U-21: Arsenal 2-0 Southampton

U-21: Arsenal 2-0 Southampton 13.03.2013, 14:06, Adam Cygański 9 komentarzy

Zawodnicy Arsenalu U-21 w szóstym meczu w Barclays Premier League U-21 w grupie Elite Group odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Mimo to nadal okupują oni przedostanie, siódme miejsce w swej grupie, z której do półfinału tych rozgrywek awansują trzy najlepsze zespoły.

Trener młodych Kanonierów - Steve Gatting - dokonał pięć zmian w kadrze w porównaniu z ostatnim zremisowanym 2-2 meczu z WBA.

Jernade Meade i Kyle Ebecilio (który trafił w tym spotkaniu do siatki) zaliczyli w 2013 roku swoje pierwsze występy, gdyż przez dłuższy czas zmagali się z kontuzjami. Ponadto na ławce rezerwowych zasiadł znany z występów w pierwszej drużynie młody napastnik – Sanchez Watt – a miejsce między słupkami zajął Damian Martinez.

Od samego początku meczu ton rywalizacji nadawali Kanonierzy, a szczególnie Serge Gnabry. W pierwszych dziesięciu minutach 17-letni zawodnik dwukrotnie strzelał na bramkę strzeżoną przez Paulo Gazzanigę. Trzy minuty później było już 1-0. Akcję ponownie rozpoczął Gnabry, który odegrał piłkę do kapitana Arsenalu – Nico Yennarisa. Ten dokładnie podał ją do Ebecilio, a młody Holender po strzale w dolny róg pokonał bramkarza Świętych.

W pierwszej połowie nie padła już żadna bramka, jednak przez większą jej część przy piłce utrzymywali się Kanonierzy. Ciągłe zagrożenie pod bramka Southampton stwarzali Gnabry, Ebecilio i Akpom, a w środku pola ataki rywali skutecznie powstrzymywał Yennaris.

Druga cześć gry rozpoczęła się od ponownych ataków The Gunners. W 56. minucie było już 2-0. Długą piłkę zagrał Jordan Winter, którą nieudolnie próbował przejąć obrońca Świętych - Jack Stephens – a ta trafiła do Chuby Akpoma. Młody Anglik w sytuacji sam na sam z Gazzanigą zachował spokój i pewnie pokonał argentyńskiego bramkarza. Była to już szósta bramka Akpoma w ostatnich pięciu meczach.

Do końca spotkania nie padły już bramki, a w 69. minucie Steve Gatting postanowił zdjąć z boiska dwóch rekonwalescentów – Meade’a i Ebecilio – którzy zostali zmienieni odpowiednio przez Samira Bihmoutine’a i Nigela Neitę. Sześć minut przed końcem spotkania plac gry opuścił również strzelec drugiej bramki – Chuba Akpom – którego zastąpił Alfred Mugabo.

Arsenal U-21 2:2 Southampton U-21

13’ [1 – 0] K. Ebecilio

56’ [2 – 0] C. Akpom

Arsenal: Martinez – Winter, Angha (ż.), Monteiro, Meade (Bihmoutine) – Yennaris (c), Henderson – Olsson, Ebecilio (Neita), Gnabry - Akpom (Mugabo).

Ławka rezerwowych: Vickers, Watt.