Trzy gole, trzy punkty, trzecie zwycięstwo: Bournemouth 0-3 Arsenal!

Trzy gole, trzy punkty, trzecie zwycięstwo: Bournemouth 0-3 Arsenal! 20.08.2022, 22:10, Bartek Romanowski 3241 komentarzy

Po dwóch kolejnych zwycięstwach kolejno z Crystal Palace 2-0 na wyjeździe oraz z Leicesterem 4-2 u siebie, przyszła pora na kolejny wyjazd, tym razem do Bournemouth. Drużyna Scotta Parkera rozpoczęła sezon od wygranej u siebie z Aston Villą 2-0, a w poprzedniej kolejce uległa Manchesterowi City na Etihad Stadium 0-4. Oto, w jakich składach wystąpiły obie drużyny:

Bournemouth: Travers – Mepham, Senesi (46’ Anthony), Kelly – Smith, Lerma, Pearson (46’ Cook), Zemura – Tavernier, Billing (65’ Christie) - Moore

Arsenal: Ramsdale - White (74' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Xhaka (88’ Lokonga), Partey – Saka (88’ Tierney), Odegaard (74' Smith Rowe), Martinelli (74' Nketiah) - Jesus

Od samego początku meczu to Arsenal dyktował tempo gry. Szybka gra piłką i wysoki pressing powodowały, że piłkarze gospodarzy byli kompletnie bezradni.

Już w 5. minucie spotkania kibice gości mogli cieszyć się z pierwszego gola dla Kanonierów. Po wywalczeniu sobie pozycji przez Gabriela Jesusa i efektownym dryblingu między kilkoma zawodnikami Wisienek posłał on piłkę do swojego kolegi z reprezentacji Martinellego, wypuszczając go tym samym sam na sam z Traversem. Skrzydłowy posłał płaski strzał w długi róg bramki, który wybronił Irlandczyk, jednak piłka trafiła pod nogi Martina Odegaarda, który dobił futbolówkę do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Szybko strzelona bramka nie ostudziła jednak zapału zespołu Mikela Artety i zawodnicy podejmowali kolejne próby ataków. Gospodarze nie mieli praktycznie styczności z piłką, przyglądali się raczej jak operują nią goście. W 11. minucie spotkania Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Bo składnej akcji na prawej stronie boiska i wprowadzeniu Bena White’a na prawym skrzydle, Anglik zagrał penetrujące podanie w okolice jedenastego metra pola karnego Traversa. Do piłki pierwszy dopadł Gabriel Jesus. Można powiedzieć, że Brazylijczyka zawiodło nieco przyjęcie piłki, jednak ta znowu trafiła idealnie na nogę kapitana Arsenalu, który technicznym strzałem przy prawym słupku bramkarza gospodarzy wpakował ją do siatki, nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans. 2-0 dla Arsenalu!

W kolejnych minutach zawodnicy Bournemouth zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę Kanonierów. Mimo pełnej kontroli nad tym spotkaniem, piłkarze gości spuścili nieco z tonu i nie atakowali już z taką zawziętością, jak w pierwszym kwadransie. Nie zmienia to jednak faktu, że na przerwę zawodnicy Arsenalu schodzili z 8 wykreowanymi sytuacjami bramkowymi, 3 strzałami celnymi oraz 74% posiadaniem piłki.

Po przerwie w zespole gospodarzy zobaczyliśmy 2 nowe twarze oraz zmianę ustawienia na boisku. To pozwoliło im na dłuższy czas utrzymywania się przy piłce, z którą udawało się podchodzić coraz wyżej. Dużo lepiej weszli w drugą odsłonę, mieli większe posiadanie piłki i mogłoby się wydawać, że będą chcieli podjąć próbę powrotu do tego spotkania. Arsenal, jak doświadczony bokser, w 54. minucie tego meczu wymierzył jednak zabójczy cios. I co to był za cios! Kanonierzy krótko rozegrali rzut wolny z prawej strony boiska. Martin Odegaard wypuścił na skrzydle Martinellego, który dośrodkował piłkę w pole karne. Wydawało się, że podanie było trochę przeciągnięte, jednak akcje zamykał Granit Xhaka. Opanował piłkę dobrym przyjęciem i wycofał ją w okolice 16. metra boiska. Tam czekał na nią William Saliba, który efektownym strzałem lewą nogą pokonał Traversa. Piłka musnęła jeszcze poprzeczkę, nie pozostawiając Zinczence nic innego, niż tylko złapać się za głowę. Trudno o piękniejszą debiutancką bramkę. 3-0 dla Arsenalu!

Ten gol pogrążył ekipę gospodarzy. Próbowali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, jednak obrońcy Arsenalu spisywali się w tym spotkaniu znakomicie. Kilka razy interweniować musiał Ramsdale, jednak piłkarze Bourenomouth nie potrafili realnie zagrozić jego bramce. W swojej ostatniej akcji w tym spotkaniu Martin Odegaard posłał przeszywające podanie między obrońcami gospodarzy, piłkę świetnie przyjął sobie Gabriel Jesus i bez problemu pokonał Traversa. Jednakże po interwencji VAR, sędzia musiał anulować bramkę Brazylijczyka, ku niezadowoleniu graczy Fantasy Premier League, którzy przyznali napastnikowi kapitana w bieżącej kolejce.

Arsenal przeprowadził potrójną zmianę, zeszli Odegaard, Martinelli oraz White, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Smith Rowe, Nketiah oraz Tomiyasu. Od tego czasu akcje w tym meczu były już raczej szarpane i brakowało w grze obu zespołów płynności. Obie drużyny starały się atakować, jednak więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Swoje szanse od Mikela Artety otrzymali jeszcze Lokonga oraz Tierney, zmieniając kolejno Xhakę i Sakę w 88. minucie. Po 5 minutach czasu doliczonego sędzia Craig Pawson zakończył to spotkanie.

Trzeci mecz i trzecia wygrana Arsenalu w tym sezonie. Ekipa Mikela Artety nie mogła sobie wymarzyć lepszego wejścia w bieżącą kampanię. 9 goli strzelonych, 9 punktów – kontrast w porównaniu z początkiem poprzedniej jest widoczny gołym okiem. Po takim wejściu w sezon, po takim spotkaniu z Bournemouth tequilla, która czeka w szafce, otwiera się sama.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
coooyg11 komentarzy: 315325.08.2022, 22:10

@Ech0z: odpowiednik mojego CX, będziesz na pewno zadowolony ! :)

Kiepomen komentarzy: 422925.08.2022, 20:24

Wdowiak na pusta nie trafia i teraz 1:0..

MarkOvermars komentarzy: 908425.08.2022, 20:02

Pepe wypożyczony, czekamy na transfer IN

Piotrek95 komentarzy: 893325.08.2022, 19:59

No szkoda że ta Nicea takie biedaki, przypomni ktoś do kiedy on ma kontrakt?

damianARSENAL komentarzy: 842625.08.2022, 19:58

Pepe out wiec ktoś na pewno jeszcze przyjdzie

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.08.2022, 19:57

Pepe oficjalnie wypożyczony. Szkoda że nie sprzedany ale dobre i to.

Thoneick komentarzy: 196325.08.2022, 19:56

Ale bym już obejrzał takie Arsenal vs Omonia Nikozja

Cartman_KG komentarzy: 362725.08.2022, 19:56

@imprecis: no właśnie chyba prędzej Twój. Piszesz waść głupoty, które się wykluczają.

Piotrek95 komentarzy: 893325.08.2022, 19:55

Fajnie że Raków tak ogarnia, z drugiej strony to jest tak przykre że w Polsce awans jedynego zespołu do fazy grupowej nawet nie Ligi Europy tylko Konferencji jest traktowany jako zaskoczenie i duży sukces

venomen komentarzy: 12225.08.2022, 19:51

Musiolik to ma w nogach chyba z 10 km po tej połowie. Sparta nie tyle bez pomysłu, co całkowicie zneutralizowana przez świetną i aktywną grę obrońców. Może być awansik.

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 125.08.2022, 19:50

@filo94: a nie jest przypadkiem tak, że w Anglii okienko zamyka się o północy 01.09?

Kiepomen komentarzy: 422925.08.2022, 19:47

Slavia bez argumentów, raków może dziś awansować.

GunnerKaspi komentarzy: 70725.08.2022, 19:45

@Garfield_pl: wolna sprzedaż biletów będzie się odbywać za pośrednictwem jakiejs konkretnej strony internetowej? Moje marzenie zobaczyć Real w Warszawie.

ostriket komentarzy: 655425.08.2022, 19:41

Raków od początku meczu gra na czas... Aż się proszą o kłopoty.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.08.2022, 19:40

@arsenallord: No właśnie w ostatni dzień może być różnie, bo gramy z Aston Villa :D

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11725.08.2022, 19:34

Ja czekam na ostatni dzień okienka. Będą emocje podejrzewam

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 125.08.2022, 19:28

Widzę że dziś martwa cisza w kontekście potencjalnych transferów Arsenalu. Zostało jeszcze kilka dni więc nadal mam nadzieję, że Arteta nie popełni swojego błędu ze stycznia i nie będzie grał na "przeczekanie" jeśli chodzi o zakontraktowanie nowego pomocnika i skrzydłowego.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2425.08.2022, 19:22

Spokojnie, to juz jutro losowanie prawdziwych rozgrywek europejskich, gdzie gra sie dla szacunku, prestiżu, sportu, a nie dla brudnych pieniedzy

cobi90 komentarzy: 125525.08.2022, 19:20

Kiedy nasze losowanie? Jutro?

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2425.08.2022, 19:17

@Garfield_pl:

W sensie mi chodzilo o terminarz poszczegolnych spotkan(czy graja wtorek/sroda o ktorej), a nie bilety :P

imprecis komentarzy: 65025.08.2022, 19:17

@Cartman_KG: co tutaj się wyklucza? Wiesz w ogóle co to ustawienie, a co to gra 1v1? Ustawienie to macro, a 1v1 to micro.

@kwiatinho: Możesz nadrobić braki fizyczne w powietrzu sprytnym ustawieniem ciała, spychaniem napastnika, ustawieniem się tak by wymusić faul etc. Nie wiem co tutaj takiego kontrowersyjnego.

Wasz brak zrozumienia piłki smuci.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.08.2022, 19:14

@Traitor: Muszę jeszcze raz napisać, bo mam ze 100 wiadomości prywatnych o bilety na Szachtar.

Dziś pytałem w klubie i ma wyglądać to tak:

1. najprawdopodobniej już od jutra sprzedaż pojedynczych i może pakietów dla karnetowiczów Legii I Szachtara
2. za kilka dni wolna sprzedaż

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2425.08.2022, 19:12

Wiecie moze, kiedy bedzie terminarz z datami/godzinami spotkan lm?

volter1985_pl komentarzy: 27325.08.2022, 19:10

@Ech0z: mam go do ps5... Świetna sprawa

M4rcin komentarzy: 146225.08.2022, 19:08

Wie ktos ile mniej wiecej beda kosztowac bilety na real-shaktar?

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 125.08.2022, 19:05

Poczytałem na czym to polega, to wchodzi od 24/25 i losowania jak najbardziej będą - będą losowane mecze, każda z drużyn rozegra 8, następnie 8 drużyn z największą ilością punktów przechodzi do 1/8 pucharów i kolejne 16 drużyn powalczy w barażach o miejsce w 1/8, wygrany przechodzi do 1/8, przegrany spada do ligii Europy. Spoko system się wydaje.

lordoftheboard komentarzy: 819825.08.2022, 18:59

@arsenallord: dziś pisałem rzeczy które się jie dzieją w futbolu i oprócz meczu PSG Juve byl tam właśnie Puchar dla kur

NaZawszeArsenal komentarzy: 122425.08.2022, 18:54