Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1264 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:29

Nie no Piątkowski dzisiaj zjada Dawidowicza.

Rynkos7 komentarzy: 739515.10.2024, 22:28

Jak dla mnie również słabe powtórki były. Bramkarz wybijał piłkę, ale prawą nogę miał postawną, więc dużo siły było włożone przy powrocie nogi na ziemie. Ciężko powiedzieć czy mógł tego uniknąć. Lewy też poszedł jak dzik na bramkarza i nie wyglądało jakby chociaż starał się uniknąć starcia.

Overmars84 komentarzy: 19415.10.2024, 22:28

Parę centymetrów i być może kariera Lewandowskiego byłaby zakończona."

Niektórzy tutaj niestety tego nie kumają

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:28

@KapitanJack10 napisał: "Czyli jakby wysłał Lewandowskiego do szpitala z nogą w drugim samochodzie, to też w sumie git, bo wybił piłkę?"

Lewy mógł odpuścić ruch do piłki. Co wtedy byś napisał? Nie ruszył do piłki, bo bramkarz wyszedł. Takie jest ryzyko w takich sytuacjach, prosta sytuacja w której nie wiem za co jest czerwona kartka.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:27

@losnumeros: no ale potem noga została wysoko, już widziałem sporo takich czerwonych kartek. Ja ciagle pamietam jak Xhaka w meczu z City dostał czerwoną za impet, nie dotykając Cancelo przy wślizgu.

Armata500 komentarzy: 4408 newsów: 13015.10.2024, 22:26

@losnumeros napisał: "Bramkarz jest szybciej przy piłce i ja wybija. Za czerwona kartka?"

Ty chyba trollujesz albo jesteś ślepy. Co ty pieprzysz typie, widziałeś to wejście w ogóle? Przecież po wybiciu piłki brutalnie sfaulował Lewandowskiego, na złamanie nogi. Lecz się człowieku jeśli tam faulu nie widziałeś, choć może być za późno niestety.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:26

Jedna wielka mafia

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 415.10.2024, 22:26

@losnumeros napisał: "Ten mecz chyba jest ustawianony. Bramkarz wybija piłkę i dostaje czerwona kartkę"
Parę centymetrów i być może kariera Lewandowskiego byłaby zakończona.

metjuAFC komentarzy: 5844 newsów: 115.10.2024, 22:26

Panowie takie szybkie pytanko. Czy mogę na Viaplay obejrzeć mecz z odtworzenia? W sobotę mam wychodne i nie uda mi się obejrzeć meczu z Wisieńkmi. Jest na to jakiś sposób?

Koroniarz komentarzy: 1034215.10.2024, 22:25

Wątpliwa czerwona kartka, co niby bramkarz miał zrobił ze swoją nogą ?

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:25

@kaman17: to prawda, widać po jego wypowiedziach, że to naprawdę inteligentny facet, który ma poukładane w głowie.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:24

Bramkarz jest szybciej przy piłce i ja wybija. Za czerwona kartka?

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 22:24

@losnumeros: kij tam, że przy okazji wywalił mu prosto w kolano i tylko fartem nie wysłał go na wcześniejszą emeryturę.

Overmars84 komentarzy: 19415.10.2024, 22:24

@losnumeros napisał: "Bramkarz wybija piłkę i dostaje czerwona kartkę"

A widziałeś jak korkami wjechał w nogę po wybiciu piłki?
To też jest faul i to brutalny

kaman17 komentarzy: 504115.10.2024, 22:23

@losnumeros:
Dawniej bramkarze przy łapaniu piłki w ręce wystawiali wyprostowaną nogę i wchodzili nią w napastników. Mogli ich połamać, ale przecież tylko łapali piłkę. 100% czerwo za to.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:22

@losnumeros: Kulesza obiecał flaszke sędziemu po meczu xdd

kaman17 komentarzy: 504115.10.2024, 22:22

@lucasnoline:
Ten Ameyaw jest bardziej polski od połowy drużyny. Matka jest Polką, ojciec od 30 lat też mieszka w Polsce. Bardzo sympatyczny chłopak, fajnie się go słucha w wywiadach.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:21

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:20

Ale tu się dzieje dzisiaj xdd

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:19

@lucasnoline: jak to Szpkowski powiedział, oni są od czarnej roboty, przynajmniej Oyedele xd

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:18

@losnumeros: nie zgodzę się że nie mogł sie lepiej zachować przy 2 i 3 bramce, ale potem nadrobił z nawiązką. Przynajmniej dla mnie.

lucasnoline komentarzy: 542315.10.2024, 22:18

Nie chce wyjść na jakiegoś rasistę, ale co tu się stało, że mamy znowu dwóch Olisadebe w kadrze? Człowiek z 3 mecze nie widział kadry może.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:16

Bułka przy bramkach nie miał nic do powiedzenia, a później swoje obronił

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 22:16

Wielki Bór ostatni raz tak się wydarł chyba jak fotkę kopyta robił.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:15

@kaman17: prawda, ale bocznego też nie mamy i tu jest problem.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:15

@Arsenal2004 napisał: "W tym momencie kadre się ogląda dla Zalewskiego"

Robotę zrobił też Piątkowski, gość jest pewny siebie i gra na luzie

kaman17 komentarzy: 504115.10.2024, 22:14

@Arsenal2004:
Jest kilka iskier nadziei. Zalewski, Urbański, Zieliński, Szymański. Oni potrafią fajnie pograć. Niestety reszta kompletnie do nich nie dojeżdża, nikt nie potrafi ustawić drużyny, żeby ich wykorzystać. Dla mnie ta formacja z 3 ŚO jest też słaba dla naszych, bo my nie mamy ani jednego porządnego środkowego obrońcy.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 22:08

W tym momencie kadre się ogląda dla Zalewskiego.

stanyal komentarzy: 145715.10.2024, 21:58

@Garfield_pl napisał: "Nic mnie tak nie odpręża jak oglądam tą repke, leci w tle, człowiek zero emocji, nawet śmiechnie trochę i nie ma nadziei, żeby dożył emocji jakie ma z Arsenalem co mecz xD"

Od kilku lat podobnie. Zdarzaja sie sytuacje, ze Po meczu ktos mi powie o meczu, ze w ogle sie odbyl.

Obecnie Tak z glowy wymienie moze z 5-8 zawodnikow kadry. Zdecydowanie druzyna no name'ow (dla mnie)

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:50

Ale tam na kadrze Kiwior to musi szok przeżywać jak raz patrzy na gre Saliby i Gabriela, a potem na Dawidowicza i Bednarka xdd

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 21:44

@zwierz: meczów kadry*

@Garfield_pl: ja to tak się cieszę, że z wiekiem zacząłem na totalnym luzie podchodzić do meczów i naszych klubów w pucharach. Wystarczy, że przez Arsenal człowiek siwieje.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:42

@Garfield_pl: idealny mecz żeby sobie w trakcie niego tutaj na stronie popisać xd

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:39

Dobra, ale już wole taki mecz niż przegrać 1-0 po wolnym jak w poprzedim meczu z nimi. Przynajmniej sobie można trochę goli zobaczyć.
A i tak w sobotę już wraca normalna piłka.

Garfield_pl komentarzy: 3140015.10.2024, 21:38

TheGunners273 komentarzy: 100015.10.2024, 21:36

3-3 moglo być, memowy mecz

pirell komentarzy: 29615.10.2024, 21:34

@Jogurt napisał: "Osobiście obwiniam za to dziadów z PZPN. Komuna i PRL wiecznie żywe."
Nie tylko oni, chodzi o cala pier*** polska mentalnosc i kolesiostwo. To nie jest tak ze dzialacze to amatorzy a cala reszta to super profesjonalisci bo nawet bez tego nie bylo by takiej padaki.

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:32

Brawo Nicola

arsenallord komentarzy: 30251 newsów: 11715.10.2024, 21:32

Serio mnie śmieszą porażki tej reprezentacji.

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 21:31

@Arsenal2004: i to jest problem Casha. Przez to, że nie mówi po polsku, nie może dyskutować z kolegami o naszej zawiłej taktyce.

A nie, czekaj...

TheGunners273 komentarzy: 100015.10.2024, 21:30

całe szczęście że mamy kadry młodzieżowe które wszystko dziś wygraly albo remis

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:29

Teraz tak patrzę to my nawet nie mamy powołanego żadnego bocznego obrońcy, oprócz Puchacza, ale on tam jest tylko dla atmosfery (nie wierze, że może być inaczej xd). A 2 sprawa jest taka że jedyny boczny obrońca, który jest na poziomie reprezentacjnym jest Cash, który co chwila się łamie i nie mówi po polsku.

matikanonier komentarzy: 212415.10.2024, 21:26

Komediant Dawidowicz sprytnie zasymulował kontuzję i zszedł z boiska żeby się bardziej nie skompromitować

Arsenal2004 komentarzy: 424015.10.2024, 21:26

@Dzulian: przy tej 2 bramce też mam wrażenie mógł się zachować lepiej. Na razie Skorupski dla mnie jest lepszy, no i jeszcze jest Grabara, który niestety chyba nie jest ulubieńcem Probierza.

Jogurt komentarzy: 180515.10.2024, 21:24

Type hajsu jest pompowane w piłkę nożną w Polsce.
Sport narodowy.
Chorwacja, która ma 10x mniejszą populację, spuszcza nam łomot.

Osobiście obwiniam za to dziadów z PZPN. Komuna i PRL wiecznie żywe.

Dzulian komentarzy: 289115.10.2024, 21:23

Bułka jakiś zaspany. Ten 3 gol zewniakiem pod nogami to lekkie ośmieszenie.

W lecie znowu Borki, Wiśniowskie i inne jełopy go będą pchać do Bayernu czy Interu.

kaman17 komentarzy: 504115.10.2024, 21:23

W obronie to powinni chyba środkowi pomocnicy grać. Obrońcy bronią i tak tragicznie, a w dodatku brak umiejętności podawania do najbliższego zawodnika.

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 21:22

Kiedy martwisz się, że nasz czołowy stoper leży kontuzjowany, a potem przypominasz sobie, że nasz czołowy stoper to tylko Jan Bednarek.

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 415.10.2024, 21:18

Ale my mamy psychę z gówna.. Wychodzimy z jakimś planem, nawet jakoś to wychodzi i nawet prowadzimy. Wystarczył jeden strzał życia Sosy i nagle koniec. Prąd odcięty, nie ma co zbierać.

A teraz Bednarek bez pressingu wybija w aut i jeszcze mu przyklaskują xD Kwintesencja polskiej piłki

zwierz komentarzy: 184615.10.2024, 21:18

Dawidowicz z kolejnym babolem. Ewidentnie wina Lewandowskiego. I trochę Tuska.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30