Unai Emery przed meczem z Sheffield United

Unai Emery przed meczem z Sheffield United 17.10.2019, 21:22, Bartek Romanowski 18 komentarzy

Na czwartkowej konferencji przed meczem z Sheffield United Unai Emery odpowiadał na pytania dotyczące wielu tematów. Nasz główny trener wypowiadał się o sile składu, powrocie Alexa Lacazette’a po kontuzji, Mesucie Özilu oraz wielu innych. Poniżej prezentujemy zapis całej konferencji Hiszpana.

o graniu w poniedziałek po powrocie z przerwy reprezentacyjnej...

Dzień dobry! Nie od nas zależy kiedy rozgrywamy mecze. Może to być w sobotę, niedzielę, czy poniedziałek. Graliśmy w Manchesterze właśnie w poniedziałek, w ten sam dzień przyjdzie nam się zmierzyć z Sheffield. Dla nas to po prostu więcej dni na przygotowanie się do tego spotkania. Wielu naszych zawodników wróci do treningów dopiero jutro – w piątek – więc z tego względu to dla nas dobra data. Nie mniej jednak dzień rozgrywania meczu nie ma dla nas większego znaczenia. Zawsze przygotowujemy się najlepiej, jak się da, przez tyle dni, ile możemy. Po następnej przerwie na reprezentacje gramy w sobotę i jesteśmy gotowi na to, żeby grać w te dni, które zostaną nam przydzielone.

o Sheffield United…

Na własnym stadionie wykonują kawał dobrej roboty. Dzięki ich menedżerowi oraz atmosferze, jaką kreują kibice, prezentują się z naprawdę dobrej strony. Wielu ich piłkarzy ma doświadczenie z Championship i grają na wysokim poziomie od początku tego sezonu Premier League. Są bardzo trudnym przeciwnikiem, a w bieżącej kampanii charakteryzują się wielką motywacją w każdym meczu, co przekłada się na ich dobre występy. Ich fani na pewno będą ich wspierać, co będzie zachęcać ich do naciskania na nas, jednak jesteśmy przygotowani na to starcie. Chcemy być gotowi w najwyższym możliwym stopniu. Każdy mecz to wielkie wyzwanie, na 3 punkty trzeba sobie zapracować. Chcemy pokazać się naszym fanom z najlepszej strony przez pełne 90 minut oraz oczywiście wygrać to spotkanie.

o kontuzjach piłkarzy, którzy wyjechali na zgrupowania swoich kadr narodowych...

Na ten moment nic mi nie wiadomo o jakiejkolwiek kontuzji. Pozostali gracze wrócą do treningów jutro, każdy z piłkarzy dostał 2 dni przerwy, od rozegrania swojego ostatniego meczu w reprezentacji. Po tym odpoczynku wrócą do nas. Najpóźniej nasi zawodnicy grali we wtorek, co czyni dla nich środę i czwartek dniami wolnymi. Jutro będziemy mieli do dyspozycji pełny skład na treningu. Niektórzy przyjechali wczoraj, inni dzisiaj, a jutro powrócą pozostałe twarze.

o dostępności Alexa Lacazette’a na poniedziałkowy mecz...

Dzisiaj odbył swoją pierwszą sesję treningową z pełnym obciążeniem. Zakończył ją pomyślnie, czuje się dobrze po kontuzji. Jutro czeka nas dalsza praca, a on będzie już z nami na pełnych obrotach. Zdecydujemy o jego występie w nadchodzących dniach. Najważniejsza jest pierwsza sesja po powrocie, później liczy się to, czy będziemy mogli brać go pod uwagę przy ustalaniu składu. To zależy od tego jak się będzie czuł na następnych treningach, czy jego kostka nie będzie mu sprawiała żadnych problemów. Jego powrót jest dla nas bardzo pozytywną wiadomością, ma szansę zagrać w poniedziałek. Nie wiem jeszcze, czy jest gotowy na 90 minut, czy rozpocznie mecz na ławce. Decyzja zapadnie w następnych dniach. Dla niego to bardzo ważne, że w końcu może z nami trenować.

o Kieranie Tierneyu...

Jest gotowy do gry. W tym momencie mamy 2 opcje obsadzenia pozycji lewego obrońcy – Kolasinaca i jego. Po poniedziałkowym meczu zostanie nam jeszcze wiele spotkań do rozegrania. Będziemy potrzebowali każdego piłkarza. Zobaczmy jak Sead wejdzie w trening po powrocie z reprezentacji. Mamy teraz 2 zawodników na tę pozycję, z Sheffield będzie mógł zagrać tylko jeden z nich. To zależy jak będą się prezentować i czuć.

o przyszłości Mesuta Özila...

Początek tego sezonu był bardzo trudny dla Mesuta. W przygotowaniach przedsezonowych pracował dobrze, grał w wielu meczach, jednak później trafił się ten incydent, w którym brał udział również Sead i wszystko stanęło. Po całej sprawie był chory przez tydzień, przez co ostatecznie ominął wiele treningów, więc nie mógł pracować na pełnych obrotach i powracać do formy. Jednak przez ostatnie 2 czy 3 tygodnie dawał z siebie naprawdę wiele i uważam, że czuje się już dobrze. Nie obiecywałem mu, że będzie dostawał minuty, ponieważ chcę być pewien, że jest on gotowy do gry. Chcę mieć pewność, że daje z siebie 100 procent na treningach, wtedy będzie otrzymywał czas na boisku. Zamierzam korzystać z usług każdego zawodnika, a on jest częścią zespołu. Ma ogromne umiejętności oraz jakość, których będziemy potrzebować w nadchodzących meczach. Jestem zadowolony z tego, jak pracował w ostatnim czasie. Ciężko trenował i jest kolejnym zawodnikiem, który powiększy nasz skład.

o jego wcześniejszych słowach, że inni zawodnicy zasługują na grę bardziej, niż Özil…

W momencie kiedy to mówiłem, nie był on w pełni gotowy fizycznie, brakowało mu również trochę rytmu. Zależnie od meczu potrzebujemy różnych opcji na boisku. W tamtym momencie byli przed nim inni piłkarze, jednak tak jak już wspomniałem, teraz widzę jego codzienne postępy na treningach, co powoduje, że będzie on do mojej dyspozycji w następnych meczach i daje on nam dodatkową opcję w składzie.

o rasistowskim zachowaniu kibiców Bułgarii w meczu przeciwko Anglii...

Rozmawialiśmy o podobnym problemie 2 miesiące temu, teraz jest tak samo. UEFA musi być dobitna i zdeterminowana, żeby takie sytuacje nie powtarzały się. Odpowiedzialność spoczywa jednak na nas wszystkich. Każdy z nas musi być silny podczas podobnych, nieakceptowalnych zachowań. Wszyscy musimy przyczynić się do tego, żeby takie wybryki nie miały prawa bytu.

o tym jak Gareth Southgate zajął się tą sprawą...

To bardzo trudna sytuacja, jednak najważniejsze, że nie jest to odpowiedzialność spoczywająca na jednym trenerze, piłkarzu, czy nawet drużynie. To sprawa nas wszystkich. Musimy trzymać się razem, być silni w walce z tego typu zachowaniami. My jako społeczność piłkarska, razem z UEFĄ, musimy zakończyć takie wybryki. To mały wycinek futbolowej rzeczywistości i tylko niewielka liczba ludzi zachowuje się w ten sposób, jednak bez względu na to, trzeba to wyeliminować.

o tym czy zgadza się z - podzieloną na 3 kroki - formą protokołu UEFY...

Musimy wierzyć w to, że UEFA bierze odpowiedzialność za to, by usprawniać proces walki z rasizmem. Zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe, jednak myślę, że uda im się usunąć rasizm z futbolu. My musimy im w tym pomagać.

o graniu 7 meczów w ciągu 19 dni i czy jego skład jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek…

Mamy piłkarzy, którzy są na to przygotowani i którzy są w stanie rozegrać 7 spotkań w 3 tygodnie. Wielu z nich grało ze swoimi reprezentacjami 2 mecze w ciągu 5 dni. Każdy z naszych zawodników jest gotowy do rozegrania wielu meczów. Kiedy decydowaliśmy o składzie naszej drużyny przed sezonem, rozważaliśmy wiele opcji, które pozwolą nam na osiąganie naszych celów. Staraliśmy się zachować odpowiednią głębię składu, więc chcieliśmy mieć przynajmniej 2 zawodników, o różnej charakterystyce, na każdą pozycję. Daje nam to pole manewru nie tylko w przypadku kontuzji, ale również kiedy rozgrywamy wiele meczów w krótkim okresie, tak jak w nadchodzących dniach. Następne spotkanie mamy w Premier League, która jest dla nas pierwszorzędna. Jesteśmy na trzecim miejscu i chcemy je utrzymać po poniedziałkowym meczu. Wiemy, że czeka nas wyzwanie, jednak żeby tego dokonać, musimy prezentować się z najlepszej strony przez pełne 90 minut. Jedziemy tam, żeby pokazać nasz najlepszy futbol i wrócić z 3 punktami. Każdy zawodnik to wie. Przykładem jest mecz z Bournemouth. W niektórych momentach drugiej połowy czuliśmy na swoich barkach wagę 3 punktów oraz ich znaczenie, przez co momentami baliśmy się o ich utratę. Ostatecznie byliśmy bardzo zadowoleni, kończąc mecz z pełną pulą, jednak zdajemy sobie sprawę, że nadal są miejsca na poprawę. Stać nas na lepszą grę przed własną publicznością oraz musimy grać na odpowiednim taktycznym poziomie na wyjazdach. Nasi piłkarze zakończyli poprzedni mecz z niewielkimi wątpliwościami, ponieważ w drugiej połowie nie kontrolowaliśmy w pełni meczu i nie zakończyliśmy jej tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Kończąca się już 2-tygodniowa przerwa była dla nas bardzo dobra. Przygotowujemy się już do kolejnego meczu, podchodząc do niego z 3. pozycji. To spora dawka pewności siebie, kiedy wracasz po spotkaniach reprezentacyjnych i wchodzisz w kolejną potyczkę jako trzecia drużyna w tabeli. Wiemy jednak, że może być jeszcze lepiej. Konkurencja w zespole daje nam możliwość rozwoju, krok po kroku. Jesteśmy już gotowi, by grać nasz najlepszy futbol, zachowując odpowiedni plan taktyczny na każdy mecz.

o tym w kim widzi naszych największych rywali do walki o TOP 4...

Nie chcę wypowiadać się teraz na temat naszych celów na sezon. Skupiamy się tylko na następnym meczu, który jest w poniedziałek. Jedziemy do Sheffield i liczy się dla nas wyłącznie zwycięstwo. W tabeli przed nami są 2 drużyny, cała reszta jest za nami. Różnice między zespołami są małe, wiele drużyn dzieli zaledwie 1 punkt. W poniedziałek będziemy musieli kontynuować rozwój w naszym stylu. Najważniejsze są 3 punkty, jednak równie ważne jest zrobienie kolejnego kroku na przód, który pozwoli nam na ulepszanie się w różnych aspektach, co z kolei ułatwi nam grę w nadchodzących spotkaniach. Następne wyzwanie czeka nas w poniedziałek i na tym się skupiamy. 3 punkty zadecydują o naszej pozycji w tabeli po tym meczu, a później będziemy myśleć o kolejnych spotkaniach nie tylko w Premier League, ale również w Lidze Europy, czy Carabao Cup. Piłka nożna zmienia się z każdym następnym meczem, dlatego musimy skupić się na następnym spotkaniu i kolejnych 3 punktach.

Konferencja przedmeczowaSheffield UnitedUnai Emery autor: Bartek Romanowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 511120.10.2019, 15:44

Gud mornyn

fabregas1987 komentarzy: 2544419.10.2019, 00:53

Liczę, że w poniedziałek na lawej obronie zagra już Tierney i pokaże się w PL. Z ławki wchodzących chciałbym zobaczyć Lacazette'a i Ozil'a, ale zobaczymy co tam się urodzi Unaiowi w głowie. Good ebening

Patriko komentarzy: 508918.10.2019, 14:37

@D14: Umiesz w czytanie ze zrozumieniem czy po prostu już tak przesiąknąłeś tym śmieszkowaniem i hejtem w stronę Emerego jak co niektórzy, że nie zauważasz faktów i logicznych argumentów które w tym przypadku padły dość przejrzyste i zrozumiałe ze strony Emerego w tej i poprzednich poprzednich wypowiedziach na temat Mesuta, to już przestaję być śmieszne i robi się trochę niesmaczne gdy ktoś wypisuję takie głupoty dla kilku plusów. Trochę godności

illpadrino komentarzy: 12027 newsów: 318.10.2019, 14:26

To shiefield powinnismy rozwalic na wyjezdzie z 3-0 4-0, a nie robić siarę i grac zachowawczo.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36218.10.2019, 14:02

Ozil nie chce odejsc, wiec jak niby maja go sprzedac? Dopoki ma kontrakt i nie ma zamiaru odejsc, to nic nie mozna zrobic.

Kysio2607 komentarzy: 1336018.10.2019, 13:27

@D14: świetny przykład, Tuchel też doskonale ustawia gwiazdy w PSG. Pewien użytkownik zasypywal nas newsami, jak to Neymar jest zachwycony projektem TT a stało się to co się stało. Paryż to bardzo specyficzne miejsce. Wypowiedź Unaia o Mesucie jest całkowicie logiczna, ja tutaj nie widzę nic "nadzwyczajnego".

havoc komentarzy: 1830 newsów: 418.10.2019, 13:18

Dziń Dybry! Mesut Kaput!

BogusAFC komentarzy: 4418.10.2019, 12:20

"W momencie kiedy to mówiłem, nie był on w pełni gotowy fizycznie, brakowało mu również trochę rytmu." Jak miał być w rytmie meczowym skoro został skreślony przez Smalca?

czwArtek komentarzy: 10218.10.2019, 11:23

Na pierwsze pytanie dobrze, że Emery nie odpowiedział jak w eklapie. "Ciężko się gra, niedziela, 12:00, słonko świeci , wszyscy z rodzinami a my mecz musimy grać" xD

D14 komentarzy: 422118.10.2019, 10:41

Ten Emery serio ma cos z psychą nie tak xD raz bierze Mesuta do składu, raz wywala go na trybuny, raz daje mu opaskę, później go niszczy i znowu nim nie gra x czasu i widać, że ewidentnie go nie chce, a teraz mu schlebia, że ma wybitne umiejętności i będzie grał xD fachowiec pełna klasa, umie ustawić gwiazdy jak w PSG.

f4bregas komentarzy: 103718.10.2019, 10:15

Z kim miałby dostać szansę na grę Mesut, jak nie z beniaminkiem. Zagra w poniedziałek a potem znowu trybuny :D

El_Artillero komentarzy: 108318.10.2019, 09:39

Napawa optymizmem wypowiedź o Ozilu, niech wraca do gry jak najszybciej.

Ech0z komentarzy: 1017418.10.2019, 09:30

"Jesteśmy już gotowi, by grać nasz najlepszy futbol, zachowując odpowiedni plan taktyczny na każdy mecz.". Sam Pan to powiedział Panie Emeryt.
Teraz zobaczymy co Pan budował przez te półtora roku.

lays komentarzy: 3987118.10.2019, 00:55

Jak Ozil mnie irytuje swoim gadaniem o pozostaniu i odcinaniu kuponów... tak Emery również mógłby postawić sprawę jasno, a traktuje Ozila jak piłkarza na poziomie młodzieżowym.

kuzguwu komentarzy: 517117.10.2019, 23:16

"Stać nas na lepszą grę przed własną publicznością oraz musimy grać na odpowiednim taktycznym poziomie na wyjazdach."

Czyli na wyjazdach murowanie

kwiatinho komentarzy: 1302317.10.2019, 23:15

@Argudo:
Laca i Bellerin prawdopodobnie zaczną na ławce. Skład prócz Nelsona będzie już pełny ale zanim wszyscy najlepsi wyjdą od pierwszej minuty minie jeszcze pewnie kilka tygodni

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.10.2019, 23:05

Mesut, wracaj do skladu!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.10.2019, 22:18

Z Sheffield możemy zobaczyć próbkę tego, jak gramy w najmocniejszym ustawieniu. Oby od teraz z każdym meczem gra była coraz lepsza.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Tottenham 24.09.2023 - godzina 15:00
? : ?
Everton - Arsenal 17.09.2023 - godzina 17:30
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City550015
2. Tottenham541013
3. Liverpool541013
4. Arsenal541013
5. Brighton540112
6. West Ham531110
7. Aston Villa53029
8. Crystal Palace52127
9. Fulham52127
10. Brentford51316
11. Newcastle52036
12. Nottingham Forest42026
13. Manchester United52036
14. Chelsea51225
15. Bournemouth50323
16. Wolves51043
17. Sheffield Utd50141
18. Everton50141
19. Burnley30030
20. Luton40040
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland61
E. Ferguson40
B. Mbeumo40
T. Awoniyi31
J. Bowen31
S. March30
Son Heung-Min30
O. Édouard30
J. Maddison22
Mohamed Salah22
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz sierpnia wybór redaktorów
6.6
Gracz sierpnia wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com 1