U23: Arsenal gromi Tottenham 4-0

U23: Arsenal gromi Tottenham 4-0 16.02.2019, 15:03, Tomasz Kowalski 13 komentarzy

Rezerwy Arsenalu zwyciężyły w starciu z Tottenhamem wynikiem 4-0.

Arsenal U23: Iliev, Osei-Tutu, Pleguezuelo, Ballard, Mavropanos, Thompson, Gilmour, Willock, Amaechi, Nketiah, Saka

Ławka rezerwowych: Smith, Medley, Zelalem, Coyle, John-Jules

Młodzi Kanonierzy nie zamierzali czekać na swoje szanse i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Joe Willocka, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Po chwili zespół Kogutów miał okazję na wyrównanie, jednak przytomnie zachował się Dejan Iliev, który uchronił Arsenal przed stratą gola.

Sztuczka techniczna Xaviera Amaechiego zmyliła obrońcę Tottenhamu, dzięki czemu Charlie Gilmour nie pomylił się przed bramką drużyny z White Hart Lane i podwyższył wynik na 2-0.

Młodzi gracze Arsenalu kontynuowali dominację na boisku, co pozwoliło na zdobycie kolejnej bramki. Eddie Nketiah dograł do Joe Willocka, a trafił do bramki rywala po raz jedenasty w tym sezonie.

Druga połowa rozpoczęła się dla Arsenalu jak pierwsza - szybko zdobytą bramką. W 47. minucie Nketiah jako pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał strzał na pustą bramkę, podwyższając prowadzenie do czterech goli.

Tuż pod koniec spotkania swoją szansę miał też Amaechi, jednak jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Gospodarze starali się zdobyć trafienie honorowe, jednak defensywa Arsenalu trzymała się twardo, notując swoje pierwsze czyste konto od ośmiu spotkań.

Arsenal U-23Rezerwy autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
zly_kanonier komentarzy: 511118.02.2019, 17:39

ARSENAL Strong?!!

GROMALL komentarzy: 509018.02.2019, 14:53

Mavro robi robotę w obronie

KingAugust komentarzy: 88817.02.2019, 14:10

Wnoszę o wymianę obrony z tej podstawowej na młodą.

dolny komentarzy: 265617.02.2019, 12:16

Ile by człowiek dał żeby na takie Huddersfield wychodził Willock czy Saka...ale nieeee...lepiej grać bezmózgim Iwobim...

kuzguwu komentarzy: 538616.02.2019, 19:54

Pierwsze czyste konto od dawna w u23, oby starsi koledzy wzięli to pod uwagę, bo też już trochę na to osiągnięcie czekają( tak przy naszej defensywie to osiągnięcie).

kamil47 komentarzy: 268516.02.2019, 17:15

Przy naszych problemach z przodu Saka i Willock powinni być powoływani do seniorskiej drużyny.

Kowal96 komentarzy: 1758916.02.2019, 16:41

Brawo brawo, świetny wynik.

kaman17 komentarzy: 498616.02.2019, 15:56

Willock pokazuje się w tym sezonie z dobrej strony w swojej młodej drużynie, jak i w seniorach.

Dziwiłem się bardzo, jak starszy brat odchodził do innego klubu. Myślałem że będziemy tego żałować, a okazało się, że słuch za nim zaginął. Ciekawe czy faktycznie Joe jest najbardziej utalentowany z wszystkich braci i przełoży się to na jego karierę.

chrom komentarzy: 32016.02.2019, 15:44

@Simpllemann: jak nie wypali Emery'emu to chciałbym takiego rozwiązania

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.02.2019, 15:18

Na rewanż z BATE niech wyjdzie drużyna U-23.
Oprócz Mavropanosa, oczywiście.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.02.2019, 15:16

Ljungberg za Emery'ego.

mitmichael komentarzy: 4924316.02.2019, 15:11

I tak ma byc, zawsze przed Tottenhamem

lukasz845 komentarzy: 454416.02.2019, 15:06

Pierwszy gol w czwartej minucie, 4:0 i to z tottkami - możemy być dumni z naszej młodzieży :D