U-21: Arsenal 2-1 Manchester United

U-21: Arsenal 2-1 Manchester United 21.03.2013, 11:14, Adam Cygański 13 komentarzy

Wczoraj wieczorem młodzi Kanonierzy rozegrali bardzo zacięty mecz ze swoimi rówieśnikami z Manchesteru United. The Gunners wygrali 2-1, a gola dającego zwycięstwo w 90. minucie spotkania strzelił Hector Bellerin.

Mimo niewielu stworzonych sobie okazji strzeleckich, to goście w 40. minucie meczu objęli prowadzenie, a na listę strzelców po uderzeniu z 23 metrów wpisał się Charni Ekangamene. Odpowiedź Kanonierów była jednak natychmiastowa.

Sanchez Watt zagrał piłkę do Hectora Bellerin, a ten po szarży w polu karnym został powalony przez Aleksa Buttnera. Sędzia tego spotkania nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na „wapno”, a rzut karny w 43. minucie pewnie wykorzystał Conor Henderson. W pierwszej połowie nie padły już żadne gole.

W 64. minucie Steve Gatting przeprowadził pierwszą zmianę w meczu. Anglik zdjął z placu gry Nico Yennarisa, a wprowadził powracającego po kontuzji stopy Craiga Eastmonda.

Kanonierzy mieli kilka okazji do strzelenia gola, między innymi w poprzeczkę po strzale z rzuty wolnego trafił Henderson, jednak młodzi zawodnicy dopięli swego dopiero w 90. minucie.

Piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Heyden, tam głową trącił ją Zak Ansah, którzy wszedł na boisko w drugiej połowie zastępując Sancheza Watta, a do futbolówki dopadł Hector Bellerin, który po strzale z woleja trafił w prawe okienko bramki strzeżonej przez Pieruligiego Golliniego, zapewniając tym samym Arsenalowi bardzo ważne trzy punkty.

Kanonierzy po tym zwycięstwie awansowali na 4. miejsce w tabeli Premier League U-21 Elite Group.

Arsenal U-21 2-1 Manchester United U-21

40’ [0 – 1] C. Ekangamene

43’ [1 – 1] C. Henderson

90’ [2 – 1] H. Bellerin

Arsenal: Martinez – Bellerin, Hajrovic, Miquel, Bihmoutine – Coquelin, Hayden – Eisfeld, Yennaris (Eastmond), Henderson – Watt (Ansah).

Ławka rezerwowych: Vickers, Wynter, Neita.

Tabela Premier League U-21 Elite Group:

Image and video hosting by TinyPic

Manchester UnitedU21 autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Lukiner komentarzy: 194922.03.2013, 15:25

Fajnie, jak włączyłem transmisję to od razu strzał i gol Bellerina. :)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.03.2013, 23:15

Postarali się młodzi ;D. Teraz czekać tylko na wygraną seniorów z United ;D

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57021.03.2013, 20:38

Każda wygrana z MU cieszy, ale szkoda, że mają 4 miejsce, a nie gdzieś wyżej.

Verminator97 komentarzy: 1490021.03.2013, 18:56

Gratulacje , Bellerin to naprawdę wielki talent , mam nadzieję , że w przyszłym sezonie będzie dostawał szanse od Wengera.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.03.2013, 18:13

Bellerin daje radę, w meczu z Interem wyglądał jak piłkarz nie jak junior jak większość naszych młodzików.

BeelzeBoSS komentarzy: 31421.03.2013, 15:16

youtube.com/watch?v=DDka-tI2Eok&feature=player_embedded#!

Skrót spotkania. Piękna bramka Bellerina.

Yakub97 komentarzy: 574621.03.2013, 13:31

Co najlepsze to to ze nie wyszli najlepszym skladem :D

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.03.2013, 11:48

Oby powtórka wyniku była w PL.

vantastic komentarzy: 99221.03.2013, 11:27

Bellerin jest już sporo lepszy w ofensywie od Jenkinsona.W defensywie jednak ma mnóstwo do poprawy.Został cofnięty na bok obrony ze skrzydła,jak to było w przypadku Kierana.Przypomina trochę barcelońskich bocznych obrońców(nic dziwnego) i technicznie daje radę.

mallen komentarzy: 2123921.03.2013, 11:26

Nie wiedziałem, że KFC ma takich dobrych młodziaków.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 221.03.2013, 11:25

Miejmy nadzieje ze niedlugo 1-szy sklad powtorzy to osiagniecie.

afc14afc komentarzy: 126321.03.2013, 11:22