Toshack nie będzie ryzykował zdrowia Ramsey'a

Toshack nie będzie ryzykował zdrowia Ramsey'a 14.10.2009, 11:45, Adrian Rymuza 14 komentarzy

John Toshack, trener reprezentacji Walii, wyznał, że Aaron Ramsey może spędzić najbliższy mecz reprezentacji na ławce, ze względu na lekką kontuzję pleców.

Młody pomocnik nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania się w tym sezonie w pierwszym składzie Arsenalu, ale pomimo tego spędził na boisku 90. minut w niedzielnym spotkaniu, w którym to reprezentacja Walii przegrała 2-1 z Finlandią.

Aaron ma niewielkie problemy z plecami i zdaniem Toshacka wystawianie go w pierwszym składzie w środowy wieczór byłoby nierozsądne.

Toshack rozważa przesunięcie Ashley’a Williamsa do pomocy, chociaż zdaje sobie zapewne sprawę z tego, że pozostawienie Ramsey’a na ławce rezerwowych może zostać skrytykowane.

- Wszystko zależy od tego, jak Aaron będzie się czuł. Nie mam zamiaru ulegać presji i wystawiać zawodnika, który nie będzie w pełni sił – tłumaczy trener Walii.

- Robimy wszystko, żeby wyleczyć plecy Ramsey’a. Widać poprawę i mamy nadzieję, że będzie dostępny na najbliższy mecz, nawet jeżeli nie zagra od pierwszych minut.

- Nie zagrał pełnego meczu dla Arsenalu w tym sezonie i zastanawiamy się, czy kolejne 90. minut po meczu z Finlandią nie będzie dla niego zbyt dużym obciążeniem, szczególnie biorąc pod uwagę jego zdrowie.

- Jeśli zawodnik nie zagrał pełnego meczu dla klubu, to wystawianie go na 90. minut w dwóch kolejnych spotkaniach w przeciągu zaledwie pięciu dni może okazać się niezbyt mądrą rzeczą.

- Będziemy musieli to przemyśleć – zakończył Toshack.

Aaron RamseyJohn ToshackReprezentacje autor: Adrian Rymuza źrodło: Sky Sports
niski93 komentarzy: 581614.10.2009, 21:20

Aaron gra i strzelił brame. Tylko, żeby wrócił cały...

Katie komentarzy: 552 newsów: 614.10.2009, 20:30

Aaron gra.... rzeczywiście lepiej żeby odpoczął ;/

pietraz komentarzy: 158814.10.2009, 20:10

kurde no i jednak gra od pierwszych minut..lipa może być, oby go zdjął po pierwszej połowie bo Walia już wygrywa

waldek_89 komentarzy: 573514.10.2009, 20:05

lepiej dać mu odpocząć;)

ArsenalTheBest komentarzy: 102614.10.2009, 17:57

Niezagra z Birmingham to pewne ale niech wraca szybko:)

IronHide_AFC komentarzy: 164214.10.2009, 16:46

lekka czyli długo nie będzie musiał się kurować i omijać murawę

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 214.10.2009, 16:21

Bardzo lepiej niech odpocznie przed tym jak ma złapać gorszą kontuzję świetna decyzja.

Szef komentarzy: 1303514.10.2009, 15:28

niech odpocznie bo juz nam Denilson wylecial na dluzszy okres czasu, a Nasri jeszcze nie wrocil do gry wiec Ramsey przyda sie teraz

Cesc_Fabri_4 komentarzy: 113414.10.2009, 13:14

no bo sie nie wymeczy tyle jak bedzie siedzial na lawie i nie bedzie mial dalzszych problemow;]

topol95 komentarzy: 152714.10.2009, 13:08

Lepiej ,żeby posiedział na ławie w tym meczu.

Cesc_Fan komentarzy: 452414.10.2009, 12:07

Bodajże Denilson też ma kontuzję pleców i będzie pauzować przez dwa miesiące ,więc lepiej nie przemęczać Aarona i dać mu trochę odpoczynku .
Było ,by dobrze ,gdyby był w pełni sił na Liverpool w CC .

aRamsey komentarzy: 948614.10.2009, 11:56

przecież chyba w CC zagrał 90 min... no, ale mniejsza o to, moim zdaniem powinien wrócić już do Londynu i nie wchodzić nawet z ławki rezerwowych...

Paulina200 (zawieszony) komentarzy: 63914.10.2009, 11:54

,,Jeśli zawodnik nie zagrał pełnego meczu dla klubu, to wystawianie go na 90. minut w dwóch kolejnych spotkaniach w przeciągu zaledwie pięciu dni może okazać się niezbyt mądrą rzeczą." W naszej reprezentacji coś takiego nie funkcjonuję.