Tierney jedzie na Euro, Saka z nagrodą piłkarza meczu

Tierney jedzie na Euro, Saka z nagrodą piłkarza meczu 13.11.2020, 11:24, Patryk Bielski 5 komentarzy

Wczorajszy wieczór był szczególnym dla obrońcy Arsenalu Kierana Tierneya. Szkot wraz ze swoją reprezentacją po raz pierwszy od 1994 awansowali na turniej mistrzostw Europy.

Szkoci w decydującym pojedynku kwalifikacyjnym na wyjeździe rozprawili się z Serbią. Po 90. minucie meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 1-1, ale w rzutach karnych lepsi okazali się goście. Decydującej jedenastki nie wykorzystał gracz Fulham - Mitrovic.

Tierney był w tym meczu filarem defensywnej trójki drużyny Steve'a Clarke'a. 23-latek miał 79% celnych podań, jedną wygraną główkę, 70 kontaktów z piłką, 3 wybicia piłki i jedno dośrodkowanie.

Innym Kanonierem, który może zaliczyć wczorajszy dzień do udanych był Bukayo Saka. 19-latek rozegrał 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii z Irlandią, który Synowie Albionu wygrali 3-0. Pomocnik Arsenalu zdobył statuetkę gracza meczu i zaliczył imponujący występ. Miał 100% skuteczność w swoich dryblingach, pojedynkach w powietrzu oraz odbiorach. Zaliczył 57 kontaktów z piłką, wykreował 3 szanse i 90% jego podań znajdowało swoich adresatów. Anglik wywalczył także rzut karny, który na bramkę zamienił Calvert-Lewin. Na boisku w 64. minucie pojawił się także Maitland-Niles.

Bukayo SakaKieran TierneyReprezentacje autor: Patryk Bielski źrodło: własne
ZebDarek komentarzy: 430 newsów: 113.11.2020, 23:20

Meczowe statystyki marzenie!!! Gratulacje!

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 813.11.2020, 14:54

Z jednej strony przepłacony Pepe a z drugiej diament Bukayo. Lepiej inwestować w wychowanka.

Adi17 komentarzy: 293113.11.2020, 12:14

Saka-Martinelli czekam na takie skrzydła!

kuzguwu komentarzy: 536713.11.2020, 11:56