Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal

Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal 01.01.2011, 19:22, Rafal Mazur 2013 komentarzy

Rozpocząć nowy rok z wysokiego C - taka myśl przyświecała wszystkim zawodnikom londyńskiego Arsenalu, którzy dzisiejszego wieczoru mierzyli swoje siły z Birmingham City. Po dobrym widowisku londyńczycy pokonali gospodarzy 3-0.

Podopieczni Arsene Wengera musieli niezwykle zmobilizować się przed sobotnim spotkaniem, aby ze spokojem zwyciężyć gospodarzy, a co za tym idzie, pokazać charakter po bardzo słabiutkim występie w meczu przeciwko Wigan Athletic, w którym padł remis 2-2.

Szkoleniowiec londyńczyków wyraźnie wziął do siebie negatywne komentarze na temat wyjściowej jedenastki po ostatnim spotkaniu, dokonując znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Alex Song, Robin van Persie i Cesc Fabregas.

Kilka chwil przed godziną 18.30, Cesc Fabregas wyprowadził na murawę pierwszą jedenastkę Kanonierów. Po pierwszym gwizdku arbitra, zawodnicy wspierani przez swoich sympatyków ruszyli do walki o trzy punkty do ligowej tabeli.

Początkowe minuty meczu były dość wyrównane, gdyż nikt nie zyskał znaczącej przewagi. Mimo to, londyńczycy wydawali się kontrolować przebieg gry, dłużej utrzymując się przy piłce.

W 12. minucie ekipa The Gunners objęła prowadzenie. Po dość kontrowersyjnej sytuacji przed polem karnym gospodarzy, arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Robin van Persie, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Trzeba również zaznaczyć, że w międzyczasie futbolówka odbiła się od Lee Bowyera, co zupełnie zmieniło jej lot. 1-0

Chwilę później podobna sytuacja, lecz z drugiej strony boiska. Rzut wolny dla Birmingham, mocne uderzenie w prawy róg bramki, jednak znakomicie spisał się Fabiański, który wyciągnąwszy się niczym struna, wybronił strzał.

Po rozwiązaniu worka z bramkami, tempo gry bardzo się uspokoiło. Gra przeniosła się do środka pola, nie było widać szaleńczych ataków z obu stron, a sędzia główny miał naprawdę dużo pracy, gdyż gra zdecydowanie się zaostrzyła. Natomiast Robin van Persie zachowywał się tak, jakby zupełnie nie chciał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego, notorycznie marnując dogodne sytuacje.

Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło, więc do przerwy Arsenal prowadził 1-0.

Po 15-minutowym odpoczynku, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę St.Andrew's, by rozegrać drugie 45 minut.

Drugą połowę Kanonierzy rozpoczęli bardzo mocno. Londyńczycy mieli swoje okazji z rzutów wolnych, napierając przy tym na bramkę Foster. Swoją szansę miał także Jack Wilshere, jednak jego strzał z woleja wylądował nad bramką gospodarzy.

W 57. minucie podopieczni Wenger powiększyli swoją przewagę. Po fenomenalnej wymianie podań Ceska Fabregasa i Samira Nasri, ten drugi otrzymał dobre podanie od Hiszpana i nie czekając ani chwili, uderzył w lewy róg bramki z około 16 metrów. Foster bez szans. 2-0!

8 minut później Kanonierzy prowadzili już 3-0. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazał się duet Fabregas-Nasri, który znów wypracował bramkę. Tym razem wbiegający w pole karne Fabregasa otrzymał idealną piłkę od Francuza, po czym bombowym uderzeniem trafił w Fostera. Ten sparował ją na nogi Danna, który podał do znajdującego się na 5 metrze Johnsona. Zaskoczony Anglik wepchnął futbolówkę do własnej bramki. 3-0!

Mimo znacznej przewagi, ataki londyńczyków nie ustawały. Swoje szansę mieli Cesc Fabregas i Theo Walcott, którzy jednak nieznacznie się mylili.

W 78. minucie na murawie pojawili się Denilson i Andriej Arszawin, którzy zastąpili obchcodzącego swoje 19. urodziny Jacka Wilshere'a i Theo Walcotta.

Mimo dalszych, zaciętych ataków Kanonierzy nie zdołali już nic zdziałać. Po doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył dzisiejsze zawody. Cieszy kolejne udane spotkanie w wykonaniu podopiecznych Wengera, w którym z dobrej strony pokazali się Samir Nasri i Cesc Fabregas. Kolejne świetne zawody zaliczył Łukasz Fabiański, który kilkakrotnie uchronił swój zespół od straty bramki. Na pochwałę zasługuje również cała, niepopełniająca większych błędów linia obrony.

Robin van Persie i Samir Nasri po meczu:

Birmingham City autor: Rafal Mazur źrodło: własne
Michu komentarzy: 171104.01.2011, 11:57

Świetna wiadomość, że nie zagra Silva i Balotelli, do tego fajnie, że gramy teraz z City, bo czuje, że za tydzień za dwa będzie już tam grał Dzeko, jak sprzedadzą Adebayora.

GunnersFan9 - Ja mam z tego sezonu wszystkie :P

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.01.2011, 11:35

Sytuacja kadrowa w City przed jutrzejszym meczem na Emirates.

Mario Balotelli doznał kontuzji kolana podczas 4-0 zwycięstwo nad Aston Villa 28 grudnia .
Hiszpański pomocnij,David Silva również nabawił sie kontuzji kolana w meczu przeciwko Blackpool.
Kolo Toure zakończył zawieszenie trzech spotkań, i będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie, w którym zapewne zastąpi Lescotta.
Michael Johnson nada leczy kontzuję.

Najprawdopodobniej City wyjdzie takim składem:
Hart, Boateng, K Toure, Kompany, Kolarov, De Jong, Barry, Johnson, Y Toure, Milner, Tevez.

Michu; - taka jakość.

Coverage from ESPN, Language: English, Source: DVB-S, Format: XViD, Audio: MP3 128Kbps, Video: 640x368

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:36

no tak za fajnie to nie wygląda ale chociaż trochę mogły by być większe ..przynajmniej Kazimierz byłby większy :)...

dobra ..uciekam....

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:33

I chyba jednak 75x75 byłyby lepsze. Choć i tak trzeba czekać na nową stronę, a tam za pewne również będą 50x50 więc nasza dyskusja na ten temat jest spamem pierwszego poziomu :P

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:31

kamil_malin - > sól nie zdrowa..:)

patryk --> no ale w sumie na logikę jak zwiększamy jeszcze raz tyle wysokość i szerokość to przy rozdzielczości 100x100 mielibyśmy avatar składający się z czterech avatarów , które dotychczas mamy.. tych 50x50

evelred- czepiasz się :P

evelred komentarzy: 369104.01.2011, 00:29

a może w ogóle zlikwidować avatary :> liczba komentów spadłaby o połowę :p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:29

Na forum powinny być 128x128, IMO idealnie się sprawdzają.

I z tym 100x100 zrobiłem test wizualny i zaraz pokażę wam jakby to na stronce wyglądało.

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:28

patryk -> kurcze to już nie wiem..wpisałem sobie taką rozdzielczość u wujka "google" i nie były takie duże..

kamil_malin komentarzy: 933204.01.2011, 00:27

@ concrate13
Spoko, ale bez soli.

50x50 styka, na forum mogą być 100x100 ;)

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:26

kamil_malin - ale z "keczapem" :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:25

concrete -> specjalnie dla Ciebie :* No i chyba masz rację. Byłby za duży...

A może frytki do tego? :P

Jutro Stoke miażdży United 3-0, zobaczycie.

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:23

@patryk,
ze Stoke! ;)

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:23

patryk -> nie sorry przyznaję Ci rację ..sprawdziłem i jest tak jak mówisz..i popieram..chcę 100x100 !

kamil_malin komentarzy: 933204.01.2011, 00:23

Chyba ze Stoke. :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:21

@kamil
No City na pewno nie ;) mam też nadzieję, że Utd je straci ;)

@IceMan
Już jest jutro ;P

A tak w ogóle to czemu nie można ściągnąć meczu z B'ham? :( a taki dobry ponoć był... ;(

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:21

kamil -> jak mi napiszesz z kim grają United to Ci odpowiem :P Co do City to punktów nie będą mieć na 100%.

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:21

patryk - > oj wydaje Mi się że byłby większy..chociaż to też zależało by od długości komentarza..przy jednozdaniowym przekroczyłby avatar tą i tą granicę..

kamil_malin komentarzy: 933204.01.2011, 00:19

To co w tej kolejce kluby z Manchesteru nie zdobywają nawet punkciku? :)

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:19

czyli został uznany za 'speszjal talent'? miło by było, gdyby FA nie robiła problemów ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:17

@aRamsey
Ryo pozwolenie już ma, przynajmniej z tego co mi wiadomo!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:17

concrete -> 100x100!!! IMO wyglądałoby fpytkę. Byłoby to wielkości mniej więcej od wysokości nicku i kończyłoby się tam gdzie opcje pod obecnym avatarem.

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:16

A co z naszym Miyaichi'm, dostał pozwolenie na prace? czy to jeszcze nierozstrzygnięte?

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:15

popieram może nie 100x100 ale chociaż 75x75 ..zawsze coś ..

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:13

@patryk878
Ja też, walnąłbym sobie Hasacza :D

@aRamsey
Oj tam ;P Mam po prostu własne zdanie :P

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:13

charlie ..-> no wiem ale takie przypadki na pewno by się zdarzały ..a tak jest czarno na białym..

patryk -> to ja bym musiał poczekać rok ;( by mieć te 500 dni :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:12

Najpierw to ja chcę avatary 100x100 przu komentarzach ^^

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:11

@concrete13
Bez przesady ;P Wątpię, żeby każdy tutaj chciał używać tej opcji do manipulacji i wypierania się, to nie jest wielki spisek, także luz :D

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:11

@Charlie,
To nie zmienia faktu, że twoja średnia oscyluje w granicach 20 komentarzy na dzień ;D

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:10

eee, wtedy by chodziło o nabijanie komentarzy, co spowodowałoby straszny syf, oraz nie dało by się prowadzić dyskusji, bo pomiędzy postami byłoby kilka stron z 'nabitymi' komentarzami ;p

concrete13 komentarzy: 869804.01.2011, 00:09

charlie --> ale nie tylko o trolli chodzi..nawet w przypadku normalnych użytkowników była by manipulacja..przykładowo...ktoś by napisał dziś że Fabian z City pfu pfu wpuści 3 szmaty a okazało by się , że nie tylko nie wpuścił ani jednej bramki ale także został bohaterem meczu i strzelił gola :)..po meczu chcemy np. takiej osobie o tym przypomnieć ale On będzie się wypierać , że nic takiego nie pisał..i fakt patrzymy w komentarz a tam napisane ( zmienione ) , że Fabian zostanie bohaterem meczu :) .. mam nadzieję że wiesz o co Mi chodzi :]

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:09

@aRamsey
Ej, ostatnio się uspokoiłem! :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:08

Nie konkurs tylko tylko osiągnięcia. Każdy by takie zdobywał dla funu. Coś na wzór Xboxowych Achievementów :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:08

@patryk878
Tak i za każdego wykonanego quest'a dostajesz gifta, czyli np złoty nick, albo +50 do zayebystości na forum :D A po wykonaniu wszystkich zadań dostajesz uberquesty, np. pojechać na WHL i podrzucić im martwe kurczaki czy cuś :D

aRamsey komentarzy: 948604.01.2011, 00:07

biorąc pod uwagę średnią ilość komentarzy dziennych Charilego, konkurs ten wygrałby w przedbiegach ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.01.2011, 00:05

Charlie -> ależ genialny pomysł!!!! Można by wprowadzić osiągnięcia np "Nabij 100 komentarzy w tydzień", albo "Sprowokuj kibica Barcelony tak, aby ten otrzymał ostrzeżenie". Byłoby zayebiście. ^^

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.01.2011, 00:04

Całe szczęście, że jestem już tu 765 dni.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.01.2011, 00:03