"Van Persie mógł być legendą Arsenalu"

"Van Persie mógł być legendą Arsenalu" 10.06.2020, 06:02, Kamil Garczorz 12 komentarzy

Thomas Vermaelen przyznał, że był bardzo zaskoczony decyzją Robina van Persiego o dołączeniu do Manchesteru United.

Van Persie odszedł z Arsenalu jako kapitan po ośmiu latach reprezentowania czerwono-białych barw. Vermaelen, który odziedziczył po Holendrze opaskę kapitańską, był tym zawiedziony, bo widział w nim legendę Kanonierów.

- Byłem zaskoczony jego decyzją. Wiedziałem, że może odejść, ale gdy dowiedziałem się, że wybrał Manchester United, byłem zdziwiony.

- Chciałem, żeby został. Jego ostatni sezon w Arsenalu był niesamowity, najlepszy w jego karierze. Chciałem, by został i stał się legendą klubu.

- On ma silną osobowość, więc nie było mowy o zmianie decyzji. Myślę, że to dobrze, dzięki temu stał się człowiekiem i piłkarzem, jakim jest teraz. Nie zmienia łatwo zdania, robi, co wcześniej postanowi.

Robin van PersieThomas Vermaelen autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
arsenalfreak komentarzy: 7810.06.2020, 18:55

To był świetny piłkarz i doskonale go rozumiem bo był zawodowcem i jak Nasri, Sagna, Clichy chciał coś ambitnie wygrać zamiast tu wygodnie trwać w klubie bez presji i oczekiwań. Pytanie natomiast jest wazniejsze tj. kto to oddał do MU bo byla przecież liga i włoska i hiszpańska... Mam nadzieję że to nie Wenger bo za taką decyzję od kibiców należy się wieczna hańba.

Traitor komentarzy: 8399 newsów: 2410.06.2020, 17:02

@Serduszko:

Wiesz, odejscie takich zawodnikow jak Fabregas(wtedy jeden z najlepszych pomocnikow swiata), Nasri, Clichy i zastepowanie ich Artetą(przy calym szacunku, to byl dobry piłkarz, ale nie Fabregas) czy Nasriego przez Gervinho , Clichy -> Santos daje do myslenia

Serduszko komentarzy: 87210.06.2020, 16:38

Żaden z niego kanonier. Prawda jest taka że gdyby wystrzelił z formą we wcześniejszych latach to też by odszedł po dobrym sezonie . Zrzucanie winy na klub jest nie na miejscu , bo jakos wcześniej nie chciał odejść i polityka klubu mu wtedy nie przeszkadzała, a tu bach ...dobry sezon...oferta z MU i dowidzenia.

Leehu komentarzy: 1022210.06.2020, 14:51

@cesc1792: Dlatego Thomas mówi że mógłby zostać, a nie że jest. :)

tomash473 komentarzy: 141010.06.2020, 11:59

Obiektywnie patrząc Robin podjął najlepszą decyzję dla siebie. Zdobył mistrzostwo Anglii będąc wiodącą postacią w drużynie ManU i z tym nie można dyskutować. Subiektywnie rzecz ujmując hatfu! na zdrajcę i tu również ciężko winic część kibiców za takie podejście. W końcu po tylu sezonach w barwach Arsenalu odszedł do jednego z największych rywali. To wina tylko i wyłącznie zarządzających klubem, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, a najlepsi zawodnicy odchodzili w poszukiwaniu sukcesów, których w Arsenalu od lat próżno szukać. Może teraz, pod wodzą Artety Kanonierzy wrócą na szczyt. Zobaczymy...

cesc1792 komentarzy: 48010.06.2020, 11:29

Legende sie rozpamietuje przez dziesiątki lat, mistrza Anglii z 2012/2013 już mało kto pamięta

BolekCorpse komentarzy: 3610.06.2020, 11:26

Żadne inne odejście tak nie bolało jak Van Persiego :(

arsenallord komentarzy: 19458 newsów: 11710.06.2020, 10:46

@lu_kier: w takim meczu grał ostatnio Silvestere chyba, a czy on jest legendą to sam sobie odpowiedz

n0thing komentarzy: 5097 newsów: 36210.06.2020, 10:17

Przynajmniej wygral mistrzostwo, u nas niestety gralby co najwyzej o czwarte miejsce w lidze

Traitor komentarzy: 8399 newsów: 2410.06.2020, 10:09

W 2012 bylem zly na Robina, mialem 16 lat i furiowalem przed klawiatura.
Jest 2020 i absolutnie rozumiem jego decyzje, nie mam mu za zle. Bardziej zaluje, ze Arsenal to wyjawil jak zwykle swoj totalny brak ambicji

Daymon komentarzy: 26410.06.2020, 10:03

Jego odejście i fabregasa najbardziej mnie zabolało. Na tych dwóch piłkarzy liczyłem najbardziej

lu_kier komentarzy: 15910.06.2020, 08:37

Jak zagra w meczu Arsenal legends to się wyjaśni czy nią jest

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.33
Gracz lipca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.14
Gracz lipca wybór użytkowników Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl