Unai Emery po meczu z Evertonem

Unai Emery po meczu z Evertonem 07.04.2019, 20:59, Maciej Szymkowiak 16 komentarzy

Arsenal uległ na wyjeździe Evertonowi, przegrywając 0-1. Kanonierzy spadli z trzeciego miejsca i wylądowali na czwartym. Unai Emery po meczu wyjaśniał różnicę między pierwszą a drugą połową, tłumaczył, dlaczego Aaron Ramsey zaczął z ławki rezerwowych oraz kiedy spodziewa się powrotu Xhaki i Koscielnego. Oto przebieg konferencji prasowej:

O rozczarowującym wyniku...
Dobry wieczór. Mam ten sam pomysł, co wcześniej. Wiemy, że będzie trudno, i że powinniśmy wykorzystywać takie okazje jak dzisiaj. To było spotkanie, w którym do wzięcia były trzy punkty i utrzymanie swojej pozycji w tabeli, a tymczasem jesteśmy czwarci. Powinniśmy być konsekwentni przez 38 spotkań, a dzisiaj nie byliśmy. Będziemy mieli więcej szans i okazji w nachodzących spotkaniach. Dużo zależy od nas oraz od reszty ekip. Dzisiejszym wynikiem jesteśmy rozczarowani, ponieważ przepadły trzy punkty, ale to w naszych rękach pozostaje walka o czołową czwórkę.

O rozczarowanych piłkarzach...
Dzisiaj doświadczyliśmy dwóch różnych połówek. W pierwszej byliśmy konsekwentni i nie daliśmy im wykreować dobrych szans, mimo tego niestety zdobyli bramkę z wyrzutu. Atak powinien zrobić więcej. Jeśli wynik był taki, na jaki zasłużyliśmy w pierwszej połowie, to w drugiej musieliśmy zagrać inaczej. W ataku powinniśmy wykorzystywać szanse. Na drugą połowę zmieniliśmy ustawienie na 4-3-2-1. Straciliśmy w ten sposób na defensywie. Przeciwnik kreował więcej szans, my również, ale nikt tego nie wykorzystał. Potrzebujemy balansu między pierwszą a drugą połową, między defensywą a ofensywą. Ten mecz dał nam dużo informacji. Straciliśmy świetną okazję na trzy punkty.

O tym, czy Arsenal był słaby czy Everton dobry...
Czuli się silni i mieli dobrych zawodników do gry fizycznej. Naciskali, ale to my w pierwszej połowie kontrowaliśmy, tak jak chcieliśmy. Ofensywnie należy kreować więcej szans. Robiliśmy to w drugiej połowie, ale straciliśmy równowagę w defensywie, ponieważ marnowaliśmy okazje. Leno nas perfekcyjnie wyratował. Mieliśmy trzy dobre okazje i żadnej nie wykorzystaliśmy.

O wejściu Mustafiego i co powiedział Marco Silvie...
Mustafi się spóźnił. Dali mu za to żółtą kartkę. Rozmawiałem z Marco Silvą, ponieważ wszedł w moją strefę przy ławce.

O tym, jak w nadchodzących tygodniach postąpi...
Ogólnie, jesteśmy dobrzy. Nie sądzę, że przegraliśmy dzisiaj, bo byliśmy bardzo źli. Uważam, że to jest słaby wynik i nie za dobry występ, ale wciąż jesteśmy czwarci. Chcieliśmy być na trzecim miejscu, ale jesteśmy na czwartym. Wiedziałem, że nie będzie łatwo przed meczem i po meczu, uważam tak samo. Przegapiliśmy swoją okazję i nie pokazaliśmy się z dobrej strony. Nie narzuciliśmy im naszej piłki. Teraz myślimy o czwartkowym spotkaniu i wyjazdowym meczu z Watford. Musimy w nadchodzących meczach utrzymać konsekwencję, a wtedy wygramy. Pojawiła się drużynowa frustracja spowodowana wynikiem, ale nie zmienimy naszych planów i dalej będziemy pracować.

O Ramseyu, który zaczął grę z ławki...
To była obopólna decyzja. Jego stan zdrowotny się polepszył i to był jego pomysł, żeby zagrać, ale rozmawialiśmy z lekarzem i mieliśmy wątpliwości co do gry przez pełne 90 minut. Postanowiliśmy, że nie zacznie od początku, a potem go potrzebowaliśmy.

O tym, czy Koscielny i Xhaka będą gotowi na czwartek...
Tego nie wiem. Była możliwość, że Laurent wróci dzisiaj, ale wczoraj dowiedzieliśmy się, że to jednak nie będzie możliwe. Chcę myśleć pozytywnie w kontekście czwartku, ale wszystko będzie zależeć od progresu, jaki poczyni. Tak samo z Xhaką. Są wątpliwości odnośnie do czwartku. Mamy innych piłkarzy, którzy mogą zapewnić dobry występ. Wygrywaliśmy z innymi piłkarzami, w innym systemie i musimy być efektywni w każdym momencie. Musimy zachować konsekwencję przez cały czas, ale czasami możemy się potknąć i przegrać.

EvertonPomeczowa wypowiedźUnai Emery autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
Elastico07 komentarzy: 1252409.04.2019, 11:51

@Pukawka: I musi mieć uszkodzony zamek.

Pukawka komentarzy: 81208.04.2019, 20:50

@Furgunn: Tylko pamiętaj, kurtka musi sięgać kolan!

Furgunn komentarzy: 921608.04.2019, 17:04

Po przeczytaniu jego wypowiedzi mam ochotę rzucić w niego kurtką.

Gryzek komentarzy: 379708.04.2019, 12:54

Dobra, nie ma co jęczeć. Niech się wezmą w garść i postarają się wygrać resztę spotkać. Będzie ciężko, ale nie ma niej opcji jak skończyć w TOP4.

Elastico07 komentarzy: 1252408.04.2019, 11:59

@Pukawka: Dokladnie,czytając to i wypowiedź Leno mam wrażenie że czytam wypowiedź 3 klasisty szkoły podstawowej.Wydaje mi się że wynika to z mimo wszystko słabego j.ang Emerego i Leno.

coooyg11 komentarzy: 318108.04.2019, 10:40

Margines błędu został już wykorzystany na starcie ...
Tottenham ma jeszcze mecz z City, Chelsea z Liverpoolem i United, United z City i Chelsea, więc punkty na pewno jeszcze zostaną pogubione, ale nie można kalkulować i patrzeć na innych bo zawsze to się kończy tak samo - ŹLE. Jeżeli nie wygramy w poniedziałek z Watfordem to nie wierzę w Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Lester za Brendana gra BARDZO skutecznie, Vardy jest bestią z sezonu mistrzowskiego, Wolves u siebie jest walcem TOP6, więcej nie trzeba pisać. Za tydzień mamy mecz o 6 pkt, jeżeli go nie wygramy, znowu przyjdzie nam oglądać mecze w czwartkowe wieczory, bo nie uwierzę że United czy Chelsea wypuści taką okazję z rąk.

Thierry_H komentarzy: 1013 newsów: 108.04.2019, 10:27

Kurde, no aż głupio tak w kółko narzekać, ale niestety na chwilę obecną uważam, że Watford jest zdecydowanym faworytem w starciu z nami. Zdobycie tam 3 punktów byłoby MEGA osiągnięciem jak na nasze obecne możliwości i być może bodźcem, który ostatecznie zadecyduje o top 4 dla nas. Na to trzeba liczyć!

Pukawka komentarzy: 81208.04.2019, 08:53

Wypowiedź na poziomie wczorajszego spotkania. Bełkot z którego nic nie wynika. Ogólnie jesteśmy dobrzy, pytanie w czym, bo wczorajszy mecz pokazał że nie w graniu w piłkę nożną. Fatalnie to wyglądało, mecz bez zaangażowania, standardowe głupie błędy, módlmy się o cud i top 4, bo przecież tak wiele zależy od innych...

anolis komentarzy: 107308.04.2019, 07:42

Czyli co, po dzisiejszym meczu Chelsea z West Ham wracamy na nasze ulubione piąte miejsce. Przypieczętujemy za tydzień z Watfordem i można pomału myśleć o wakacjach.

bayakus komentarzy: 128508.04.2019, 05:37

Wczoraj można było odczuć fetor Wengera z ostatnich lat. Brak zaangażowania, kreatywności. Obraz gry definitywnie musi się zmienić. Przegrywając graliśmy zachowawczo, brak wysokiego pressingu zrobił swoje, zerowa waleczność, zupełne kalectwo. Klopp przyszedł i różnica w grze była widoczna. Teraz nie chodzi o trofea. Ta drużyna musi przede wszystkim grać inaczej niż za Arsena. Co do Mustafiego to jest przebrany Squillaci, który jednak potrafi strzelić bramkę. Defensywnie jeden leży na drugim i nawet nie wiadomo kto na górze. Niemiec popełnia kuriozalne błędy, w dodatku często. Niedorzeczny obrońca, ktoś koniecznie powinien go przynajmniej zepchnąć do grona rezerwowych, a najlepiej sprzedać za przyzwoitą sumę i szukać wzmocnień. W przypadku ŚO nietrudno będzie znaleźć lepszego zawodnika w grze obronnej bo Mustafi po prostu bronić nie umie.

kuzguwu komentarzy: 538507.04.2019, 22:25

"Dużo zależy od nas oraz od reszty ekip."

fabregas1987 komentarzy: 2577907.04.2019, 21:39

Koscielny kontuzja, Sokratis zawieszenie za kartki, Mustafi wiadomo jaki poziom prezentuje, Holding długoterminowy uraz - jeśli z Watfordem Mavropanos nie dostanie szansy to nie wiem po co go trzymamy w klubie

Patriko komentarzy: 528107.04.2019, 21:38

Ja to się dziwie, że w takiej sytuacji gdy dwóch środkowych nie jest wstanie grać, jeden w ogóle a drugi od początku to w pierwszej jedenastce wychodzi Elneny zamiast Suareza, z początku pierwszy z ławki wchodził hiszpan zamiast Ozila, teraz Ozil wrócił do łask Emerego a Suarez drugi mecz z rzędu nie wącha murawy, ciężko mi czasami zrozumieć Unaia, ale tak jak byłem początku pewny, że będzie chciał Suareza jakoś w tej drużynie ułożyć i go wykupić tak zaraz się gorze, że to naprawdę będzie mniej użyteczny zawodnik niż np. Swego czasu Kallstom, szwed chociaż strzelił w konkursie jedenastek w pucharze Anglii i zagrał jakiś mecz od pierwszych minut w PL :p

schnor25 komentarzy: 1854607.04.2019, 21:04

Jaki Xhaka jest taki jest, ale m.in. widoczny był brak Szwajcara dzisiaj. Mati z Momo to się nadają na mecze z Fulham, a nie na wyjazdowe starcia z Evertonem.