W pogoni za czołówką: Arsenal 2-0 WBA

W pogoni za czołówką: Arsenal 2-0 WBA 25.09.2017, 22:01, Łukasz Wandzel 822 komentarzy

Poniedziałkowy mecz Arsenalu z podopiecznymi Tony'ego Pullisa był ostatnim spotkaniem w 6. kolejce Premier League. Kanonierzy zwyciężyli na The Emirates dwoma bramkami, zachowując przy tym czyste konto. To jedno z tych starć, które nie zostanie zapamiętane na długo. Ekipa Arsene'a Wengera, będąc bezsprzecznym faworytem, wykonała swoje zadanie i zgarnęła pełną pulę punktów.

Dzięki szczęśliwym dla londyńczyków decyzjom arbitra udało się im przejść przez ten mecz bez przeszkód. Tym samym, niesamowitego pecha miał Grzegorz Krychowiak, a także jego koledzy z drużyny, kiedy nie odgwizdano należącego się im rzutu karnego. Przyznana jedenastka mogła kompletnie odmienić oblicze tego meczu, ponieważ zwycięstwo 2-0 nie do końca odzwierciedla cały przebieg dzisiejszej rywalizacji.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Xhaka, Elneny, Kolasinac - Ramsey (90+3' Maitland-Niles), Lacazette (83' Giroud), Alexis (83' Özil).

WBA: Foster - Gibbs, Evans, Hegazy, Dawson, Nyom (74' Phillips) - Krychowiak, Barry - Robson Kanu, Livermoore (63' Morrison) - Rodriguez.

Kanonierzy wygrywali jednym golem po pierwszej połowie, ale takie prowadzenie nie było dla nich wynikiem bezpiecznym i nie gwarantowało jeszcze, że wyjdą z tego spotkania zwycięsko. Utrzymywali się, co prawda, częściej przy piłce i mieli ciąg na bramkę Bena Fostera, ale goście nie pozostawali im dłużni i także stwarzali zagrożenie. Gdyby nie odrobina szczęścia, to Arsenal mógł być zmuszony do gonienia wyniku. Świadczy o tym choćby sytuacja z 8. minuty, kiedy to nieudany wślizg Shkodrana Mustafiego mógł dać rywalom rzut karny, jednak sędzia główny, Bobby Madley, nie użył wtedy gwizdka.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 20. minucie. Zdobywcą gola został Alexandre Lacazette, dobijając futbolówkę głową po uderzeniu Alexisa Sancheza z rzutu wolnego. Chilijczyk wykonywał stały fragment gry prawie z linii pola karnego, a jego celny strzał sprawił, że francuski napastnik miał przed sobą wolną przestrzeń i mógł dopełnić formalności.

Brawa za występ w obronie należą się pewnie całej defensywie Arsenalu, ale za najlepszą interwencję w tym spotkaniu należy pochwalić Nacho Monreala, który był zmuszony wybić piłkę, praktycznie, z linii bramkowej. Wszystko za sprawą rajdu Grzegorza Krychowiaka, który, po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów z futbolówką, popisał się świetnym zagraniem do partnera w pole karne. Chociaż ograny został nawet Petr Cech, hiszpański obrońca Arsenalu wspiął się na wyżyny, ratując zespół przed utratą gola.

Druga połowa w całości należała do gospodarzy. Od początku tej części spotkania napierali oni na bramkę bronioną przez Fostera, a rzut karny sprawił, że The Baggies kompletnie stracili entuzjazm, by zawalczyć jeszcze w tym meczu chociaż o punkt. Przewinienie, w którym ucierpiał Aaron Ramsey, było zupełnie niepotrzebne, jednak The Gunners skorzystali z tego prezentu. Do strzału z jedenastu metrów podszedł Alexandre Lacazette. Francuz strzelił niezwykle pewnie w prawy dolny róg bramki. Ben Foster rzucił się nawet w tą samą stronę, ale nie miał szans z taką precyzją napastnika Arsenalu.

Londyńczycy po tej bramce przejęli władzę na murawie, ale zabrakło im skuteczności, aby podwyższyć prowadzenie. Z kolei podopieczni Tony'ego Pullisa nie mieli już chęci, aby bić się o korzystny dla siebie rezultat. Dlatego też wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego Kanonierzy zdobyli 3 punkty, obejmując 7. miejsce w lidze.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.09.2017, 22:10

Tylu prostopadłych podań co BVB w tym meczu robi to nie widziałem przez cały sezon Arsenalu.

Kane na kapitanie w fantasy. :D

co się w turcji odwala? Flashscore mi pokazal ze mecz Fenerbahce z Lipskiem zostal przerwany. Zamieszki jakies?

schnor25 komentarzy: 1854626.09.2017, 21:56

Dortmund w tym sezonie LE...może się z Nimi zmierzymy w dalszej fazie LE.

TlicTlac komentarzy: 601926.09.2017, 21:55

@rozi13com:

Arsenal-Bayern nie oglądasz?

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 126.09.2017, 21:50

póki co jaki mecz najlepszy ? nie wiem co odpalić....

karmel567 komentarzy: 346626.09.2017, 21:47

Jestem ciekaw jak KFC zaprezentuje się na tle Realu w lidze mistrzów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.09.2017, 21:47

zuczek1987 komentarzy: 640326.09.2017, 21:46

link do realu ? dzieki

bmo komentarzy: 34026.09.2017, 21:46

@czarnykruk

czarnykruk komentarzy: 69926.09.2017, 21:44

Chcialbym dowiedzieć się w jaki sposób szukacie streamów na mecze. Dawniej meczyki były fajną opcją, a teraz to jest masakra... Przy okazji może ktoś zarzucić linka do Spartak - Liverpool?

Ars17 komentarzy: 70726.09.2017, 21:43

Quaresma cudowna asysta

TlicTlac komentarzy: 601926.09.2017, 21:40

Od dawna było wiadomo, że w Liverpoolu szwankuje głównie skuteczność i obrona, a oni co? - kupili 2 super skutecznych Salaha i Oxa + Keitę od następnego sezonu;

są w tym podobni do Arsenalu, a moim zdaniem nawet gorsi - w (nie)kupowaniu zawodników na słabo obsadzone pozycje.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282126.09.2017, 21:39

@Piotrek95: Zachowanie Zielińskiego też niezłe :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.09.2017, 21:36

U mnie tak sobie kupon. Jest szansa jeszcze, ale na chwile obecna nie wygrywam..

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.09.2017, 21:35

@schnor25: Możliwości na miarę Ronaldo chłopak miał.Aż żal straconego talentu

Piotrek95 komentarzy: 964526.09.2017, 21:35

Insigne super zachowanie po bramce, szacuneczek ;)

schnor25 komentarzy: 1854626.09.2017, 21:33

Cały Salah, robi szum, ma setki, które partaczy. Teraz w końcówce zachował się niczym Daniel Sikorski.

schnor25 komentarzy: 1854626.09.2017, 21:32

Quaresma gdyby za młodu nie był leserem...przekot.

sebastix11 komentarzy: 599526.09.2017, 21:31

Delph na lewej obronie w City whaaaaaaat ?

haczker komentarzy: 135926.09.2017, 21:30

hahaha, ale Liverpool zmaścił.

tomekdomek1233 komentarzy: 51926.09.2017, 21:30

Ronaldo marnuje świetną okazję, Borussia błyskawiczna kontra a tam 6 gości z Realu.. O.o i jak tu z nimi wygrać?

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1026.09.2017, 21:26

Monaco dobrze dobrze. Odpadają z LM w fazie grupowej i Lemar nasz w styczniu :D

Ranczomen komentarzy: 1234126.09.2017, 21:24

Zostawcie OX'a w spokoju. Chłopak nową pasję znalazł.

Mihex komentarzy: 2360426.09.2017, 21:24

KFC gol, czyli bez gola jak na razie tylko w Manchesterze.

haczker komentarzy: 135926.09.2017, 21:23

Monaco, to w ogóle coś słabo jak na razie w tym roku w LM.

Mihex komentarzy: 2360426.09.2017, 21:23

@Simpllemann: Może on nie dostaje, ale mądrego to i dobrze czasem posłuchać.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.09.2017, 21:23

@Mihex
A jakie założenia taktyczne można mieć dla Chamberlaina? Do linii i wrzuć.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.09.2017, 21:22

@Gunner915:

Monaco w bambuko, więc sprawy się komplikują :D

Mihex komentarzy: 2360426.09.2017, 21:21

@mistiqueAFC: Może chłopaka zachęcił fakt posłuchania jakiś założeń taktycznych przed meczem. U nas czegoś takiego nie uświadczył :P

Gunner915 komentarzy: 282126.09.2017, 21:18