Statystycznie rzecz biorąc: Arsenal vs Everton

Statystycznie rzecz biorąc: Arsenal vs Everton 16.04.2013, 14:24, Adam Cygański 9 komentarzy

Już dziś czekają nas kolejne emocje związane z Premier League. Tym razem Arsenal zmierzy się na Emirates Stadium z Evertonem.

Z tego powodu poniżej przedstawiamy kilka statystyk i ciekawostek przed tym spotkaniem:

ARSENAL vs EVERTON PO RAZ KOLEJNY

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Arsenalem i Evertonem będzie już 184. ligową potyczką pomiędzy oboma klubami, co jest 4. w historii najczęstszym pojedynkiem w angielskich rozgrywkach.

BLIŹNIACZE ZAGROŻENIE – BAINES & PIENAAR

Nie ma wiele zespołów w Premier League, w których większość ataków przeprowadzana jest lewą stroną boiska. Przykład to dzisiejszy przeciwnik Arsenalu – Everton. Niewątpliwie główna w tym zasługa lewego defensora The Toffees - Leightona Bainesa. Anglik strzelił w tym sezonie 5 goli i zaliczył 5 asyst, jednak stworzył swym kolegom z drużyny aż 102 okazje do strzelenia gola, co jest najlepszym wynikiem w Premier League. Mało tego, to najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników z czołowych lig europejskich. Baines wyprzeda w tym zestawieniu między innymi trio z Hiszpanii – Davida Silvę, Juana Matę i Santiego Cazorlę – czyli typowych playmakerów.

Baines to jednak nie jedyne zagrożenie z lewej strony. W tej części boiska bardzo dobrze radzi sobie Steven Pienaar, który po krótkim okresie spędzonym w Tottenhamie powrócił na Goodison Park. Reprezentant RPA wykreował w tym sezonie swym kolegom z drużyny 64 okazje do strzelenia gola i pod tym względem jest na 10. miejscu w Premier League.

ARSENAL vs EVERTON – CIEKAWOSTKI:

• Arsenal w meczach z Evertonem na własnym stadionie strzelił 49 goli – więcej niż z jakimkolwiek innym klubem.

• Kanonierzy wygrali 8 z ostatnich 10 meczów, a przegrali tylko 1.

• Arsenal strzelił 18 goli w ostatnich 15 minutach meczów – najwięcej w lidze.

• Everton strzelił 15 goli w ostatnich 15 minutach pierwszych połów – najwięcej w lidze.

• 10 z 11 goli strzelonych przez Oliviera Girouda w lidze padło na Emirates Stadium (jeden na Upton Park), co czyni go najlepszym strzelcem w stolicy w tym sezonie.

• Arsenal w drugich połowach meczów stracił tylko 15 goli, co wraz z Manchesterem City jest najlepszym osiągnięciem w lidze.

• Zawodnicy Evertonu strzelili w tym sezonie 13 goli po uderzeniach głową, co wraz z Norwich City i Manchesterem United jest najlepszym osiągnięciem w lidze.

• The Toffees stracili w tym sezonie 14 goli po uderzeniach głową, co stanowi aż 38% wszystkich traconych bramek – najgorsze wyniki w lidze.

• Everton w ostatnich 5 meczach ligowych zdobył 13 punktów – najlepszy wynik w lidze – jednak aż 4 z tych 5 spotkań rozgrywał na własnym stadionie. W ostatnich czterech meczach wyjazdowych doznał dwóch porażek i dwa razy remisował.

• Arsenal zanotował czyste konto tylko w trzech z ostatnich 15 spotkaniach ligowych na The Emirates.

• Tylko Southampton (16) straciło więcej punktów od Evertonu (14) w meczach wyjazdowych, gdy jako pierwszy obejmował prowadzenie.

EvertonStatystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
WoolwichArsenal komentarzy: 72116.04.2013, 19:19

Staty równe tak jakby...

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2013, 16:49

No to pilkarze powinni wiedziec kogo odcinak od piłek w tym meczu. Statystyki mowia wszystko - lubimy grac z Evertonem na własnych smieciach. Mam nadzieje, ze nie bedzie az takiej nerwowki jaka miała miejsce podczas spotkania z Norwich. Statystycznie rzecz biorac powinno to byc łatwiejsze spotkanie niz to na Goodison Park chociaz i tak trzeba bedzie uwazac. Jezeli wygramy to bedziemy mieli Everton z glowy

chris14AFC komentarzy: 4416.04.2013, 16:18

Dziwne że w tej pierwszej 10 na stwarzanie szans strzeleckich nie ma żadnego zawodnika z MU xD

Lukas1134 komentarzy: 48116.04.2013, 15:43

Nie możemy zapomnieć że przy golu dla evertonu asystować powinnien Baines :P

szaman komentarzy: 24016.04.2013, 14:49

@chica10

Trzeba będzie przypomnieć sobie Twój post dzisiaj koło 23 :)

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2013, 14:48

To musi być zwycięstwo , Sagna musi stanąć na wysokości zadania!

Sathiss komentarzy: 195116.04.2013, 14:45

Też bym się nie obraził z takiego obrotu sprawy :p

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2013, 14:40

chica10 - nie bede mial nic przeciwko ;)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 216.04.2013, 14:33

Czyli, gdyby opierać się tylko na tych statystykach to wychodzi na to, że Everton strzeli nam gola głową w ostatnich minutach pierwszej połowy, ale w drugiej to my będziemy rządzić, strzelając dwa gole, w tym jeden strzeli Giroud, a drugi padnie w okolicach 80 minuty :P