Szczęsny: Chcę zdobyć Złote Rękawice

Szczęsny: Chcę zdobyć Złote Rękawice 05.05.2014, 19:47, Adam Cygański 26 komentarzy

Wojciech Szczęsny przyznał, że wspaniale było zdobyć Złote Rękawice - nagrodę przyznawaną temu bramkarzowi, który w sezonie Premier League zachowa najwięcej czystych kont.

Obecnie w klasyfikacji tej Szczęsny ma na swym koncie 16 meczów na „zero”, tyle samo co Petr Cech, jednak bramkarz Chelsea nie zagra w ostatnim meczu sezonu z powodu kontuzji.

- Wydaje mi się, że jestem na równi z Cechem i muszę przyznać, że w ostatnich 10-15 minutach meczu z WBA myślałem o tym i nie chciałem przepuścić strzału rywali – powiedział Polak.

- W meczach domowych wspaniale spisujemy się w defensywie i tym razem było tak samo. Ten trend chcemy kontynuować również w kolejnym sezonie. Oczywiście zdobycie Złotych Rękawic byłoby wspaniałym osiągnięciem, jednak teraz nie ma to znaczenia.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że w meczu z WBA nie musimy koniecznie wygrać, jednak według mnie zawsze lepiej jest dobrym akcentem zakończyć sezon na własnym stadionie, dzięki czemu fani wracali do domu w dobrych nastrojach.

- Teraz musimy przygotować się do finału FA Cup. Oczywiście przed nam jeszcze mecz z Norwich, który chcemy wygrać, jednak za wszelką cenę pragniemy zdobyć ten puchar dla naszych kibiców, gdyż przez cały sezon byli niesamowici i po prostu na to zasłużyli – zakończył.

MartiniKS komentarzy: 45508.05.2014, 01:13

Jestem jak najbardziej ""za" i myślę, że je zdobędzie.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12606.05.2014, 14:39

Nie uważam, żeby był to jakoś wyjątkowo dobry sezon Wotjka, ale od nagród się nie umiera. Szkoda, że nasza defensywa nie spisywała się w poważnych meczach.

SzamanTheGunner komentarzy: 83806.05.2014, 14:27

Edyp. Masz kompleks Edypa chlopie. Weź się zastanów co Ty napisałeś :)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.05.2014, 13:41

Zagrać na zero z WBA, chcę żeby chociaż ktoś z Arsenalu wygrał coś w tym sezonie :)

edyp komentarzy: 26606.05.2014, 12:59

a co jakby teraz wojtka na lawie posadzic. Beda miec tyle samo czystych kont i kto ma wiecej rozegranych minut sie patrzy czy jak to dziala?

Paniu76 komentarzy: 1246406.05.2014, 10:50

Niech zgarnie tą nagrodę, i udowodni, że potrafi bardzo dobrze bronić.

Verminator97 komentarzy: 1490006.05.2014, 10:10

Też mam nadzieje, że Wojtek zdobędzie Złote Rękawice. Wystarczy tylko zachować czyste konto w meczu z Norwich. Miał trochę szczęścia z tą kontuzją Cecha, ale jak to mówią szczęście sprzyja lepszym. :p

Dominik11 komentarzy: 2005606.05.2014, 09:17

super jak by wojtek zdobył złote rękawice

jaque komentarzy: 124906.05.2014, 08:04

sądzę iż 0 z tyłu jest jak najbardziej do osiągnięcia... ale w finale i tak ma grać Fabiański ;P

kowalski komentarzy: 269706.05.2014, 07:25

Fajnie by było. Zagrać na zero z Norwich-absolutnie do wykonania.

polskibatmanski komentarzy: 2906.05.2014, 06:36

arsenal bedzie sie oszczedzac przed finalem Norwich walczy o zycie wiec wydaje mis ie ze cos wrzuca nam

SMTX komentarzy: 204506.05.2014, 01:11

Simon696 w sumie to Szczęsny ma praktycznie każdą statystyke gorszą od Cecha- więcej puszczonych, więcej minut, obronione strzały pewnie też. Jedynie co by przemawiało na korzyść Wojtka gdyby nie utrzymał czystego z Norwich to wiek. No, ale to niestety nie są MŚ

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.05.2014, 00:53

Imo najlepszy bramkarz w tym sezonie. Dziwię się że mało kto wystawia to w 11-tce sezonu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.05.2014, 23:39

Mam nadzieje ze zagraja bardziej na 0 z tylu niz hurralnie atakowac. Chcialbym zeby zdobyl ta nagrode :)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52405.05.2014, 21:31

W tym momencie jest niepokonany od 320 minut. Liczę, że seria zostanie przedłużona.

kaden komentarzy: 170305.05.2014, 21:03

adrian

Co nie? Tak mnie Ci ludzie wkurzają... i wiecznie wypominają ten karny z Grecją, a przecież karny może spowodować każda osoba, ponadto gdyby wtedy nie sfaulował być może byłby gol dla Grecji

GROMALL komentarzy: 509005.05.2014, 21:02

Życzę Ci tego Wojtek :)

kaden komentarzy: 170305.05.2014, 21:01

A w przypadku remisu, gdyby Wojtek teraz puścił gola, to kto by zgarnął nagrodę?

Leehu komentarzy: 1049605.05.2014, 20:57

No, no dołączyć do takich sław jak Petr Cech czy van der Sar nie jest łatwo, mam nadzieję że Wojtkowi uda się zrealizować swój plan a potem będzie bardzo mocno trzymał kciuki aby podobna sztuka udała się jego koledze w pucharze Anglii. :P

Ashburton komentarzy: 446105.05.2014, 20:42

To się szykuje sezon pełen pucharów, złote rękawice, nagroda dla najlepszego zarządcy stadionu, FA, Emirates Cup, no no...

stovegunner komentarzy: 238205.05.2014, 20:09

ciężko będzie bo norwich walczy o utrzymanie ale fajnie byłoby

roni komentarzy: 91605.05.2014, 19:49

To byłoby spore indywidualne osiągnięcie. A gdyby nie te kilkanaście makabrycznych goli straconych z czołówką, to mielibyśmy spokojnie najlepszą defensywę.

rysiek098 komentarzy: 248905.05.2014, 19:48