Szczęsny: Nie zawsze trzeba grać pięknie

Szczęsny: Nie zawsze trzeba grać pięknie 18.04.2014, 21:52, Adam Cygański 12 komentarzy

Wojciech Szczęsny przyznał, że „bierze w ciemno” wygrane w ostatnich czterech meczach w sezonie w takim stylu, jak w ostatnim spotkaniu z West Hamem, byleby tylko zająć miejsce w Top Four.

Kanonierzy w lidze zagrają jeszcze z Hull City, Newcastle, WBA i Norwich City.

- W pełni zadowolą mnie jeszcze cztery albo pięć takich meczów, jak to z Młotami. Tak długo, jak zgarniamy trzy „oczka”, styl ma drugorzędne znaczenie – uważa Polak.

- Teraz każdy mecz jest dla nas jak finał. W lidze mieliśmy serię czterech meczów bez wygranej, dlatego to zwycięstwo jest tak ważne. Bądźmy szczerzy – przed tamtymi czterema spotkaniami liczyliśmy się jeszcze w walce o tytuł, jednak teraz mamy nowy cel i musimy walczyć, by go zrealizować. Jesteśmy pewni siebie i robimy swoje.

W meczu z West Hamem Arsene Wenger desygnował do gry najstarszy wyjściowy skład od 10 lat i według Szczęsnego właśnie to doświadczenie może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu:

- Kim Kallstrom to bardzo doświadczony gracz. W meczu z Młotami szczególnie dobrze zaprezentował się w drugiej połowie, w której graliśmy pod presją. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie pomoże nam w realizacji naszego celu.

Wojciech Szczęsny autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.04.2014, 22:30

II połowa meczu z WHU była do przełknięcia

Paniu76 komentarzy: 1246419.04.2014, 17:10

Jak dla mnie te ostatnie mecze możemy grać antyfutbol, oby tylko wszystkie wygrać

jaque komentarzy: 124919.04.2014, 15:46

racja. i z tym starym składem też brawo dla Wengera. potrzeba teraz doświadczenia. teraz jeszcze Flamini wróci :3

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125119.04.2014, 13:58

Tu się zgodzę. Najważniejsze są 3 punkty, ale i tak pierwsza połowa z WHU to była męczarnia.

Ashburton komentarzy: 450719.04.2014, 13:01

Jak nie zawsze?! A kiedy Oni grali ostatnio pięknie? Mi się wydaje że 2 lata temu grali pięknie, Teraz jest kaszana.

mitmichael komentarzy: 4924319.04.2014, 11:12

Tylko trzeba powtorzyc taka gre jak z West Hamem ale znajac wczesniejsze mecze z tego sezonu trudno bedzie oczekiwac od zawodnikow, ze zagraja tak wszystkie mecze do konca. Obym sie mylił

Verminator97 komentarzy: 1490019.04.2014, 00:32

Przecież wcale brzydko nie graliśmy. Może w pierwszej połowie nie zachwycaliśmy i źle to wyglądało, ale w drugiej graliśmy naprawdę fajnie. Cazorla grał naprawdę świetnie, a nawet Giroud z Lukasem pokazali, że nie zapomnieli jak się strzela gole. Aaron zaliczył świetne wejście i zagraliśmy kilka naprawdę fajnych, składnych akcji. Nie wiem o co chodzi Wojtkowi z tą brzydką grą. IMO graliśmy przyzwoicie i fajnie się to oglądało w drugiej połowie. W brzydkim stylu to wygraliśmy ze Spurs na WHL czy z CP na Selhurst Park.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57018.04.2014, 23:57

Pierwszej połówki nie oglądałem, ale druga nie była w stylu "gry brzydkiej".

DexteR_000 komentarzy: 764018.04.2014, 22:40

Jak dla mnie to ten mecz nie był aż taki brzydki.

maxbys komentarzy: 70018.04.2014, 22:20

A serio tak brzydko zagrali ? z tego co patrzyłem na oceny to jakoś nie zauważyłem tego ani jak czytałem opis no może przespali pierwszą połowę ale w drugiej już było nieźle chyba byle od początku ramsey i będzie ok a murowali brame też dość krócej niż na przykład jak z KFC grali

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.04.2014, 22:00

Czasem potrzebne są te brzydkie zwycięstwa.