U21: Bolton 1:2 Arsenal

U21: Bolton 1:2 Arsenal 05.11.2012, 21:59, Tomasz Zajac 19 komentarzy

Drużyna Arsenalu U21 wygrała z Boltonem 2:1. Dla zespołu, który prowadzi Terry Burton, był to czwarty mecz z rzędu bez porażki.

Trener młodych Kanonierów dokonał 6 zmian w porównaniu do składu, który tydzień temu zremisował z Blackburn. Do meczowej jedenastki powrócili: Martinez, Bellerin, Meade, Yennaris, Eisfeld oraz Apkom.

Mecz świetnie rozpoczął się dla zawodników Arsenalu, bowiem już w 6. minucie otworzyli oni wynik spotkania. Apkom podał piłkę do Eisfelda, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Kanonierzy chcieli pójść za ciosem i już w 10. minucie mogli zdobyć drugą bramkę. Yennaris uruchomił na skrzydle Bellerina, ten dośrodkował w pole karne do Torala, jednak jego strzał został wybroniony przez bramkarza.

W 19. minucie padła druga bramka dla Arsenalu. Rzut karny na gola pewnie zamienił Apkom, który wcześniej był faulowany w polu karnym przez Kelletta.

Radość ze zdobytego gola uśpiła nieco czujność defensywy gości, bo już 2 minuty później bramkę zdobyli gospodarze. Wylde urwał się defensorom Arsenalu i strzałem pomiędzy nogami Martineza zdobył gola.

Mimo interesującego widowiska, żadna ze stron nie zdobyła już bramki i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:1.

Drugie 45 minut rozpoczęło się równie ciekawie, co pierwsza połowa. W 52. minucie Akpom minął już bramkarza rywali, jednak jego strzał został wybity z linii bramkowej przez obrońcę Boltonu.

4 minuty później to gospodarze powinni zdobyć bramkę. Odelusi otrzymał świetne dośrodkowanie w polu karnym, ale zamiast skierować piłkę do siatki Kanonierów, posłał ją obok słupka.

W 70. minucie Yennaris oddał mocny strzał na bramkę rywala, jednak piłka minęła słupek. Arsenal w tej fazie meczu kontrolował grę, nie dając drużynie Boltonu wielu szans na zagrożenia bramce Martineza.

Gospodarze jedną z nielicznych szans stworzyli w 82 minucie. Po raz kolejni główkował Odelusi i po raz kolejny ponad bramką.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Arsenal wygrał 2:1.

Arsenal

Martinez, Bellerin, Angha, Hajrovic, Meade, Hayden, Yennaris, Toral (76), Eisfeld, Olsson (57), Akpom

Ławka rezerwowych

Iliev, Bihmoutine (76), Monteiro, Mugabo, Rees (57)

U21 autor: Tomasz Zajac źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.11.2012, 20:01

A to co z Wojtkiem? ;/

rol18 komentarzy: 192906.11.2012, 19:56

Chociaż młodzi wygrywają ;)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068706.11.2012, 16:01

Eisfelda szybciej dawać do pierwszego składu.

Malyy komentarzy: 7906.11.2012, 13:36

No no, Eisfeld nieżle nam sie zapowiada :)

michal192837465 komentarzy: 765406.11.2012, 13:32

mallen Szczególnie Eisfeld, on ma wielki talent.

mallen komentarzy: 2123906.11.2012, 08:47

Eisfeld i Aneke to moi faworyci z młodych Gunnersów :)

dan komentarzy: 59606.11.2012, 07:44

Yennaris, Eisfeld, Miquel zapewne pójdą w styczniu na wypożyczenia, szczególnie ten ostatni.

HellSpawn komentarzy: 618506.11.2012, 07:34

Akpon świetnie sobie radzi w młodzieżówkach. Tylko czekać jak wpadnie do pierwszego składu razem z Eisfeldem jak niedawno Gnabry.

schnor25 komentarzy: 1854605.11.2012, 23:48

No z Eisfelda mogą być ludzie. W sumie mógłby częściej pojawiać się na ławce rezerwowych w spotkaniach PL, albo udać się zimą na wypożyczenie do jakiegoś klubiku z Ligue 1 / Eredevisie. A Nico powinien już siedzieć na wypożyczeniu w Championship.

Kanonierka92 komentarzy: 26805.11.2012, 23:46

Oby Ci chłopcy rozwijali sie u nas, a potem zasilali nasz skład. Nadzieja Arsenalu :)

mitmichael komentarzy: 4924305.11.2012, 23:14

Ciekawe kiedy Eisfeld dostanie szanse w 1 druzynie bo widac z meczu na mecz w ktorym gra coraz wiekszy wkład w zwyciestwo druzyny. Mysle, ze powinien dostac szanse - raz zagra i bedzie wiadomo czy jest w stanie w tym momencie zasilic kadre pierwszego zespołu.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3405.11.2012, 22:42

Skład wygląda bardzo dobrze jak na U21. Kilku z nich już niebawem pewnie dostanie szanse gry w pierwszym zespole. Cieszy kolejna bramka Eisfelda :)

ryba11 komentarzy: 22105.11.2012, 22:32

a Szczęsny nie miał grac? Bo nie widzę go w tym składzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.11.2012, 22:16

Ten Eisfeld niemal co mecz ładuje bramę.

DamiannArteta komentarzy: 22405.11.2012, 22:13