Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1284 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 18:03

Southampton nie wytrzymało ciśnienia. Strzelony gol dał im złudną nadzieję. Świetny Kai. Facet ma charakter godny mistrza. Może nie zawsze mu wszystko wychodzi, ale ile on wkłada w wysiłku w każdy mecz jest godne pochwały i podziwu. Saka to po prostu nasz Star boy. Gdyby Martinelli, choć trochę się zbliżył do niego poziomem to byłoby wręcz idealnie… ale wszystkiego mieć nie można. Calafiori ma w sumie jeden mankament - Kiepsko kryje. Natomiast cała reszta na mega wysokim poziomie. Te jego odbiory są po prostu kozackie.
Mam nadzieję, że po przerwie zobaczymy bardziej dynamiczny Arsenal bo po raz kolejny męczymy się z beniaminkiem i zamiast zabić mecz, to musimy wrzucać wyższy bieg, aby wyciągnąć maksa.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 18:03

Niedawno było jaki to Niemiec jest zły a teraz prawie cały atak przechodzi przez niego. Strzela,asystuje,walczy,przechwytuje, wychodzi świetnie między linie i biega najwięcej jako drugi gracz w lidze.Raczej możemy być zadowoleni.

Gofer999 komentarzy: 1485005.10.2024, 18:02

@Szogun: W pucharach tak, ale nie w lidze bo to są dla nas najważniejsze rozgrywki.

Theo44 komentarzy: 437905.10.2024, 18:02

Dzisiaj Saliba dal sie ograc przy bramce… najgorszy mecz od 3 lat.

mlody323323 komentarzy: 238905.10.2024, 18:01

AAron to miał minę jak przytulił Artete podobna jak ja , Gdy musze na święta przytulić Grubą Ciotkę Halinę xD

Thoneick komentarzy: 201605.10.2024, 18:01

Jesus ocena meczowa 7.2, Sterling 7.1... Jestem ciekaw za co

Arsenal2004 komentarzy: 424105.10.2024, 18:00

@Theo44: no trzeba przyznać że nie był gwiazdą meczu, co jest ogromnym plusem i nie było żądnej kontrowersji. Sędzia był okej.

Furgunn komentarzy: 983305.10.2024, 17:59

Izi wystarczyło przestać kopać po Bednarku i zaczęliśmy strzelać bramki :]

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:59

@Szogun: Nie był to łatwy mecz a ta poprzeczka i słupek dla soton mogły nieźle namieszać gdyby to wpadło. Wyniki super, gra w ofensywie jak dla mnie dalej do dużej poprawy :)

GreKa komentarzy: 364105.10.2024, 17:59

Podsumowując mecz: Jesus dziękujemy za występy dla Arsenalu, arabia czeka

Control komentarzy: 147605.10.2024, 17:59

Dobry mecz Janka, gdyby nie on więcej by wpadło.

Arsenal2004 komentarzy: 424105.10.2024, 17:59

Havertz z Saką i Trossardem dźwigają naszą całą ofensywe.

Theo44 komentarzy: 437905.10.2024, 17:58

W koncu jakies normalne sedziowanie… myslalem ze sie juz nie doczekam.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:57

Fatalna pierwsza połowa.Dobra druga i co cieszy to Nasza odpowiedź na stratę bramki.

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:56

@Smazony: co nie zmienia faktu, że Martinelli mógł zrobić z tą piłką o wiele więcej. Miał przed sobą tylko jednego obrońcę i sporo miejsca w polu karnym, a wolał ją bezsensownie wstrzelić w środek pola

SzamanTheGunner komentarzy: 90305.10.2024, 17:56

City to kurczak
Ale brawo nasi

mlody323323 komentarzy: 238905.10.2024, 17:56

Gdyby Trossard Dysponował Motoryką Martinellego to strach pomyśleć xD co by to był za gracz :D

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:56

@pablofan: Powrót też nie lepszy, jakby sił zupełnie nie miał. Brakuje mu pewnie jeszcze rytmu i intensywność o wiele większą jak w Hiszpanii :)

Adrian1111 komentarzy: 1605.10.2024, 17:56

Wnioski po meczu to na pewno to że Rice ro tylko i wyłącznie 6, Sterling niech wchodzi na ostatnie 10 min przy korzystny wyniku a Jesus wypad w zimę.

Mickeylo komentarzy: 281905.10.2024, 17:55

Ogólnie nie chce za szybko oceniać Merino bo dopiero wszedł do drużyny, ale pachnie mi gość mi flopem.

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 105.10.2024, 17:54

Strzelić tego gola i wicelidera mamy

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:54

@Gofer999: southampton przede wszystkim się otworzyli. Przestali bronić całą drużyną i gra zrobiła się przez to bardzo otwarta. Za bardzo w siebie uwierzyli

Sandbead komentarzy: 345205.10.2024, 17:53

Kapitalny mecz Havertza, bez strat, z golem i walka o każda piłkę do samego końca

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:53

@Gofer999: Odpocząć musi.To nie maszyna.

Freo98 komentarzy: 679505.10.2024, 17:52

Wow Kai duży szacunek teraz

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:52

Kur!!! Piłka była na lini! Co do ch! Albo kur.-a standardy wyznacza mecz z NU gdy z za linii nam bramkę strzelili albo takich bramek się nie zalicza! Jak mnie to wpienia.

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:51

Ej Saka powinien chyba odpocząć i usiąść na ławkę!

KrejnZuraw komentarzy: 41705.10.2024, 17:50

Merino znowu przechodzi obok meczu, szkoda. Oby było lepiej w przyszłych meczach.

Gofer999 komentarzy: 1485005.10.2024, 17:50

Rozjechane perfekcyjnie bo tym gongu na przebudzenie. Saka co za mecz. Oby już nikt nigdy nie wspominał że on musi odpocząć i siedzieć na ławce.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:50

@Mickeylo: Lubisz dostawać kamieniem?To po jakichkolwiek stwierdzeniach czy tylko po tym ::D ?

Smazony komentarzy: 82305.10.2024, 17:49

Obecnie najpewniejszy w obronie na lewej jest paradoksalnie Kawior, jak nie ma Timbera...

Mickeylo komentarzy: 281905.10.2024, 17:48

Kto tu pisał że Saka pod formą niechaj rzuci kamieniem

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:48

Kiwi :D

swistak86 komentarzy: 129605.10.2024, 17:47

Dobrze, że Saka strzelił, bo widać było, że bardzo chciał. Asysty asystami ale bramy musi ładować

ksowa90 komentarzy: 155505.10.2024, 17:47

Bednarek uspokajał Sake przed strzałem

ostriket komentarzy: 672105.10.2024, 17:47

Jak Ramsdale nie ma klauzuli spadku to pozdro z taką obrona xD

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:47

Brawo. Havertz zawalczy o każdą piłkę i Saka.

Topek komentarzy: 14072 newsów: 12605.10.2024, 17:47

Trossard zrobił Jesusa ale wpadło

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:47

@Bartek_ napisał: "Stawiałem na 3-0 w drugiej połowie.. nie spodziewałem się gola Soton.. no ale trudno, jeszcze jedna nasza bramka przed nami ;p"