Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1270 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
dan komentarzy: 71007.10.2024, 12:34

Korzystaliście ze stron zajmujących się L4 przez neta możecie polecić jakąś legit stronke ?

SMTX komentarzy: 208607.10.2024, 12:20

@Be4Again: Też tak to widzę. Jesus ma mimo wszystko zbyt dużą wartość, żeby odkupiły go od nas jakieś czosnki. Poważne drużyny nie będą nim zainteresowane, bo o u nas poza błyskami, gra przeciętnie, a do tego jest podatny na kontuzje. Historia podobna do Zincha. Jak przychodzili do nas to od razu podnieśli jakość drużyny, ale drużyna poszła do przodu, a oni mam wrażenie zrobili nawet delikatny regres. Trzymać takich zawodników jako zmienników to też trochę nonsens. Za dużo są warci, za dużo zarabiają, a młodość i realny hajs za nich ucieka.

ArsenalChampion komentarzy: 841207.10.2024, 12:15

Mysle ze jakis milan/juventus mogli by sie zgłosić po Jesusa, ale z tym co on prezentuje obecnie to jest kwota 20 mln max. I do tego pewnie by musiał mocno obnizyć wymagania finansowe, bo te kluby pewnie nie stać na jego tygodniówke

sickstick komentarzy: 297807.10.2024, 12:14

@Mastec30 napisał: "Powinni te przerwy skupić w max dwie w roku. Jedna dłuższa w listopadzie i jedna dłuższa po sezonie. Najgorsze dla piłkarzy i zresztą też samych selekcjonerów jest to zbieranie się co miesiąc na jesieni. Ciągle podróże. Trenerzy reprezentacji też nic nie przećwiczą bo mają kadrę na 2 treningi na krzyż"
W przyszły roku wrześniowa i październikowa przerwa na repkę będzie scalona w 1 dłuższą przerwę, przynajmniej tak się dzieje w najnowszej aktualizacji FM24 :P

Moczyknur komentarzy: 192607.10.2024, 12:12

@Be4Again: Już widzę jak kibice jakiegoś Al-Habibzi skandują „Jezus, Jezus!”

Be4Again komentarzy: 388607.10.2024, 11:48

@kylo100 napisał: "Palmeiras recently reached out to sign Gabriel Jesus, but Arsenal has shut down any possibility, refusing to negotiate."

Ich by w życiu nie było stać i dlatego pewnie nawet nie wchodzili w negocjacje. Chcieliby wyżebrać jakieś wypożyczenie na śmiesznych warunkach. Jedyna szansa to kierunek Arabia, w Europie też żaden klub z topu nie zapłaci za niego 40mln, a w jakimś CP czy Brentford sam GJ nie będzie chciał grać...

Mastec30 komentarzy: 717407.10.2024, 11:16

@Joker_224 napisał: "Kadra co miesiąc... za jakie grzechy"

Joker_224 komentarzy: 539707.10.2024, 11:13

Kadra co miesiąc... za jakie grzechy

Lysy1111 komentarzy: 54807.10.2024, 10:55

@Garfield_pl: ok

Garfield_pl komentarzy: 3140007.10.2024, 10:52

@Lysy1111 napisał: "Liverpool się nie liczy w tej walce?"
My się nie liczymy, walka między City i Live, przecież tu jasno dał nam do zrozumienia typ z czerwonki

Lysy1111 komentarzy: 54807.10.2024, 10:50

@Garfield_pl napisał: "@Dziadyga napisał: "Ale na leszczy z tott czy czelsi nie patrzymy,a główni rywale niestety zwycięstwa..Ale chociaż przewaga się robi w top 4 to można wtedy już myśleć o mistrzostwie a nie walce wpierw o LM,więc dobrze,że AV straty."

Nie no panie, o mistrzostwo jest wyścig 2 koni, tam też nie możemy patrzeć;) a co do wyników dziś to po prostu cieszą zawsze straty pkt przez te drużyny, gdzie by nie byli, zawsze to cieszy:D"

Liverpool się nie liczy w tej walce?

Damper komentarzy: 310707.10.2024, 10:42

@Kaczaza napisał: "Założyłbym się o 100 na WOŚP że i tak byłby lepszy niż Jesus."

Tak tak. Zawsze jak jakiemuś zawodnikowi nie idzie to się zaczyna mówienie, że każdy byłby lepszy niż on. Setki komentarzy było takich tutaj o Nketiahu. Poszedł do CP i sadza Matete na ławie.

Er4s komentarzy: 343807.10.2024, 10:31

Jeszcze tylko 8 miesięcy z Jesusem i wjeżdża Sesko.

rubl14 komentarzy: 37407.10.2024, 10:16

Wiecie, mi szkoda czasu na dyskusje z nim w tym temacie. Mógłbym wkleić więcej różnych cytatów, ale to nie jest mi potrzebne (chyba, że Was ciekawi). Ciekawiło mnie to, czy rzeczywiście były takie sporne sytuacje w meczu czy koloryzuje.

Pamiętam jego ekscytację po transferach Varane'a, CR7, Casemiro czy Sancho.
Pamiętam wyśmiewanie transferu Havertz'a.
Pamiętam wychwalanie Hojlunda, który na chwilę miał formę.

Jak czas zweryfikował to zweryfikował to chyba wszyscy dobrze wiemy.

Takie chwilowe cieszenie się wynika właśnie chyba z aktualnej kiepskości tego klubu. Wracanie co chwilę do tego, że w Manchesterze jest tylko jeden klub (bo ma więcej tytułów PL). Życie przeszłością, bo teraźniejszość nie pozwala.

Niemniej dzięki wszystkim za komentarze :)

Kaczaza komentarzy: 743807.10.2024, 10:16

@sickstick napisał: "Mika Biereth wsadził hattricka z RB Salzburg"
Dziwiłem się że go sprzedajemy, potencjał ma. Na zamurowane pole karne zawsze to jakaś opcja. Założyłbym się o 100 na WOŚP że i tak byłby lepszy niż Jesus.

Womanizer komentarzy: 1016507.10.2024, 10:10

@rubl14: Przekopiuj koledze odpowiedź @SMTX idealnie wyjaśnione.
Jak nie dotrą logiczne argumenty. To masz pewność, że zaawansowany niedowład umysłowy.

SMTX komentarzy: 208607.10.2024, 10:04

@rubl14: Przez kolegę chyba przemawia frustracja związana z tym jak słabo wygląda United i szuka usprawiedliwień wszędzie dookoła.

Brak kartki dla Jorginho? Nie kojarzę tego faulu, ale twój kolega szuka kontrowersji na siłę, bo nawet jeśli faktycznie powinna być żółta kartka to co by to zmieniło? Jorginho w 61 minucie już został zdjęty.

Druga bramka nie powinna zostać uznana, bo jemu się tak wydaje czy zobaczył jakąś pasującą pod teorię stopklatkę na "murzyńskim" fanpeju na FB? VARowi to sprawdzali dosyć długo, nawet pokazali linie, które wcale nie były tak blisko siebie.

Do 3 sytuacji się nawet nie odniosę. Mógłbym pokopać w necie i poszukać tej sytuacji, ale mam wrażenie, że zmarnowałbym czas odnosząc się w ogóle do tego, co w sumie już zrobiłem przy dwóch poprzednich punktach :)

Ja się już nauczyłem, że z niektórymi ludźmi nie gada się o piłce, bo albo nie mają żadnej wiedzy nawet jak oglądają mecze albo maja spaczone poglądy. Coś jak z polityką.

rubl14 komentarzy: 37407.10.2024, 09:46

Ja rozumiem brak konsekwencji sędziów i to jest coś, na co nic nie poradzimy. Natomiast - tak jak napisałem - uważam, że ma kompleks Arsenalu. Jest rozgarniętym gościem zawodowo, ale tutaj coś nie styka.

Chodziło mi o to, czy te sytuacje w jakiś sposób mogły być zasadne/kontrowersyjne, aby dać mu pole do takich twierdzeń? Obejrzę mecz, zwrócę na to uwagę. Niemniej, nie będę wdawał się z nim w dyskusje, bo mi szkoda czasu.

P.S - czerwona Trossarda była wg. niego uzasadniona w 100%, perfidny faul. Tylko, że to było za odkopnięcie. Meh.

ArsenalChampion komentarzy: 841207.10.2024, 09:35

@rubl14 napisał: "Nie oglądałem meczu. Kumpel - kibic United ma lekki kompleks Arsenalu. Pisze mi od pewnego czasu, że Arsenal ma za sobą sędziów. Po tym meczu napisał tak:

"Kolejny mecz i kolejne sędziowanie pod Arsenal. Idzie się w****ic jak się widzi takie numery. Brak kartki dla Jorghino. A powinna być taka pomarańczowa mocno. Może nie czerwo, ale napewno żółta.

Druga bramka dla Arsenalu nie powinna być uznana.

W drugiej połowie, po rożnym dla Southampton, powinien być karny dla nich".

Co o tym sądzicie? To żadne prowo."

Weź ty lepiej zakończ tą znajomość.

rubl14 komentarzy: 37407.10.2024, 09:32

@dan: Nie wiem. Dlatego pytam.

Mastec30 komentarzy: 717407.10.2024, 09:17

@69Hunter1997 napisał: "Szybkość, ustawienie, gra głową, siła (mam na myśli zasłanianie piłki, przepychanie rywala czy walka w powietrzu o pozycję)"

@Damper napisał: "Przede wszystkim w wykańczaniu akcji. Jest szybszy, silniejszy i ma świetny strzał."

Szybkość się zgodzę. Wykończenie też bo więcej bramek strzela ale gra głową ? Havertz ma 19 pojedynków powietrznych więcej wygranych w PL niż Haaland. Siła/zastawianie się ? A Havertz przegrywa takie piłki ? Do tego dużo więcej kontaktów z piłką. Wymienność pozycji. Jak postawisz silnego obrońce to Haaland ma problem, Havertz znajduje sobie inną pozycje. Na Haalanda trzeba pracować. Havertz pracuje na innych. Oni są po prostu inni.

Dzulian komentarzy: 289107.10.2024, 09:17

@rubl14: Kolejny mecz sędziowania pod Arsenal. Zwłaszcza po ceregielach w meczach Brighton i City. Nawet Leicester, gdzie Skipp za stempel na Sace, nie dostał drugiej żółtej. Gdybym miał takiego "kolegę" to bym mu strzelił liścia na sagan. Za bezczelne zaczepki i ograniczenie umysłowe.

Damper komentarzy: 310707.10.2024, 09:16

@coooyg11 napisał: "Dobra nie róbcie sobie jaj, facet ma więcej G/A niż rozegranych meczów, bije rekord za rekordem, porównywanie tych dwóch zawodników jest nie na miejscu XD"

No właśnie to już jest przesada. Sam jestem i od początku byłem zwolennikiem i obrońcą Havertza, ale porównywanie go do Haalanda to już jeden most za daleko. Haaland zrobił sezon 61 g/a, potem 43 g/a, teraz też więcej goli niż meczów, a tutaj zalążek debaty- czy aby na pewno Haaland jest lepszy od Havertza :D

dan komentarzy: 71007.10.2024, 09:16

@rubl14: czemu druga nie uznana ?

GreKa komentarzy: 364107.10.2024, 09:13

@Mastec30 napisał: "Też nie ma co ich jakoś specjalnie porównywać bo Havertz nie jest ani lepszy ani gorszy od Haalanda. Po prostu jest inny ale też trzeba zwrócić uwagę że dokłada naprawdę dobre liczby od kilkunastu miesięcy i wywiązuje się wzorowo z pozostałych swoich zadań. Dlatego ja mówię od dawna, że Havertz jest na chwilę obecną idealnym napastnikiem dla nas"
Ja miałem na myśli wiedzny wątek poszukiwania typowej 9.

rubl14 komentarzy: 37407.10.2024, 09:11

Co o tym sądzicie? To żadne prowo.

coooyg11 komentarzy: 346207.10.2024, 09:09

Damper komentarzy: 310707.10.2024, 09:07

@Mastec30 napisał: "@Damper napisał: "Nie no, Haaland jest lepszy. Nie oszukujmy się."

W czym ?"

69Hunter1997 komentarzy: 65107.10.2024, 09:05

@Mastec30:

Mastec30 komentarzy: 717407.10.2024, 08:58

@Damper napisał: "Nie no, Haaland jest lepszy. Nie oszukujmy się."

W czym ?

ArsenalChampion komentarzy: 841207.10.2024, 08:51

Haaland znika w wielkich meczach

Damper komentarzy: 310707.10.2024, 08:48

@Mastec30 napisał: "Też nie ma co ich jakoś specjalnie porównywać bo Havertz nie jest ani lepszy ani gorszy od Haalanda."

Nie no, Haaland jest lepszy. Nie oszukujmy się.

Mastec30 komentarzy: 717407.10.2024, 08:44

@GreKa napisał: "Jeszcze nalezy dodać do goli, ilość podań i odbiorów przez w/w zawodników."

69Hunter1997 komentarzy: 65107.10.2024, 08:41

@Goonder:
Miejmy nadzieję

Goonder komentarzy: 475 newsów: 107.10.2024, 08:34

@69Hunter1997: to chyba taka kontuzja na kadrę :)

ArsenalChampion komentarzy: 841207.10.2024, 08:33

Wiecie ze od Manchesteru United tylko southampton zdobyło mniej bramek w lidze. Oni na 7 rozegranych meczów maja tylko 5 bramek xD. Futbol wertykalny wynik fatalny.

69Hunter1997 komentarzy: 65107.10.2024, 08:33

Havertz ponoć kontuzja

Be4Again komentarzy: 388607.10.2024, 08:20

@Er4s: Możesz powiedzieć co Twoim zdaniem było dobrego w meczu Sterlinga? Xa na poziomie 0,02, na 4 crossy żaden nie doszedł celu, przegrał 4 na 8 pojedynków, zero wykreowanych szans, wdawał się w dryblingi, które nie przynosiły korzyści, po jego idiotycznej stracie poszła bramkowa akcja dla rywali. Po zejściu w 60minucie nagle się okazało, że z lewej strony jesteśmy w stanie stworzyć jakieś zagrożenie. Dla mnie Sterling nic nie wniósł w tym meczu, a dodatkowo walnie przyczynił się do straty gola na 0:1. Dla mnie GJ i Sterling mieli identyczny wpływ na grę w tym meczu i oceniłbym bym ich podobnie. Póki co transfer Sterlinga średnio się broni, nie widzę wielkiego skoku jakości względem Nelsona

Er4s komentarzy: 343807.10.2024, 08:05

I warto podkreślić ze Trossard dał bardzo słabą zmianę. Dwie głupie straty w środku to już klasycznie u niego ale tym razem bez konsekwencji no i gdyby nie głupota obrońców świętych przy golu na 3:1 to on tam przecież popełnił kryminał i zmarnował najgorzej jak się dało sytuację 3 na 2.

Er4s komentarzy: 343807.10.2024, 08:02

Co do opisu meczu z newsa to o ile Jesus standardowo zagrał katastrofę bo on chyba źle skręcił na zajęciach z teorii piłki nożnej to Sterling grał całkiem dobry mecz. Nie jego wina że 95% podań było klepane do potrajanego Saki ale z kilku piłek które dostał zawsze poszło albo dośrodkowanie, albo próba strzału, rzut rożny albo celne zwrotne wycofanie. Nie przesadzajmy, to był 1 mecz gościa w meczu o stawkę w tej drużynie w jakimś liczebnym wymiarze minut. W porównaniu do tego co grał Martinelli w pierwszych meczach sezonu zanim zaczął powoli odnajdywać formę z 22/23 to miód malina.

Chcemy Haalanda. Mamy Haalanda w domu"

Jeszcze nalezy dodać do goli, ilość podań i odbiorów przez w/w zawodników.

NaliniAFC komentarzy: 101107.10.2024, 05:49

@sickstick: mógłby do innej ligi iść, tam to i Daka miał z 30 bramek

artur759 komentarzy: 75607.10.2024, 00:33

Mnie bardzo cieszy, że ostatni mecz pokazał, że Havertz nie musi być wystawiony jako 9, żeby się odnaleźć. W meczu z Soton na napastniku wyszedł Jesus i o ile on wyglądał średnio to mała zmiana pozycji nie wpłynęła negatywnie na Havertza, co może świadczyć (to tylko jeden mecz z słaby rywalem), że jest miejsce zarówno dla Havertza jak i nowego zawodnika ofensywnego.

W sumie chyba nawet od klasycznej 9 wolałbym kogoś bardzo uniwersalnego jak na przykład Kudus, który mógłby wymieniać się pozycjami z Havertzem i nie tylko. Ghańczyk miał sezony na PS, ŚPO jak i na napadzie. Wymienność pozycji pomiędzy Kudusem, Havertzem, Saką i Ode byłaby naprawdę ciekawa.

fabregas1987 komentarzy: 2605706.10.2024, 23:12

United I Tottenham juz po 3 porażki po zaledwie 7 kolejkach, a my wciąż niepokonani. Miód na serce

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 306.10.2024, 22:49

Teraz spojrzałem i te dzisiejsze wyniki po prostu zrobiły mi wieczór.Bardzo ładnie.

Socjopata komentarzy: 17706.10.2024, 21:54

@Mastec30: Wszyscy powinniśmy przeprosić Artetę na kolanach

sWinny komentarzy: 804806.10.2024, 21:02

Tottenham are the first side in Premier League history to lose 10 games after leading by 2+ goals.