UEFA Youth League: Arsenal 4 - 1 Napoli

UEFA Youth League: Arsenal 4 - 1 Napoli 03.10.2013, 10:29, Marcin Witkowski 11 komentarzy

Arsenal U19 wygrał swój drugi mecz w UEFA Youth League. Tym razem Kanonierzy pokonali Napoli 4-1. Mecz rozgrywany był w środę na stadionie Boreham Wood. Bramki zdobyte przez Chubę Akpoma i Austina Lipmana zapewniły młodym piłkarzom pierwsze miejsce w grupie.

Steve Gatting dokonał trzech zmian w porównaniu z meczem z Marsylią. Isaac Hayden i Akpom byli ponownie dostępni, ponieważ tym razem nie dostali powołania na mecz pierwszej drużyny. Serge Gnabry stał się piłkarzem pierwszego składu, w związku z tym swoją szansę z przodu otrzymał Lipman. Hayden, kapitan zespołu, wrócił na środek obrony.

Kanonierzy dobrze zaczęli pojedynek od ataków skrzydłami Ainsleya Maitlanda-Nilesa i Alexa Iwobiego. W dwunastej minucie dobrym podaniem do Akpoma wykazał się Lipman, jednak napastnik nie trafił do bramki.

Jack Jebb jako pierwszy zmusił bramkarza Napoli, Nikitę Continiego, do pierwszej obrony – w dwudziestej piątej minucie posłał piłkę z rzutu wolnego w górny róg bramki, jednak golkiper przeciwników zdołał odbić piłkę.

Pierwsza połowa mijała spokojnie aż do trzydziestej ósmej minuty. Glen Kamara zagrał piłkę do Lipmana, który znajdował się w polu karnym rywali, ten jednak nie zdążył z nią nic zrobić, ponieważ został podcięty przez Anastasio. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Akpom, który pewnym strzałem dał zasłużone prowadzenie Arsenalowi.

W drugiej połowie klub z północnego Londynu przejął kontrolę nad meczem, dzięki dwóm bramkom Lipmana.

W pięćdziesiątej drugiej minucie Akpom znalazł swoim podaniem Lipmana, który będąc w polu karnym spokojnie posłał piłkę w dolny róg bramki. Minutę później ci sami piłkarze brali udział w kolejnej bramce.

Kamara podał do Akpoma, który utrzymywał się chwilę przy piłce, zanim zagrał do Lipmana. Ten po raz kolejny posłał piłkę obok bezradnego Continiego.

W sześćdziesiątej pierwszej minucie Kanonierzy mieli szansę, by rozwiać wszelkie wątpliwości co do ich wygranej w tym meczu. Niezmordowany Akpom dryblował w polu karnym przeciwnika, jednak został sfaulowany przez Michele Girardiego. Jednak tym razem to bramkarz Napoli był górą – Contini efektownie obronił strzał Akpoma, który posłał piłkę w prawy dolny róg bramki.

Siedem minut później to włoscy piłkarze cieszyli się ze zdobytego gola - Gennaro Tutino posłał górną piłkę w pole karne, a tam Rubino silnym strzałem głową pokonał Ilieva.

Gospodarze w pewnym momencie zaczęli martwić się o wynik, ponieważ Napoli po dokonaniu zmiany miało kolejną szansę na bramkę – Andrea Mancini uderzył z woleja tuż nad bramką strzeżoną przez Ilieva.

Arsenal grał jednak ciągle do przodu, za co został wynagrodzony na dziesięć minut przed końcem meczu. Brandon Ormonde-Ottewill popędził lewą stroną boiska, skąd podał do Akpoma, który nie miał problemów ze strzeleniem swojej drugiej bramki.

Akpom miał szansę na hat-tricka już trzy minuty później – Anglik minął trzech rywali, ale nie był w stanie umieścić piłki w bramce.

Młodzi piłkarze Arsenalu zdecydowanie polubili nowe rozgrywki i wygląda na to, że cokolwiek zrobi pierwsza drużyna, to oni mogą to zrobić lepiej.

Arsenal: Iliev, Bellerin, Ormonde-Ottewill, O'Connor, Hayden, Lipman, Jebb, Maitland-Niles, Kamara, Iwobi, Akpom.

Napoli: Contini, Łasicki, Luperto, Anastasio, Prezioso, Schiavo (53' Esposito), Girardi, Liivak (77' D'Auria), Bifulco (55' Mancini), Rubino, Tutino.

Arsenal U19UEFA Youth League autor: Marcin Witkowski źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125105.10.2013, 11:38

Młodzi grają tak dobrze jak starsi ;D

dudekns komentarzy: 605003.10.2013, 21:20

Młodzi tak jak i starsi koledzy nie zawiedli - oby tak dalej.

Verminator97 komentarzy: 1490003.10.2013, 16:56

mlody13 > Też tak myślę. Akpom powinien dostawać więcej szans od Wengera przy tak śmiesznej konkurencji w ataku.

Wbeta komentarzy: 108303.10.2013, 16:41