Słaby mecz kończy fatalny sezon, Fulham 2-2 Arsenal!

Słaby mecz kończy fatalny sezon, Fulham 2-2 Arsenal! 22.05.2011, 20:22, IceMan 554 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia odbyły się spotkania ostatniej kolejki tegorocznych rozgrywek Premier League. W najbardziej interesującym kibiców Arsenalu spotkaniu Kanonierzy zmierzyli się na Craven Cottage. Warto wspomnieć, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego podopieczni Arsene'a Wengera zachowywali jeszcze matematyczne szanse na wyprzedzenie Manchesteru City i wskoczenie na najniższy stopień podium.

Od samego początku starcia goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale długo nie potrafili zagrozić bramce Schwarzera. Pierwszą dogodną sytuację The Gunners stworzyli sobie w 18. minucie, ale dobry strzał głową Gibbsa w świetnym stylu wybronił australijski golkiper.

Po kilku minutach na prowadzenie wyszli The Cottagers. Futbolówka ze skrzydła trafiła do Sidwella, który nie miał problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego płaskim uderzeniem z wewnątrz pola karnego.

Zaledwie 180 sekund piłkarze Fulham cieszyli się z prowadzenia. W 28. minucie do wyrównania doprowadził będący ostatnio w znakomitej formie Robin van Persie. Abou Diaby zagrał "klepkę" z Marouanem Chamakhiem, a następnie świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Holendra. Ten spokojnie skierował piłkę do siatki.

Dziesięć minut później mogło, a w zasadzie powinno było być 2-1 dla The Whites. Sytuację uratował jednak Thomas Vermaelen, który bezkompromisowym wślizgiem wygarnął napastnikowi Fulham piłkę z samej linii bramkowej.

Do przerwy nic ciekawego już się na boisku nie wydarzyło. Gdy zawodnicy Arsenalu udali się do szatni, zastała ich tam przykra informacja - Manchester City strzelił bramkę tuż przed końcem pierwszej połowy, a szanse Kanonierów na awans na trzecie miejsce spadły praktycznie do zera.

Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę meczu szansę na wyjcie na prowadzenie mieli Kanonierzy. Piłkę uderzoną przez Samira Nasriego z rzutu wolnego w ostatniej chwili sparował jednak Schwarzer.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 56. minucie. Boby Zamora wygrał pojedynek główkowy z Thomasem Vermaelenem i z najbliższej odległości pokonał polskiego bramkarza. 2-1!

Później nastąpił okres pewnego zastoju, a z boiska przez długi czas wiało nudą. Kibiców rozweselić próbował Schwarzer, który w pozornie niegroźnej sytuacji "wypluł" piłkę tuż pod nogi Marouane'a Chamakha. Marokańczyk nie skorzystał jednak z tego prezentu i posłał futbolówkę obok słupka.

W 74. horrendalny wślizg wykonał wprowadzony trzy minucie Gera. Obrońca Fulham dwiema wyprostowanymi nogami zaatakował Thomaa Vermaelena i w pełni zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę. Całe szczęście, że Belgowi nic się nie stało, bo przed oczami niejednego kibica Arsenalu przewinęły się w tej chwili obrazki połamanych nóg Aarona Ramsey'a i Eduardo da Silvy.

Kiedy wydawało się, że Arsenal porażką zwieńczy sezon 2010/11, punkt dla gości uratował Theo Walcott. Anglik zmylił przyjęciem piłki jednego z defensorów, popędził skrzydłem w stronę bramki i strzałem od długiego słupka pokonał doświadczonego bramkarza Fulham.

Chwilę później rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego, a piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Wymęczony remis ostatecznie Arsenalowi nic nie dał, bowiem Mancheter City zwyciężył na Reebok Stadium i zapewnił sobie bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kanonierom o przepustkę do tego prestiżowego turnieju przyjdzie się bić w kwalifikacjach.

Przeminął już sezon, który przez długi czas wyglądał dla Arsenalu obiecująco, a kończył się nad wyraz fatalnie. Kolejny raz nie udało się Kanonierom zdobyć trofeum, a przez tragiczną formę w rundzie wiosennej The Gunners zakończyli ligową kampanię poza podium z zaledwie 68 punktami na koncie. Oby następny sezon dla (wzmocnionego letnimi transferami, miejmy nadzieję) Arsenalu był dużo bardziej udany.

Najbardziej dramatyczne chwile minionych rozgrywek, które wstrząsnęły północnym Londynem i zaważyły o kolejnym bezowocnym sezonie można obejrzeć na poniższej kompilacji:

Fulham 2-2 Arsenal

Sidwell 26' - [1-0]

Van Persie 29' - [1-1]

Zamora 56' - [2-1]

Walcott 89' - [2-2]

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Vermaelen, Gibbs (64. Eboue) - Nasri, Ramsey (63. Walcott), Wilshere, Diaby (65. Arszawin) - Chamakh, Van Persie.

Fulham: Schwarzer - Hughes, Senderos, Hangeland, Briggs - Dempsey, Sidwell, Murphy (64. Etuhu), Greening (64. Davies) - Zamora (71. Gera), Johnson.

@Kacper
To jest do dupy. Nigdy nie kręciły mnie seriale dla kobiet ;)

A gdzie zamierzasz iść do LO?

aRamsey komentarzy: 948625.05.2011, 00:05

Ale spamuje! 2 komenty z rzędu!

manusite.pl/?co=aktualnosci&id=28098#news

Co wy na to? Papcio mógłby się nim zainteresować.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27325.05.2011, 00:03

Cudi------> nie, monitor ma zaledwie 16 cali, więc dużo światła z niego nie ma :P

aRamsey-----> teraz widzę, że nieprzypadkowo nadzieja jest nazywana matką głupich :P

aRamsey komentarzy: 948625.05.2011, 00:00

@Patryk,
No to Atletico się sypie... odejście Forlana jest też praktycznie pewne, brakuje tylko by ktoś wykupił im Reyesa i Salvio

@Griz,
A to pech.... a miałem nadzieję

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.05.2011, 00:00

Griz: monitor aż tak mocno Ci świeci?

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:59

@Mariusz,
To jest super! :D Ja w sumie ciągnę z 5 serialami równocześnie, to już takie przyzwyczajenie, że jak wracam w środę do domu, idę do kompa i zaczynam swój maraton :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27324.05.2011, 23:58

Charlie, aRamsey------> nie śpię, byłem wziąć zimny prysznic, po prawie całym dniu wygrzewania się na słoneczku 8-)

karol8206 komentarzy: 34124.05.2011, 23:58

a ja zycze sobie i wszystkim kibicom aby dolaczyl aguero!!! jakbym ja sobie tego zyczyl. juz go widze w trykocie. ale to tylko sen

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.05.2011, 23:56

@Kacper
Powaliło Cię? Żadnych kretyńskich seriali typu Beverli Hils czy inne gówno, wystarczy, że One oglądają wszystko co jest w necie ;/

Mi wystarczy CSI i House. W zupełności.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:56

De Gea w ManU.

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:55

@Ch,
E, dostałbym się tam z palcem w nosie :p Z seriali to Ci jeszcze polecę Gossip Girl i 90210 (nowe), choć podejrzewam, że Twoje siostry mogą właśnie to ściągać ^^ Choć to zależy ile mają lat.

@C,
Telefon stacjonarny też masz? (bo ja nie :p) Aster to ogólnie spoko kablówka i net, chyba nie ma nic tańszego a z tak dobrą ofertą

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:50

A ja mam neta w... Aster. LOL. Teraz pobieram cały 5. sezon Dextera, 16GB i idzie mi elegancko 500 kB/s a gdybym miał więcej seedów to pewnie leciałoby 1 mB/s. ^^

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:50

@Ch,
CSI? Realy? Miami czy Nowego Jorku? Ściągaj sobie "Game of Thrones"! Twoje 2 siostry i tak zapewne wymiękają przy moich braciach, więc także tego... zmień neta!

btw. Przypomnisz mi, gdzie chodziłeś do LO?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.05.2011, 23:47

@Kacper
Ja mam neoGÓWNO, więc wiesz ;D + dodatkowe obciążenie łącza w postaci dwóch sióstr ;)

CSI mostly!

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:46

@Mariusz,
Gdzieś tam chyba jeszcze gra... Co zasysasz? ^^ Możesz przecie odessać się na noc i znów zassać po meczu :D Poza tym, jak ja zasysam to nie mam problemów z oglądaniem przez neta (aster FTW!)

@C,
Nie. Pokażą następny, z czwartku na piątek.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:40

aR: to tego dzisiejszego nie pokazuja na cyfrze?

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:38

@Mariusz,
Też masz Aster? Hi5! W telewizorni tego meczu nie uświadczysz, pozostaje net :/ następny mecz ChB-MH będzie transmitowany przez c+ :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.05.2011, 23:37

@AvP
Jedno i drugie. Ciebie to jeszcze dziwi? Bo mnie przestało ;)

@Cudny, Kacper
No jak że to! Nie wiem czy na Asterze można gdzieś obejrzeć tych dryblasów biegających bez sensu?

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:36

Dziękować, dziękować.

@Mariusz,
A od czego jest internet? ^^ Poza tym, w ChB gra nawet Francuz (biały!), tak więc nie wszyscy są czarnymi brudasami z USA...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:35

Ogólnie wydaje mi się słabym zagraniem czekanie z zapowiedzią odejścia Fabsa do rozejścia się karnetów... Nie fair w stosunku do kibiców. Jeśli to prawda oczywiście.

@CHarl
To, że Cesc odchodzi czy to, że Wenger kłamie w żywe oczy?

@Czarli,
Zostało nam tylko ok 30 min świętowania! Ty obchodzisz pierwszą rocznice utworzenia konta na k.com, a ja urodzinki ^^

@Kacper
Jesteś bezczelny. To nie jest spam tylko konstruktywnie prowadzone rozmowy na wyrafinowane tematy.

@AvP
Jakoś by mnie to specjalnie nie zdziwiło ;x

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:28

aR: o której się zaczyna? Jutro praca więc to ważne. :P

aRamsey komentarzy: 948624.05.2011, 23:27

@Cudny,
Oglądasz dziś w nocy game 4? Bullsi rozjadą kasztanów z Miami.

btw. coś strasznie ostatnio siada spam na k.com :/

AlexVanPersie komentarzy: 806424.05.2011, 23:27

Ktoś wie jak często sie sprawdzają rewelacje Johna Evansa??

Bo pisze on, że Cesc odejdzie. Ogłoszą to dopiero jak skończy się przedsprzedaż biletów oraz że Arsene kłamie w twarz twierdząc, że zrobi wszystko by zatrzymać Ceska, gdyż juz go sprzedał....

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.05.2011, 23:26

@Cudny
;D

Bywa, nie zawsze możesz być tym pierwszym ;D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.05.2011, 23:25

Charlie: nie, nie daję!!1! Chciałem pierwszy dobić do 10k postów, ale szef mnie wyprzedził.

AlexVanPersie komentarzy: 806424.05.2011, 23:24

Griz

Coś dla Ciebie i dla Vpr.
youtube.com/watch?v=CeZlih4DDNg

Arsenal1994 komentarzy: 749724.05.2011, 23:23

haxball.com/?roomid=67fba67653e3d2f98585e87cb709fa2faa8a78e9e88b9ea802e8d6463c391d80

Jakby ktoś miał ochotę :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.05.2011, 23:23

@Cudny
Twierdzisz, że to nie miejsce dla plebsu, ale jednocześnie Cię zatrudnili, paradoksie kasztanowy ;D