U-21: Arsenal 0-1 Tottenham

U-21: Arsenal 0-1 Tottenham 23.04.2013, 09:51, Adam Cygański 17 komentarzy

Arsenal U-21 przegrał wczoraj na Underhill Stadium w Barnet z rówieśnikami z Tottenhamu 0-1, przez co stracił już szanse na awans do kolejnej rundy Premier League U-21.

Steve Gatting dokonał trzech zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Wolverhampton. W miejsce Jordana Wyntera zagrał Carl Jenkinson, Zaka Ansaha zastąpił Francis Coquelin, a Daniela Boatenga Isaac Hayden.

Spotkanie od samego początku miało szalone tempo. Piłka co rusz przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie, a pierwsi bardzo groźną okazję strzelecką stworzyli Kanonierzy. Chuba Akpom wymanewrował w środku pola Granta Halla i popędził na bramkę Tottenhamu, jednak jego strzał był minimalnie niecelny.

8 minut później groźną akcją odpowiedzieli Koguty. Cristian Ceballos zagrał piłkę do Toma Carrolla, a ten oddał strzał na bramkę Damiana Martineza, jednak chybił.

W pierwszej części gry nie brakowało akcji podbramkowych, a wielką szansę na objęcie prowadzenia w ostatniej minucie mieli zawodnicy Tottenhamu, którzy po szybkiej kontrze pędzili na bramkę Arsenalu w trzech zawodników przeciwko dwóm, jednak Shaquile Coulthirst oddał strzał prosto w Martineza. Do przerwy 0-0.

Druga połowa zaczęła się dla Tottenhamu wyśmienicie. Zaledwie 12 sekund po wznowieniu gry Nabil Bentalem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

W 58. minucie znów bardzo dogodną okazję, tym razem na podwyższenie wyniku miały Koguty, jednak Ceballos z 9 metrów strzelił wprost w Martineza.

W 63. minucie meczu Steve Gatting przeprowadził jedyną zmianę w meczu. Miejsce Gediona Zelalema zajął Sanchez Watt.

W 66. minucie Kanonierzy byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Doskonałą piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Jernade Meade, a Akpom po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę. Futbolówkę próbował jeszcze dobijać Serge Gnabry, jednak niecelnie. 19 minut później The Gunners znów byli bliscy celu. Kris Olsson szybko zagrał piłkę z rzutu wolnego do Akpoma, jednak strzał Anglika dobrze obronił bramkarz gości. Arsenal mimo usilnych starań nie zdołał strzelić gola i ostatecznie przegrał to spotkanie 0-1.

Przed Kanonierami jeszcze dwa mecze w obecnym sezonie Premier League U-21 – 30 kwietnia z Wolverhampton, a trzy dni później z Liverpoolem.

Arsenal U-21 0-1 Tottenham U-21

46’ [0 – 1] N. Bentalem

Arsenal: Martinez – Jenkinson, Hayden, Hajrovic, Meade – Coquelin, Yennaris – Gnabry, Zelelem (Watt), Olsson – Akpom.

Ławka rezerwowych: Shea, Bellerin, Monteiro, Eastmond.

Tabela Premier League U-21 Elite Group:

Image and video hosting by TinyPic

Arsenal U21Tottenham Hotspur autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
hei007 komentarzy: 352823.04.2013, 19:21

Patrząc na tabele to nasza młodzież 70% (zawodników) to cieniasy.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.04.2013, 18:17

Szkoda, że młodzi przegrali z kurakami; /

vcc93 komentarzy: 17323.04.2013, 18:13

ale to zepsułi

Leehu komentarzy: 1049623.04.2013, 17:49

kurde przegrany pojedynek derbowy miejmy nadzieję że Bale im nie pomoże zbytnio w Premier League i będą pod nami w tabeli. ;P

Yakub97 komentarzy: 574623.04.2013, 16:04

Szkoda porazki ale najwaznieszy pojedynek derbowy to toczyc sie jeszcze do zakonczenia sezonu bedzie :D

sloikskce komentarzy: 23623.04.2013, 12:42

tylko np. u nas w u21 moga promowac najlepszych 16 latkow zeby sie prommowali i grali ze starszymi, a 16 a 21 lat jest duza roznica. tego nie wiemy. tam klada nacisk na pare innych rzeczy. poza tym jak z tego u21 na stale do 1 skladu wskoczy 3 to juz bedzie duzy suksce

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2013, 12:32

Dajcie spokój, to już nie są dzieciaczki 12-13 letnie, tylko (prawie) zawodnicy, którzy za rok, góra dwa powinni grywać w pierwszym składzie w zespołach co najmniej Championship. I w takim wieku powinna być zaszczepiona chęć do wygrywania, wyszarpywania 3 punktów za wszelką cenę! A potem płaczecie, że nie mamy mentalności zwycięzców.

Korss komentarzy: 234223.04.2013, 11:55

Jednego diamenta???

Może i się nie liczą wyniki, ale to jest Tottenham i z nimi trzeba wygrywać nawet w bierki.

Trequartista komentarzy: 536623.04.2013, 11:18

Wyniki nie są ważne. Już lepiej mieć 10, którzy nie kopną prosto piłki i jednego diamenta, niż 11 przeciętniaków, którzy i tak się nie przebiją.

maciekbe komentarzy: 1245823.04.2013, 10:41

@sloik dokładnie, to tylko taki inkubator talentów, wszytko po to, żeby ci, którzy mają się przebić do seniorów, a nie znaleźli wypożyczenia byli w ruchu

Zobaczcie, jaką koguty mają wczutę, bilans bramkowy mówi sam za siebie :D

sloikskce komentarzy: 23623.04.2013, 10:34

widac ze wszyscy sie tu znaja na pilce. w wiekim skrocie: rozgrywkach juniorskich wyniki nie sa najwazniejsze!!! koniec kropka!

Hortex komentarzy: 102423.04.2013, 10:18

Ale żenada, 6 miejsce z 8 w klubie, który rzekomo stawia na wychowanków.

Demostenes komentarzy: 233923.04.2013, 10:10

Chyba przeceniamy naszych młodych chłopaków trochę ;)

mallen komentarzy: 2123923.04.2013, 09:57