Stało się: w tym roku bez St Totteringham's Day

Stało się: w tym roku bez St Totteringham's Day 30.04.2017, 18:41, Sebastian Czarnecki 1348 komentarzy

Już od kilku kolejek było wiadomo, że Arsenal nie zdoła już złapać Tottenhamu w ligowej tabeli. Kibice jeszcze się łudzili, że może po wygranych derbach wszystko ulegnie zmianie, ale nic z tego. Arsenal skompromitował się na White Hart Lane i doznał bolesnej porażki, która oficjalnie zapewniła Kogutom miejsce na podium. Kanonierzy z kolei są coraz dalej od upragnionego miejsca, które da miejsce w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Same przegrany mecz nie boli aż tak bardzo jak sposób, w jakim zostało to dokonane. Kanonierzy zaprezentowali się fatalne, poszczególni zawodnicy po kilkanaście razy tracili kontakt z futbolówką, a gra w defensywie wołała o pomstę do nieba. Jedno jest pewne: Arsenal przegrał całkowicie zasłużenie, a wynik 2-0 to na dobrą sprawę najmniejszy możliwy wymiar kary.

Tottenham w związku z tym po raz pierwszy od 22 sezonów zakończy sezon ligowy nad Arsenalem. Dla Kogutów był to szczególnie ważny mecz, ponieważ po raz ostatni rozegrały Derby północnego Londynu na White Hart Lane. W przyszłym roku tymczasowo grać będą na Wembley, a w 2018 roku ma nastąpić oficjalna przeprowadzka na nowy obiekt.

Tottenham: Lloris - Trippier (88. Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Wanyama - Eriksen, Alli (90. Sissoko), Son (79. Son) - Kane

Arsenal: Čech - Gabriel (75. Bellerin), Koscielny, Monreal - Chamberlain, Xhaka (65. Welbeck), Ramsey, Gibbs - Özil, Giroud (81. Walcott), Sanchez

Już pierwsza połowa spotkania zwiastowała katastrofę. W pierwszych minutach Tottenham zmarnował dwie idealne sytuacje do strzelenia gola i chyba nawet sami Dele Alli oraz Christian Eriksen nie wiedzą, jakim cudem nie potrafili umieścić piłkę w niemalże pustej bramce Petra Čecha. Czeski golkiper został zmylony przez dwa rykoszety, przez co zostawił rywalom mnóstwo wolnej przestrzeni na zdobycie goli. Anglik jednak z najmniejszej odległości spudłował strzałem głową, zaś Duńczyk strzał z półwoleja posłał ponad poprzeczkę.

Przebudzenie Kanonierów nastąpiło dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale to nie wystarczyło, by wykorzystać błędy swojego rywala i zejść do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera i tak powinni się cieszyć, że po 45 minutach na tablicy wyników dalej widniał bezbramkowy remis.

Druga część meczu to już całkowity popis ze strony Tottenhamu. Fatalne sześćdziesiąt sekund w poczynaniach defensywnych spowodowało, że Koguty w dwie minuty strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Dele Alli, a po minucie rzut karny na gola zamienił Harry Kane. Strzał z jedenastu metrów był tylko formalnością - były bramkarz Chelsea nawet nie ruszył się z miejsca i podtrzymał swoją fatalną passę. Jako zawodnik Arsenalu nie obronił jeszcze żadnego rzutu karnego.

Pretensji do Čecha jednak mieć nie można, bo ten rozegrał prawdopodobnie swój najlepszy mecz w tym sezonie. Czeski bramkarz popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i tylko dzięki niemu Tottenham nie wygrał tego meczu 5- lub nawet 6-0. Na nic jednak nie zdały się jego efektowne parady, skoro zawodnicy z pola nawet nie próbowali strzelić gola. Koszmarnie zaprezentowali się Olivier Giroud i Aaron Ramsey, mnóstwo strat zaliczył także Alexis Sanchez, a Mesut Özil zniknął w kolejnym ważnym meczu.

Kanonierzy przegrali ten mecz na własne życzenie i skomplikowali sobie szansę na awans do czwórki. Londyńczycy muszą nie tylko wygrać wszystkie nadchodzące mecze, ale również liczyć na wpadkę ze strony rywali. Tak właśnie stało się dzisiaj, kiedy obie ekipy z Manchesteru zremisowały w swoich spotkaniach. To była idealna okazja, by wykorzystać ich wpadkę i rozpocząć pościg po czwarte miejsce.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

schnor25 komentarzy: 1854602.05.2017, 22:11

Isco za Cazika i odzyskujemy środek pola.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 302.05.2017, 21:30

Koke jak zawsze bardzo użyteczny piłkarz.

pawlo12 komentarzy: 114302.05.2017, 21:19

chciałbym by kiedyś to arsenal zagrał w finale ligi mistrzów z kurakami i wygrał ze 3:0!!!takie małe moje marzenie:)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.05.2017, 21:18

Dobra decyzja sędziego jak dla mnie i na tym zakończmy temat tego "spalonego" :D

Armata500 komentarzy: 4360 newsów: 13002.05.2017, 21:16

Ło, jakby to siadło...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2017, 21:16

Benzema, co ty Cana udajesz ; d

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.05.2017, 21:16

mistique
Przy pierwszym dośrodkowaniu był ewidentny spalony bo wystawał całym ciałem za linię spalonego.

Wg mnie powinien zostać odgwizdany bo walczył o piłkę z Saviciem. Nie musiał jej dotknąć.

damcio145 komentarzy: 26402.05.2017, 21:09

Dla mnie taka sama sytuacja co Real - Bayern przy samobóju Ramosa. Niby Lewy był na spalonym, ale że samobój to nie liczy się, a tam też chodziło o to, że absorbował. Chu... wie, o.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.05.2017, 21:08

mistiqueAFC
Przy pierwszej wrzutce, mistrzu interpretacji.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5002.05.2017, 21:08

K204

Jak Real strzelił to od razu sobie pomyślałem że tam musisz mieć radochę ;p

Fanatic komentarzy: 599102.05.2017, 21:07

Chodź moim zdaniem bramka prawidłowa to nie miałbym nic przeciwko gdyby jest nie uznali z powodu spalonego przy pierwszej wrzutce - byłaby jakaś sprawiedliwość za bayern mam nadzieję, że jak nie Atletico to Juve powstrzyma real

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2017, 21:06

Czyli urojenia ; d

kamilo_oo komentarzy: 2356702.05.2017, 21:06

Teraz to już chyba przy każdej bramce Realu będzie szukanie błędów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.05.2017, 21:06

@skrobinho

Nie było tam spalonego

Fabri4
Realowi kibicuje w LM i tyle. I Juventus tez lubie.

A kibicuje wiadomo komu ;p

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5002.05.2017, 21:05

K204

No to co widzę ;p

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.05.2017, 21:04

Tam nie było spalonego.Fabsa boli, że Real zbliża się do finału i szuka dziury w całym :P

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.05.2017, 21:03

Czy przypadkiem nie powinien zostać odgwizdany spalony?

Przy pierwszej wrzutce Ronaldo na wyraźnym spalonym. Mimo, że nie dotknął piłki to absorbował uwagę obrońców i z uwagę na jego obecność Savić niedokładnie wybił piłkę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2017, 21:03