać domy, że Vardy coś strzeli.

kamo99111 komentarzy: 728125.02.2023, 17:19

Hmm co przeciwnik musi zrobić żeby dostać żółta przeciwko Arsenalowi? Połamać komuś nogę?

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1225.02.2023, 17:18

Jest szansa na 30-20 min dla ESR dziś?

minio7 komentarzy: 300725.02.2023, 17:18

Gramy lepiej po tek bramce, widać jak presja zeszła ze wszystkich, dawać drugą jak najszybciej

Mickeylo komentarzy: 278725.02.2023, 17:17

@ZakochanyPilkarz: ostatnio po takim rozegraniu padł gol Zinchenki na 2:2 z Aston, nie za każdym razem będzie wychodzic.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 125.02.2023, 17:17

@Rynkos7 napisał: "W grze pozycyjnej gdy w polu karnym jest gęsto niestety prezentuje się ostatnio beznadziejnie."
Właśnie prawie miał asystę z gry pozycyjnej. Jak ma z kim grać to i z kontry w grze pozycyjnej czuje się dobrze.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42025.02.2023, 17:17

Co ten Dortmund odwalil mieli 9-3 w różnych po pierwszej połowie a teraz jest 11-10 dla Hoffenheim.. kurs 6.80 wchodził jak w masło a tu taka sytuacja.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1225.02.2023, 17:17

Pięknie się patrzy jak Gabriel błaga o piłkę w polu karnym rywala. Zostaje po każdym stałym fragmencie i ma niesamowity apetyt na gola

Cesc1994 komentarzy: 448825.02.2023, 17:17

Znowu w drugiej połowie gramy dużo szybciej.

kamo99111 komentarzy: 728125.02.2023, 17:17

Martinelli za taki faul miał żółtko... hallo Panie sędzio gdzie obiektywność?

angel1953 komentarzy: 68725.02.2023, 17:17

Martin to magik

damianARSENAL komentarzy: 870625.02.2023, 17:17

Ode może czasami przygasa ale to magik!!!

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44725.02.2023, 17:16

Ależ te nasze krótkie rzuty rożne są slabe

minio7 komentarzy: 300725.02.2023, 17:16

@damianARSENAL: Cristiano Ronaldo i Dani Alves wiedzą, że wykorzystane też potrafią się mścić

Chrapek596 komentarzy: 68225.02.2023, 17:16

Leicester dzisiaj nie istnieje ich najlepszym graczem jest sędzia.

ProroK komentarzy: 86125.02.2023, 17:15

Po tym meczu zostanie 14 kolejek do końca sezonu :)

damianARSENAL komentarzy: 870625.02.2023, 17:15

Nie chce zle wróżyć ale niewykorzystane okazje się mszczą.

Barney komentarzy: 2142625.02.2023, 17:15

Jenna druga i na spokojnie

minio7 komentarzy: 300725.02.2023, 17:14

Trochę jak ten spalony Rasha na 2:0 z Lisami ostatnio. Im tka wyrysowali linie, żeby się zmieścił ;)

Rynkos7 komentarzy: 733825.02.2023, 17:11

Gol Gabiego i to idealne odzwierciedlenie środowiska w jakim najlepiej czuje się Gabi. Gra z kontry, na szybkości, gdzie ma dużo miejsca i przestrzeni do rajdów. W grze pozycyjnej gdy w polu karnym jest gęsto niestety prezentuje się ostatnio beznadziejnie.

pestjusz komentarzy: 261425.02.2023, 17:11