UEFA Youth League: OM 1-4 Arsenal

UEFA Youth League: OM 1-4 Arsenal 19.09.2013, 17:37, Adam Cygański 15 komentarzy

Wczoraj Arsenal pokonał Olympique Marsylię 2-1, jednak to nie jedyne zwycięstwo Kanonierów nad tą drużyną. Kilka godzin wcześniej zawodnicy z drużyny U-19 pokonali OM 4-1 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej UEFA Youth League (odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów dla drużyn U-19 – przyp. red.)

Drużyna Steve’a Gattinga udała się do Marsylii w niemal najsilniejszym składzie, a w kadrze nie znaleźli się tylko Chuba Akpom i Isaac Heyden, którzy znaleźli się w kadrze na mecz z OM, ale w Lidze Mistrzów.

Młodzi Kanonierzy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, gdyż już po 8 minutach prowadzili 1-0, a gola zdobył Alex Iwobi.

Do końca pierwszej połowie nie zobaczyliśmy już więcej goli, ale za to w drugiej części gry padły aż cztery i wszystkie były autorstwa graczy Arsenalu. Najpierw w 55. minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, by zaledwie 4 minuty później podwyższyć wynik na 3-0. Od tego momentu The Gunners kontrolowali przebieg meczu, jednak w 76. minucie gola dla Marsylii strzelił… bramkarz Arsenalu – Dejan Iliev – jednak dwie minuty później Kanonierzy odpowiedzieli trafieniem Jacka Jebba.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Kanonierzy po pierwszej kolejce UEFA Youth League są liderem swojej grupy, gdyż w drugim spotkaniu Napoli pokonało Borussię Dortmund 1-0.

Olympique Marsylia U-19 1-4 Arsenal U-19

8’ [0 – 1] A. Iwobi

55’ [0 – 2] S. Gnabry

61’ [0 – 3] S. Gnabry

76’ [1 – 3] D. Iliev (s.)

78’ [1 – 4] J. Jebb

Arsenal: Iliev – Bellerin, O’Connor, Siemann, Ormonde-Ottewill (Wright) – Kamara, Olsson – Maitland-Niles (Hinds), Jebb, Iwobi – Gnabry (Lipman).

Olympique MarsyliaUEFA Youth League autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
fabregas1987 komentarzy: 2579320.09.2013, 18:28

Gnabry wymiata w U-19 i U-21, mam nadzieję, że dostanie szansę w Pucharze ligi albo jakąś końcówkę :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.09.2013, 17:56

I znowu ten Gnabry :). Niech wejdzie na końcówkę ze Stoke czy coś ;p

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 06:37

Gnabry wymiata

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 119.09.2013, 23:13

Te pare minut w wykonaniu Serge'a w preseasonie już wyglądały obiecująco. Nie walnął Hat-tricka, nie został MOTM, ale sam jego sposób poruszania sie po boisku mi sie bardzo podoba. Jeśli chodzi o drybling to kto wie czy już teraz nie wygrywa z Kotem (choć to akurat nie jest wysoko zawieszona poprzeczka).
Inna sprawa, że oglądając Ryo 2 lata temu sikałem ze szczęścia, że Arsene wyciągnął takiego kozaka a teraz japończyk prezentuje się nędznie. Jednak oni są wciąż młodzi, stabilizacja formy i regularne szanse (o ile takowe dostaną) ostatecznie ich określą.

Verminator97 komentarzy: 1490019.09.2013, 21:13

Gnabry w coraz lepszej formie, w końcu niech zagra chociaż te 30 minut w pierwszej drużynie.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57019.09.2013, 21:09

Jestem zwolennikiem Ryo, ale wszystko na razie wskazuje na to, żeby Gnabry dostawał więcej szans. Poddam się decyzji Wengera.

dudekns komentarzy: 605019.09.2013, 21:04

Pięknie się młodzi spisali, oby tak dalej.

koczan_4 komentarzy: 330219.09.2013, 20:29

Serge powinien dostać szanse w meczu z WBA w COC.

adzios94 komentarzy: 11919.09.2013, 19:38

Gnabry może nie będzie gwiazdą, ale może być bardzo wartościowym zmiennikiem na wszystkie ofensywne pozycje. Oby jego rozwój się nie zatrzymywał

Jackie10 komentarzy: 58419.09.2013, 19:24