VAR znowu odwołuje rzut karny! Fulham 0-1 Arsenal
18.10.2025, 21:05, Łukasz Wandzel
1017 komentarzy
Przed 8. kolejką Premier League drużyna Fulham zdobyła 7 z 8 punktów na własnym stadionie. W derbach Londynu na Craven Cottage to wciąż Arsenal był zdecydowanym faworytem, jednak goście mogli spodziewać się trudnego wyjazdowego spotkania tuż po zakończeniu październikowej przerwy reprezentacyjnej.
To był bez wątpienia występ daleki od efektownego. Kanonierzy zaliczyli słabą pierwszą połowę i objęli prowadzenie dopiero w drugiej odsłonie meczu. Co prawda zespół Mikela Artety nie drżał o wynik do ostatniej minuty, chociaż mógł przypieczętować komplet punktów znacznie wcześniej. Na drodze do tego celu stanęła im przede wszystkim własna nieskuteczność, ale przyczyniła się do tego także kolejna po meczu z Newcastle kontrowersyjna decyzja o odwołaniu rzutu karnego dla Arsenalu.
Składy obu drużyn
Fulham: Leno – Castagne, Andersen (42' Diop), Cuenca (82' Bassey), Sessegnon – Berge, Cairney (64' Smith Rowe) – Wilson (82' Traore), King (64' Kevin), Iwobi – Jimenez
Arsenal: Raya – Timber, Saliba, Gabriel, Calafiori – Eze (62' Merino), Zubimendi, Rice – Saka, Gyokeres (90+6' Nordgaard), Trossard (81' Martinelli)
W pierwszej części spotkania The Cottagers nie oddawali łatwo terenu. Gospodarze szczególnie na początku meczu często znajdowali sobie sposoby, by przenosić grę pod pole karne Davida Rayi. Natomiast goście prezentowali niskie tempo i statyczną grę, którą przyśpieszali pojedynczymi zrywami. Płynność gry dodatkowo zakłócała liczba przerw. Boisko przedwcześnie musiał opuścić Joachim Andersen, a zastąpił go Issa Diop. Sędzia doliczył 6 minut do pierwszej połowy.
The Gunners próbowali długich piłek. Dzięki jednemu z takich zagrań Riccardo Calafiori trafił do siatki w 15. minucie, ale Włoch znajdował się na spalonym. Z kolei po krótkim podaniu jedyny celny strzał w pierwszej połowie oddał Viktor Gyokeres. Szwed dostał piłkę od Bukayo Saki i urwał się obrońcom, jednak uderzył prosto w Bernda Leno.
Drugą połowę goście zaczęli znacznie lepiej. Już na samym jej starcie obrońca Fulham musiał ratować bramkarza po rajdzie Saki. Skrzydłowy Arsenalu przebił się w pole karne z prawego skrzydła i próbował wyłożyć piłkę kolegom. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Timothy Castagne, który wybił futbolówkę.
Jimenez i spółka wciąż potrafili stwarzać zagrożenie pod bramką Davida Rayi, więc Arsenal musiał uważać na kontry. W 58. minucie otworzył wynik spotkania. Arsenal po raz kolejny udowodnił, że gdy nie idzie z gry, fani mogą liczyć na ich skuteczność po stałych fragmentach. Dośrodkowanie Saki z rzutu rożnego przedłużył Gabriel Magalhaes, a piłkę w bramce umieścił Leandro Trossard.
W 65. minucie Saka został sfaulowany na krawędzi pola karnego, dzięki czemu wypracował rzut karny. Na to przynajmniej się zanosiło, zanim błyskawiczną decyzję sędziego zakwestionował VAR. Anthony Taylor przywołany do monitora długo oglądał starcie Kevina z Saką, po czym zmienił swoją decyzję i odwołał decyzję o podyktowaniu jedenastki.
Ostatnią dobrą szansę na gola miał Gyokeres w doliczonym czasie gry. Napastnik wziął obrońcę na plecy, obrócił się z piłką i oddał strzał sparowany przez Bernda Leno. Piłkę dobijał wchodzący z ławki Gabriel Martinelli, ale Brazylijczyk również nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera, a wynik nie uległ już zmianie.
źrodło: własne
5 godzin temu 4 komentarzy

20.10.2025, 22:21 6 komentarzy

18.10.2025, 21:05 1017 komentarzy

18.10.2025, 17:27 1 komentarzy

17.10.2025, 18:49 15 komentarzy

17.10.2025, 18:29 752 komentarzy

16.10.2025, 21:19 5 komentarzy

11.10.2025, 19:04 0 komentarzy

10.10.2025, 12:14 8 komentarzy

10.10.2025, 11:59 2 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 5 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
POTĘŻNY Manchester United.
Harry buk
Harry!
Mary Hagłajer zrobił cieszynkę Henryka
Najlepszy angielski piłkarz o imieniu Harry
hahaha Harry!!
@tom8203: sciagnij klapki z oczu
Jest!
Brawo potężny HARRY
Hahahahah pięknie
GOL
1:2!!!
@tom8203: To ze nasz byl pod gral i mial sytuacje
@vitold: Wszyscy w domu ???
@SunTzu: Arsenalu wczoraj ? Obowiązkowo ! Ale co w związku z tym ??
Dowiozą?
@youngboy: w sumie.obie druzyny marnowaly sety dzisiaj. Wynik sprawiedliwy ale wolalbym czerwonki w pałke
A to u nas Rice dostaje od razu żółtą nawet druga w jednej sytuacji atu był za blisko?
Wielu tu już zapomniało ile punktów Liverpool już w tym sezonie ukradł rywalom w końcówkach rozdając 3 United już po pierwszej połowie
Dobra niech se United przypomni Fergie time ;)
United zagrało dobre pierwsze 15 min i sie wylaczyli
@tom8203: ooo, witamy panie Czerwonka. Ale strona twoja to lfc.pl
@tom8203: Nie ogladales ostatniego meczu prawda?
Akurat Gakpo zasłużył.
@alexis1908: Nie warte ale zobaczymy
Drogu co za komiczny zawodnik xD
@SunTzu: @SunTzu: Oceniając ich nie miałem liczb w głowę . Uważam że Isack bardziej jest pod gra i dochodzi do jakiś sytuacji bramkowych a Victoria nawet piłka nie szuka !
No to już wiemy jak to się skończy…
1:1
Kurde niech on zdejmie tego bruno bo chłop ledwo żyje a tu bronic będa musieli do końca
Jak Gyo strzeli 13 goli a Isak 15 to wtedy co? Warto dopłacać dla 2 goli 70 mln? :)
@SunTzu: warte czy nie warte zobaczymy jak się rozwinie dobrze rokuje
@alexis1908: Może i tak ale nie jest to warte 90mln euro
@Furgunn: Biorac pod uwage, ze ten bardziej opalony szwedzki napastnik kosztowal grubo ponad 2x wiecej to watpie, ze wykreci 2x lepsze liczby wiec duzo wskazuje na tego z polnocy Anglii. Zobaczymy
@Furgunn: Isak i Gyokeres wykręcą podobne liczby, biorąc pod uwagę cenę tych dwóch zawodników to zdecydowanie Isak
@tom8203: Na pewno nie taki, ze Isak za 150mln gra jakos wybitnie lepiej od Gyo
Który szwedzki napastnik okaże się większą wtopa na koniec sezonu? :)
@Czeczeniec: Salaha to on w zyciu nie zdejmie i to akurat bądzmy wdzięczni, bo to działa na naszą korzyść
Ok przywołałem, ale Salah wciaz na boisku XD
Co do napastników, w tym sezonie jest Haaland i później 3 poziomy niżej cała reszta ferajny
@Garfield_pl napisał: "On już o nic nie walczy, wygrał kontrakt;)"
Przez tyle lat utrzymywał formę że i tak ma mój szacunek
Ciekawe czy Chiesa ma jakis romans z żoną Slota, że ten mu nie da wejść nawet przy tak dramatycznym Salahu.
@SunTzu: nie ale fajnie się porusza nawet na boisku z piłką i bez bardzo ciekawy zawodnik
@GreKa napisał: "Przecież jak oni to wygrają to juz na bank kurs na mistrzostwo"
W tym sezonie chyba z city będziemy rywalizować
@alexis1908: To fakt. Wysoki chłop ale drybling, strzał ma bardzo dobry.
3 kolejki temu Liverpool miał 5 pkt przewagi i Arteta płakał że ciężko będzie ich dogonić a teraz mamy szansę mieć nad nimi 4 pkt przewagi
Przecież jak oni to wygrają to juz na bank kurs na mistrzostwo
@SunTzu: No to jaki jest twój punkt widzenia na tych dwóch napastników ,bo się nie podzieliles ??
@alexis1908 napisał: "Salah co za zjazd"
On już o nic nie walczy, wygrał kontrakt;)
@alexis1908 napisał: "Ale Ekitike to im zazdroszczę powiem szczerze bardzo się pomyliłem w jego ocenie on nawet fajnie by mógł wyglądać u nas na skrzydle"
Nie no bez przesady. Pare dobitek mu weszlo i od razu zazdrosc