The Times: Obecna tabela zadecyduje

The Times: Obecna tabela zadecyduje 23.04.2020, 14:47, Patryk Bielski 35 komentarzy

Jak informują brytyjscy dziennikarze, UEFA zdecydowała, że jeśli nie uda się dokończyć obecnego sezonu, to miejsca w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów będą uwarunkowane "zasługami sportowymi".

Według The Times oznacza to, że o udziale w Lidze Mistrzów decydować będzie stosunek punktów na mecz na podstawie obecnej tabeli. W tej sytuacji w najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywkach zagrałyby ekipy Liverpoolu, Manchesteru City, Leicesteru City i Chelsea.

Udział w Lidze Europy przypadłby natomiast Manchesterowi United i Sheffield United (awans na szóstą lokatę z powodu jednego meczu mniej niż Wolves). Na pocieszenie, przy takim rozwiązaniu Arsenal po raz pierwszy od czterech lat skończyłby ligę przed Tottenhamem (awans na ósme miejsce z dziewiątego z uwagi na jeden mecz mniej).

Nie wiadomo również, czy wykluczenie z Ligi Mistrzów dla Manchesteru City zostanie podtrzymane. Jeśli tak, możliwe że Kanonierów w przyszłym sezonie zobaczymy w rozgrywkach Ligi Europy.

Liga EuropyLiga Mistrzów autor: Patryk Bielski źrodło: sportbible.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
MarioG komentarzy: 88226.04.2020, 02:53

@Castillo: podziękuję Kroenke, Wengerowi i Panu GoodEbning

Dubhead komentarzy: 140 newsów: 625.04.2020, 13:30

wczoraj czytalem ze Holandia tak posmedryczyla ze lokalna druzyna Wilhelm II zagra w LE. Nie obrazilbym sie za ARS w takim wypadku.

kwiatinho komentarzy: 763624.04.2020, 18:09

@fabregas1987:
Mistrzostwo uznaniowo dlatego pisałem o decyzji FA i pełnej zgodzie wszystkich drużyn.

Reszta wyjść była przymierzana w Serie A i 16 z 20 drużyn zaakceptowały taką wersję wydarzeń.

Uważam że to wybór najmniejszego zła

Castillo komentarzy: 100524.04.2020, 16:22

Rzygać mi się już chce tą LE

fabregas1987 komentarzy: 2144924.04.2020, 16:21

@kwiatinho: trochę to się nie trzyma kupy co piszesz. Układ tabeli jeśli chodzi o awans do pucharów z zeszłego sezonu, ale mistrzostwo dla Liverpoolu i brak spadku zespołów z ostatnich miejsc. Albo się mówi A, albo B

Bednar komentarzy: 129224.04.2020, 11:11

Nie rozumiem dlaczego rozważa się inne opcje niż dokończenie sezonu po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem. Zakończenie sezonu w takim momencie, bez znaczenia czy wyniki dotychczasowe będą wiążące czy skończy się anulacją sezonu to pomysł krzywdzący bardzo wiele drużyn, za to zyskuje mało która.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dokończenie obecnego sezonu, nawet jeśli miałoby się to stać w sierpniu i zmienienie formuły przyszłego, tak żeby można go było rozegrać bez kończenia w lipcu czy grania po 3 mecze na tydzień. Dlaczego tak? Dlatego, że każdy klub wystartuje z równymi szansami i nawet ligę bez rewanży da się tak ustawić, żeby w miarę sprawiedliwie.

lordoftheboard komentarzy: 477424.04.2020, 09:37

No to Auba, Torreira i pewnie Laca robią papa

kwiatinho komentarzy: 763623.04.2020, 23:51

@fabregas1987:
Uważam że jeżeli nie możnaby dograć sezonu do końca to żadna drużyna nie powinna spaść z ligi dodatkowo dwie pierwsze z Championship awansować, a ligę w przyszłym sezonie rozszerzyć o te 2 zespoły.
Co do europejskich pucharów to powinny w takim wypadku grać zespoły jak w tym sezonie (tabela sezonu 19/20) chyba że City dostanie definitywnego bana na puchary to kolejny zespół z tabeli do LM i LE

Nie jest to idealne rozwiązanie ale takiego po prostu nie ma jeśli nie uda się dograć do końca obecnych rozgrywek.
Takie trochę mniejsze zło.

Pozostaje tylko kwestia mistrzostwa. Tu decyzją FA i przedstawicieli wszystkich klubów powinien tytuł otrzymać Liverpool. Bezdyskusyjny mistrz tego sezonu.

Największym przegranym byłby zespół Leicester i trochę United i za to powinni dostać jakąś rekompensatę. Największymi wygranymi to drużyny z dołu tabeli i Arsenal oraz Tottenham

fabregas1987 komentarzy: 2144923.04.2020, 23:24

@kwiatinho: @Elastico07:
nie no pewnie, najbardziej sprawiedliwe jest dokończenie rozgrywek, bo tak jak mówicie matematyczne szanse są i różnice punktowe małe, ale sytuacja jest nadzwyczajna i gdyby zdecydowano, że sezon kończy się przy obecnym układzie tabeli to nie uważam, że moglibyśmy winę za brak europejskich pucharów zrzucać na coronavirusa tylko naszą słabą grę przez 7 miesięcy

kuzguwu komentarzy: 259823.04.2020, 23:22

A miało być już tak pięknie...

MarkOvermars komentarzy: 652623.04.2020, 23:12

Niestety ale jest to najsprawiedliwsze rozwiązanie

imprecis komentarzy: 18176 newsów: 2123.04.2020, 23:10

Myślę, że to nie przejdzie. To byłaby b. niesprawiedliwa decyzja. Każde miejsce w tabeli poza mistrzem jest jeszcze otwarte.

tyson880 komentarzy: 1009723.04.2020, 21:24

Moim zdaniem decyzja na temat obecnych rozgrywek, powinna zostać wstrzymana możliwie jak najdłużej, ale prawdopodobnie najbardziej sprawiedliwą decyzją, będzie zakończenie rozgrywek na stan dzisiejszy.

Serduszko komentarzy: 87323.04.2020, 20:26

Arsenal od początku stycznia buja się na 9..10...11 miejscu , a że mamy 5 pkt. straty do czwartego miejsca to nic nie zmienia. Czy to sprawiedliwe ? zawsze znajdzie się ktoś pokrzywdzony. City pewnie zagra w LM . Zrobią kocie oczy jacy to oni są biedni przez pandemię , a LM to spory zaszczyt gotówki.

arsenalfreak komentarzy: 7823.04.2020, 19:27

Kluby przecież nic tu nie mają do gadania. Też myślę że uefa zamknie sezon bez dokończenia go bo to za duże ryzyko przede wszystkim finansowe. Po zamknięciu stanu pandemii zacznie się na świecie gigantyczne prawnicze reality show pt. Każdy pozywa każdego. Kluby i cała federacja by zbankrutowały od odszkodowań od kibiców i pilkarzy/pracownikow/rodzin zmarłych gdyby sezon był dograny do końca i każdy ma tego świadomość.

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 799923.04.2020, 18:33

@Fozzie napisał: ". Za dużo kluby by miały do zwrotu z tytułu praw tv"
Akurat kluby mają mało do powiedzenia gdy wyższe władze podejmą decyzję,że sezonu nie da się dograć.

Fozzie komentarzy: 23623.04.2020, 17:48

Nie ma takiej opcji, sezon zostanie dograny, w myśl zasady naszego klasyka.... Kasa misiu, kasa. Za dużo kluby by miały do zwrotu z tytułu praw tv

Patryk (administrator) komentarzy: 681 newsów: 534123.04.2020, 17:05

@ortiz93: Racja. Zmieniłem tę kwestię.

ortiz93 komentarzy: 1223.04.2020, 16:29

Anglia ma 3 miejsca w LE. Jedno z pucharu Anglii. Skoro PL nie zostanie dokończona to tym bardziej FA Cup, więc miejsce w LE przypadnie na 7. drużynę w tabeli. Jeśli City będzie miało bana na europejskie puchary to MU wpada do LM a trzecie miejsce w LE przypadnie na 8. miejsce w tabeli czyli Arsenalowi. Poprawcie mnie jeśli źle rozumuje.

kwiatinho komentarzy: 763623.04.2020, 16:28

@tomash473:
Co to znaczy że nie zasłużył? 5 pkt straty mecz zaległy i 10 kolejek w ich nogach do końca sezonu. Po zakończeniu sezonu można stwierdzić kto zasłużył a kto nie

kwiatinho komentarzy: 763623.04.2020, 16:26

@MuodyWenger:
To były tylko przypuszczenia. Dzisiaj odbyło się spotkanie na szczycie UEFY i to są ostateczne ustalenia

PrzeArs (zawieszony) komentarzy: 202523.04.2020, 16:16

Hahah to jest ostatnia rzecz na którą się zdecydują . Na szczęście dla nas .

tomash473 komentarzy: 141023.04.2020, 16:05

@tomash473: *jakakolwiek oprócz dobrania sezonu do końca.

tomash473 komentarzy: 141023.04.2020, 16:04

Pod wodzą Artety zaczęliśmy zdobywać punkty i powoli przesuwaliśmy się w górę tabeli, więc z takiego punktu widzenia szkoda byłoby nie dokończyć sezonu. Jakakolwiek decyzja zostanie podjęta to ktoś będzie pokrzywdzony, ale wiadomo byle nie Arsenal. Bądźmy szczerzy, Arsenal nie zasłużył na grę w Lidze Mistrzów, nawet LE wydaje się być za wysokim poziomem. Ten sezon to blamaż i w mojej opinii ta drużyna nie zasłużyła na europejskie puchary.

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 21523 newsów: 323.04.2020, 15:47

Moze i Arsenal znajduje sie w polowie stawki i tylko remisuje, ale przeciez nie przegral meczu w 2020 D:

MuodyWenger komentarzy: 371 newsów: 1223.04.2020, 15:44

Ciekawe jak dwie gazety interpretują wyrażenie "zasługi klubów". Wczoraj chyba czytałem chyba z Mirrora, że chodzi o miejsce w rankingu klubowym UEFA i tam uwaga, Arsenal ma zasłużone 4. miejsce. Moim zdaniem i tak nie ma się o co kłócić bo jakiekolwiek rozgrywki międzynarodowe ruszą dopiero w 2021

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49940 newsów: 40523.04.2020, 15:41

Tylko dogranie sezonu będzie sprawiedliwe dla wszystkich. W innym wypadku zawsze będą pokrzywdzeni.

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 799923.04.2020, 15:34

@fabregas1987 napisał: "Jesteśmy w połowie tabeli, w żaden sposób nie moglibyśmy się czuć pokrzywdzeni przy takim obrocie spraw"
Oczywiście że możemy bo sezon się jeszcze nie skończył

KapitanJack10 komentarzy: 293723.04.2020, 15:34

Dzięki Unai.

kwiatinho komentarzy: 763623.04.2020, 15:27

@fabregas1987:
Póki są szanse nawet czysto matematyczne to każdy powinien czuć się pokrzywdzony. Dopiero niedawno United wskoczyło na 5 miejsce.... Co mają powiedzieć takie kluby jak Wolverhampton czy Shieffeld.
Po to sezon trwa 38 meczów żeby każdy zagrał z każdym dwukrotnie. Czy mając 5pkt straty i mecz zaległy na 10 kolejek przed końcem jesteśmy skazani na 9 miejsce na koniec sezonu?

Bez znaczenia że prezentowaliśmy się słabo. Skoro mamy tak mało straty to znaczy że inne kluby nie prezentowały się o wiele lepiej

A co mają powiedzieć kluby które walczą o utrzymanie? No i pozostają jeszcze miejsca premiowane grą w LE

fabregas1987 komentarzy: 2144923.04.2020, 15:16

Jesteśmy w połowie tabeli, w żaden sposób nie moglibyśmy się czuć pokrzywdzeni przy takim obrocie spraw

sWinny komentarzy: 267923.04.2020, 14:57

Oczywiście. Też uważam, że nie zaslugujemy na LM. Sportowo ten sezon to totalna klapa.

sloikskce komentarzy: 13523.04.2020, 14:56

Plus jeśli kluby same przegłosują anulowanie sezonu?

sloikskce komentarzy: 13523.04.2020, 14:55

A czy to nie decyduje FA a nie UEFA?

GunnersFan9 komentarzy: 5991 newsów: 823.04.2020, 14:53

I prawidłowo. Sportowo nie zasłużyliśmy na grę w Lidze Mistrzów.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.33
Gracz lipca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.14
Gracz lipca wybór użytkowników Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl