U21: Stoke 2-2 Arsenal

U21: Stoke 2-2 Arsenal 22.08.2013, 18:10, Adam Cygański 14 komentarzy

Młodzi zawodnicy Arsenalu rozpoczęli nowy sezon Premier League U-21 od wywalczenia jednego punktu w meczu wyjazdowym ze Stoke City, a bohaterem spotkania został Thomas Eisfeld – strzelec dwóch goli dla The Gunners.

Kanonierzy mogą jednak czuć niedosyt po tym spotkaniu, gdyż w 47. minucie prowadzili już 2-0, jednak przeciwnicy potrafili doprowadzić do wyrównania. Z drugiej zaś strony wynik ten zapewne nie jest rozczarowujący, gdyż dziewięciu zawodników, jakich w wyjściowym składzie na to spotkanie umieścił Steve Gatting, grało w piątkowym meczu drużyny U-18.

Gatting dokonał pięciu zmian w składzie w porównaniu z wyjściową „11” na ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu z Colchester, a znaleźli się w niej Leander Siemann, Stefan O’Connor, Danny Boateng, Glen Kamara i Dejan Iliev.

Na pierwszego gola tego meczu kibice zgromadzenia na stadionie musieli czekać do 32. minuty. Wtedy to Alex Iwobi zagrał piłkę do Eisfelda, a ten strzałem z około 20 metrów pokonał bramkarza The Potters.

W pierwszej części meczu nie padły już żadne bramki, jednak zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy goście prowadzili 2-0, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Eisfeld.

Taki wynik utrzymywał się do 60. minuty, kiedy to Dejana Ilieva pokonał Adam Thomas. 17 minut później było już 2-2. Charlie Ward wpadł w pole karne, gdzie powalił go macedoński bramkarz The Gunners, za co został ukarany żółtą kartą. Rzut karny pewnie wykorzystał George Waring.

W 83. minucie Gatting przeprowadził jedyną zmianę w meczu. Boisko opuścił Anthony Jeffrey, a jego miejsce zajął Ainsley Maitland-Niles.

Do końca meczu nie padły już żadne bramki.

Stoke City U21 2-2 Arsenal U21

32’ [0 – 1] T. Eisfeld

47’ [0 – 2] T. Eisfeld

60’ [1 – 2] A. Thomas

77’ [2 – 2] G. Waring

Arsenal: Iliev – Moore, O’Connor, Boateng, Siemann – Kamara, Olsson – Iwobi, Eisfeld, Jeffrey (Maitland-Niles) – Akpom.

dawcio090909 komentarzy: 187223.08.2013, 08:02

Szkoda że tylko remis bo stać ich było na dużo więcej .

bartekko14 komentarzy: 14522.08.2013, 20:46

Eisfeld bedzie dobry ja wam mówie ale jak Wenger go nie zmarnuje

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3422.08.2013, 19:22

Jak widać Eisfeld dobrze sobie radzi. Być może już niedługo będzie przynajmniej wchodził z ławki w pierwszej drużynie Arsenalu.

GoonerWoman komentarzy: 29 newsów: 422.08.2013, 19:12

Osobiście mocno wierzę w Eisfelda i mam nadzieję, że dostanie trochę szans

KedzioRRz komentarzy: 382722.08.2013, 18:51

Liczę że w Arsene da mu pograć w podst. składzie na meczach pucharowych, choćby na początku.

Mariusz28 komentarzy: 495122.08.2013, 18:32