Starcie z beniaminkiem: Arsenal vs Leicester City

Starcie z beniaminkiem: Arsenal vs Leicester City 27.09.2024, 23:18, Mateusz Rosłoń 992 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal rozegra spotkanie szóstej kolejki Premier League. Tym razem na Emirates Stadium przybędzie drużyna Leicesteru City pod wodzą Steve'a Coopera. Po rocznej przerwie Lisy zameldowały się z powrotem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, zdobywając po drodze mistrzostwo Championship.

W pięciu pierwszych kolejkach Premier League Arsenal odnotował trzy zwycięstwa i dwa remisy, dzięki czemu plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli. Do lidera, Manchesteru City, traci dwa punkty. Piętnasty w tabeli Leicester ma na swoim koncie tylko trzy oczka, zaliczył bowiem trzy remisy i dwie porażki.

Obie ekipy po raz ostatni mierzyły się ze sobą w sezonie 2022/23. W obu meczach Premier League górą byli Kanonierzy - u siebie wygrali 4-2, a na wyjeździe 1-0. Również dwoma zwycięstwami zakończyły się potyczki Arsenalu z Lisami w kampanii 2021/22 - podopieczni Artety wygrali te spotkania po 2-0. W sezonie 2020/21 na Emirates padł tylko jeden gol, górą był Leicester. Arsenal zrewanżował się na wyjeździe, wygrywając 3-1.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej obu drużyn. Mikel Arteta nie będzie mógł liczyć na występy Martina Ødegaarda, Kierana Tierneya, Takehiro Tomiyasu i Mikela Merino. Pod znakiem zapytania stoi również występ Davida Rayi, co może oznaczać debiut Neto między słupkami Arsenalu. W meczu z Leicesterem będzie mógł nastomiast wystąpić Leandro Trossard, który w spotkaniu Carabao Cup z Boltonem pauzował za czerwoną kartkę. Steve Cooper będzie musiał radzić sobie bez Jannika Vestergaarda, Patsona Daki i Jakuba Stolarczyka.

Leicester z pewnością jest głodny punktów, ale jeśli chcemy walczyć o mistrzostwo, nie może być miejsca na wpadkę z beniaminkiem. Liczymy na dobre widowisko i utrzymanie przez Arsenal wysokiej dyspozycji strzeleckiej z pucharowej potyczki z Boltonem.

pablofan komentarzy: 287528.09.2024, 17:19

@Szogun: ale to nie był Arsenal… wiec konsekwencja w decyzjach sędziowskich zachowana ;)

Trossard :O

@Szogun napisał: "Teraz kartka za opóźnianie powinna wpaść."
Ooo i zacząłeś pisać jak Kanonier. xD

skyScraper komentarzy: 6228.09.2024, 17:16

Poratuje ktoś linkiem do meczu?

Bartek_ komentarzy: 48128.09.2024, 17:16

@Szogun: Nie psuj narracji, sędziowie są zawsze przeciwko nam. Koniec, kropka. :P

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 328.09.2024, 17:16

Teraz kartka za opóźnianie powinna wpaść.

sebaarsenal komentarzy: 169728.09.2024, 17:16

Bukayo podawaj chlopaku

Freo98 komentarzy: 679528.09.2024, 17:15

@Szogun: no może tez prawda, nie ma co też przesadnie się czepiać bo oszalejemy

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 328.09.2024, 17:14

@Freo98: Tak ale bodajże Ndidi też dostał od razu więc nie widać w tym niekonsekwencji.

Bartek_ komentarzy: 48128.09.2024, 17:14

Widziałem już to w bramce.. szkoda! Kolejny rożny okazałby się zabójczy dla rywala.

Oldgunner3 komentarzy: 1019728.09.2024, 17:14

Havertz gdzieś niepotrzebnie się kręcił i mamy z du.y gola.

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 328.09.2024, 17:12

Kurde,że to nie weszło.

minio7 komentarzy: 314528.09.2024, 17:12

Gabriel na 9tkę, ale nie Jesus

Freo98 komentarzy: 679528.09.2024, 17:12

@Szogun: nie no Skippowi to odkładał 2 razy kartke w 1 połowie, a Ricardo dostał od razu

minio7 komentarzy: 314528.09.2024, 17:11

Żeby zdobyć mistrzostwo Arsenal musi pokonać 20 rywali, 19 innych zespołów oraz mafię w czarnych trykotach

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 328.09.2024, 17:11

Sędzia konsekwentnie dość kartki daje więc tu nie ma co szukać dziury.

Bartek_ komentarzy: 48128.09.2024, 17:11

@mck95: Na dole w komentarzach już padły opinie, że przelewy dotarły do sędziów w przerwie. Ja tam w nie wierzę. xD

sWinny komentarzy: 804828.09.2024, 17:10

Sędziowie dalej na swoim stałym poziomie. Szkoda, że ten poziom jest żenujący.

mck95 komentarzy: 46028.09.2024, 17:10

ten dziwoląg w czarnym stroju wyszedł na drugą połowę z myślą żeby wykartkować wszystkich czy o co mu kaman

pablofan komentarzy: 287528.09.2024, 17:10

Trossard jak tam w jajo sędziego zrobił markując wybicie piłki xD

Garfield_pl komentarzy: 3140028.09.2024, 17:10

Skipp już wylecieć powinienxD

swistak86 komentarzy: 129628.09.2024, 17:09

O ile pierwsza połowa na naszą stronę sędziowanie, to druga zaczyna się klasycznie

Furgunn komentarzy: 983128.09.2024, 17:09

Mówię wam, przyszedł przelew od Arabów to będzie zupełnie inna połowa

gbn komentarzy: 402028.09.2024, 17:09

Za byle co żółtą u Nas? Nowe nie znałem.

pablofan komentarzy: 287528.09.2024, 17:09

Hehe. Do sędziego chyba ktoś z interwencją przyjechał w przerwie.

Freo98 komentarzy: 679528.09.2024, 17:08

Za to kartka XD? A Skipp nie dostał?

Furgunn komentarzy: 983128.09.2024, 17:08

@kacperineusz napisał: "Nie ma sensu trzymać Parteya/Rice na dłużej niż 60 minut. Niech wchodzi Nwaneri i się ogrywa chłopak.
Po strzeleniu następnej bramki Sterling za Sake, żeby był świeży na PSG."

Kiepsko się zestarzało :]

Bartek_ komentarzy: 48128.09.2024, 17:08

@miki9971: Przeniósł ciężar ciała na lewą nogę i już nie miał się z czego odbić, rykoszety płatają takie figle

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 328.09.2024, 17:07

Co za początek tej drugiej połowy?.Odbiło się od Havertza. Kurde.

miki007 komentarzy: 44628.09.2024, 17:07

@miki9971: co miał zrobić jak był rykoszet ?

sebaarsenal komentarzy: 169728.09.2024, 17:07

Havertz to się zachowuje w swojej grze jak za proszeniem piz*a. I w ofensywie i w defensywie

minio7 komentarzy: 314528.09.2024, 17:06

Cyrk na kółkach w tej drugiej połowie, a kto chciał już Nwaneriego wpuszczać bo mecz wygrany?

pablofan komentarzy: 287528.09.2024, 17:06

Saliba na wejście żółtko… a skipp za brutalne wejście i taktyczny faul w obronie wciąż biega po boisku.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30