Wczorajszy mecz Arsenalu z Evertonem zakończył się remisem 1-1, choć obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji i przy odrobinie szczęścia każda z nich mogła zgarnąć pełną pulę.

Do bramki bronionej przez Tima Howarda w 80. minucie trafił Mesut Özil, jednak 4 minuty później świetnym strzałem wyrównał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Gerard Deulofeu.

Nie można jednak zapominać o kolejnym bezbłędnym występie pary stoperów Mertesacker - Koscielny. Szczególnie Francuz przez pełne 90 minut zachował koncentrację i nie pozwalał na wiele Romelu Lukaku. Tego samego nie można niestety powiedzieć o Kieranie Gibbsie, który niewystarczająco aktywnie atakował Deulofeu i pozwolił Hiszpanowi na oddanie strzału z pola karnego.

Poniżej prezentujemy indywidualne występy Pera Mertesackera i Laurenta Koscielnego:

Per Mertesacker vs Everton (Home) from The_Wilsh on Vimeo.

Laurent KoscielnyPer Mertesacker autor: Marcin Stefaniak źrodło:
dudekns komentarzy: 605010.12.2013, 07:54

Co Per z Kosą grają ostatnio to masarka po prostu - oby chłopaki tak jak najdłużej grali.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.12.2013, 23:44

Koscielny jeden z lepszych meczy jakie widziałem w barwach Arsenalu :)

Verminator97 komentarzy: 1490009.12.2013, 17:56

zwierz > Jak dla mnie wczoraj zdecydowanie Kosa był lepszy od Pera. A przewaga w sondzie i tak chyba zbyt wysoko na rzecz Francuza.

Verminator97 komentarzy: 1490009.12.2013, 17:54

Kolejny super występ naszego duetu. :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2013, 17:18

IMO, mimo braku czystego konta najlepszy występ ŚO w tym sezonie.

zwierz, ja oceniłem wyżej Koscielnyego bo grał na dwóch pozycjach ŚO i LO, bo Gibbs grał padakę. A przewaga rzeczywiście nie powinna być aż 5-krotnie większa.

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2013, 17:04

Per i Kosa zagrali b. dobry mecz

zwierz komentarzy: 160509.12.2013, 16:51

Per wczoraj był znakomity, dla mnie MOTM. Dziwię się, że Lolo ma nad nim taką przewagę w sondzie (choć też zagrał świetne zawody).

rafi_i komentarzy: 421809.12.2013, 16:49

Oglądałem Ozil vs Everton i napiszę jedno, geniusz. Zero strat, wszystko robione z gracją, po prostu maestro ;]