Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

MUFC1878 komentarzy: 122226.07.2011, 22:40

nieoficjalny sklad barcelony na przyszly sezon ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.07.2011, 22:39

Nie róbcie sobie nadziei, Wenger na pewno nie kupi LO. Francuzowi szkoda Gibbsa, który znowu usiadłby na ławce...

xTH - nie zapominaj o Arshavinie, ostatnio bardzo dobrze radził sobie z odbieraniem piłki! :D

aRamsey komentarzy: 948626.07.2011, 22:39

Że Gibbs dostanie szanse to jest pewne, pytanie tylko czy Wenger ściągnie mu konkurenta, Traore nim nie jest, Enriqe? Byłby chyba najlepszym rozwiązaniem. Z ławką mógłby się pogodzić, lecz ciągle by wywierał na Kierranie presję by ten ciężej pracował i nie miał obniżki formy.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 326.07.2011, 22:39

HS --> Wenger przecież sam mówił, że nie kupi LB...

fabri04 komentarzy: 338526.07.2011, 22:36

Nie będzie nowego LO, Gibbs dostanie szanse...

Jak bardzo chciałbym się mylić

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 22:34

TH

Enrique chce odejść z Newcastle ma rok kontraktu, więc może Wenger się obudził i wyłoży te 5-7 mln?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 326.07.2011, 22:34

Traore szuka klubu? Bez przesady mamy zostać z samym Gibbsem?

fabri04 komentarzy: 338526.07.2011, 22:32

aRamsey> Nie ma go na filmikach, bo wtedy poszedł do spożywczaka, bo woda się kończyła xd

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 22:32

aRamsey-> nie wiadomo. Najprawdopodobniej szuka sobie nowego klubu (jak Almunia, Bendtner czy Eboue)

aRamsey komentarzy: 948626.07.2011, 22:31

@damian
A wiadomo dlaczego? Nie pamiętam bym czytał o tym, że nie leci :p

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 22:30

Kontuzji raczej nie ma bo by było info, a jakby Wenger chciał, żeby grał w pierwszej 11 to by dawał mu grać w każdym spotkaniu tak więc mam nadzieję, że Traore out, Enrique on!

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 22:28

aRamsey-> Traore w ogóle nie poleciał do Niemiec

aRamsey komentarzy: 948626.07.2011, 22:26

Czy ktoś z Was widział na dzisiejszych materiałach z Arsenal.com (videa i fotogalerie) Traore? Bo mi umknął i się zastanawiam... o kontuzji nic nie słychać, może Arsene dał mu wolną rękę a sam weźmie się za Enrique? :p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.07.2011, 22:23

Wracając do naszej dzisiejszej pogawędki Fabian vs Chesney - kolejny materiał do przemyśleń:

vimeo.com/21565622

MUFC1878 komentarzy: 122226.07.2011, 22:18

eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/balotelli-chcial-zartowac_sto2884886/story.shtml

To tak na poprawę humoru jakby ktoś nie czytał. :)

triumphst955 komentarzy: 107326.07.2011, 22:12

Oooj tam wygłupiam sie przeciez nie bede smutny chodził ta ;p. A łysemu niech sie wiedzie u arabów ze zniżką na turbany Go Gunners!;p

Mailkelosik
kasa z cesca nie pójdzie na transfery...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 226.07.2011, 22:01

niech frabregas odchodzi i kasę trzeba wydać na nowy zawodnikow. bo kadrę mamy słabą

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 21:59

Gibbs już grał w 1 reprezentacji. Afobe na razie nie ma szans, nawet na mecz z Polską

triumphst955 komentarzy: 107326.07.2011, 21:59

w tym sezonie Wenger powinien popracować nad taktyką. Clichy na atak czy coś.

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 21:50

Podobno wiosną Polska ma zagrać z Anglią.

songoku95 komentarzy: 2348626.07.2011, 21:50

no to nudy xDD
ej a teraz porusze temat polskich bramkarzy czy jesteście za tym że polski bramarz który przegra rywalizacje powinien odejśc?

Ciawaro komentarzy: 43626.07.2011, 21:49

witam mam pytanie gra ktoś z was w League of legends ? bo poszukuje kompanow do gry :D

songoku95 komentarzy: 2348626.07.2011, 21:44

witam wszystkich co ciekawego się dziś działo:P?

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 21:43

CrasheD-> jednak nie był to mężczyzna

CrasheD komentarzy: 150326.07.2011, 21:40

.youtube.com/watch?v=SX--FNjrBjA ;p

triumphst955 komentarzy: 107326.07.2011, 21:40

damian no wieeem... Ale chodzi o to ze on sie dopiero rozwija i mysle ze to początek jego mozliwości:). Jak juz zdazyl zrobic taki progress to sobie wyobraz co bedzie w przyszlym sezonie heh... A kiedy odejdzie fabs, wiele naszych gwiazd poczuje sie "ważniejszą postacią"... I to moze byc świetny bodziec...;).

triumphst955 komentarzy: 107326.07.2011, 21:34

damy raade;) dla mnie to fabs moze sobie isc jak miałby na siłe tu siedziec. I szkoda tylko ze ten nasri to taki pieniążek rąbany. Jeszcze zastanawia sie nad ofertą naszych rywali z ligi;|. Łilszer i Ramsey mogą w przyszłym sezone niezle zaświecic cos mis ie wydaje.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.07.2011, 21:28