Walcott o spotkaniu rewanżowym

Walcott o spotkaniu rewanżowym 01.04.2010, 23:02, Michał Kowalczyk 66 komentarzy

Po dramatycznym ćwierćfinale z FC Barceloną Theo Walcott stwierdził, że umiejętność gry Kanonierów przez 90 minut na maksymalnych obrotach może być kluczem do wygranej na Camp Nou. Obrońcy trofeum zagrali w pierwszej połowie środowego meczu na Emirastes niemalże perfekcyjnie. Kompletnie zdominowali The Gunners na ich własnym obiekcie i tylko popis umiejętności Manuela Almunii uratował gospodarzy przed blamażem.

W drugiej połowie Arsenal przegrywał już 0-2, kiedy na boisku pojawił się Theo Walcott. Trzy minuty po wejściu, Anglik zdobył bramkę, która przywróciła nadzieje podopiecznych Arsene'a Wengera. Ostatecznie, po golu Fabregasa z rzutu karnego, pojedynek ten zakończył się wynikiem 2-2.

- Barcelona grała bardzo dobrze przez około godzinę, ale potem trochę przysiadła - powiedział napastnik Kanonierów.

- Ciężko jest grać przez pełne 90 minut w tak szaleńczym tempie. Mamy wielu świetnie przygotowanych pod względem fizycznym zawodników, więc byliśmy na to gotowi. Rewanż będzie piekielnie ciężki, ale jeśli sfrustrujemy rywali i szybko zdobędziemy wyjazdową bramkę - będzie się działo. To będzie rewelacyjny mecz dla każdego kibica.

- Musimy grać tak, jak potrafimy. Długo rozgrywać piłkę, próbując sfrustrować oponentów. Musimy zagrać tak, jak Barca zagrała przeciwko nam, szczególnie w pierwszej połowie. Stworzyli sobie mnóstwo okazji strzeleckich i gdyby nie wyśmienita dyspozycja naszego bramkarza, byłoby pozamiatane - dodał Theo.

BarcelonaLiga MistrzówTheo Walcott autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
poprzednia12 następna
wkret komentarzy: 20001.04.2010, 23:38

Porażki są rzeczą naturalną, gdy występuje się w najsilniejszej lidze świata, która na głowę bije wszystkie pozostałe. Wsłuchajmy się jednak w jakże mądre słowa "Mowa jest srebrem a milczenie złotem" zażegnując ten niepotrzebny konflikt :D

zuczek1987 komentarzy: 640301.04.2010, 23:32

no z tym przygotowanie fizycznym to bym nie przesadzał... kupa kontuzji, kupa ciężkich meczy i tyle skopanych nóg... musimy zagrać tak jakbyśmy grali o życie bo inaczej tego nie widzę

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 23:31

Mecz na CN ciekawszy dla kibiców Arsenalu jak i dla Barcelony niż na Emirate. Również będzie piekielnie trudny jak Theo powiedział. Aby przejść dalej będą musieli pracować na pełnych obrotach przez 90 min

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 801.04.2010, 23:31

Lukb1e; -poczytaj sobie komentarze swoich kumpli z barca.pl-wielkich kibiców z 25-cio letnim stażem a tak naprawdę zaczęli kibicować Barcelonie od zeszłego sezonu to się dowiesz skąd to "0-3" się w moim komentarzu znalazło.Z moich ust nie padło,że to wy kopiujecie nasz styl gry.Poza tym jeśli rozmawiasz ze mną,nie wciskaj do rozmowy słów kogoś innego.Barcelona gra zabójczy futbol,maja tylu wychowanków,pod każdym aspektem są lepsi od Arsenalu a okazało się że w 20 minut rozbiliśmy nie tylko wasza fenomenalną pomoc,ale i świetną defensywę.Nie interesują mnie statystyki meczu.Ważne jest to,ile razy piłka była w sieci.Arsenal w ubiegłym sezonie wielokrotnie miał zabójcze statystyki a jednak remisowali mecz.
Wieli śmieje sie z Arsenalu bo przegrali z United czy Chelsea.Owszem zdarzyło im się ponieść porażki ale popatrz na wyniki z sezonów w dół.Wy macie 6 pucharów w jednym sezonie a my mamy sezon przebrnięty bez porażki i dzięki temu chodzę z podniesioną głową.

Cesciara komentarzy: 622 newsów: 3001.04.2010, 23:26

Lukb1e-> (tak jak i kibic_FCB) nie rozumiem, po co takie durnowate dyskusje i prowokowanie. chcesz się ponapinać, to zmykaj na stronę fcb. jeśli nie Arsenal, to liczę że OL lub Bordeaux rozniesie barcę, bo te napinki już się zaczynają robić niesmaczne.

kibic_FCB komentarzy: 54401.04.2010, 23:25

ale gdzie ty widzisz prowokację??

"Musimy zagrać tak, jak Barca zagrała przeciwko nam, szczególnie w pierwszej połowie. Stworzyli sobie mnóstwo okazji strzeleckich i..[..]"

W całym meczu na własnym stadionie oddaliście TRZY celne strzały na bramkę.

Mówienie o grze jak Barcelona i stwarzaniu mnóstwa sytuacji jest zupełnym oderwaniem sie od MOZLIWOŚCI.

Co do przewidywań wyniku na Emirates- ja tu czytałem że wygracie.

gdyby nie Almunia byłoby 0-4 i pozamiatane.

Na stronie kibiców Barcelony jeden z kibiców Arsenalu wstawia takei teksty że do niego to zwracamy się Arsenal "gdyby" Londyn.
gdyby grał Van Persie, gdyby to, gdyby tamto gdyby owo.

wkret komentarzy: 20001.04.2010, 23:18

Nie ma sensu reagować na słownie zaczepki, jakie w naszym kierunku wystosowuje "Kibic_FCB", więc GunnersFan9 ochłoń nieco i puść mimo uszu tą żenującą prowokację. Dyskutowanie na tak niskim poziomie nie jest w stylu użytkowników tego szanowanego vortalu xD Pozdrawiam wszystkich dojrzałych kibiców Dumy Katalonii. :P

Lukb1e komentarzy: 20601.04.2010, 23:16

@GunnersFan9

Żeby zrobić tyle ile my zrobiliśmy w 70 minut musielibyście sprowadzić jeszcze dziesięciu zawodników na boisku. Z taką przewagą może byście coś z nami ugrali.

Miało skończyć się 0:3? Kto tak pisał? Chyba nie chciałbyś, abym zrobił sklejkę waszych komentarzy przedmeczowych?

"Rozniesiemy ich". "Pokażemy im jak się gra piękną piłkę". "To oni kopiują nasz styl" itd, itp.

Skoro kopiujemy my, to chyba nie wypada, aby kopia grała lepiej od oryginału? ;-)

szczur339 komentarzy: 17601.04.2010, 23:15

Almunia ma mistrza po tym meczu !!!!

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26401.04.2010, 23:14

Theo ma rację.

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 23:10

GunnersFan9--->Lepiej się tego nie da ująć :)

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 23:09

Theo :) Nasza zabójcza broń na końcowe minuty :)
Ale chłopakowie pewnie bardzo zalerzy na tym żeby grać o pierwszych minut...
Z Wolves powinien zagrać od początku.
Natomiast z Barcą wstawiłbym go w 2 połowie...

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 801.04.2010, 23:08

kibic_FCB; - no no w pierwszym meczu miało byc minimum 0-3 dla was i co? daliście d*** jednym słowem.To czego nie zrobiliście w 70 min,my zrobilismy w 20.Dziękuje Dobranoc.

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 801.04.2010, 23:07

Żeby pokonać Barce na CN musielibyśmy zagrać bardzo wysokim pressingiem na ich połowie,lub dzielnie się bronić i szukać okazji w kontrach.Pierwszy scenariusz chyba byłby lepszym rozwiązaniem ale pytanie-czy nasi dadzą radę? Okaże się to już we wtorek.

kibic_FCB komentarzy: 54401.04.2010, 23:07

Theo fantasta... Z pewnością zabierzecie nam piłkę na CN tak jak na Emirates..