Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

Bramka na 1-0:

Bramka na 2-0:

Bramka na 2:1:

1. FC KölnSpotkania towarzyskie autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 16:01

Tak się przyjrzeć to liverpool nieźle się zbroi od czasu ,,kryzysu"

ostriket komentarzy: 665626.07.2011, 15:58

no własnie Liverpool potrzebuje LO i się nie będzie cackał w ustawianie tam młodych graczy po 20lat tylko wyda 5-7mln i bedzie miał dobrego, ogranego LO za niewielkie pieniądze...a my będziemy czekac aż któryś z naszych eksploduje talentem ;/

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 15:57

Mamy LM (ta, zakładam przejście eliminacji), więc ubiegnięcie Liverpoolu nie było by problemem. Nie wierzę też, że z Enrique barierą byłaby tygodniówka czy kwota transferu. To kwestia chęci i pozbycia się Traore. Wenger znowu chce dawać szansę gościowi, który kompletnie nie rokuje na przyszłość. Będzie jak z Denilsonem.

kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 15:54

Hellspawn

nie wiem za ile dokładnie ale pewno zejdą z ceny, tyle że już liverpool zaczął działać:/

kamil_9414 komentarzy: 282826.07.2011, 15:52

Topek----
Myslalem, ze cos wiecej wiadomo, oby sie skonczylo na strachu. A wiadomo co z tym Hendersonem, tak nad nim ubolewali wszyscy a tutaj nic nie slyszalem potem.

kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 15:52

hellspawn

masz racje to śmieszne ale zarazem żałosne że w takim klubie jakim jest Arsenal zbiera się słabych wyrzutków z innych drużyn i gada się o jakości, najlepszych się oddaje wręcz, a na dobrych się skąpi

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 15:51

A przecież teraz jak Jose Enrique się "zbuntował" i dostał karę to będzie do wyciągnięcia za 5 mln?

damian199656 komentarzy: 762626.07.2011, 15:49

LO to na dzień dzisiejszy nasza pięta achillesowa

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 15:49

kamil_9414, kostka, na razie jako 'drobny' problem, ale poleciał do Londynu na większe oględziny.

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 15:49

kris

To nikt go nie chce kupić, a Wenger ryzykuje i go wystawia w pierwszej 11? Jego na ławce mieć to jest porażka i Juventus się o tym przekonał :D

kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 15:47

hell spawn

wszyscy by chcieli sprzedaży tarore ale problem jest z potencjalnymi kupcami, tak jak w przypadku denilsona nikt go nie chce... ale wypożyczyć zawsze można do 1angielskiej:)

kamil_9414 komentarzy: 282826.07.2011, 15:47

A co dokladnie wiadomo jesli chodzi o problemy Theo?

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 15:45

HellSpawn, ta, ale według Wengera on miał przez pre-sezon walczyć z Gibbsem o pozycję left-backa nr 1. Tak walczy, że wszyscy mają go gdzieś? :P

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 15:41

Topek

Błędów jako takich nie popełniał w spotkaniach przedsezonowych, więc pewnie kontuzja.. Chociaż chciałbym, aby Wenger go sprzedał/wypożyczył i kupił Enrique :)

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 15:39

Ciekawsze jest pytanie - where the f*ck is Traore? niby miał jechać do Niemczech, ale słuch po nim zaginął. Nie trenuje, nie grał z Kolonią, a strona oficjalna i Wenger milczą odnośnie kontuzji, choć uraz Walcott z miejsca potwierdzono. Może jednak jest na wylocie? ładnie proszę.

kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 15:38

wiem ale może popełni ten ,,błąd" i go kupi niechcący chociaż to mało prawdopodobne niestety

kris18gun88 komentarzy: 52926.07.2011, 15:33

Podobno są szanse na Enriqe po tym jak naraził się swojemu klubowi, krytykując go na twitterze do tego stopnia że chcą go opchnąć

bialysul komentarzy: 369926.07.2011, 15:20

stres roznie dziala na ludzi, roznie sobie z nim radza, ja przykladowo gdy zmienilem prace, robilem straszne gafy, potrafilem wejsc nawet nie do swojego auta...:)

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 15:19

Jeszcze Wenger na treningach widzi kto bardziej zasługuje na nr.1.

Arsenal1994

Nie zapomnij, ze jeszcze jest Vito który też dostanie szansę w EC. Nie będzie tak, że będzie bronił tylko Wojtek i Łukasz...

bialysul komentarzy: 369926.07.2011, 15:16

Co do przewagi mentalnej Wojtka nad Fabianem, to napewna taka byla, Wojtek szybciej sie zaaklimatyzowal, zna lepiej jezyk, jest pewniejszy siebie, bardziej wytrzymal presje zwiazana z odpowiedzialnoscia, szybciej wszedl w druzyne...Fabianskiemu bylo z tym ciezko, mial stresa, gral nerwowo, przez co robil glupie bledy, ale to nie znaczy ze nie jest dobrym bramkarzem, czy ze nie bedzie lepszy od Wojtka, mysle ze ciezki okres aklimatyzacji, ma za soba, gra teraz na luzie, i dopiero moze pokazac ile jest wart, ludzie sa rozni, nie kazdy zmieniajac srodowisko, prace, odrazu sie aklimatyzuje, jak ktos byl w podobnej sytuacji to wie o czym pisze...

Arsenal1994 komentarzy: 749726.07.2011, 15:14

Obaj mają po 50% szans wg mnie. Fabiański jest niepewny, może, ale gdy wszedł do 1 składu to popełnił tylko jeden błąd, ten gol z Newcastle. Reszte meczy bronił jak transie.
Emirates Cup dużo powie. Z Boca zagra jeden, z Red Bull drugi. Z Benficą pewnie po połowie. Kto lepiej się zaprezentuje ten bedzie miał nr 1.

bialysul komentarzy: 369926.07.2011, 15:08

Midgardsorm

masz racje, moze tak byc, ale jeszce jest troche przygotowan, i meczy do rozegrania przed sezonem, to jest szansa dla Fabiana by przekonac Wengera, ale jak napisales, Wenger raczej nie zmienia bramkarza, dopoki mu nie zawali kilku meczy, chyba ze Fabian zachwyci forma w Emirates Cup, bo szanse dostanie bez watpienia. Jak narazie pierwszym bramkarzem jes Wojtek.

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 15:08

kamil

Bo jest pewny swoich umiejętności, a Fabian przed każdym ważnym meczem zapewne boi się, żeby nie zaliczyć babola(Przynajmniej ja bym się bał po takich błędach jakie on popełniał).

I Szczęsny jest strasznie zmotywowany. Jak czytam wywiady z nim to widać, że zależy mu na grze z jedynką w Arsenalu i reprezentacji.

Jest młodszy o chyba 5 lat, a prezentuje porównywalny poziom do Łukasza który ma lat chyba 26.. Więc co Wojtek będzie pokazywał w wieku Łukasza? :) Liczę, że rozwinie się i poziomem będzie dorównywał takim keeperom jak VdS,Buffon,Casillas,Cesar,Seaman :)

kamil_malin komentarzy: 933226.07.2011, 14:59

@ HellSpawn
Do tego Wojtek jest lepszy w spotkaniach z Chelsea, Tottenhamem, Manchesterem czy Liverpoolem.
Podsumowując Szczęsny>Fabiański.

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 14:54

Z drużynami typu: Stoke, Sunderland, Blackburn itp. które grają głównie broniąc się i szukając szans w stałych fragmentach gry i po dośrodkowaniach lepszy jest Szczęsny bo nie popełnia takich baboli w powietrzu jak Łukasz... Wogóle Wojtek bardziej pasuje do gry w PL niż Fabian..

berni33 komentarzy: 138926.07.2011, 14:46

a jak wilsher napisal na wojtka twiterze ze jest pedałem ;D to trzeba miec charakter ze wilsher jeszcze biega po boisku ;P

berni33 komentarzy: 138926.07.2011, 14:41

LOL

Arkadius92 komentarzy: 169826.07.2011, 13:46

Mówicie o charakterze Wojtka... A Fabian go nie ma? Jest naprawdę silny psychicznie. Po takich szmatach i nagonce się podniósł. Mam podobne zdanie co @xThierry ale Fabiana nie skreślam i w formie z poprzedniego sezonu chętnie bym go widział w bramce zamiast Wojtka, który nic szczególnego nie pokazał prócz pewności siebie. Kilkukrotny wybór na bramkarza kolejki o czymś świadczy.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1526.07.2011, 13:46

Fabian potrafi miec kilka interwencji, które uratują nam skóre, za to Szczęsny wydaje się byc jednak ogólnie rzecz biorąc pewniejszy. Bo choc meczu może nie potrafi w pojedynke uratowac, to na pewno go tez nie zawali. Wybór na pewno trudny. Myślę, że sezon w bramce zacznie Szczęsny, bo Wenger sam mówił, że Wojtek nie dał mu żadnego sygnału, że nie zasługuje na miejsce w 11. Myślę, że sytuacja bedzie podobna do tej przed rokiem. Grac będzie ten, kto nie popełni żadnych gaf. A jak już jakis kiks się przytrafi, wtedy do składu wskoczy drugi. Na razie nie będzie się dało jasno określic kto faktycznie jest tym numerem 1.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 13:35

Jeśli chodzi o refleks to imo Szczesny > Fabian. Łukasz ma trochę lepszą technikę bronienia. Więcej łapie, nie wybija na oślep. Wojtek czasem tylko 'wypluwa' w losowe miejsce. Co prawda mistrzem tego jest Vito, ale Chesney też daje rade :P

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 326.07.2011, 13:31

cegla -> Po pierwszy zachowaj trochę kultury.... Nieładnie obrażać jednego z piłkarzy Arsenalu. Wracając do Wojtka i Łukasza to po prostu według mnie Łukasz ma większe umiejętności niż Wojtek i koniec, to jest moje zdanie, które sobie wyrobiłem przez ten sezon. Jednak chciałbym, aby w naszej bramce na stałe zagościł Wojtek, który zapewnia nam spokój na bramce, może nie ma tak niesamowitych obron jakie zdarzały się Łukaszowi ale też nie popełnia tak drastycznych błędów jak Łukasz, no i ma świetny charakterek ;)

cegla5055 komentarzy: 152526.07.2011, 13:18

na jakiej ty podstawie sadzisz ze Fabian jest lepszy od Wojtka? Fabian zachowuje sie jak cipka w polu karnym, kazdy go tam depcze

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12626.07.2011, 13:18

Dla mnie jedynym problemem u Szczęsnego jest to, że jest jeszcze zbyt narwany. Charakter charakterem, ale niektóre jego wyjścia (szczególnie poza pole karne) są totalnie zbędne. Z wyprowadzeniem piłki też jest różnie.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 326.07.2011, 13:12

Już o tym pisałem, jednak napiszę ponownie:

umiejętności: Fabian > Wojtek
charakter: Fabian < Wojtek

Ciężko między nimi wybrać. Fabian popłnia czasami zbyt proste błędy, jednak potrafi wybronić wiele kapitalnych piłek, Wojtek raczej nie ma tak świetnych interwencji, jednak nie popełnia tez błędów.

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 13:07

youtube.com/watch?v=hZaFlKFL74g&NR=1

Wojtek poprostu musi być numerem 1!

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.07.2011, 13:00

bialysul

Fabian dopiero co wrócił po kontuzji. Rozegrał parę minut. Tak od razu Boss na niego nie postawi. W tym czasie Wojtek może tylko bardziej ugruntować swoją pozycję i Wenger powie: "Chesney nie dał mi żadnego powodu, bym go posadził na ławce".

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 12:59

bialysul

Z tymi umiejętnościami to być się kłócił...

youtube.com/watch?v=83V1f1ibVLk

aRamsey komentarzy: 948626.07.2011, 12:57

Fabian jest lepszy na linii i lepiej gra nogami, a za to Wojtek w powietrzu miażdży Łukasza. W dodatku charakter Wojtka przemawia za nim.

bialysul komentarzy: 369926.07.2011, 12:56

Fabian nie jest slaby, umiejetnosci ma mysle wieksze niz Wojtek, napewno charakter ma slabszy, mial klopoty z koncentracja , bronil nerwowo, stresowal sie, ale mysle ze przeszedl juz ten etap, zaaklimatyzowal sie, nabral wiary i pewnosci siebie, nie zdziwie sie jak to on bedzie No1

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 12:55

Też mi się podoba :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.07.2011, 12:53

HellSpawn

Fajny Avat :D

fabregas1987 komentarzy: 2582926.07.2011, 12:52

Szczesny jak dla mnie No1 potem Fabianski i Mannone, a Almunie niech szuka nowego klubu /..

HellSpawn komentarzy: 618526.07.2011, 12:50

kilerr

Po co ktoś nowy? Skoro mamy jednego dobrego, a drugiego jeszcze lepszego bramkarza?

kilerr15 komentarzy: 69826.07.2011, 12:46

jesli bylaby opcja to bylbym za rozwiazaniem numer 3 :D sprowadzic kogos nowego, ale na to nie ma szans. W sumie nie wiadomo kto rozpozcznie sezon , choc wszystko wskazuje na Wojtka

fabregas1987 komentarzy: 2582926.07.2011, 12:41

Ja tylko przypominam, ze moze i to bylo odruchowe, ale to Szczesny wypuscil ta pilke :P ale i tak oczywiscie wole zeby to on stal pomiedzy slupkami ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.07.2011, 12:37

kilerr15

Co do Fabiana - gdy broni to odczuwam autentyczny stres, bo w końcu miał kilka rażących wpadek. Z Wojtkiem tak raczej nie ma, bo nie popełnił jeszcze takowych (nie liczę finału CC). Stras jaki można odczuwać przy nim w bramce prawdopodobnie jest związany z dwoma rzeczami: