Starcie na szczycie grupy F, czyli Arsenal vs Marsylia

Starcie na szczycie grupy F, czyli Arsenal vs Marsylia 01.11.2011, 12:21, Kamil Pniak 1211 komentarzy

Jeszcze nie minęły emocje związane z tryumfem Arsenalu na Stamford Bridge, a już dziś czeka nas kolejne niezwykle istotne spotkanie. Tym razem Kanonierów czeka starcie w Lidze Mistrzów z powracającym do formy Olympikiem Marsylia. Pierwszy gwizdek sędziego na The Emirates rozlegnie się dziś o 20:45 czasu polskiego.

Fani The Gunners po słabym początku sezonu wreszcie mają okazję do chodzenia z uśmiechem na twarzy. Zespół z północnego Londynu wygrał osiem z ostatnich dziewięciu spotkań i wreszcie widać, że w mozolnie budowanej przez Wengera machinie coś zatrybiło.

Jeśli ktoś ma być odpowiedzialny za ostatnią formę Arsenalu, to tą osobą jest Robin van Persie. Holender zewsząd zbiera słowa pochwały. Wystarczy nadmienić, że w ostatnich trzech meczach w Premiership Robin strzelił siedem goli. To właśnie kapitan Arsenalu w głównej mierze przywrócił The Gunners na właściwe tory po koszmarnym początku sezonu. Miejmy tylko nadzieję, że Robina omijać będą kontuzje.

Czy mamy się zatem czego obawiać ze strony naszych francuskich rywali? Ekipa Didiera Deschampsa po ostatniej porażce w Lidze Mistrzów na Stade Velodrome z Arsenalem, wygrała następnie kolejne trzy spotkania. Wreszcie skutecznością popisują się bracia Ayew, a także nadzieja francuskiej reprezentacji Loïc Remy. Dodajmy do tego kreatywnego Lucho Gonzaleza, który latem był już jedną nogą na The Emirates, a także nieobliczalnego Mathieu Valbuenę i pod bramką Kanonierów może być gorąco dzisiejszego wieczora.

Po ostatnim meczu ligowym z Chelsea lista kontuzjowanych zawodników w Arsenalu nie wydłużyła się. Na pewno w dzisiejszym pojedynku nie zobaczymy po stronie The Gunners takich graczy jak Marouane Chamakh, Abou Diaby, Bacary Sagna, Kieran Gibbs czy Jack Wilshere. Gotowy do gry na pełne 90 minut powinien być Carl Jenkinson, choć całkiem nieźle na tej pozycji sprawował się ostatnio Johan Djourou. Linia obrony będzie chyba największą bolączką Wengera przed tym meczem, lecz tym razem mamy kłopoty bogactwa, bowiem aspiracje do gry od pierwszych minut zgłasza także Thomas Vermaelen. Możliwości ma Francuz wiele, a jak to wszystko poukłada przekonamy się już niebawem.

W obozie Marsylczyków nie narzekają na kontuzje. W ostatnim ligowym meczu z Dijon końcówkę spotkania zaliczył powracający po urazie pachwiny André Pierre Gignac. Stéphane Mbia wciąż leczy złamaną kość śródstopia, więc tego gracza jeszcze przez jakiś czas na boisku nie zobaczymy.

Obaj trenerzy liczą na wyrównane spotkanie, z tym że jeden z nich remis bierze w ciemno, a drugi myśli wyłącznie o zwycięstwie. Bukmacherzy przewidują zwycięstwo Arsenalu. Za jednego funta postawionego na Kanonierów można wzbogacić się o dodatkowe 50 pensów, z kolei obstawiając wygraną Marsylczyków do naszego portfela wpłyną kolejne cztery funty. Przewidując remis można zarobić trzy i pół funta.

Dodatkowym smaczkiem tego starcia jest konfrontacja dwóch trenerów Arsena Wengera oraz Didiera Deschampsa. Jeszcze za czasów kiedy to Arsene trenował AS Monaco, a Didier był wówczas graczem Marsylii, wiele mówiło się w kuluarach o tym, iż zdobyte przez Marsylczyków mistrzostwa Francji na początku lat dziewięćdziesiątych zawdzięczają nieczystej grze...ale przy zielonym stoliku. Wenger ze swoją drużyną dwukrotnie plasował się na drugim miejscu ustępując ekipie ze Stade Velodrome. Dwa tygodnie temu Boss mógł się uśmiechnąć po końcowym gwizdku sędziego, jak będzie wyglądać mina Wengera dzisiejszego wieczoru przekonamy się już wkrótce.

mateusz19191010 komentarzy: 130401.11.2011, 21:39

Andre Santos też dobrze gra , ładnie odbiera piłkę.

kamilmucka komentarzy: 9401.11.2011, 21:39

Santos i Gervinho ich najbardziej widać było w 1 połowie. szkoda tych sytuacji Arona. Parka to chyba trema zjadła... może rozkręci się w drugiej połowie.

kamil_malin komentarzy: 933201.11.2011, 21:39

A i zapomniałem, Park bardzo niewidoczny. Może w drugiej połowie się rozegra, bo na razie stara się, widać że chce ale wynika z tego wielkie nic.

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2011, 21:39

No Jenkinson dobry mecz rozgrywa - to juz nie ten sam pilkarz co na poczatku. Widac coraz bardziej pasuje mu Anglia

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.11.2011, 21:39

IMHO gramy bardzo dobrze. Szkoda tylko, że skuteczność słaba. Powinnismy prowadzić....

patryk0o0 komentarzy: 22101.11.2011, 21:39

RafiQ komentarzy: 5601.11.2011, 21:39

Santos tez ladnie gra :)

madjer komentarzy: 553401.11.2011, 21:39

Co wy chcecie Ramsey nie gra dzisiaj tak źle ... Jak na razie najlepszy Gervinho ... Słabo: Park i Arteta

isahaish komentarzy: 3701.11.2011, 21:39

jak tam chłopaki sobie radzą, jak to wygląda? bo niestety nie mam możliwości oglądać

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11701.11.2011, 21:39

Mnie troszeczkę rozczarowuje Park, a reszta OK

afckonrad9101 komentarzy: 783401.11.2011, 21:39

Ludzie widze ze uwazacie OM za ogorkow , to dobra druzyna i jezeli ktos myslal ze bedzie lekko to powodzenia, bedzie cholernie ciezko po przerwie chce zobaczyc Arszavina za Gervinho lub Theo...

kamil_9414 komentarzy: 282801.11.2011, 21:39

Szkoda ze Aaron sie zawachał w jednej sytuacji, kiedy jeszcze mogl podac do Theo, mysle ze mozna wmęczyc 1-0, ale trzeba pilnowac sie bo tam Santosowi kilka razy uciekl skrzydlowy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.11.2011, 21:39

Jakby Park strzelał z pierwszej to dobrze by było. Ramsey nie zachwyca ale licze na niego.

Obrona dobrze. Song, Arteta na + (chociaż od 10-28 min był niewidoczny), Park, Gerwazy na plus.

Reamoner komentarzy: 467401.11.2011, 21:39

Trzeba kontynłować serię zwycięstw w rzędu i wygrać ten mecz zwłaszcza na swoim stadionie

pumeks komentarzy: 2080801.11.2011, 21:39

wszędzie strzelali gole tylko nie w naszym meczu :)

Persio komentarzy: 23801.11.2011, 21:39

LTG

a gerwinho????

ElSar komentarzy: 416801.11.2011, 21:39

rosa za ramseya i gramy :D

Chapman komentarzy: 80801.11.2011, 21:38

Apoel prowadz z Porto, ech co to się porobiło...
Przypominam że gramy z Marsylią która jest w dołku i to widać, powinno tu już być minimum 1-0.

sebastianf komentarzy: 331801.11.2011, 21:38

Spokojnie. A ja wierzę w Parka... powtarza się sytuacja z innych sezonów... za mało podań otwierających do napastników.

migus11 komentarzy: 131401.11.2011, 21:38

Ramsey dno, Park zupełnie nie widoczny.

Ewenement komentarzy: 209101.11.2011, 21:38

wg mnie narazie tlyko dobrze gra Vermaelen, Arteta i o dziwo...Jenkinson!

kamil_malin komentarzy: 933201.11.2011, 21:38

Ramsey gra niezłe spotkanie, ale w kluczowych momentach brakuje dokładnego rozegrania, czy dobrego strzału. Mógł strzelić bramkę i zanotować asystę, ale za długo trzymał piłkę.

Na plus w pierwszej połowie Vermaelen oraz Gervinho. Jak dla mnie zagrali najlepiej. :)

mateusz19191010 komentarzy: 130401.11.2011, 21:38

Ta łajza nie umie wykorzystać ładnych akcji na bramkę i psuje ładne akcję . ( Wiecie o kogo chodzi? )

JackVanSzczesny komentarzy: 13201.11.2011, 21:38

Ale nudy.

Xdkarol komentarzy: 98801.11.2011, 21:38

Ramsey gra coraz lepiej, ale jeszcze troszke mu brakuje. Park troche taki przestraszony LM. Spokojnie będzie dobrze.

fcescf komentarzy: 255401.11.2011, 21:38

Ja nie obwiniam Aarona no może tylko za to jak przestrzelił gdy Mandanda nie doszedł.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1401.11.2011, 21:38

@ToMo_18 Zgadzam się. Namnożyło się tych dzieciaków po wygranym meczu i teraz ciągle jakieś durne komentarze typu "Ramsey ciota". Proponuje lekcje odrobić bo jutro do szkoły.

kubabielenbialyjelen komentarzy: 5101.11.2011, 21:38

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068701.11.2011, 21:38

Na + jeszcze Per nieźle czyści

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2011, 21:38

Meczu nie oglądam, tylko słucham w RadioGol - z tego co słyszę, to Mertesacker wymiata.

zgubilemlodowke komentarzy: 69901.11.2011, 21:38

Dlaczego płaczecie cały czas 'Ramsey to', 'Ramsey tamto'? Przynajmniej coś gra, a Artreta cały czas niewidoczny.

Persio komentarzy: 23801.11.2011, 21:38

7 fauli marsylii

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 301.11.2011, 21:38

Arteta gra bardzo dobrze ale jakby Ramsey posiadał trochę instynktu strzeleckiego były by z dwie bramki, no i Jenkinson dziś daję radę.

Mizii komentarzy: 419101.11.2011, 21:38

dajcie parkowi zagrać drugą połowę, ja myślę, że coś dzisiaj ustrzeli, jesteśmy lepsi i trzeba to udokumentować bramką:)

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 701.11.2011, 21:38

Trzeba poprawic skuteczność i ostatnie podanie. Szkoda sytuacji gdy Ramsey nie podał do Walcotta i tej gdzie Park "uciekł" od piłki.

Awesome komentarzy: 38101.11.2011, 21:38

Barca wygrywa 2:0

maciekbe komentarzy: 1245801.11.2011, 21:38

pierwsza połowa niezła, tylko jest pewien niedosyt. Momentami graliśmy niesamowicie, strasznie szybko i pewnie. Mogliśmy pokazać, że bez RvP też potrafimy, jednak Park był niewidzialny w pierwszej odsłonie :|

Kanonier25 komentarzy: 175801.11.2011, 21:38

Mecz nie jest wg mnie jakiś za bardzo ciekawy ogólnie, ale parę akcji jednak ciekawych było, z lekkim wskazaniem dla Kanonierów.
Jeśli Arsenal chce wygrać, RvP musi wejść na plac gry w drugiej części meczu.
Moja opinia.;)

LoveTheGunners komentarzy: 914001.11.2011, 21:37

no jak narazie na + Jenkinson, Verma , Arteta

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12601.11.2011, 21:37

Gramy nieźle, ale trzeba jeszcze podkręcić tempo i poprawić skuteczność. Optymistycznie na drugą połowę.

Theo10 komentarzy: 826201.11.2011, 21:37

Grają jak natchnieni, bardzo przyjemnie dla oka. Przeważnie brakuje tylko ostatniego podania bądź dobrego strzału.

Przemuto komentarzy: 164801.11.2011, 21:37

a ja mam zajebista transmisje a mam słaby net ;p

Hatake_Kakashi komentarzy: 10801.11.2011, 21:37

sop://broker.sopcast.com:3912/112093

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2011, 21:37

I jak sie wam podoba Park? Bo mi sie wcale nie podoba. CC to nie jest LM. Nie nawidze jak Nasi chodza sobie po boisku, pilka leci to ten patrzy jak go mija przez co Marsylia rozpoczyna akcje. Na razie słabo

Reamoner komentarzy: 467401.11.2011, 21:37

Gra widowiskowa dobra forma obrony fatalna skuteczność Ramsey-a ale dochodzi do tych sytuacji i to sie liczy :)