Starcie na szczycie grupy F, czyli Arsenal vs Marsylia

Starcie na szczycie grupy F, czyli Arsenal vs Marsylia 01.11.2011, 12:21, Kamil Pniak 1211 komentarzy

Jeszcze nie minęły emocje związane z tryumfem Arsenalu na Stamford Bridge, a już dziś czeka nas kolejne niezwykle istotne spotkanie. Tym razem Kanonierów czeka starcie w Lidze Mistrzów z powracającym do formy Olympikiem Marsylia. Pierwszy gwizdek sędziego na The Emirates rozlegnie się dziś o 20:45 czasu polskiego.

Fani The Gunners po słabym początku sezonu wreszcie mają okazję do chodzenia z uśmiechem na twarzy. Zespół z północnego Londynu wygrał osiem z ostatnich dziewięciu spotkań i wreszcie widać, że w mozolnie budowanej przez Wengera machinie coś zatrybiło.

Jeśli ktoś ma być odpowiedzialny za ostatnią formę Arsenalu, to tą osobą jest Robin van Persie. Holender zewsząd zbiera słowa pochwały. Wystarczy nadmienić, że w ostatnich trzech meczach w Premiership Robin strzelił siedem goli. To właśnie kapitan Arsenalu w głównej mierze przywrócił The Gunners na właściwe tory po koszmarnym początku sezonu. Miejmy tylko nadzieję, że Robina omijać będą kontuzje.

Czy mamy się zatem czego obawiać ze strony naszych francuskich rywali? Ekipa Didiera Deschampsa po ostatniej porażce w Lidze Mistrzów na Stade Velodrome z Arsenalem, wygrała następnie kolejne trzy spotkania. Wreszcie skutecznością popisują się bracia Ayew, a także nadzieja francuskiej reprezentacji Loïc Remy. Dodajmy do tego kreatywnego Lucho Gonzaleza, który latem był już jedną nogą na The Emirates, a także nieobliczalnego Mathieu Valbuenę i pod bramką Kanonierów może być gorąco dzisiejszego wieczora.

Po ostatnim meczu ligowym z Chelsea lista kontuzjowanych zawodników w Arsenalu nie wydłużyła się. Na pewno w dzisiejszym pojedynku nie zobaczymy po stronie The Gunners takich graczy jak Marouane Chamakh, Abou Diaby, Bacary Sagna, Kieran Gibbs czy Jack Wilshere. Gotowy do gry na pełne 90 minut powinien być Carl Jenkinson, choć całkiem nieźle na tej pozycji sprawował się ostatnio Johan Djourou. Linia obrony będzie chyba największą bolączką Wengera przed tym meczem, lecz tym razem mamy kłopoty bogactwa, bowiem aspiracje do gry od pierwszych minut zgłasza także Thomas Vermaelen. Możliwości ma Francuz wiele, a jak to wszystko poukłada przekonamy się już niebawem.

W obozie Marsylczyków nie narzekają na kontuzje. W ostatnim ligowym meczu z Dijon końcówkę spotkania zaliczył powracający po urazie pachwiny André Pierre Gignac. Stéphane Mbia wciąż leczy złamaną kość śródstopia, więc tego gracza jeszcze przez jakiś czas na boisku nie zobaczymy.

Obaj trenerzy liczą na wyrównane spotkanie, z tym że jeden z nich remis bierze w ciemno, a drugi myśli wyłącznie o zwycięstwie. Bukmacherzy przewidują zwycięstwo Arsenalu. Za jednego funta postawionego na Kanonierów można wzbogacić się o dodatkowe 50 pensów, z kolei obstawiając wygraną Marsylczyków do naszego portfela wpłyną kolejne cztery funty. Przewidując remis można zarobić trzy i pół funta.

Dodatkowym smaczkiem tego starcia jest konfrontacja dwóch trenerów Arsena Wengera oraz Didiera Deschampsa. Jeszcze za czasów kiedy to Arsene trenował AS Monaco, a Didier był wówczas graczem Marsylii, wiele mówiło się w kuluarach o tym, iż zdobyte przez Marsylczyków mistrzostwa Francji na początku lat dziewięćdziesiątych zawdzięczają nieczystej grze...ale przy zielonym stoliku. Wenger ze swoją drużyną dwukrotnie plasował się na drugim miejscu ustępując ekipie ze Stade Velodrome. Dwa tygodnie temu Boss mógł się uśmiechnąć po końcowym gwizdku sędziego, jak będzie wyglądać mina Wengera dzisiejszego wieczoru przekonamy się już wkrótce.

Arsenel komentarzy: 90103.11.2011, 20:21

Szkoda wielka tego remisu bo powinniśmy to wygrać. Ramsey miał kilka sytuacji lecz żadnej nie wykorzystał ale pamiętajmy że to on w ostatnim meczu z OM uratował nam 3 punkty w 93 minucie.

DB10 komentarzy: 149601.11.2011, 22:55

Najwiekszy przegrany meczu to Ramsey, gdyby strzelil choc jedna z tych sytuacji, nikt by nie pamietal stylu w jakim wygralismy tylko wszyscy by sie znowu rozplywali nad Aaronem i Arsenalem.

laskapp komentarzy: 83301.11.2011, 22:48

heh... messi vs druzyna przeciwna 3:0

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.11.2011, 22:47

Mecz nudny jak flaki z olejem

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 301.11.2011, 22:47

Nie zagroziliśmy ani razu praktycznie bramce Mandandy. Albo strzały obok albo za lekkie.Nie za dobrze będzie jak Borusia w meczu z Nami będzie walczyła o być albo nie być.

lukasz845 komentarzy: 453101.11.2011, 22:46

@Marex

Obrona nie miała nic do roboty bo OM tylko się bronili...

karlo komentarzy: 906901.11.2011, 22:45

Lepszy Rydz niż nic.

lukasz845 komentarzy: 453101.11.2011, 22:45

myślę, że gdyby gervinho zagrał od początku z RvP to byłby inny mecz

kyryl15 komentarzy: 87501.11.2011, 22:45

Ten mecz nie był zły, brakowało nam poprostu szczęścia i niektórym wyszkolenia technicznego czasem.

laskapp komentarzy: 83301.11.2011, 22:44

gdzie byl park, arshavin? dlaczego jenkinson robi blad za bledem zupelnie bez presji (btw to co odwalil w ostatniej sekundzie doprowadzilo mnie do k***icy), gervinho wg mnie zagral dobry mecz - brakowalo mu wykonczenia ale na tle innych wyroznial sie pozytywnie, srdek pola - song jak zwykle moim bogiem, obrona tez generalnie na plus choc nie mieli nawet jak sie wykazac, mam nadzieje ze Wenger nie odpusci 1wszego miejsca grupie bo mimo ze takie slowne deklaracje sklada to sadzanie RvP na lawce do 60ktoorejs minuty jest troche niepowazne

AlexSong2321 komentarzy: 78901.11.2011, 22:43

Tak sie skonczyło,wpuscił ogórka Parka zamaist Robin, RVP nie zdarzył sie anwet dobrze w mecz wgrac,zreszta cała druga połowe sie bronili na remis tylko jakies wiesnaickie kontry wyprowadzali Robin musi grac od poczatku jestem pewien ze wtedy bi sie to inaczej potoczyło

lukasz845 komentarzy: 453101.11.2011, 22:43

no i przerwana passa :)

Anka464 komentarzy: 66401.11.2011, 22:43

ogólnie nuda wynik nie taki ale dobry remis nie jest zły:P

pepe126p komentarzy: 66101.11.2011, 22:43

Ważne, że nie straciliśmy żadnej bramki. Ostatnio coś rzadko zdarza nam się zachować czyste konto.

lukasz845 komentarzy: 453101.11.2011, 22:42

lepiej jakby frimpong zagrał za rosickego, który prawie zawsze odstaje od reszty drużyny

pumeks komentarzy: 2080801.11.2011, 22:42

podał, podał....nie szukać sensacji

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277001.11.2011, 22:42

pociesza*

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277001.11.2011, 22:41

no, nic... mnie pociesz, ze ****si zremisowali z genkiem, a borusia wygrala z olympiakosem..

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 301.11.2011, 22:40

Kur...... Sami robimy sobie problemy jak zwykle.Potem będzie lament i zgrzytanie zębów, że trafimy na RM albo Bayern.

Giermesik komentarzy: 61601.11.2011, 22:40

cioty *****e

amadeo komentarzy: 514901.11.2011, 22:40

Zbyt długo świętowali zwycięstwo nad Chelsea...na ale w gruncie rzeczy nie jest źle, nadal prowadzimy w grupie.

lukasz845 komentarzy: 453101.11.2011, 22:40

buraki całą drugą połowę się wszystkimi bronili...

Chapman komentarzy: 80801.11.2011, 22:40

Ciekawe czy z Dortmundem też tak "wspaniale" zagrają. Ogólnie LM tradycyjnie słabo się oglądało a wynik i gra smucą.

pawgaw100 komentarzy: 47301.11.2011, 22:40

Koniec. Słaba gra, beznadziejny wynik i to chyba byłoby na tyle.

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2011, 22:40

Co za kiep z Jenkinsona zanim podac w pole karne w ostatniej sekundzie to ten sobie podaje do tyłu. Ja pierdziele mielismy dzisiaj sobie zapewnic awans a nie grac na remis.

laskapp komentarzy: 83301.11.2011, 22:36

B Z D U R A, zadnego faulu nie bylo, wybil mi pilke, a komentatorzy ogladaja inny mecz...

Kaziu09 komentarzy: 325301.11.2011, 22:36

Arsene jaka kwaśna mina :O

karlo komentarzy: 906901.11.2011, 22:36

Śmierdzi remisem.

Mizii komentarzy: 419101.11.2011, 22:36

co ten Rosa robi już powinien z boiska wylecieć...

pawgaw100 komentarzy: 47301.11.2011, 22:36

Niech Rosa uważa bo jeszcze czerwoną dostanie

amadeo komentarzy: 514901.11.2011, 22:36

Zmiany tylko pogorszyły obraz gry...Robin też nic nie pokazuje...

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2011, 22:35

Theo dzisiaj wszystkie ataki niszczy :/ słabiutko

Chapman komentarzy: 80801.11.2011, 22:35

Bezradność Arsenalu, druga linia już odstaje w ostatnich 20 minutach od rywala, który też z resztą nie porywa.

arsenal2395 komentarzy: 134001.11.2011, 22:35